Қостанай қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 253 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 31 желтоқсанда № 9-1-137 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16149946,0 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 9302680,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44917,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1560000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4706179,0 мың теңге;
2) шығыстар – 16068859,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -16633,0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттерді өтеу – -16633,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 34000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 34000,0 мың теңге;
5) бюджет профициті – 63719,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -63719,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.04.20 № 294; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.07.09 № 312 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.20 № 345 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.09  № 368 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2010 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемі 4744871,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттен қалалық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
4. Қостанай қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде бюджеттік сала қызметкерлерінің еңбекақы қорының өзгерісіне байланысты облыстық бюджетке 50113,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.04.20 № 294 шешімімен.
4-1. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы трансферттерді қайтару ескерілсін, олардың көлемі келесідей:
республикалық бюджетке 2,7 мың теңге;
облыстық бюджетке 1460,2 мың теңге.
Ескерту. 4-1 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.01.13 № 265 шешімімен.

О бюджете города Костаная на 2010-2012 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 24 декабря 2009 года № 253. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 31 декабря 2009 года № 9-1-137
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 16149946,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9302680,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 44917,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1560000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4706179,0 тысяч тенге;
2) затраты – 16068859,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -16633,0 тысячи тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – -16633,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 34000,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 34000,0 тысячи тенге;
5) профицит бюджета – 63719,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -63719,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.04.2010 № 294; с изменениями от 09.07.2010 № 312 (вводится в действие с 01.01.2010); от 20.10.2010 № 345; от 09.12.2010 № 368 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2010 год в сумме 4744871,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города составляет 0.
4. Учесть, что в бюджете города Костаная на 2010 год предусмотрено перечисление целевых текущих трансфертов в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда работников бюджетной сферы в сумме 50113,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет 2,7 тысяч тенге;
в областной бюджет 1460,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 13.01.2010 № 265 (вводится в действие с 01.01.2010).

5. Қостанай қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен даму трансферттері мен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беретін ұйымдардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4000,0 мың теңге сомасында, оның ішінде химия кабинетін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 4000,0 мың теңге сомасында;
білім беретін ұйымдарды күрделі жөндеуге 83239,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік қорғалатын халықтың қатарынан жастарға әлеуметтік көмекке 3826,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 34000,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық газбен жабдықтау және жылумен жабдықтау кәсіпорындарына табиғи газ бағасының айырмашылығын жабуға 137141,0 мың теңге сомасында;
ескерткіш орнатуға 4700,0 мың теңге сомасында;
құрылыс жобаларын әзірлеуге 30000,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін ұстау мен жөндеуге 137500,0 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 390603,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға біржолғы материалдық көмек төлеуге 22112,0 мың теңге сомасында;
көріктендіруге 86467,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 60000,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 21804,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 440054,1 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.04.20 № 294; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.07.09 № 312 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.20 № 345 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.09 № 368 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте мынадай мөлшерлерде республикалық бюджеттен ағымды нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
99004,0 мың теңге – жаңадан енгізілетін білім берудің объектілерін ұстауға;
14226,0 мың теңге – білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын "Өзін-өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
5771,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
12074,0 мың теңге – ең төменгі күнкөріс қоржынының өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;

5. Учесть, что в бюджете города Костаная на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4000,0 тысячи тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в сумме 4000,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт организаций образования в сумме 83239,0 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения в сумме 3826,0 тысяч тенге;
на укрепление материально - технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 34000,0 тысячи тенге;
на покрытие разницы в цене природного газа государственным коммунальным газоснабжающим и теплоснабжающим предприятиям в сумме 137141,0 тысяча тенге;
на установку обелиска в сумме 4700,0 тысяч тенге;
на разработку проектов застройки в сумме 30000,0 тысяч тенге;
на содержание и ремонт объектов коммунальной собственности в сумме 137500,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме   390603,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку) в сумме 22112,0 тысяч тенге;
на благоустройство в сумме 86467,0 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 60000,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 21804,0 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 440054,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.04.2010 № 294; с изменениями от 09.07.2010 № 312 (вводится в действие с 01.01.2010); от 20.10.2010 № 345; от 09.12.2010 № 368 (вводится в действие с 01.01.2010).
5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
99004,0 тысячи тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
14226,0 тысяч тенге на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
5771,0 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
12074,0 тысячи тенге – на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;

80032,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға; майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымынан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) тұлғаларға біржолғы материалдық көмек төлеуге;
3372,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін тұлғаларға Мәскеу, Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге;
925,0 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға;
2544,0 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
16380,0 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға;
211156,0 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға;
910890,0 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға.
1875,0 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.
Ескерту. 5-1 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.04.20 № 294; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.07.09 № 312 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.20 № 345 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-2. 2010 жылға арналған қала бюджетінде Тұрған үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік мөлшерлемесі бойынша 100 мектеп және 100 аурухана қызметкерлеріне арнап тұрғын үй құрылысы және сатып алуды кредиттеуге республика бюджетінен 281910,0 мың теңге сомасындағы қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.01.13 № 265 шешімімен.

