"Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 196 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 28 сәуірде № 9-1-126 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес және Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысын қарап, Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9-1-114, 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 102 "Қостанай" газеті, бұрын "Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 152 шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9-1-115, 2009 жылғы 3 ақпандағы № 10 "Қостанай" газеті) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Кіріспеде "жергілікті мемлекеттік басқару" деген сөздерден кейін "және өзін-өзі басқару" деген сөздермен толықтырылсын;
Аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер 15463702 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер 9724095 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 55480 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 758000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 4926127 мың теңге;
2) шығыстар 15512369,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу -11875 мың теңге, оның ішінде бюджеттік несиелерді өтеу -11875 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 60668 мың теңге, оның ішінде;
қаржы активтерін сатып алу 60668 мың теңге;
5) тапшылық – 97460,2 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру 97460,2 мың теңге".
Аталған шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және облыстық бюджеттен даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17653 мың теңге сомасында, соның ішінде химия кабинетін оқу жабдықтарымен жабдықтауға 15273 мың теңге сомасында, компьютерлік сыныптарды сатып алуға 2700 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 55400 мың теңге сомасында;
білім алумен байланысты, бөлек шығындарды өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранты) 3534 мың теңге сомасында;
әуежай жолына шығатын көшені жарықтандыру желілерін орнатуға 62000 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін көріктендіруге 250000 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 453000 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 120000 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 145000 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 244630 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 745920 мың теңге".

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 18 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Костаная на 2009 год"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 21 апреля 2009 года № 196. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 28 апреля 2009 года № 9-1-126
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев постановление акимата города Костаная, Костанайский городской Маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2009 год" от 18 декабря 2008 года № 142 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9-1-114, газета "Костанай" от 30 декабря 2008 года № 102, ранее внесены изменения и дополнения решением маслихата от 15 января 2009 года № 152 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 18 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Костаная на 2009 год", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9-1-115, газета "Костанай" от 3 февраля 2009 года № 10) следующие изменения и дополнения:
В преамбуле после слов "местном государственном управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) Доходы 15463702 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 9724095 тысяч тенге;
неналоговые поступления 55480 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 758000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4926127 тысяч тенге;
2) затраты 15512369,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -11875 тысяч тенге, в том числе погашение бюджетных кредитов -11875 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 60668 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 60668 тысяч тенге;
5) дефицит -97460,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита 97460,2 тысяч тенге".
Пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 17653 тысяч тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в сумме 15273 тысяч тенге, на приобретение компьютерных классов в сумме 2700 тысяч тенге;
на укрепление материально - технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 55400 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты Акима) в сумме 3534 тысячи тенге;
на устройство сетей уличного освещения дороги на аэропорт в сумме 62000 тысячи тенге;
на благоустройство объектов коммунальной собственности в сумме 250000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 453000 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 120000 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 145000 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 244630 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 745920 тысяч тенге".

Аталған шешімнің 5-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттен даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
26300 мың теңге жаңадан енгізілген білім объектілерін күтіп ұстауға;
2300 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге;
14624 мың теңге табысы аз отбасылардың ішінен 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге;
20483 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға;
2317 мың теңге медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын ұлғайтуға;
260673 мың теңге білім объектілерінің құрылысына және қайта жаңартуына;
212413 мың теңге мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға;
986808 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
Аталған шешім келесі мазмұндағы 5-3-тармағымен толықтырылсын:
"5-3. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер мен республикалық және облыстық бюджеттерден даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 116828 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 772744 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфракұрылымды жөндеу және елді мекендерді көркейтуге 188447 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 230053 мың теңге".
Аталған шешімнің 2-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріліп отыр).
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 4 сайлау
округі бойынша депутаты                    А. Айдосов
Қалалық мәслихат хатшысы                   С. Төкенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрлігі Салық
комитетінің Қостанай облысы
Қостанай қаласы бойынша
салық басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                              Ж. Нұржанов
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                              Л. Кураева
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                              Н. Дорошок
Мәслихаттың 2009.04.21
№ 196 шешіміне 1 қосымша
Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы Атауы
Ішкі сыныбы
Сома,
мың теңге
1
2
3
4
5
I. Кірістер

Пункт 5-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"5-1. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на содержание вновь вводимых объектов образования 26300 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи 2300 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей 14624 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 20483 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях 2317 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования 260673 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда 212413 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 986808 тысяч тенге";
Дополнить указанное решение пунктом 5-3 следующего содержания:
"5-3. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики 116828 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 772744 тысяч тенге;
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 188447 тысяч тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 230053 тысяч тенге".
Приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 4               А. Айдосов
Секретарь городского Маслихата             С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Налоговое управление
по городу Костанаю Костанайской
области Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан"                            Ж. Нуржанов
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"                         Л. Кураева
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"                         Н. Дорошок
Приложение 1
к решению маслихата
от 21.04.2009 года № 196
Бюджет города Костаная на 2009 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
4
5
I.Доходы