2010 жылы шақыру учаскесіне 1993 жылы туған еркек жынысты азаматтардың тіркелуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімінің 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 34 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 31 желтоқсанда № 9-3-119 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағы 13) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 17-бабына сәйкес ШЕШТІМ:
1. 2010 жылғы қаңтар-наурызда Арқалық қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне 1993 жылы туған, тіркеуге алынатын жылда 17 жасқа толатын еркек жынысты азаматтарын тіркеу ұйымдастырылсын.
2. Ауылдар және ауылдық округтер әкімдері жасөспірімдерін шақыру учаскесінде бекітілген кестеге сәйкес тіркеуден өтуі үшін ұйымшылдықпен келуіне шаралар қабылдасын.
3. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысы Ішкі істер департаментінің Арқалық қаласының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) тіркеу учаскесіне тіркеуге тұрудан бой тасалап жүрген адамдарды іздестіру және тіркеу учаскесіне жеткізу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру ұсынылсын.
4. "Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі 1993 жылы туған азаматтарды шақыру учаскесінде тіркеу жөніндегі медициналық комиссияны қаржыландыруды, сондай-ақ қарастырылған қаржы бөлу шегінде қалалық бюджет есебінен емдеу-алдын алу мекемелерінде медициналық тексерулерді қамтамасыз етсін.
5. "Қостанай облысы Арқалық қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша), "Арқалық қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) бірлесіп, әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жұмыстары басталғаны туралы оқу орындарын хабардар етуіне, бастапқы әскери дайындық оқытушы - ұйымдастырушыларын әскери-оқу орындары жөніндегі олардың жұмыстарын ұйымдастыру, әскери-оқу орындары жөніндегі анықтамалық материалдармен қамтамасыз етуге, олардың жұмысын ұйымдастыруға, әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жөніндегі жұмыстың басталғаны туралы ақпарат құралдары арқылы ақпараттар беруге ұсыныс жасаймын. Тіркеу кезінде әрбір әскерге шақырушылармен әскери- оқу орнына түсуге арналған әскери-кәсіби бағдарлау мақсатындағы жекелей әңгімелер өткізілсін.
6. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау әкімнің орынбасары Қ.Ш. Шаяхметовке жүктелсін.

Об организации и обеспечении приписки граждан мужского пола 1993 года рождения к призывному участку в 2010 году
Решение акима города Аркалыка Костанайской области от 24 декабря 2009 года № 34. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 31 декабря 2009 года № 9-3-119
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать приписку граждан мужского пола 1993 года рождения к призывному участку Отдела по делам обороны города Аркалыка в январе - марте 2010 года, которым в год приписки исполняется 17 лет.
2. Акимам сел и сельских округов принять меры к организованной явке юношей для прохождения приписки к призывному участку в сроки согласно утвержденному графику.
3. Рекомендовать государственному учреждению "Управление внутренних дел города Аркалыка Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию), организовать работу по розыску и доставке на призывные участки лиц, уклоняющихся от приписки.
4. Государственному учреждению "Отдел финансов акимата города Аркалыка" согласно компетенции, осуществлять мероприятия по приписке юношей 1993 года рождения к призывному участку, а также медицинского обследования в лечебно-профилактических учреждениях за счет бюджета города в пределах предусмотренных ассигнований.
5. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны города Аркалык Костанайской области" (по согласованию) совместно с начальником государственного учреждения "Отдел образования акимата города Аркалыка" довести до учебных заведений наряд на отбор кандидатов в военно-учебные заведения, обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военно-учебным заведениям, организовать их работу, через средства массовой информации, дать объявления о начале работы по отбору кандидатов в военно-учебные заведения. Во время приписки провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебное заведение.
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима города Шаяхметова К. Ш.

7. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң күшіне енеді.
Арқалық қаласының әкімі                    Т. Төлеубаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық аумақтық емхана" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық кәсіпорнының
бас дәрігері
____________ М. Естаева
"Арқалық қаласының ішкі істер басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
____________ Б. Сәндібеков
"Қостанай облысы Арқалық қаласының
қорғаныс істері жөніндегі бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
____________ Ж. Құтаяқов

7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Аркалыка                       Т. Тулеубаев
СОГЛАСОВАНО:
Главный врач государственного
казенного коммунального
предприятия "Аркалыкская
региональная поликлиника"
_____________ М. Естаева
Начальник государственного
учреждения "Управление
внутренних дел города Аркалыка"
____________ Б. Сандыбеков
Начальник государственного
учреждения "Отдел по делам
обороны города Аркалык
Костанайской области"
_____________ Ж. Кутаяков