Осакаров аудандық мәслихатының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы он бірінші сессиясының "2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы" N 91 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2009 жылғы 24 сәуірдегі N 132 шешімі. Қарағанды облысы Осакаров ауданы Әділет басқармасында 2009 жылғы 08 мамырда N 8-15-102 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихаты аппаратының 2011 жылғы 20 сәуірдегі N 2-35/86 хатымен)
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихаты аппаратының 2011.04.20 N 2-35/86 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осакаров аудандық мәслихатының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы он бірінші сессиясының "2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы" N 91 шешіміне (нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізіміне - N 8-15-96 болып тіркелген, 2008 жылғы 31 желтоқсандағы "Сельский труженик" газетінің N 52 (7120) санында жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақтағы:
1 тармақшадағы:
"1 689 242" сандары "1 859 560" сандарына ауыстырылсын;
"1 296 346" сандары "1 466 664" сандарына ауыстырылсын;
2 тармақшадағы:
"1 689 242" сандары "1 861 346" сандарына ауыстырылсын;
5 тармақшадағы:
"0" сандары "1 786" сандарына ауыстырылсын;
6 тармақшадағы:
бірінші абзацта "0" саны "1 786" сандарына ауыстырылсын;
төртінші абзацта "0" саны "1 786" сандарына ауыстырылсын;
2) 11-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"11-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 119 478 мың теңге сомасында, оның ішінде:
103 098 мың теңге - халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге;
16 380 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге.";
3) 13-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение одиннадцатой сессии Осакаровского районного маслихата от 24 декабря 2008 года N 91 "О районном бюджете на 2009 год"
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 24 апреля 2009 года N 132. Зарегистрировано Управлением юстиции Осакаровского района Карагандинской области 08 мая 2009 года N 8-15-102. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20 апреля 2011 года N 2-35/86)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.04.2011 № 2-35/86).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение одиннадцатой сессии Осакаровского районного маслихата от 24 декабря 2008 года N 91 "О районном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-15-96, опубликовано в газете "Сельский труженик" от 31 декабря 2008 года N 52 (7120), следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "1 689 242" заменить цифрами "1 859 560";
цифры "1 296 346" заменить цифрами "1 466 664";
в подпункте 2):
цифры "1 689 242" заменить цифрами "1 861 346";
в подпункте 5:
цифры "0" заменить цифрами "1 786";
в подпункте 6:
в первом абзаце цифру "0" заменить цифрами "1 786";
в четвертом абзаце цифру "0" заменить цифрами "1 786";
2) дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 119 478 тыс.тенге на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
103 098 тыс. тенге – на обеспечение занятости населения;
16 380 тыс. тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.";
3) дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:

"13-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін қайта жөндеуге 50 840 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.";
4) көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 23 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2.Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            Д. Экзеков
Хатшы                                      Қ. Саққұлақов
Осакаров аудандық мәслихатының
2009 жылғы 24 сәуірдегі
14 сессиясының N 132 шешіміне
1 қосымша
Осакаров аудандық мәслихатының
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
11 сессиясының N 91 шешіміне 1 қосымша
2009 жылға арналған Осакаров аудандық бюджет
Санаты
Нақтыланған бюджет
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атаулары
1
2
3
4
5
6

"13-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 50 840 тыс.тенге на реконструкцию жилья государственного коммунального жилищного фонда.";
4) приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                        Д. Экзеков
Секретарь                                  К. Саккулаков
Приложение 1
к решению 14 сессии
Осакаровского районного маслихата
от 24 апреля 2009 года N 132
Приложение 1
к решению 11 сессии
Осакаровского районного маслихата
от 24 декабря 2008 года N 91
Осакаровский районный бюджет на 2009 год
Категория
Уточненный бюджет
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6

100
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2 495
1
Мемлекеттік баж
2 495
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
1 400
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
700
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
40
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
5
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
250
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
10
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
50
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
40
2
Салықтық емес түсімдер
2 200
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1 500
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1 500
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
1 500
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
200
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
200
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
200
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
500
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
500
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы

