Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/116 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 6 мамырдағы N 14/178 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 6 мамырда N 2044 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1184 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 515 қаулысына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/116 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне (нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 2034 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2008 жылғы 13 желтоқсандағы N 197-198 санында жарияланған; облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 12/144 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 2041 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 24 ақпандағы N 31-32 санында жарияланған; облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 13/159 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 2043 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 28 сәуірдегі N 69-70 санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
«52 023 032» саны «50 364 719» санымен ауыстырылсын;
«24 200 429» саны «22 542 116» санымен ауыстырылсын;
«52 741 448» саны «51 083 135» санымен ауыстырылсын;
6-тармақта:
«1 270 176» саны «1 273 671» санымен ауыстырылсын;
«251 235» саны «254 730» санымен ауыстырылсын;
8-2-тармақта:
«1 830 314» саны «1 562 770» санымен ауыстырылсын;
8-3-тармақта:
«360 993» саны «362 179» санымен ауыстырылсын;
8-6-тармақ мына редакцияда жазылсын:
«12-қосымшаға сәйкес, тұрғын-үй құрылысын дамытуға 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 3 166 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік несиелер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін»;
8-7-тармақта:
«15 767 030» саны «9 524 372» санымен ауыстырылсын;
11-тармақта:

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Мангистауского областного маслихата N 14/178 от 6 мая 2009 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области N 2044 от 6 мая 2009 года
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 515 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года N 1184 » областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2034, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 13 декабря 2008 года N 203-204; решение областного маслихата от 30 января 2009 года N 12/144 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2041, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 24 февраля 2009 года N 32; решение областного маслихата от 10 апреля 2009 года N 13/159 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2043, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 28 апреля 2009 года N 73) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
цифры «52 023 032» заменить цифрами «50 364 719»;
цифры «24 200 429» заменить цифрами «22 542 116»;
цифры «52 741 448 » заменить цифрами «51 083 135»;
в пункте 6:
цифры «1 270 176» заменить цифрами «1 273 671»;
цифры «251 235» заменить цифрами «254 730»;
в пункте 8-2:
цифры «1 830 314 » заменить цифрами «1 562 770»;
в пункте 8-3:
цифры «360 993 » заменить цифрами «362 179»;
пункт 8 - 6 изложить в следующей редакции:
«Учесть распределение объема целевых трансфертов на развитие и бюджетных кредитов из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию Государственной программы жилищного строительства на 2008 - 2010 годы в сумме 3 166 000 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 12»;
в пункте 8 - 7:
цифры «15 767 030» заменить цифрами «9 524 372»;
в пункте 11:

«324 161» саны «288 161» санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 8-9 және 8-10 тармақтармен толықтырылсын:
«8-9. 14-қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 3 867 510 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттерінің көлемі өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясындағы шараларды қаржыландыруға облыстық, аудандар мен қалалар бюджеттерінің кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
8-10. 15-қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 983 193 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге және кадрларды даярлау және оларды қайта даярлауға облыстық, аудандар мен қалалар бюджеттерінің кесіндісінде бөлінгені ескерілсін».
көрсетілген шешімнің 1, 2, 8, 9, 10 және 13 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 8, 9, 10 және 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген шешім 14 және 15 қосымшалармен толықтырылсын.

цифры «324 161» заменить цифрами «288 161»;
дополнить пунктами 8-9 и 8-10 следующего содержания:
«8 - 9. Учесть распределение объема целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2009 год в сумме 3 867 510 тысяч тенге для финансирования мероприятий в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 14.
8 - 10. Учесть распределение объема целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год в сумме 983 193 тысячи тенге на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики и на подготовку и переподготовку кадров в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 15».
приложения 1, 2, 8, 9, 10 и 13 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 8, 9, 10 и 13 настоящего решения.
дополнить приложениями 14 и 15 к настоящему решению.

49 052
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
46 038
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
16 460
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
530 468
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 243 496
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 289
029
Әдістемелік жұмыс
12 157
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
94 228
058
Бастапқы, негізгі, орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
132 984
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
721 087
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
122 918
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 037 892
004
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
776 741
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
261 151
05
Денсаулық сақтау
11 636 342
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 200 341
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
50 450
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
185 400
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
4 555 772
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
77 184
006
Ана мен баланы қорғау
68 029
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
61 651
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
8 771
009
Әлеуметтік жағынан елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
1 667 867
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
2 040 048
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
484 475
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету

49 052
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
46 038
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
16 460
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
530 468
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 243 496
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
76 289
029
Методическая работа
12 157
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
94 228
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
132 984
060
Подготовка и переподготовка кадров
721 087
113
Трансферты из местных бюджетов
122 918
271
Управление строительства области
1 037 892
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
776 741
037
Строительство и реконструкция объектов образования
261 151
05
Здравоохранение
11 636 342
253
Управление здравоохранения области
10 200 341
001
Обеспечение деятельности управления здравоохранения
50 450
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
185 400
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
4 553 772
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
77 184
006
Охрана материнства и детства
68 029
007
Пропаганда здорового образа жизни
61 651
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан
8 771
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 667 867
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
2 040 048
011
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация
486 475
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях

52 646
013
Паталогоанатомиялық союды жүргізу
10 315
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
306 399
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
19 417
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
768
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
13 262
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулезге қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
74 395
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
38 467
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
123 221
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
38 156
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
94 894
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
164 918
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
63 836
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 436 001
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 436 001
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 567 639
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
843 200
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
46 339
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
424 734
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
41 910
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
4 000
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
60
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
69 006
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттері
255 151
261
Облыстың білім беру басқармасы

52 646
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
10 315
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
306 399
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
19 417
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
768
018
Обеспечение деятельности информационно-аналитических центров
13 262
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
74 395
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
38 467
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
123 221
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
38 156
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
94 894
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
164 918
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
63 836
271
Управление строительства области
1 436 001
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 436 001
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 567 639
256
Управление координации занятости и социальных программ области
843 200
001
Обеспечение деятельности управления координации занятости и социальных программ
46 339
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
424 734
003
Социальная поддержка инвалидов
41 910
004
Создание информационных систем
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
4 000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
60
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
69 006
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
2 000
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
255 151
261
Управление образования области

030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
017
Спорт объектілерін дамыту
018
Мұрағат объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
12
Көлік және коммуникациялар

030
Развитие объектов коммунального хозяйства
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
271
Управление строительства области
016
Развитие объектов культуры
017
Развитие объектов спорта
018
Развитие объектов архивов
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
271
Управление строительства области
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации