Мәслихаттың 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2009 жылғы 19 қаңтардағы № 123 шешімі. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 27 қаңтарда № 9-19-89 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 77 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 17.04.2013 № 77 хатымен).
Ұзынкөл ауданы әкімдігінің қаулысын қарастырып, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "2009 жылға арналған бюджеті туралы" (2008 жылғы 26 желтоқсандағы мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-19-87, 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 3 "Нұрлы жол") шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті мынадай көлемдерде 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін:
1) кірістер 1 018 448,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 250 155,0 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер 357,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 850,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 767 086,0 мың теңге, оның ішінде, облыстық бюджеттен алынған субвенциялар 703 130,0 мың теңге;
2) шығындар 1 018 482,8 мың теңге,
3) бюджеттің тапшылығы (профицит) - 34,8 мың теңге;
4) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 34,8 мың теңге, оның ішінде бос бюджеттік қаражаттар есебінен 34,8 мың теңге.";
шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешім мынадай мазмұндағы 2-1, 2-2, 2-3, 2-4 тармақшаларымен толықтырылсын:
"2-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 25 633,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға 11 082,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 111 "О районном бюджете на 2009 год"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 19 января 2009 года № 123. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 27 января 2009 года № 9-19-89. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Узункольского района Костанайской области от 17 апреля 2013 года № 77)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Узункольского района Костанайской области от 17.04.2013 № 77).
Рассмотрев постановление акимата Узункольского района, в соответствии со статьей 109 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 111 "О районном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-19-87 от 26 декабря 2008 года, опубликовано в газете "Нұрлы жол" 15 января 2009 года № 3) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1 018 448,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 250 155,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 357,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 850,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 767 086,0 тысяч тенге, в том числе субвенция из областного бюджета – 703 130,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 018 482,8 тысячи тенге;
3) дефицит (профицит) бюджета – -34,8 тысячи тенге;
4) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34,8 тысячи тенге, в том числе за счет свободных остатков бюджетных средств – 34,8 тысячи тенге.";
приложение 1 решения изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение подпунктом 2-1, 2-2, 2-3, 2-4 следующего содержания:
"2-1. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 25 633,0 тысячи тенге, в том числе:
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 11 082,0 тысячи тенге;

негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен қамтамасыз етуге – 8 194,0 мың теңге;
білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу – 6 357,0 мың теңге.
2-2. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте селолық елді мекендерде әлеуметтік салалардың мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 5480,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-3. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте ең төмеңгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге республикалық бюджеттен 10 543,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 1 108,0 мың теңге;
тұрмысы төмен отбасындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге 9 435,0 мың теңге.
2-4. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте сумен жабдықтау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен 15 000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.";
қөрсетілген шешімнің 5 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"5. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығындарында "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мектептер, гимназиялар, лицейлер, бейіндік мектептер, мектеп-балабақшалар" кіші бағдарламасы бойынша ағымдағы ұстауға арналған шығындардың 1 пайызынан кем емес мөлшерінде жалпы міндетті орта білім қорының шығындары ескерілсін.";
2.Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV шақырылған Ұзынкөл аудандық
мәслихатының, кезектен тыс
сессиясының төрайымы                  Г. Абильмажинова
IV шақырылған Ұзынкөл
аудандық мәслихатының
хатшысы                                    В. Вербовой
КЕЛІСІЛДІ
Мәслихаттың

оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего образования – 8 194,0 тысячи тенге;
внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 6 357,0 тысяч тенге.
2-2. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 5 480,0 тысяч тенге.
2-3. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 10 543,0 тысячи тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 108,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 9 435,0 тысяч тенге.
2-4. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 15 000,0 тысяч тенге.";
пункт 5 решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть в затратах бюджета района на 2009 год затраты фонда всеобщего обязательного среднего образования по подпрограмме "Школы, гимназии, лицеи, профильные школы начального, основного среднего и общего среднего образования, школы - детские сады" в размере не менее 1 процента от затрат на текущее содержание.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель внеочередной сессии
Узункольского районного маслихата
IV созыва                                  Г.Абильмажинова
Секретарь Узункольского
районного маслихата
IV созыва                                  В. Вербовой
СОГЛАСОВАНО
Приложение 1
к решению маслихата