2008 жылдың 19 желтоқсандағы № 94 мәслихаттың "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Денисов аудандық мәслихатының шешімі
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 123 шешімі. Қостанай облысы Денисов ауданының Әділет басқармасында 2009 жылы 27 сәуірде № 9-8-125 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, 2009 жылдың 20 сәуіріндегі № 185 Қостанай облыстық мәслихатының "2008 жылдың 12 желтоқсандағы № 140 Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізуі туралы шешімінің негізінде, 2009 жылдың 20 сәуіріндегі № 77 Денисов ауданы әкімдігінің "2008 жылдың 19 желтоқсандағы № 94 Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы" Денисов аудандық мәслихат шешімінің жобасын Денисов аудандық мәслихаты сессиясының қарауына енгізу туралы" қаулысын қарап мәслихат ШЕШТІ:
1. Денисов аудандық мәслихатының 2008 жылдың 19 желтоқсандағы № 94 "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" (2008 жылдың 26 желтоқсандағы № 9-8-107 Реестірінің мемлекеттік тіркеуіндегі нормативтік құқықтық актілерінде, 2009 жылдың 19 қаңтарындағы № 2, 2009 жылдың 23 қаңтарындағы № 4, 2009 жылдың 30 қаңтарындағы № 5 "Наше время" газеті) 2008 жылдың 19 желтоқсандағы № 94 мәслихатының "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы" 2009 жылдың 14 қаңтарындағы № 104 аудандық мәслихатының шешімімен бұрын өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (2009 жылдың 19 қаңтарындағы № 9-8-111 Реестірінің мемлекеттік тіркеуіндегі нормативтік құқықтық актілерінде, 2009 жылдың 6 ақпанындағы № 6, 2009 жылдың 27 ақпанындағы № 9 "Наше время" газеті) өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1048927 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша – 326118 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 992 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3387 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 718430 мың теңге;
2) шығындар – 1081372,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 21 апреля 2009 года № 123. Зарегистрировано Управлением юстиции Денисовского района Костанайской области 27 апреля 2009 года № 9-8-125
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Костанайского областного маслихата от 20 апреля 2009 года № 185 "О внесении изменений и дополнений в решение Костанайского областного маслихата от 12 декабря 2008 № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год" и рассмотрев постановление акимата Денисовского района от 20 апреля 2009 года № 77 "О внесении на рассмотрение Денисовского районного маслихата проекта решения Денисовского районного маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение Денисовского районного маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год" маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения и дополнения в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-8-107 от 26 декабря 2008 года, газета "Наше время" от 9 января 2009 года № 2, от 23 января 2009 года № 4, от 30 января 2009 года № 5) ранее внесены изменения и дополнения решением районного маслихата от 14 января 2009 года № 104 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-8-111 от 19 января 2009 года, газета "Наше время" от 6 февраля 2009 года № 6, от 27 февраля 2009 года № 9).
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1.Утвердить бюджет Денисовского района на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 1048927 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 326118 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 992 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3387 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 718430 тысяч тенге;
2) затраты - 1081372,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;

5) дефицит (профицит) – -32445,3 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 32445,3 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 4 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансфертер есебіндегі шығындар аудан бюджетінде ескертілсін:
17000 мың теңге сомаға сумен қамту жүйесін дамыту, оның ішінде:
17000 мың теңге сомаға (жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу) Қостанай облысы Денисов ауданының Аятское және Заятское селоларының сумен қамту жүйесін қалпына келтіру;
6197 мың теңге сомаға бастауыш, негізгі және орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту, оның ішінде:
химия кабинеттерін оқулық жабдықтаулармен қамту – 3817 мың теңге;
компьютерлерлік класстарын сатып алуға – 2380 мың теңге;
2009 жылы коммуналдық меншіктегі объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайту - 16600 мың теңге;
білім алуына байланысты шығындарды ішінара өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсету (әкімнің гранттары) – 1723 мың теңге.
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру - 1433 мың теңге.
1) республикалық бюджеттен ауданның 2009 жылға арналған бюджетінің шығындарында ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен ескертілсін:
2005-2010 жылға арналған 20093 мың теңге сомаға Қазақстан Республикасында білім дамыту мемлекеттік бағдарламасы өткізу арналған, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білімі мемлекеттік мекемелерде биология, химия, физика кабинеттері оқу құралдармен жабдықтау – 8194 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттері – 5541 мың теңге;
білім беру мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу – 6358 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны және мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақыларды күнкөрістік минимум мөлшерінің өсуіне байланысты – 5292 мың теңге төлеу, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақылар – 496 мың теңгеге төлеу;
аз қамтылған отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы – 4796 мың теңге төлеу;
ауылдық елді мекендер әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру – 5347 мың теңге.
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру - 4367 мың теңге;
жастар тәжірибесі және әлеуметтік жұмыс орындар бағдарламасы кеңейту – 7823 мың теңге оның ішінде:
жастар тәжірибесі бағдарламасы кеңейту – 3332 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары жасау – 4491 мың теңге.

5) дефицит (профицит) – - 32445,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 32445,3 тысяч тенге".
Пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) Учесть в бюджете района расходы за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
развитие системы водоснабжения в сумме 17000 тысяч тенге в том числе:
реконструкция водоснабжения сел Аятское и Заятское Денисовского района Костанайской области (разработка проектно-сметной документации) 17000 тысяч тенге;
укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 6197 тысяч тенге в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов химии – 3817 тысяч тенге;
приобретение компьютерных классов – 2380 тысяч тенге;
укрепление материально-технической база объектов коммунальной собственности на 2009 год - 16600 тысяч тенге;
оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) – 1723 тысячи тенге;
финансирование приоритетных социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров -1433 тысячи тенге.
2) учесть в затратах бюджета района на 2009 год расходы за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 20093 тысячи тенге, в том числе на:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 8194 тысячи тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 5541 тысяча тенге;
внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 6358 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 5292 тысячи тенге, в том числе на:
выплату государственной адресной помощи – 496 тысяч тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 4796 тысяч тенге;
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 5347 тысяч тенге;
финансирование приоритетных социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 4367 тысяч тенге;
расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 7823 тысячи тенге, в том числе на:
расширение программ молодежной практики – 3332 тысячи тенге;
создание социальных рабочих мест – 4491 тысяча тенге.

100
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
1000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1000
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық), округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру.
1000
Тельман селолық округі
5722
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсетулер
4432
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
4432
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4432
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
4432
04
Бiлiм беру
190
2
Негізгі, орта, бастауыш және жалпы орта бiлiм беру
190
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
190
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
190
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
100
3
Елді-мекендерді көркейту
100
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
100
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
100
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
1000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1000
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық), округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру.
1000
Приречен селолық округі
3571
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсетулер
3471
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
3471
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3471
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету

100
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1000
019
Финансирование приоритетных социальных проектов в поселках аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1000
Тельманский сельский округ
5722
01
Государственные услуги общего характера
4432
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
4432
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4432
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4432
04
Образование
190
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
190
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
190
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
190
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
100
3
Благоустройство населенных пунктов
100
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
100
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
100
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1000
019
Финансирование приоритетных социальных проектов в поселках аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1000
Приреченский сельский округ
3571
01
Государственные услуги общего характера
3471
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
3471
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3471
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа