"Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2009 жылғы 20 сәуірдегі № 185 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 27 сәуірде № 3676 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 3664 нөмірімен тіркелген, "Қостанай таңы" және "Костанайские новости" газеттерінде 2009 жылғы 14 қаңтарда жарияланған, бұрын мәслихатының 2009 жылғы 12 қаңтардағы № 157 "Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 3665 нөмірімен тіркелген, 2009 жылғы 4 ақпанда "Қостанай таңы" газетінің № 13, "Костанайские новости" газетінің № 17 жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті 1- қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73696686,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 154 201,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62069,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 245,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 70480171,3 мың теңге;
2) шығындар – 73862616,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21 556,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 436000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 414444,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 238201,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 238201,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -425686,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 425686,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-5-тармағында :
"296286,0" деген сандар "299364,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
"36591,0" деген сандар "37323,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
"259695,0" деген сандар "262041,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-8-тармағында :
"1534973,0" деген сандар "1190463,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-17-тармағындағы "құрылысына" сөздерінен кейін "және (немесе) сатып алу" сөздерімен толықтырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-18-тармағында "даму және жайластыру" сөздері "даму, жайластыру және (немесе) сатып алу" сөздерімен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 12 декабря 2008 года № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год"
Решение маслихата Костанайской области от 20 апреля 2009 года № 185. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 апреля 2009 года № 3676
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год" от 12 декабря 2008 года № 140 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3664, опубликовано от 14 января 2009 года в газетах "Қостанай таңы" и "Костанайские новости", ранее вносились изменения и дополнения решением маслихата от 12 января 2009 года № 157 " О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2008 года № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3665, опубликовано от 4 февраля 2009 года в газетах "Қостанай таңы" № 13 и "Костанайские новости" № 17) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 73696686,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 154 201,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 62069,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 245,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 70480171,3 тысячи тенге;
2) затраты – 73862616,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 556,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 436000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 414444,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –238201,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 238201,0 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета – - 425686,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 425686,4 тысячи тенге.";
в пункте 2-5 указанного решения:
цифру "296286,0" заменить цифрой "299364,0";
цифру "36591,0" заменить цифрой "37323,0";
цифру "259695,0" заменить цифрой "262041,0";
в пункте 2-8 указанного решения:
цифру "1534973,0" заменить цифрой "1190463,0";
в пункте 2-17 указанного решения после слов "на строительство" дополнить словами "и (или) приобретение";
в пункте 2-18 указанного решения слова "развитие и обустройство" заменить словами "развитие, обустройство и (или) приобретение";

көрсетілген шешімнің 2-19-тармағында "құрылысы және сатып алу" сөздері "құрылысы және (немесе) сатып алу" сөздерімен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-20-тармағында :
"4653112,0" деген сандар "2760079,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-23-тармағында :
"1821770,0" деген сандар "1746770,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-24.-тармағымен толықтырылсын:
"2-24. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтау объектілері құрылысына және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен дамытуға арналған 2312781,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының түсімдері ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-25.-тармағымен толықтырылсын:
"2-25. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жаңадан пайдалануға беріліп жатқан әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін ұстауға арналған республикалық бюджеттен 103032,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының түсімдері ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-26.-тармағымен толықтырылсын:
"2-26. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 5645760,0 мың теңге сомасында қаражат қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге – 4942140;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 396525;
кадрларды даярлауға және қайта даярлауға - 307095.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 4-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңыздағы қалалардың) бюджеттерінен 4-қосымшаға сәйкес 19914,3 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер және дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 185365,0 мың теңге;
білім беру объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға – 64704,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 149900,0 мың теңге;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 199670,0 мың теңге;
әуежайға баратын жолдың көше жарығы желісін орнатуға – 62000,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге - 284453,0 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға – 282630,0 мың теңге;

