Екібастұз қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 6 ақпандағы "2009 жылға Екібастұз қаласының жекеленген санаттағы азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" N 68/2 қаулысына толықтырулармен өзгертулер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 2 маусымдағы N 316/6 қаулысы. Павлодар облысы Екібастұз қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 10 маусымда N 12-3-232 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 7 мамырдағы N 3-05/74 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2010.05.07 N 3-05/74 хаты).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 14-тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихатының (IV шақырылған кезекті XVI сессия) 2009 жылғы 25 сәуірдегі (IV шақырылған кезекті XI сессия), "Екібастұз қалалық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы "Екібастұз қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" N 129/11 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 166/16 шешімімен жекеленген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Екібастұз қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 6 ақпандағы "2009 жылғы Екібастұз қаласының жекеленген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек туралы" (12-3-217 N-мен нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген және 2009 жылғы 29 қаңтардағы N 5 "Отарқа" және "Вести Экибастуза" газеттерінде жарияланған) N 68/2 қаулысына (бұдан әрі – Қаулы) келесі толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) Қаулының 2 тармағы келесі мазмұндағы 32, 33, 34, 35, 36 тармақшаларымен толықтырылсын:
"32) жасына байланысты зейнетақының толық емес көлемдегi төлемдерi алатын азаматтар, бірақ ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспау қажет;
33) мемлекеттiк базалық әлеуметтiк жәрдемақы алатын азаматтар;
34) жүкті әйелдер;
35) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
36) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар".
2) Қаулының 3-тармағының 9-тармақшасындағы "17 тармақшасында көрсетілген – тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді өтеу үшін тоқсан сайынғы материалдық көмек төлеу үшін" сөздері мен сандары "17, 32, 33 тармақшаларында көрсетілген - үй-коммуналдық қызметтерді өтеу үшін тоқсан сайынғы материалдық көмек төлеу үшін және азық-түлікке бағаның өсуіне байланысты" сөздеріне және сандарына ауыстырылсын;
3) Қаулының 3-тармағының 13-тармақшасы келесі мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление акимата города Экибастуза от 6 февраля 2009 года N 68/2 "О социальной помощи отдельным категориям граждан города Экибастуза на 2009 год"
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 2 июня 2009 года N 316/6. Зарегистрировано Управлением юстиции города Экибастуза Павлодарской области 10 июня 2009 года N 12-3-232. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата города Экибастуза Павлодарской области от 7 мая 2010 года N 3-05/74)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата города Экибастуза Павлодарской области от 07.05.2010 N 3-05/74).
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Экибастузского городского маслихата (очередная XVI сессия, IV созыв) от 25 апреля 2009 года N 166/16 "О внесении изменений и дополнений в решение Экибастузского городского маслихата (очередная XI сессия, IV созыв) от 25 декабря 2008 года N 129/11 "О бюджете города Экибастуза на 2009 год", в целях оказания социальной помощи отдельным категориям граждан, акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Экибастуза от 6 февраля 2009 года N 68/2 "О социальной помощи отдельным категориям граждан города Экибастуза на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 12-3-217, опубликовано в газетах "Отарқа" и "Вести Екибастуза" от 12 февраля 2009 года N 7) (далее – Постановление), следующие дополнения и изменения:
1) пункт 2 Постановления дополнить подпунктами 32, 33, 34, 35, 36 следующего содержания:
"32) граждане, получающие пенсионные выплаты по возрасту в не полном объеме, но не более минимального размера пенсии;
33) граждане, получающие государственное базовое социальное пособие по возрасту;
34) беременные женщины;
35) дети, оставшиеся без попечения родителей;
36) получатели государственной адресной социальной помощи".
2) в подпункте 9 пункта 3 Постановления слова и цифры "указанной в подпункте 17 – для выплаты ежеквартальной материальной помощи для возмещения жилищно-коммунальных услуг" заменить словами и цифрами "указанной в подпунктах 17, 32, 33 – для выплаты ежеквартальной материальной помощи для возмещения жилищно-коммунальных услуг и в связи с повышением цен на продукты питания";
3) подпункт 13 пункта 3 Постановления дополнить абзацем следующего содержания:

"ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, жетім балаларға және аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан 2009-2010 оқу жылына оқу ақысын төлеу үшін төтенше жағдайға тап болған студенттерге Екібастұз қаласының жоғарғы оқу орындарында және колледждерінде оқу ақысын төлеу үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірін көрсетумен студенттің өтініші, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, жеке бас куәлігінің көшірмесі және салық төлеушінің тіркеу нөмірі, студенттің және Екібастұз қаласының жоғарғы оқу орындарының және/немесе колледждерінің басшыларымен қол қойылған білім беру қызметін көрсетуге келісімшарт";
4) Қаулының 3-тармағының 17-тармақшасын келесі мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"Павлодар облыстық онкологиялық диспансері" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорнына және тұрғылықты орнына қайта бару жолақы шығындарын төлеу үшін - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірін, салық төлеушінің тіркеу нөмірін көрсетумен өтініші, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, жеке басы куәлігінің көшірмесі және онколог-дәрігерінің кеңес беру қабылдауының парағы, автомобиль немесе теміржол көліктерінде белгіленген мекенге және қайта тұрғылықты орнына қолданылған жол жүру билеттері. Жыл ішінде қайта өтінген жағдайда - өтініш, онколог-дәрігерінің кеңес беру қабылдауы парағының көшірмесі, автомобиль немесе теміржол көліктерінде белгіленген мекенге және тұрғылықты орнына қайтуда қолданылған жол жүру билеттері";
5) Қаулының 3 тармағы келесі мазмұндағы 22, 23, 24 тармақшалармен толықтырылсын:
"22) 34-тармақшада көрсетілген санат үшін – 12 аптаға дейін есепке тұрған жағдайда бірінші жүктілігімен, ауыл жерлерінде тұратын әйелдерге, 4 балаға көпбалалы отбасылардан, аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан жүкті әйелдерге біржолғы материалдық көмек үшін – тегінің, атының, әкесінің атының, мекен-жайының, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірін, Павлодар облысының денсаулық сақтау басқармасы Екібастұз қаласының емдеу-сауықтыру жұмысын үйлестіру бөлімі ұсынатын мәртебесінің көрсетуімен тізімдер (келісім бойынша);
23) 35-тармақшада көрсетілген санат үшін – азық-түлікке бағаның өсуіне байланысты тоқсан сайынғы материалдық көмек төлемдері үшін - баланың тегінің, атының, әкесінің атының және қамқоршысының, туған жылының, мекен-жайының, "Екібастұз қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен ұсынылған "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірін көрсетумен тізімдер;

"для оплаты обучения в высшем учебном заведении и колледжах города Экибастуза за 2009-2010 учебный год студентам, попавшим в экстремальные ситуации из малообеспеченных семей, детей сирот и оставшихся без попечения родителей - заявление студента с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии книги регистрации граждан, копии удостоверения личности и регистрационного номера налогоплательщика, договор на оказание образовательных услуг, подписанный руководителем высшего учебного заведения и/или колледжа города Экибастуза и студентом;
4) подпункт 17 пункта 3 Постановления дополнить абзацем следующего содержания:
"для оплаты расходов за проезд в казенное государственное коммунальное предприятие "Павлодарский областной онкологический диспансер" и обратно к месту постоянного проживания - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, регистрационного номера налогоплательщика, копии книги регистрации граждан, копии удостоверения личности и выписки с консультативного приема врача-онколога, использованные проездные билеты на автомобильный или железнодорожный транспорт до пункта назначения и обратно к месту постоянного проживания. При повторном обращении в течение года – заявление, копия выписки с консультативного приема врача-онколога, использованные проездные билеты на автомобильный или железнодорожный транспорт до пункта назначения и обратно к месту постоянного проживания";
5) пункт 3 Постановления дополнить подпунктами 22, 23, 24 следующего содержания:
"22) для категории, указанной в подпункте 34 – для единовременной материальной помощи беременным женщинам из малообеспеченных семей, из многодетных семей на 4-го и более ребенка, женщинам, проживающим в сельской местности, с первой беременностью при условии постановки на учет до 12 недель - список с указанием фамилии, имени, отчества, даты рождения, домашнего адреса, регистрационного номера налогоплательщика, номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, статуса, предоставляемый отделом координации лечебно -профилактической работы города Экибастуза управления здравоохранения Павлодарской области (по согласованию);
23) для категорий, указанных в подпункте 35 – для выплаты ежеквартальной материальной помощи в связи с повышением цен на продукты питания – список с указанием фамилии, имени, отчества ребенка и опекуна, даты рождения, домашнего адреса, номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, предоставленный государственным учреждением "Отдел образования акимата города Экибастуза";

