2009 жылы шақыру учаскесіне 1992 жылы туған еркек жынысты азаматтарын тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы Әкімінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 1 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 2 ақпанда тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1 тармағы, 13-тармақшасының 33-бабына сәйкес және "Әскери міндеттілік пен әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 3-тармағының негізінде ШЕШТІ:
1. 2009 жылдың қаңтар-наурызында тіркеу жылы он жеті жасқа толатын Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын Қостанай қаласының Қорғаныс істері жөніндегі басқармасының шақыру учаскесіне әскери есепке алу, олардың санын, әскери қызметке жарамдылық дәрежесін және денсаулық жағдайын анықтау, жалпы білімдік деңгейі мен мамандығын белгілеу және дене даярлығының деңгейін анықтау, әскерге шақырушыларды алдын-ала белгілеу, әскери-техникалық мамандықтар бойынша дайындау және әскери оқу орындарына түсу үшін үміткерлерді іріктеу мақсатында тұрғылықты жері бойынша тіркеу ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. "Қостанай облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) ұсынылсын:
1) әскери жасына дейінгі азаматтарды медциналық куәландыру үшін тәжірибелі дәрігер-мамандар, сондай-ақ орта медициналық жұмыскерлер жіберсін;
2) әскер жасына дейінгі азаматтар үшін алдын-ала тексеруді қамтамасыз етсін;
3) қалалық медициналық комиссиясының дәрігер-мамандарының жолдамасы бойынша әскер жасына дейінгі азаматтар үшін емдеу-сауықтыру мекемелерінде кезектен тыс қосымша тексеруді қамтамасыз етсін;
3. "Қостанай қаласы әкімиятының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы:
2009 жылдың қаңтар-наурызындағы тіркеуді ұйымдастыру және өткізумен байланысты іс-шаралардың қаржыландыруын "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қостанай қаласының Қорғаныс істері жөніндегі басқармасының шығыстар сметасында көзделген ассигнованиялары есебінен қамтамсыз етсін.
4. Осы шешім ресми түрде жарияланған он күнтізбелік күн аяқталғаннан кейін қолданысқа енеді және 2009 жылдың 9 қаңтар айынан бастап пайда болған іс-әрекеттерге таратылады.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М.К. Жүндібаевқа жүктелсін.
Қостанай қаласы әкімінің
міндеттерін атқарушы                       Б. Жақыпов
Акимат мүшелері
КЕЛІСІЛГЕН

Об организации и обеспечении приписки граждан мужского пола 1992 года рождения к призывному участку в 2009 году
Решение акима города Костаная Костанайской области от 22 января 2009 года № 1. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 2 февраля 2009 года № 9-1-118
В соответствии с подпунктом 13 пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном Управлении в Республике Казахстан" и на основании пункта 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и провести в январе-марте 2009 года приписку граждан мужского пола Республики Казахстан, которым в год приписки исполняется семнадцать лет к призывному участку Управления по делам обороны города Костанай по месту жительства в целях принятия граждан на воинский учет, определение их количества, степени годности к воинской службе и состоянии здоровья, установления общеобразовательного уровня и специальности, определение уровня физической подготовки, предварительного предназначения призывников, отбора кандидатов для подготовки по военно-техническим специальностям и поступления в военные учебные заведения.
2. Рекомендовать начальнику Государственного учреждения "Управление здравоохранения Костанайской области" (по согласованию):
1) направить для медицинского освидетельствования допризывников опытных врачей-специалистов, а также средних медицинских работников;
2) обеспечить для допризывников предварительное обследование;
3) обеспечить для допризывников внеочередное дополнительное обследование по направлению врачей-специалистов городской медицинской комиссии в лечебно-оздоровительных учреждениях.
3. Начальнику Государственного учреждения "Отдел финансов акимата города Костанай":
обеспечить финансирование мероприятий, связанных с организацией и проведением приписки в январе-марте 2007 года за счет ассигнований, предусмотренных в смете расходов Управления по делам обороны города Костанай в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках".
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с 9 января 2009 года.
5. Контроль за выполнением данного решения возложить на заместителя акима города Костаная Жандубаева М.К.
Исполняющий обязанности
акима города Костаная                      Б. Жакупов