"2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 19 маусымда № 15/185 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 19 маусымда № 2049 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне (нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2034 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 197 - 198 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 12/144 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2041 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 24 ақпандағы № 31 - 32 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 13/159 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2043 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 28 сәуірдегі № 69 - 70 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 6 мамырдағы № 14/178 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2044 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 14 мамырдағы № 79 - 80 санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2009 жылға арналған облыстық бюджет 1 - қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 50 077 941 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 25 242 776 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 116 487 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 500 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 23 718 178 мың теңге;
2) шығындар – 50 769 022 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 487 194 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 665 571 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 178 377 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 776 335 мың теңге, соның ішінде:

О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Мангистауского областного маслихата № 15/185 от 19 июня 2009 года. Зарегистрировано Департаменом юстиции Мангистауской области № 2049 от 19 июня 2009 года
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2034, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 13 декабря 2008 года № 203-204; решение областного маслихата от 30 января 2009 года № 12/144 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2041, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 24 февраля 2009 года № 32; решение областного маслихата от 10 апреля 2009 года № 13/159 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2043, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 28 апреля 2009 года № 73); решение областного маслихата от 06 мая 2009 года № 14/178 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2044, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 14 мая 2009 года № 82 - 83); следующие изменения и дополнения:
Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 50 077 941 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 25 242 776 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 116 487 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 718 178 тысяч тенге;
2) затраты - 50 769 022 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 487 194 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 665 571 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 178 377 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 776 335 тысяч тенге, в том числе:

қаржы активтерін сатып алу – 776 335 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 954 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 954 610 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 200 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 754 610 мың теңге;
2 - тармақта:
1) тармақшада:
мына жолдардағы:
«Бейнеу ауданына» «100» саны «75,7» санымен ауыстырылсын;
«Қарақия ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
«Мұнайлы ауданына» «78,4» саны «90,7» санымен ауыстырылсын;
«Түпқараған ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «12,6» саны «18,3» санымен ауыстырылсын;
«Жаңаөзен қаласына» «80,1» саны «83,3» санымен ауыстырылсын.
2, 3, 4 және 5) тармақшаларда:
мына жолдардағы:
«Қарақия ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
«Түпқараған ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
«Бейнеу ауданына» «100» саны «77,4» санымен ауыстырылсын;
«Қарақия ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
«Мұнайлы ауданына» «80,8» саны «93,2» санымен ауыстырылсын;
«Түпқараған ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «14,4» саны «16,6» санымен ауыстырылсын;
«Жаңаөзен қаласына» «79,7» саны «83,6» санымен ауыстырылсын.
3 - тармақта:
«1 015 134» саны «714 139» санымен ауыстырылсын;
«373 973» саны «72 978» санымен ауыстырылсын;
4 - тармақта:
«1 633 773» саны «2 809 835» санымен ауыстырылсын;

приобретение финансовых активов – 776 335 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 954 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 954 610 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 200 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 754 610 тысяч тенге;
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строках:
«Бейнеускому району» цифры «100» заменить цифрами «75,7»;
«Каракиянскому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
«Мангистаускому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
«Мунайлинскому району» цифры «78,4» заменить цифрами «90,7»;
«Тупкараганскому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
«городу Актау» цифры «12,6» заменить цифрами «18,3»;
«городу Жанаозен» цифры «80,1» заменить цифрами «83,3».
в подпунктах 2, 3, 4 и 5:
в строках:
«Каракиянскому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
«Мангистаускому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
«Тупкараганскому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
в подпункте 6):
«Бейнеускому району» цифры «100» заменить цифрами «77,4»;
«Каракиянскому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
«Мангистаускому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
«Мунайлинскому району» цифры «80,8» заменить цифрами «93,2»;
«Тупкараганскому району» цифры «100» заменить цифрами «0»;
«городу Актау» цифры «14,4» заменить цифрами «16,6»;
«городу Жанаозен» цифры «79,7» заменить цифрами «83,6».
в пункте 3:
цифры «1 015 134» заменить цифрами «714 139»;
цифры «373 973» заменить цифрами «72 978»;
в пункте 4:
цифры «1 633 773» заменить цифрами «2 809 835»;

50 866
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
50 866
253
Облыстың денсаулық сақтау
басқармасы
114 861
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
28 200
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
79 706
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
6 955
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
445 190
006
Балаларға қосымша білім беру
445 190
261
Облыстың білім беру басқармасы
4 993 201
001
Білім беру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
36 280
003
Арнайы білім беретін оқу
бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
210 212
004
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20 188
006
Мамандандырылған білім беру
ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
142 808
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар
өткізу
210 741
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шең-берінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
198 956
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру
шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды
жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 122 524
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
54 502
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу
және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
38 585
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің
оңалту және әлеуметтік бейімдеу
16 460
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар
қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
530 468
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 251 814
026
Аудандар (облыстық маңызы бар
қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік
жүйенің
жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 289
029
Әдістемелік жұмыс
12 157
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу
жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
94 228
058
Бастапқы, негізгі, орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер

50 866
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
50 866
253
Управление здравоохранения области
114 861
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
28 200
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, после среднего образования
79 706
060
Подготовка и переподготовка кадров
6 955
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
445 190
006
Дополнительное образование для детей
445 190
261
Управление образования области
4 993 201
001
Обеспечение деятельности управления образования
36 280
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
210 212
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
20 188
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
142 808
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
210 741
008
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
198 956
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 122 524
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
54 502
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого- медико-педагогической консультативной помощи населению
38 585
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
16 460
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
530 468
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 251 814
025
Подготовка специалистов в организациях после среднего образования
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологии государственной системы в сфере образования
76 289
029
Методическая работа
12 157
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащения учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
94 228
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования