Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай ауданы Әділет басқармасында 2009 жылғы 18 ақпанда № 9-14-100 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № 58 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 05.02.2018 № 58 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күнінен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 64-бабының 1-тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына 1-тармағының 14-тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 20005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 11-бабының 2-тармағының 3-тармақшасына сәйкес, "Қостанай ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" Қостанай аудандық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 124 шешімін (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тіркелемінде 2008 жылы 30 желтоқсанда 9-14-96 нөмірімен тіркелген) іске асыру мақсатында Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы мұқтажды азаматтарға әлеуметтік көмек" және "Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламаларын іске және жүзеге асыру үшін, республикалық бюджет туралы Заңымен белгіленген тиісті жылға айлық есептік көрсеткіш есебінен, аудандық бюджеттен мынадай әлеуметтік өлеулер белгіленсін:
1) айлық есептік көрсеткішін он бес есе ұлғайту мөлшерінде қайтыс болған кәмелетке толмаған жасөспірімдерді жерлеуге, ата-анасының біріне немесе заңды өкілге (асырап алушы, асыраушы) әлеуметтік көмек тағайындалады;
2) айлық есептік көрсеткішін он бес есе ұлғайту мөлшерінде әлеуметтік көмек қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге тағайындалады, яғни қайтыс болған сәтінде жұмыспен қамту мәселесі бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми тіркелген болса және қайтыс болғанның отбасы мүшелеріне, қайтыс болғанға дейін бірге тұрған немесе жерлеуді іске асырған тұлғаларға;
3) айлық есептік көрсеткішін он есе ұлғайту мөлшерінде Қазақстан Республикасы немесе Қостанай облысынан тысқары жерлерде орта білім алу үшін арнайы үлгідегі білім ұйымдарында оқып жатқан көз ауруы бойынша мүгедектерге жыл сайынғы біржолғы әлеуметтік көмек арнайы үлгідегі білім ұйымдарында оқып жатқан көз ауруы бойынша мүгедектерге тағайындалады және төленеді;

О социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 28 января 2009 года № 41. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 18 февраля 2009 года № 9-14-100. Утратило силу постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 5 февраля 2018 года № 58
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 05.02.2018 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 64 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республики Казахстан", подпунктом 3) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республики Казахстан", в целях реализации решения Костанайского районного маслихата от 19 декабря 2008 года № 124 "О районном бюджете Костанайского района на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2008 года под номером 9-14-96), акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Для осуществления и реализации бюджетных программ "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" и "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому" установить следующие социальные выплаты из районного бюджета с учетом месячного расчетного показателя, установленного Законом о республиканском бюджете на соответствующий год:
1) социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей в размере пятнадцати месячных расчетных показателей назначается одному из родителей или законному представителю (опекуну, попечителю);
2) социальная помощь на погребение умерших безработных в размере пятнадцати месячных расчетных показателей назначается на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости, и выплачивается членам семьи умершего, совместно проживавшим с ним на и день смерти, либо лицам, осуществившим погребение;
3) единовременная ежегодная социальная помощь инвалидам по зрению, обучающимся в организациях образования специального типа, для получения среднего общего образования за пределами Костанайской области или Республики Казахстан в размере десятикратного месячного расчетного показателя назначается инвалидам по зрению, обучающимся в организациях образования специального типа:

4) есептік құжаттары негізінде тексеру құнынан жүз пайыз мөлшерінде 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларды компьютерлік томографпен қарауға байланысты шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек, отбасының кіретін кірісіне байланыссыз, мүгедек баланың ата-анасына не өзге заңды өкілдеріне тағайындалады және төленеді;
5) айлық есептік көрсеткішін он есе ұлғайту мөлшерінде амблаториялық емделу кезінде қосымша тамаққа, туберкулез ауруымен ауратын азаматтарға жыл сайынғы біржолғы әлеуметтік көмек;
6) оқу жылының кезеңіне, айлық есептік көрсеткішін сегіз есе ұлғайту мөлшерінде үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға әлеуметтік көмек, ата-анасының біріне немесе заңды өкілге (асырып алушы, асыраушы) тағайындалады;
7) гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектерге әлеуметтік көмек гигиеналық құралдарға мұқтаждығы туралы ұсыныммен оналтудың жеке бағдарламасы мүгедектерге төленеді;
8) спорттық сынып оқушыларының тамақтануларын күшейтуді ұйымдастыру үшін, гандбол ойыны бойынша Қостанай облысы құрама командасының мүшелері болып саналатын әр оқушығы оқу жылы мерзіміне ай сайын айлық есептік көрсеткішін үш есе ұлғайту мөлшерінде ата-анасының біріне немесе заңды өкілге (асырып, алушы, асыраушы) әлеуметтік көмек тағайындалады;
9) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөнінде уәкілетті органда есепте тұрмаған және жинақтаған зейнетақы қоры болмаған азаматтарды жерлеуге шұғыл жағдайда он бес есе айлық есептік көрсеткіш көлемінде әлеуметтік көмек;
10) шұғыл әлеуметтік қолдауға мұқтаж отбасыларына біржолғы әлеуметтік көмек;
11) комиссия шешімі бойынша мемлекеттік мерекелерде және көпшілік қоғамдық аудандық іс-шараларда жеке санаттағы азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек;
12) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектері мен оларға теңесетін тұлғалар үшін тұрмыстық қажеттеріне әлеуметтік көмек;
13) аз қамтылған азаматтарды құжаттандыруға ерекше жағдайда әлеуметтік көмек;
14) Студент жастарға оқу күны көлемінде әлеуметтік көмек алуға үміткерлерді іріктеу бойынша комиссия шешімі негізінде жоғары, орта кәсіби оқу орындарында оқуға ақша төлеу үшін бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету, төлем оқу орнының тиісті кезеңге оқу күнының көлемі туралы анықтама негізінде жылына 2 рет төленеді;
15) Қостанай ауыл шаруашылық колледжі жанындағы кәсіби техникалық оныншы тобының, табыс деңгейлері төмен отбасылардан құралған оқушыларға оқу жылына білім алуға байланысты шығындарды өтеу үшін әлеуметтік көмек.
Қостанай ауданы әкімиятының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қостанай ауыл шаруашылық колледжі берген тізім негізінде бөлінген қаржағы сәйкес білім алу кезеңінде төлемді жүргізсін.
Жастары он алтыға толған тұлғаларға оқуға төлем жеке куәлігі негізінде төленеді, ал он алтығы толмағандарға оқуға төлем оқушының жеке арызы негізінде өндірістік білім беру шебері арқылы жүзеге асырылады.

4) социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов до 18 лет, в размере ста процентов от стоимости обследования на основании расчетных документов назначается и выплачивается родителям и иным законным представителям ребенка-инвалида независимо от дохода семьи;
5) единовременная ежегодная социальная помощь гражданам, больным туберкулезом, на дополнительное питание в размере десяти месячных расчетных показателей, выплачиваются больному в период амбулаторного лечения;
6) социальная помощь детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому, в размере восьмикратного месячного расчетного показателя с месяца подачи заявления на учебный период назначается одному из родителей или иному законному представителю (опекуну, попечителю);
7) социальная помощь инвалидам, нуждающимся в гигиенических средствах, выплачивается инвалидам, имеющим индивидуальную программу реабилитации с рекомендацией о нуждаемости в гигиенических средствах;
8) социальная помощь для организации усиленного питания учащихся спортивного класса, являющихся членами сборной команды Костанайской области по гандболу, ежемесячно на учебный период года каждому ученику в размере трехкратного месячного расчетного показателя назначается одному из родителей или законному представителю (опекуну, попечителю);
9) социальная помощь в экстренных случаях на погребение граждан, не состоящих на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости населения, не имевших отчислений в пенсионный фонд, в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
10) единовременная социальная помощь семьям, нуждающимся в экстренной социальной поддержке;
11) единовременная социальная помощь к праздничным, памятным и знаменательным датам отдельным категориям граждан по решению комиссии;
12) социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, на бытовые нужды;
13) в исключительных случаях социальная помощь на документирование малообеспеченных граждан;
14) единовременная социальная помощь молодежи из числа студентов для оплаты обучения в высших и средних профессиональных учебных заведениях на основании решения комиссии по проведению отбора претендентов на получение социальной помощи в размере стоимости обучения выплачивается 2 раза в год на основании справки учебного заведения о размере платы обучения за соответствующий период;
15) социальная помощь учащимся десятой группы профессионально-технической школы при Костанайском сельскохозяйственном колледже, сформированной детьми из семей с низким уровнем дохода, для возмещение расходов, связанных с получением образования за учебный год.
Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района оплату производить в период получения образования согласно выделенным средствам, на основании списка, предоставленного Костанайским сельскохозяйственным колледжем.
Лицам, достигшим шестнадцатилетнего возраста, оплата за обучение производится на основании представленных документов, удостоверяющих личность, а не достигшим шестнадцатилетнего возраста производится через мастера производственного обучения на основании личного заявления учащегося.

2. Жерлеуге толенетін жәрдемақы мына жағдайда жүзеге асырылады, егер отініш қайтыс болған күнінен бастап қайтыс болған күнінен бір жылдан кешіктірмей туссе.
3. Әлеуметтік комекті төлеу уәкілетті орган ұсынған тізімге сәйкес, банктік операция түрлеріне сай Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмекті алушының жеке шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырылады.
4. Қостанай ауданы әкімиятының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-уәкілетті орган), 1-тармағының 1)-тармақшасынан 8)-тармақшасына дейін атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөнінде уәкілетті орган болып анықталсын.
5. Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім құжаттарды қабылдаған күннен он күн ішінде уәкілетті органмен қабылданады.
6. Анықталсың, әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім, ұсыналған әлеуметтік көмектің мөлшері осы қаулының 1-тармағының 9)-тармақшасынан 14)-тармақшасына дейін атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі аудандық комиссиямен бір айдың ішінде қабылданады.
7. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы мұқтажды азаматтарға әлеуметтік көмек" және "Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламалары бойынша өткізілсін.
8. Қосымшаға сәйкес жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмекті тағайында үшін қажетті құжаттардың тізбесі бекітілсін.
9. Құжаттар түпнұсқа және көшірме турінде салыстыру үшін ұсынылады.
Салыстырғаннан кейін құжаттардаң тупнұсқасы арыз берушіге қайтарылады, ал көшірмелері куәландырылады және іске тігіледі.
10. "Қостанай ауданының 2008 жылғы арналған бюджеті туралы" Қостанай аудандық мәслихатының 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 22 шешімін іске асыру туралы" Қостанай ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 27 маусымдағы № 303 қаулысының (Нормативтік құқуықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде 2008 жылғы 24 шілдедегі 9-14-82 нөмірімен тіркелген, аудандық "Көзқарас-Взгляд" газетінде 2008 жылғы 4 тамызда жарияланған), "Студент жастарға білім алуға байланысты шағындарды жартылай өтеу үшін әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2008 жылғы 10 қыркүйектегі № 443 қаулысының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде 2008 жылғы 24 қазандағы 9-14-88 нөмірімен тіркелген, аудандық "Көзқарас-Взгляд" газетінде 2008 жылғы 7 қарашада жарияланған), "Қостанай ауыл шаруашылық колледжі жанындағы бюджеттік топқа оқуға бағытталған жастарды әлеуметтік қолдау туралы" 2008 жылғы 10 қыркүйектегі № 442 қаулысының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде 2008 жылғы 24 қазанда 9-14-87 нөмірімен тіркелген, аудандық "Көзқарас-Взгляд" газетінде 2008 жылғы 7 қарашада жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