80032,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входящих в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны, к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
3372,0 тысяча тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
925,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
2544,0 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
16380,0 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
211156,0 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
910890,0 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1875,0 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Сноска. Пункт 5-1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.04.2010 № 294; с изменениями от 09.07.2010 № 312 (вводится в действие с 01.01.2010); от 20.10.2010 № 345 (вводится в действие с 01.01.2010).
5-2. Учесть, что в бюджете города на 2010 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в сумме 281910,0 тысяч тенге на кредитование по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства и приобретение жилья для работников 100 школ и 100 больниц.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 13.01.2010 № 265.

6. 2010 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 2166489,9 мың теңге сомасында қаражаттар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
341056,9 мың теңге – облыстық бюджет трансферттерінің есебінен;
1462615,0 мың теңге – республикалық бюджет трансферттері есебінен.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.01.13 № 265; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.07.09 № 312 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.20 № 345 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.09 № 368 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Жергілікті атқарушы органның 2010 жылға арналған резерві  106159,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.04.20 № 294; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.07.09 № 312 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.20 № 345 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2010 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, № 18 сайлау
округі бойынша депутаты               И. Штейгервальд
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы                       С. Төкенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі Салық комитетінің
Қостанай облысы Қостанай қаласы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
___________________ Ж. Нұржанов
24.12.2009
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________________ Л. Кураева
24.12.2009
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________________ Н. Дорошок
24.12.2009
Мәслихаттың
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 253 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2010 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редақцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010.12.09 № 368 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

6. Учесть, что в бюджете города на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 2166489,9 тысяч тенге, в том числе:
341056,9 тысяч тенге – за счет трансфертов из областного бюджета;
1462615,0 тысяч тенге – за счет трансфертов из республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 13.01.2010 № 265; с изменениями от 09.07.2010 № 312 (вводится в действие с 01.01.2010); от 20.10.2010 № 345; от 09.12.2010 № 368 (вводится в действие с 01.01.2010).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2010 год в сумме 106159,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.04.2010 № 294; с изменениями от 09.07.2010 № 312 (вводится в действие с 01.01.2010); от 20.10.2010 № 345 (вводится в действие с 01.01.2010).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2010 год согласно приложению 4.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 18              И. Штейгервальд
Секретарь Костанайского
городского маслихата                       С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Налоговое управление
по городу Костанаю Костанайской
области Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан"
___________ Ж. Нуржанов
24.12.2009
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
___________ Л. Кураева
24.12.2009
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
___________ Н. Дорошок
24.12.2009
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2009 года № 253
Бюджет города Костаная на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 09.12.2010 № 368 (вводится в действие с 01.01.2010).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

50746
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге
әлеуметтiк қызмет көрсету
аумақтық орталықтары
35490
016
18 жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы
18250
017
Мүгедектерді оңалту жеке
бағдарламасына сәйкес, мұқтаж
мүгедектерді міндетті
гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету және ымдау тілі
мамандарының, жеке
көмекшілердің қызмет көрсетуі
47821
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің
65 жылдығына орай Ұлы Отан
соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне Тәуелсіз
Мемлекеттер Достастығы елдері
бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша
жол жүруін, сондай-ақ оларға
және олармен бірге жүретін
тұлғаларға Мәскеу, Астана
қалаларында мерекелік
іс-шараларға қатысуы үшін
тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарды
төлеуді қамтамасыз ету
3372
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің
65 жылдығына орай Ұлы Отан
соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне, сондай-ақ
оларға теңестірілген
тұлғаларға; майдандағы армия
құрамына кірмеген, 1941 жылғы
22 маусымынан бастап 1945
жылғы 3 қыркүйек аралығындағы
кезеңде әскери бөлімдерде,
мекемелерде, әскери-оқу
орындарында әскери қызмет
өткерген, "1941-1945 жж. Ұлы
Отан соғысында Германияны
жеңгені үшін" медалімен немесе
"Жапонияны жеңгені үшін"
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, оның ішінде
запасқа (отставкаға)
шығарылғандарға, Ұлы Отан
соғысы жылдарында тылда
кемінде алты ай жұмыс істеген
(қызмет істеген) тұлғаларға
біржолғы материалдық көмек
төлеу

50746
015
Территориальные центры
социального обслуживания
пенсионеров и инвалидов
35490
016
Государственные пособия на детей
до 18 лет
18250
017
Обеспечение нуждающихся
инвалидов обязательными
гигиеническими средствами и
представление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации инвалида
47821
019
Обеспечение проезда участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны по странам Содружества
Независимых Государств, по
территории Республики Казахстан,
а также оплаты им и
сопровождающим их лицам расходов
на питание, проживание, проезд
для участия в праздничных
мероприятиях в городах Москве,
Астане к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне
3372
020
Выплата единовременной
материальной помощи участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны, а также лицам,
приравненным к ним;
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
входивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой
Отечественной войне 1941-1945
годы" или медалью "За победу над
Японией", лицам, проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны, к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне