Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/116 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 12/144 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 12 ақпанда N 2041 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 - IV  Бюджет кодексіне және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/116 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне (нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2034 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2008 жылғы 13 желтоқсандағы N 197 - 198 санында жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1 - қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 48 280 457 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 26 441 371 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 958 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 20 879 816 мың теңге;
2) шығындар – 49 307 873 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 487 194 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 739 701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 252 507 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 440 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 440 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 954 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 954 610 мың теңге».
2-тармақта:
1) тармақшада:
мына жолдардағы:
«Мұнайлы ауданына» «84,7» саны «78,4» санымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «13,1» саны «12,6» санымен ауыстырылсын;
«Жаңаөзен қаласына» «65,5» саны «85,7» санымен ауыстырылсын.
6) тармақшада:
«Мұнайлы ауданына» «100» саны «88,1» санымен ауыстырылсын;
«Жаңаөзен қаласына» «65,9» саны «81,3» санымен ауыстырылсын.
мынадай мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
«5-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған мемлекеттік органдарға функциялардың берілуіне байланысты 320 640 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттің республикалық бюджетте есептелгені қаперге алынсын».
6-тармақта:
«1 627 151» саны «1 384 124» санымен ауыстырылсын.
мына жолдардағы:

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Мангистауского областного маслихата N 12/144 от 30 января 2009 года. Зарегистрировано департаментом юстиции Мангистауской области N 2041 от 12 февраля 2009 года
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 го да N 95-IV и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2034, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 13 декабря 2008 года N 203-204;) следующие дополнения и изменения:
Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 48 280 457 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26 441 371 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 958 770 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20 879 816 тысяч тенге;
2) затраты - 49 307 873 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 487 194 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 739 701 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 252 507 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 440 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 440 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 954 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 954 610 тысяч тенге.
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строках:
«Мунайлинскому району» цифры «84,7» заменить цифрами «78,4»;
«городу Актау» цифры «13,1» заменить цифрами «12,6»;
«городу Жанаозен» цифры «65,5» заменить цифрами «85,7».
в подпункте 6):
«Мунайлинскому району» цифры «100» заменить цифрами «88,1»;
«городу Жанаозен» цифры «65,9» заменить цифрами «81,3».
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«5-1. Принять к сведению, что в областном бюджете на 2009 год учтены целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 320 640 тысяч тенге».
в пункте 6:
цифры «1 627 151» заменить цифрами «1 384 124».
в строках:

«Бейнеу ауданына» «242 000» саны «132 237» санымен ауыстырылсын;
«Қарақия ауданына» «446 835» саны «475 953» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «489 208» саны «356 448» санымен ауыстырылсын;
«Түпқараған ауданына» «448 908» саны «419 486» санымен ауыстырылсын;
7-тармақта:
«197 970» саны «184 970» санымен ауыстырылсын;
«25 052» саны «12 052» санымен ауыстырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Аудандар мен қалалар бюджеттеріне 2009 жылға арналған облыстық бюджеттен 490 493 мың теңге сомасында дамытуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
облыстың білім беру объектілерін дамытуға – 219 298 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 271 195 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін.
Көрсетілген соманы аудандар мен қалалар бюджеттерінің кесіндісінде бөлу 6-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
мынадай мазмұндағы 8-1, 8-2, 8-3, 8-4, 8-5, 8-6, 8-7, 8-8 тармақтарымен толықтырылсын:
«8-1. 7 қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және Қазақстан Республикасындағы техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 920 125 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалар бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
8-2. 8 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы денсаулық сақтау ісін реформалау және дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және дәрі-дәрмек заттарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттар сатып алуды іске асыруға 1 830 314 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8-3. 9 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен әлеуметтік саладағы іс-шараларды іске асыруға 360 993 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалар бюджеттерінің кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
8-4. 10 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен ауыл шаруашылығын дамытуға және ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдауға 203 635 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер көлемінің облыстық бюджетке, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
8-5. 11 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жекелеген іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен 514 334 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.

«Бейнеуский район» цифры «242 000» заменить цифрами «132 237»;
«Каракиянский район» цифры «446 835» заменить цифрами «475 953»;
«Мангистауский район» цифры «489 208» заменить цифрами «356 448»;
«Тупкараганский район» цифры «448 908» заменить цифрами «419 486»;
в пункте 7:
цифры «197 970» заменить цифрами «184 970»;
цифры «25 052» заменить цифрами «12 052»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Учесть, что бюджетам районов и городов из областного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 490 493 тысячи тенге, в том числе:
на развитие объектов образования области – 219 298 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 271 195 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы в разрезе бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 6.».
дополнить пунктами 8-1, 8-2, 8-3, 8-4, 8-5, 8-6, 8-7, 8-8 следующего содержания:
«8-1. Учесть, распределение объема целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы и Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы в сумме 920 125 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 7.
8-2. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы и на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 1 830 314 тысячи тенге согласно приложению 8.
8-3. Учесть, распределение объема целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию мероприятий в сфере социального обеспечения в сумме 360 993 тысячи тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 9.
8-4. Учесть, распределение объема целевых текущих трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2009 год на поддержку сельского хозяйства и социальную поддержку специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 203 635 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 10.
8-5. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию отдельных мероприятий в сумме 514 334 тысячи тенге согласно приложению 11.

8-6. 12 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен тұрғын-үй құрылысын дамытуға 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 3 166 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
8-7. 13 қосымшаға сәйкес, инвестициялық жобаларды іске асыруға 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 12 446 417 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.

8-6. Учесть, распределение объема целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию Государственной программы жилищного строительства на 2008-2010 годы в сумме 3 166 000 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 12.
8-7. Учесть, распределение объема целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию инвестиционных проектов в сумме 12 446 417 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 13.

8-8. 2009 жылға облыстық бюджетте Ақтау қаласының бюджетіне сыйақысы (мүддесі) нөлдік ставкасы бойынша, тұрғын-үй құрылысына бөлінген 252 507 мың теңге сомасында қарызды өтеу көзделгені ескерілсін.
Қазақстан Республикасында тұрғын-үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде, қайтарымды қаражат есебінен сыйақысы (мүддесі) нөлдік ставкасы бойынша тұрғын-үй құрылысын аяқтау үшін қала бюджеттерін несиелеуге 239 701 мың теңге, оның ішінде Жаңаөзен қаласының бюджетіне – 165 571 мың теңге, Ақтау қаласының бюджетіне – 74 130 мың теңге бағытталсын».

8-8. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрено погашение займа в сумме 252 507 тысяч тенге, ранее выделенного на строительство жилья, по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в бюджет города Актау.
За счет возвратных средств направить 239 701 тысяча тенге на кредитование бюджетов городов для завершения строительства жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, в том числе в бюджет города Жанаозен – 165 571 тысяча тенге, в бюджет города Актау – 74 130 тысяч тенге».

11 тармақта «716 907» саны «571 091» санымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 2, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                       Облыстық мәслихат хатшысы
Б. Жүсіпов                            Б. Шелпеков
«КЕЛІСІЛДІ»
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының бастығы
Х.Х. Нұрғалиева

в пункте 11 цифры «716 907» заменить цифрами «571 091».
приложения 1, 2, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 5 настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии   Секретарь областного маслихата
Б. Жусупов            Б. Чельпеков
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник управления экономики и
бюджетного планирования области
Нургалиева Х.Х.
«___» __________ 2009 г.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата

007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
12
Көлік және коммуникациялар

007
Развитие теплоэнергетической системы
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
271
Управление строительства области
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации