"Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2009 жылғы 20 қарашадағы № 251 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 қарашада № 9-1-136 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9-1-114, 2008 жылғы 30 желтоқсандағы "Қостанай" газетінде жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер 15339364 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер 9531224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 48351 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 758000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 5001789 мың теңге;
2) шығыстар 15424391,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу -11875 мың теңге, оның ішінде бюджеттік несиелерді өтеу -11875 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 42828 мың теңге, оның ішінде;
қаржы активтерін сатып алу 42828 мың теңге;
5) тапшылық – 115980,2 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру 115980,2 мың теңге.".
Аталған шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және облыстық бюджеттен даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17626 мың теңге сомасында, соның ішінде химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға 15273 мың теңге сомасында, компьютерлік сыныптарды сатып алуға 2353 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 50330 мың теңге сомасында;
білім алумен байланысты, бөлек шығындарды өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранттары) 3534 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін көріктендіруге 318700 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 394008 мың теңге сомасында;
жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 20998,2 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 18 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Костаная на 2009 год"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 20 ноября 2009 года № 251. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 26 ноября 2009 года № 9-1-136
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата "О бюджете города Костаная на 2009 год" от 18 декабря 2008 года № 142 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-1-114, опубликованное в газете "Костанай" от 30 декабря 2008 года) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) Доходы 15339364 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 9531224 тысяч тенге;
неналоговые поступления 48351 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 758000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5001789 тысяч тенге;
2) затраты 15424391,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -11875 тысяч тенге, в том числе погашение бюджетных кредитов -11875 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 42828 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 42828 тысяч тенге;
5) дефицит -115980,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита 115980,2 тысяч тенге.".
Пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 17626 тысяч тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в сумме 15273 тысяч тенге, на приобретение компьютерных классов в сумме 2353 тысяч тенге;
на укрепление материально - технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 50330 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) в сумме 3534 тысячи тенге;
на благоустройство объектов коммунальной собственности в сумме 318700 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 394008 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации в сумме 20998,2 тысяч тенге;

сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 120746,2 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 142161 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 213914,6 мың теңге сомасында;
қалалар мен елді мекендерді көркейтуді дамытуға 500 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 523413 мың теңге сомасында.".
Аталған шешімнің 5-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттен даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
26300 мың теңге жаңадан енгізілген білім объектілерін күтіп ұстауға;
2300 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге;
14624 мың теңге табысы аз отбасылардың ішінен 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге;
19995 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға;
2317 мың теңге медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын ұлғайтуға;
314274 мың теңге білім объектілерінің құрылысына және қайта жаңартуына;
207413 мың теңге мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға;
991808 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға.".
Аталған шешімнің 5-3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-3. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер мен республикалық және облыстық бюджеттерден даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге 116828 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 809294 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді мекендерді көркейтуге 182642 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 222753 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының және қалалар мен елді мекендер көшелерінің құрылысы мен қайта жаңартуына 285310 мың теңге.".
Аталған шешімге 1 қосымша жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріліп отыр).
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 3 сайлау
округі бойынша депутаты                    Б. Әбдірахманова
Қалалық мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы                          А. Айдосов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі Салық комитетінің
Қостанай облысы Қостанай қаласы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ Ж. Нұржанов
2009.11.20
Мәслихаттың
2009 жылғы 20 қарашадағы
№ 251 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 142 шешіміне қосымша
Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
Сома,
мың
теңге
1
2
3
4
5
I. Кірістер

на развитие системы водоснабжения в сумме 120746,2 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 142161 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 213914,6 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов в сумме 500 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 523413 тысяч тенге.".
Пункт 5-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"5-1. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на содержание вновь вводимых объектов образования 26300 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи 2300 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей 14624 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 19995 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях 2317 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования 314274 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда 207413 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 991808 тысяч тенге.".
Пункт 5-3 указанного решения изложить в новой редакции:
"5-3. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики 116828 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 809294 тысяч тенге;
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 182642 тысяч тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 222753 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 285310 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии,
депутат по избирательному округу № 3       Б. Абдрахманова
Исполняющий обязанности
секретаря городского маслихата             А. Айдосов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Налоговое управление
по городу Костанаю Костанайской
области Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан"
__________________ Ж. Нуржанов
20.11.2009
Приложение к решению маслихата
от 20 ноября 2009 года № 231
Приложение к решению маслихата
от 18 декабря 2008 года № 142
Бюджет города Костаная на 2009 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс                      Наименование
Подкласс
1
2
3
4
5
I.Доходы