100
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2 495
1
Государственная пошлина
2 495
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1 400
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
700
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
40
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
5
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
250
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
10
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
50
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
40
2
Неналоговые поступления
2 200
01
Доходы от государственной собственности
1 500
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
1 500
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
1 500
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
200
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
200
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
200
06
Прочие неналоговые поступления
500
1
Прочие неналоговые поступления
500
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
3
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
3
3. Таза бюджеттік несиелеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
5. Бюджеттің дефициті (профициті)
1 786
6. Бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану)
-1 786
Осакаров аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 24 сәуірдегі
14 сессиясының N 132 шешіміне
2 қосымша
Осакаров аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
11 сессиясының N 91 шешіміне
2 қосымша
2009 жылға арналған
республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомма (мың теңге)
1
2
Барлығы
188 408
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
173 408
Нысаналы даму трансферттері
15 000
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
173 408
Ауданның білім беру бөлімі
89 365
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері лингофондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға
16 623
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру
8 194
Білім берудің мемлекеттік жүйесіне жаңа технологиялық оқытуды енгізу
19 072
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге
45 476
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөлімі
19 650
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен күнкөріс шегі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын берілетін мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге
3 270
Әлеуметтік жұмыс орындарының бағдарламасын кеңейтуге
16 380
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
21 642
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау аймақтық Стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік басым жобаларын қаржыландыруға
21 642
Экономика және бюджетті жоспарлау бөлімі
6 771
Ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
6 771
Қаладағы аудан әкімі, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ аппараттарына
35 980
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау аймақтық Стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік басым жобаларын қаржыландыруға
35 980
Нысаналы даму трансферттері:
15 000
оның ішінде:
Ауданның құрылыс бөлімі
15 000
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға
4 000
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үй құруға және (немесе) сатып алуға
11 000
Осакаров аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 24 сәуірдегі
14 сессиясының N 132 шешіміне
3 қосымша
Осакаров аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
11 сессиясының N 91 шешіміне
3 қосымша
2009 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
116 260
Ағымдағы нысаналы трансферттер
116 260
оның ішінде:
Заңнаманың қабылдауына байланысты аудандық бюджеттің шығындарына өтемақы

452
Отдел финансов района (города областного значения)
3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3
3. Чистое бюджетное кредитование
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
1 786
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-1 786
Приложение 2
к решению 14 сессии
Осакаровского районного маслихата
от 24 апреля 2009 года N 132
Приложение 2
к решению 11 сессии
Осакаровского районного маслихата
от 24 декабря 2008 года N 91
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2009 год
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Всего
188 408
в том числе:
Целевые текущие трансферты
173 408
Целевые трансферты на развитие
15 000
в том числе:
Целевые текущие трансферты
173 408
Отдел образования района
89 365
На создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
16 623
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики и химии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
8 194
На внедрение новых технологии обучения в государственной системе образования
19 072
На капитальный и текущий ремонт объектов образования в рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
45 476
Отдел социальной помощи и социального обеспечения района
19 650
На выплату государственной адресной социальной помощи и на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
3 270
На расширение программы социальных рабочих мест
16 380
Отдел культуры и развития языков района
21 642
На финансирование приоритетных социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
21 642
Отдел экономики и бюджетного планирования
6 771
Для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
6 771
Аппаратам акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
35 980
На финансирование приоритетных социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
35 980
Целевые трансферты на развитие
15 000
в том числе:
Отдел строительства района
15 000
На развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 000
На строительство и (или) приобретения жилья государственного коммунального жилищного фонда
11 000
Приложение 3
к решению 14 сессии
Осакаровского районного маслихата
от 24 апреля 2009 года N 132
Приложение 3
к решению 11 сессии
Осакаровского районного маслихата
от 24 декабря 2008 года N 91
Целевые трансферты из областного бюджета на 2009 год
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Всего:
116 260
Целевые текущие трансферты
116 260
в том числе:
На компенсацию потерь районного бюджета в связи с изменением законодательства

103 760
Ауданның тұрғын үй – коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 500
Көлік инфрақұрылымдарының объектілерін дамытуға
12 500
Ауданның құрылыс бөлімі
50 840
Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес  мемлекеттік тұрғын үй қорына үй салуға
50 840

103 760
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
12 500
На развитие транспортной инфраструктуры
12 500
Отдел строительства района
50 840
На строительство жилья государственного жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
50 840