24) 36-тармақшада көрсетілген санат үшін - азық-түлікке бағаның өсуіне байланысты тоқсан сайынғы материалдық көмек төлемдері үшін - тегінің, атының, әкесінің атының, туған жылының, Бөлімнің әлеуметтік көмек секторымен ұсынылатын "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірін көрсетумен тізімдер";
6) Қаулының 4-тармағының 9-тармақшасындағы "17-тармақшадағы – 2 АЕК мөлшеріндегі тоқсан сайынғы материалдық көмек" сөздері мен сандары "17, 32, 33 тармақшаларындағы – 2 АЕК мөлшерінде азық-түлікке бағаның өсуіне байланысты, 2 АЕК мөлшеріндегі тұрғын-үй коммуналдық қызметтерді өтеу үшін тоқсан сайынғы материалдық көмек төлемдері үшін" сөздері мен сандарына ауыстырылсын";
7) Қаулының 4-тармағының 10-тармақшасындағы "3500 теңге мөлшеріндегі" деген сөздер мен сандар "5000 теңге мөлшерінде" сөздері мен сандарына ауыстырылсын;
8) Қаулының 4-тармағының 13-тармақшасындағы "5000 теңге мөлшерінде" сөздері мен сандары "7000 теңге мөлшерінде" келесі мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"Екібастұз қаласының жоғарғы оқу орындары мен колледждерінің  студенттері үшін – оқу бағасының нақты мөлшерінде 2009-2010 оқу жылына оқу ақысын төлеу үшін біржолғы материалдық көмек";
9) Қаулының 4-тармағының 17-тармақшасы келесі мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"Павлодар облыстық онкологиялық диспансері" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорнына және тұрақты тұратын жеріне қайта жол жүрудің нақты бағасының мөлшерінде жол жүру шығындарын төлеу";
10) Қаулының 4-тармағы келесі мазмұндағы 25, 26 тармақшаларымен толықтырылсын:
"25) 34-тармақшада көрсетілген санат үшін – 5000 теңге мөлшеріндегі біржолғы материалдық көмек;
26) 35, 36-тармақшаларда көрсетілген санат үшін – 2 АЕК мөлшерінде азық-түлікке бағаның өсуіне байланысты, тоқсан сайынғы материалдық көмек".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 сәуірден күшке енетін осы Қаулының 2 және 4-тармақшаларынан, 5-тармақшаның 2 және 3 азат жолдарынан, 1-тармақтың 10-тармақшасының 2 азат жолынан басқа 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындайтын құқықтық қатынаста таратылады.
3. Әлеуметтік төлемдерді қаржыландыру 2009 жылға арналған қалалық бюджет аясында іске асырылады.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің  орынбасары А. Құрмановаға жүктелсін.
Екібастұз қаласының әкімі                  Н.Нәбиев
КЕЛІСІЛДІ:
Павлодар облысының денсаулық
сақтау басқармасы бастығының
орынбасары

24) для категорий, указанных в подпункте 36 – для выплаты ежеквартальной материальной помощи в связи с повышением цен на продукты питания – список с указанием фамилии, имени, отчества, даты рождения, номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, предоставленный сектором социальной помощи Отдела;
6) в подпункте 9 пункта 4 Постановления слова и цифры "в подпункте 17 – ежеквартальная материальная помощь в размере 2 МРП" заменить словами и цифрами "в подпунктах 17, 32, 33 - для выплаты ежеквартальной материальной помощи для возмещения жилищно-коммунальных услуг в размере 2 МРП, в связи с повышением цен на продукты питания в размере 2 МРП";
7) в подпункте 10 пункта 4 Постановления слова и цифры "в размере 3500 тенге" заменить словами и цифрами "в размере 5000 тенге";
8) в подпункте 13 пункта 4 Постановления слова и цифры "в размере 5000 тенге" заменить словами и цифрами "в размере 7000 тенге" и дополнить абзацем следующего содержания:
"для студентов высшего учебного заведения и колледжей города Экибастуза, попавших в экстремальные ситуации – единовременная материальная помощь для оплаты обучения за 2009-2010 учебный год в размере фактической стоимости обучения";
9) подпункт 17 пункта 4 Постановления дополнить абзацем следующего содержания: "оплата расходов за проезд в казенное государственное коммунальное предприятие "Павлодарский областной онкологический диспансер" и обратно к месту постоянного проживания в размере фактической стоимости проезда";
10) пункт 4 Постановления дополнить подпунктами 25, 26 следующего содержания:
"25) для категории, указанной в подпункте 34 – единовременная материальная помощь в размере 5000 тенге;
26) для категорий, указанных в подпунктах 35, 36 – ежеквартальная материальная помощь в связи с повышением цен на продукты питания в размере 2 МРП".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2009 года, за исключением подпунктов 2, 4, абзацев 2 и 3 подпункта 5, абзаца 2 подпункта 10 пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 апреля 2009 года.
3. Финансирование социальных выплат осуществляется в рамках городского бюджета на 2009 год.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Экибастуза Курманову А.А.
Аким города Экибастуза                     Н. Набиев
СОГЛАСОВАНО:
Заместитель начальника
управления здравоохранения
Павлодарской оласти

2009 жылғы 28 мамыр                        М. Сүлейменов

28 мая 2009 года                           М. Сулейменов