"Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2009 жылғы 31 шілдедегі № 224 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 12 тамызда № 9-1-131 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес және Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысын қарап, Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9-1-114, 2008 жылғы 30 желтоқсандағы "Қостанай" газеті, бұрын "Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 152 шешімімен, Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9-1-115, 2009 жылғы 3 ақпандағы № 10 "Қостанай" газеті, "Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 196 шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9-1-126, 2009 жылғы 5 мамырдағы № 36 "Қостанай" газеті) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер 15494972 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер 96240  95 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 55480 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 758000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 5057397 мың теңге;
2) шығыстар 15539864,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу -11875 мың теңге, оның ішінде бюджеттік несиелерді өтеу -11875 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 64443 мың теңге, оның ішінде;
қаржы активтерін сатып алу 64443 мың теңге;
5) тапшылық – 97460,2 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру 97460,2 мың теңге.".
Аталған шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және облыстық бюджеттен даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 18 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Костаная на 2009 год"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 31 июля 2009 года № 224. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 12 августа 2009 года № 9-1-131
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев постановление акимата города Костаная, Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2009 год" от 18 декабря 2008 года № 142 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9-1-114, от 30 декабря 2008 года газета "Костанай", ранее внесены изменения и дополнения решением маслихата от 15 января 2009 года № 152 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 18 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Костаная на 2009 год", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9-1-115, от 3 февраля 2009 года газета "Костанай" № 10, решением маслихата от 21 апреля 2009 года № 196 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 18 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Костаная на 2009 год", номер государственной регистрации 9-1-126, от 5 мая 2009 года газета "Костанай" № 36) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) Доходы 15494972 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 9624095 тысяч тенге;
неналоговые поступления 55480 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 758000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5057397 тысяч тенге;
2) затраты 15539864,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -11875 тысяч тенге, в том числе погашение бюджетных кредитов -11875 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 64443 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 64443 тысяч тенге;
5) дефицит -97460,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита 97460,2 тысяч тенге".
Пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17626 мың теңге сомасында, соның ішінде химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға 15273 мың теңге сомасында, компьютерлік сыныптарды сатып алуға 2353 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 50330 мың теңге сомасында;
білім алумен байланысты, бөлек шығындарды өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранттары) 3534 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін көріктендіруге 250000 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 394008 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 130200 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 163000 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 244630 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 523413 мың теңге.".
Аталған шешімнің 5-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттен даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
26300 мың теңге жаңадан енгізілген білім объектілерін күтіп ұстауға;
2300 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге;
14624 мың теңге табысы аз отбасылардың ішінен 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге;
20483 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға;
2317 мың теңге медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын ұлғайтуға;
260673 мың теңге білім объектілерінің құрылысына және қайта жаңартуына;
207413 мың теңге мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға;
1091808 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға.".
Аталған шешім келесі мазмұндағы 5-3-тармағымен толықтырылсын:
"5-3. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер мен республикалық және облыстық бюджеттерден даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 116828 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 809294 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді мекендерді көркейтуге 188447 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 230053 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының және қалалар мен елді мекендер көшелерінің құрылысы мен қайта жаңартуына 285310 мың теңге.".
Аталған шешімнің 2-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріліп отыр).

на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 17626 тысяч тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в сумме 15273 тысяч тенге, на приобретение компьютерных классов в сумме 2353 тысяч тенге;
на укрепление материально - технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 50330 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) в сумме 3534 тысячи тенге;
на благоустройство объектов коммунальной собственности в сумме 250000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 394008 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 130200 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 163000 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 244630 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 523413 тысяч тенге.".
Пункт 5-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"5-1. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на содержание вновь вводимых объектов образования 26300 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи 2300 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей 14624 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 20483 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях 2317 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования 260673 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда 207413 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 1091808 тысяч тенге.".
Пункт 5-3 указанного решения изложить в новой редакции:
"5-3. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики 116828 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 809294 тысяч тенге;
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 188447 тысяч тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 230053 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 285310 тысяч тенге.".
Приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции (прилагается).