в пункте 2-19 указанного решения слова "строительство и приобретение" заменить словами "строительство и (или) приобретение";
в пункте 2-20 указанного решения:
цифру "4653112,0" заменить цифрой "2760079,0";
в пункте 2-23 указанного решения:
цифру "1821770,0" заменить цифрой "1746770,0";
дополнить указанное решение пунктом 2-24. следующего содержания:
"2-24. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в сумме 2312781,0 тысяча тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 2-25. следующего содержания:
"2-25. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения в сумме 103032,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 2-26. следующего содержания:
"2-26. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 5645760,0 тысяч тенге, в том числе:
4942140 – на обеспечение занятости населения;
396525 – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики;
307095 – на подготовку и переподготовку кадров.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";
пункт 4-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"4-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в сумме 19914,3 тысячи тенге, согласно приложению 4.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования 185365,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 64704,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 149900,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности – 199670,0 тысяч тенге;
на устройство сетей уличного освещения дороги на аэропорт – 62000,0 тысячи тенге;
на благоустройство населенных пунктов – 284453,0 тысячи тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 282630,0 тысяч тенге;

сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 356881,0 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1498812,0 мың теңге;
аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын (қала көшелері) күрделі және орташа жөндеуге – 498000,0 мың теңге;
білім алуға қатысты шығыстарды ішінара өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранттары) - 36098,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 125565,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 90000,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйі құрылысына - 16445,0 мың теңге;
облыстық "Тың-целина - 2009" спартакиадасын өткізуге арналған іс-шараларға – 40000,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 7502,0 мың теңге;
кіріс шығынын өтеуге – 48696,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғы капиталын ұлғайтуға - 5000,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
Көрсетілген шешімнің 1 , 2 және 4–қосымшалары осы шешімнің 1,   2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда берілсін.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті, сегізінші сессияның
төрайымы                                     Р. Бектұрғанова
Қостанай облыстық
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы                          И. Аронова
КЕЛІСІЛГЕН
"Қостанай облысы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
М. Щеглова
"     " сәуір 2009 жыл
Мәслихаттың

на развитие системы водоснабжения – 356881,0 тысяча тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1498812,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) – 498000,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) – 36098,0 тысяч тенге;
на текущее содержание организаций образования – 125565,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт и материально-техническое укрепление организаций образования – 90000,0 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 16445,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Тын - целина-2009" – 40000,0 тысяч тенге;
на текущее содержание организаций культуры – 7502,0 тысячи тенге;
на компенсацию потерь доходов – 48696,0 тысяч тенге;
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия – 5000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";
Приложения 1 , 2 и 4 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель очередной,
восьмой сессии                             Р. Бектурганова
Исполняющий обязанности
секретаря Костанайского
областного маслихата                       И. Аронова
Приложение 1
к решению маслихата

257
Облыстың қаржы басқармасы
238 201,0
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
238 201,0
Ү.ТАПШЫЛЫҚ (-), ПРОФИЦИТ (+)
-425 686,4
ҮІ. ТАПШЫЛЫҚТЫ ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТТІ ПАЙДАЛАНУ)
425 686,4
Мәслихаттың
2009 жылғы 20 сәуірдегі
№ 185 шешіміне 2-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғы капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлініп, 2009 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ЖОБАЛАР
04
Білім беру
9
Білім беру саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
004
Аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға дамытуға арналған нысаналы трансферттер
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
038
Денсаулық сақтау объектілерін жаңарту және салу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
1
Тұрғын үй шаруашылығы
271
Облыстың құрылыс басқармасы
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
014
Коммуналдық шаруашылық дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттер
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1
Мәдениет саласындағы қызмет

257
0
Управление финансов области
238 201,0
13
9
120
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
238 201,0
V. ДЕФИЦИТ (ПРОФИЦИТ) БЮДЖЕТА
-425 686,4
VI. ФИНАНСИРОВАНИЕ ДЕФИЦИТА (ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ПРОФИЦИТА) БЮДЖЕТА
425 686,4
Приложение 2
к решению маслихата
от 20 апреля 2009 года
№ 185
Перечень бюджетных программ развития
областного бюджета на 2009 год с разделением
на бюджетные программы, направленные на реализацию
бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на
формирование или увеличение уставного капитала
юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОЕКТЫ
04
Образование
9
Прочие услуги в области образования
271
Управление строительства области
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
037
Строительство и реконструкция объектов образования
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
271
Управление строительства области
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
020
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры