Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 15/140 "2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 17 сәуірдегі N 18/165 шешімі. Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 30 сәуірде N 11-1-107 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95-IV Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы N 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1 тармақшасына және облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 13/159 «Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/116 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 23 сәуірдегі N 2043 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 15/140 «2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 11-1-100 болып тіркелген, 2008 жылғы 27 желтоқсандағы N 207-208 «Маңғыстау» газетінде жарияланған), 2009 жылғы 12 ақпандағы «Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы «2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы» N 15/140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» N 17/157 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 11-1-106 болып тіркелген, 2009 жылы 28 ақпандағы N 35 «Маңғыстау» газетінде жарияланған),төмендегідей өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын: «2009 жылға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 188 848 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 507 375 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 162 938 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 630 691 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 887 844 мың теңге;
2) шығындар – 9 834 021 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 82 942 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 82 942 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдері – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 728 115 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 728 115 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 48 975 мың теңге;

О внесении изменений в решение городского маслихата от 23 декабря 2008 года N 15/140 "О городском бюджете на 2009 год"
Решение Актауского городского маслихата N 18/165 от 17 апреля 2009 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау N 11-1-107 от 30 апреля 2009 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95-IV, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 10 апреля 2009 года N 13/159 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2043 от 23 апреля 2009 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 23 декабря 2008 года N 15/140 «О городском бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 11-1-100, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 27 декабря 2008 года N 213-214), от 12 февраля 2009 года N 17/157 «О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 23 декабря 2008 года N 15/140 «О городском бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 11-1-106, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 28 февраля 2009 года N 36), следующие изменения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции: «Утвердить городской
бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 9 188 848 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 507 375 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 162 938 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 630 691 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 887 844 тысяч тенге;
2) затраты – 9 834 021 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе бюджетные кредиты – 0 тенге ;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге ;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 82 942 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 82 942 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 728 115 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 728 115 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 48 975 тысяч тенге;

қарыздар өтеу – 178 377 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 857 517 мың теңге».
2 тармақтың алтыншы абзацындағы «14,9» саны «14,4» санымен ауыстырылсын.
6 - 5 тармақтың екінші абзацындағы «41 310» саны «48 975» санымен ауыстырылсын.
6 - 6 тармағы алынып тасталсын.
6 - 7 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6 - 7. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005 - 2007 жылдарға арналған тұрғын - үй құрылысын дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында сыйақының (мүдденің) «нөлдік» ставкасы арқылы тұрғын - үй құрылысына бұрын алынған қарыз бойынша тұрғындарға пәтер сатудан 252 507 мың теңге көлемінде түсімдер қаралғаны ескерілсін.
Қайтқан қаражат мыналарға:
178 377 мың теңге – қалалық бюджеттен облыстық бюджетке қарызын өтеуге;
74 130 мың теңге – 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын- үй мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында сыйақының (мүдденің ) «нөлдік» ставкасы арқылы тұрғын - үй салуының аяқталуына бағытталсын».
8 тармақтағы 2 қосымша осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                     Қалалық мәслихаттың хатшысы
С. Кутепов                          Ж. Матаев
КЕЛІСІЛДІ:
«Ақтау қалалық экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі» ММ бастығы
А.Н.Ким
17 сәуір 2009 жыл
2009 жылғы 17 cәуірдегі
N 18/165 қалалық мәслихаттың
шешіміне 1 - қосымша
2009 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сыны-бы
Iшкi сыны-бы
Атауы
Сомасы, мың теңге

погашение займов – 178 377 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 857 517 тысяч тенге».
В пункте 2 в абзаце шестом цифру «14,9» заменить цифрой «14,4».
В пункте 6 - 5 в абзаце втором цифру «41 310» заменить цифрой «48 975».
Пункт 6 - 6 исключить.
Пункт 6 - 7 изложить в следующей редакции:
«6 - 7. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрено поступление от продажи квартир гражданам в сумме 252 507 тысяч тенге, по ранее полученному займу на строительство жилья по «нулевой» ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005 - 2007 годы.
Возвратные средства направить:
178 377 тысяч тенге – на погашение займа из городского бюджета в областной бюджет;
74 130 тысяч тенге – на завершение строительства жилья по «нулевой» ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства на 2008 - 2010 годы».
В пункте 8 приложение 2 изложить в новой редакции, согласно
приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии              Секретарь городского маслихата
С. Кутепов                       Ж. Матаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ «Актауский
городской отдел экономики
и бюджетного планирования
А.Н.Ким
17 апреля 2009 год
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 17 апреля 2009 года N 18/165
Бюджет города Актау на 2009 год
категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма тыс. тенге