2. Выплата пособий на погребение осуществляется в том случае, если обращение последовало не позднее 1 года со дня смерти.
3. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций согласно спискам, предоставленным уполномоченным органом.
4. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате адресной социальной помощи с подпункта 1) по подпункт 8) пункта 1 государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района (далее-уполномоченный орган).
5. Решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается уполномоченным органом в течении десяти дней со дня приема документов.
6. Определить, что решение о назначении или об отказе в назначении, размер предоставляемой социальной помощи с подпункта 9) по подпункт 14) пункта 1 данного постановления принимается районной комиссией по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан в течении месяца.
7. Финансирования социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" и "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому".
8. Утвердить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям граждан согласно приложению.
9. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки.
После сверки подлинники документов возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.
10. Признать утратившим силу постановления акимата Костанайского района от 27 июня 2008 года № 303 "О реализации решения Костанайского районного маслихата от 21 декабря 2007 года № 22 "О районном бюджете Костанайского района на 2008 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 июля 2008 года под номером 9-14-82, опубликовано 8 августа 2008 года в районной газете "Көзқарас-Взгляд"), от 10 сентября 2008 года № 443 "Об оказании социальной помощи молодежи из числа студентов для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 октября 2008 года под номером 9-14-88, опубликовано 7 ноября 2008 года в районной газете "Көзқарас-Взгляд"), от 10 сентября 2008 года № 442 "О социальной поддержке молодежи, направленных на обучение в бюджетную группу при Костанайском сельскохозяйственном колледже" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 октября 2008 года под номером 9-14-87, опубликовано 7 ноября 2008 года в районной газете "Көзқарас-Взгляд").

11. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Ч. Досжановқа жүктелсін.
12. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан пайда болған қатынастарға қолданылады.
Әкімдіктің
2009 жылғы 28 қаңтардағы
№ 41 қаулысымен бекітілген
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті тағайындау үшін құжаттар тізбесі
1. Жергілікті уәкілетті органдардың шешімдері бойынша жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек тағайындау үшін мына құжаттар міндетті болып табылады:
1) әлеуметтік көмекке өтініш беруші тұлғаның өтініш;
2) өтініш беруші тұлғаны растайтын құжаттың көшірмесі;
3) мекен-жайын анықтайтын құжаттың көшірмесі;
4) Қостанай аудандық пошта байланысы торабының "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе банктің шоты;
5) арыз берушілер үшін, кәмелетке толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын өтініш берушінің, аталған мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі.
2. Қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге:
1) қайтыс болғаны туралы куәлігінің көшірмесі;
2) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
3) жерлеуді жузеге асырғанды растайтын салттық қызметтен құжаттың көшірмесі немесе анықтама.
3. Қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге:
1) қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі;
2) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органында марқұмның жұмыс істемейтін жұмыссыз ретінде тіркелгенін растайтын анықтама;
4. Қазақстан Республикасынан немесе Қостанай облысынан тыс жерлерде білім беру ұйымдарда оқитын көз сырқаты бойынша мугедектерге:
1) көз сырқаты бойынша мүгедектігін белгілеу жөніндегі медициналық-әлеуметтік сараптау комиссия анықтамасының көшірмесі;
2) көз сырқаты бойынша мүгедек баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
3) оқу орнынан анықтама;
5. Мүгедек балаларды компьютерлік томографпен қарауға байланысты шығынды өтеуге:
1) мүгедек балаларды компьютерлік томографпен қарауға емдеу мекемесінің дәрігерлік-кеңестік комиссиясының жолдамасы;
2) мүгедек баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
3) балаға мүгедектігін белгілеу жөніндегі медициналық-әлеуметтік сараптау комиссия анықтамасының көшірмесі;
4) қарау үшін қолма-қол есептесуін куәландыратын кассалық чек;
5) тексеру өткізілген емдеу мекемесімен берілген, қаралуға байанысты жұмсалған шығынды төлеу үшін есеп.
6. Туберкулезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануға:
1) кәмелетке толмаған балалар үшін, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
2) "Қостанай аудандық орталық аурухана" мемлекеттік мекемесінің қолдау хаты;

11. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Досжанова А.Ч.
12. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2009 года.
Утвержден
постановлением акимата
от 28 января 2009 года № 41
Перечень документов для назначения социальной помощи отдельным категориям граждан
1. Обязательными документами для назначения всех видов социальной помощи отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов являются:
1) заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) копия документа, подтверждающая место жительства;
4) наличие счета в банке или в акционерном обществе "Казпочта" Костанайского районного узла почтовой связи;
5) для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка, копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса.
2. На погребение умерших несовершеннолетних детей:
1) копия свидетельства о смерит;
2) копия свидетельства о рождении ребенка;
3) копия документа из ритуальной службы или справка, подтверждающая осуществление погребения.
3. На погребение умерших безработных граждан:
1) копия свидетельства о смерти;
2) справка из уполномоченного органа по вопросам занятости, подтверждающая, что умерший был зарегистрирован в качестве безработного.
4. На инвалидов по зрению, обучающихся в организациях образования за пределами Костанайской области или Республики Казахстан:
1) копия справки медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности по зрению;
2) копия свидетельства о рождении ребенка-инвалида по зрению;
3) справка с места учебы.
5. На возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов:
1) направление врачебно-консультационной комиссии лечебного учреждения на обследование компьютерным томографом ребенка-инвалида
2) копия свидетельтсва о рождении ребенка-инвалида;
3) копия справки медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности ребенка;
4) кассовый чек, свидетельствующий о наличном расчете за обследование;
5) счет для оплаты возмещения расходов, связанных с обследованием, выданный лечебным учреждением, в котором проведено обследование.
6. На дополнительное питание гражданам, больным туберкулезом:
1) для несовершеннолетних детей копия свидетельства о рождении ребенка;
2) ходатайство государственного учреждения "Костанайская центральная районная больница";

3) емдеу мекемесінен, науқастың амбулаторлық емделуін растайтын анықтамасы;
7. Үйде тәрбиеленетін және білім алатын мүгедек балаларға;
8. Гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектерге әлеуметтік көмек;
9. Спорттық сынып оқушыларының тамақтануларын күшейтуді ұйымдастыру үшін әлеуметтік көмек:
1) мектептің өтінімі.
10. Шұгыл жағдайда, жұмыспен қамту бөлімінде есепте тұрмаған азаматтарды жерлеуге әлеуметтік көмек:
1) қайтыс болғаны туралы анықтама;
2) кент, село, селолық округтар әкімі аппараттарының өтінім.
11. Шұгыл әлеуметтік қолдауға мұқтаж отбасылары мен аудандық көпшілік мемлекеттік мерекелер мен іс-шараларда азаматтардың жекелеген санаттарына бір жолғы әлеуметтік көмек:
1) отбасының тұрмыстық-материалдық жағдайларын тексеру актісі;
2) комиссия шешімінің көшірмесі.
12. Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектері мен оларға теңесетін тұлғалар үшін тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек:
1) мәртебесін растайтын құжат.
13. Құжаттандыруға әлеуметтік көмек:
1) кент, село, селолық округтар әкімі аппараттарының өтінімі.
Қостанай
ауданының әкімі
Г. Тюркин

3) справка из лечебного учреждения, подтверждающая нахождение больного на амбулаторном лечении.
7. На детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому.
8. Социальная помощь инвалидам, нуждающимся в гигиенических средствах.
9. Социальная помощь для организации усиленного питания учащихся спортивного класса:
1) ходатайство школы.
10. Социальная помощь в экстренных случаях на погребение граждан, не состоящих на учете в отделе занятости:
1) справка о смерти;
2) ходатайство аппарата акима сельского округа, села, поселка;
3) справка с ГЦВП об отсутствие средств на пенсионный фонд.
11. Единовременная социальная помощь семьям, нуждающимся в экстренной социальной поддержке, и отдельным категориям граждан к массовым районным государственным праздникам и мероприятиям:
1) акт обследования материально-бытовых условий семьи;
2) копия решение комиссии о выделение средств для проведения мероприятий.
12. Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, на бытовые нужды:
1) документ, подтверждающий статус.
13. Социальная помощь на документирование:
1) ходатайство аппарата акима сельского округа, села, поселка.
Аким
Костанайского района
Г. Тюркин