2009 жылы тұрғындарды жұмыспен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы
Павлодар облысы Лебяжі аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 19/2 қаулысы. Павлодар облысы Лебяжі ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 17 наурызда N 85 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Лебяжі аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 22 қаңтардағы N 5/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Лебяжі аудандық әкімдігінің 2010.01.22 N 5/1 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағы 13 тармақшасы, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 18-1 бабы, 5 бабы 2 тармағына сәйкес, тұрғындардың әлеуметтiк - қорғаусыз санатындағы жұмыссыздарды әлеуметтiк қорғау және жұмыспен қамтуға көмек көрсету мақсатында аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Лебяжi ауданы бойынша тұрғындардың мақсатты топ құрамына кiретiн тұлғалардың тiзбесi:
50 жастан жоғары тұлғалар;
дәрiгерлi-кеңестiк комиссияның анықтамасы бойынша еңбекке шектеулерi бар тұлғалар;
бiр де бiр жұмыскерi жоқ аз қамтамасыз етiлген отбасылардың жұмыссыздары.
2. Әлеуметтiк жұмыс орнын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушiлердi iрiктеу тәртiбi қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағадрламалар бөлiмi тұрғындардың мақсатты тобынан жұмыссыздар үшiн 75 әлеуметтiк жұмыс орынын құру жөнiнде мекемелер және ұйымдармен жұмыс ұйымдастырсын.
4. Ауданның қаржы бөлiмi бекiтiлген қаржы шегiнде аудандық бюджеттен әлеуметтiк жұмыс орындарын уақытылы қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
5. Бұл қаулы ресми жарияланғаннан кейiн 10 күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiлсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Н. Ө. Сағандықовқа жүктелсiн.
Аудан әкiмi                                С. Әпсалықов
Лебяжi аудан әкiмдiгiнiң
17 ақпандағы 2009 жылғы
N 19/2 қаулысына
қосымша
Мақсатты топтың жұмыссыздарын жұмысқа орналастыру
үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыруды
ұсынушы жұмыс берушiлердiң iрiктеу тәртiбi
1. Жұмыс берушi әлеуметтiк жұмыс орнының ұйымына тапсырыс бередi.
2. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұсынушы жұмыс берушiлердi iрiктеу барысында уәкiметтi орган келесi талаптарды есепке алады: кәсiпорындардың төлемге қабiлеттiлiгi, еңбекақының уақытында төленуi, жұмыс орнының техникалық қауiпсiздiк нормаларына сәйкестiгi, Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексiнiң кәсiпорын қалыптарын сақтауы, уәкiлеттi органдардың келiсiлген шарт мерзiмiнiң өтуi бойынша жұмыссызға тұрақты жұмыс ұсыну мүмкiндiгi.

О социальной защите граждан в сфере занятости населения в 2009 году
Постановление акимата Лебяжинского района Павлодарской области от 17 февраля 2009 года N 19/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Лебяжинского района Павлодарской области 17 марта 2009 года за N 85. Утратило силу - постановлением акимата Лебяжинского района Павлодарской области от 22 января 2010 года N 5/1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Лебяжинского района Павлодарской области от 22.01.2010 N 5/1.
В соответствии с подпунктом 13 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с п.2 ст.5, ст.18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях социальной защиты и содействия занятости безработных из социально–незащищенных категорий населения акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Дополнить перечень лиц, входящих в состав целевых групп населения:
лица, старше 50 лет;
лица, имеющие ограничения в труде по справкам Врачебно- Консультационной Комиссии;
безработные из малообеспеченных семей, не имеющие ни одного работающего.
2. Утвердить порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест согласно приложению.
3. Отделу занятости и социальных программ организовать работу с учреждениями и организациями по созданию 75 социальных рабочих мест для безработных из целевых групп.
4. Районному отделу финансов обеспечить своевременное финансирование социальных рабочих мест из районного бюджета в пределах утвержденных средств.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования.
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Сагандыкова Н.О.
Аким района                                С. Апсаликов
Приложение к постановлению акимата
Лебяжинского района N 19/2
от 17 февраля 2009 года
Порядок отбора работодателей, предлагающих
организацию социальных рабочих мест для
трудоустройства безработных из целевых групп
1. Работодатель подает заявку на организацию социальных рабочих мест.
2. При отборе работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, уполномоченный орган учитывает следующие требования:
платежеспособность предприятия, своевременность выплаты заработной платы, соответствие рабочего места нормам техники безопасности, соблюдение на предприятии норм Трудового кодекса Республики Казахстан, возможность предоставления безработному постоянной работы по истечении срока действия заключенного договора с уполномоченным органом.

3. Жұмыс берушi уәкiлеттi органмен әлеуметтiк жұмыс орнын ұйымдастыруға шарт жасайды. Шартта екi жақтың мiндеттерi, жұмыс түрлерi, көлемдерi, еңбек төлемiнiң мөлшерлерi мен жағдайы, әлеуметтiк жұмыс орындарының қаржыландырылу көздерi, бағытталған жұмыссыздар саны көрсетiледi. Жұмыс уақытша және оны ұйымдастыру үшiн тұрақты жұмыс орындары мен бос орын қолданылуы мүмкiн емес.
4. Уәкiлеттi орган тұрғындардың мақсатты тобының жұмыссыздарын әлеуметтiк жұмыс орындарына орналастыру үшiн бағыт бередi (жолдама).
5. Жұмыс берушi бағытталған жұмыссызды әлеуметтiк жұмыс орнына қабылдайды, онымен еңбек шартына отырады, техникалық қауiпсiздiк нормаларға сәйкес жұмыс орнын ұсынады. Жұмыссыздарды әлеуметтiк жұмыс орындарына орналастыру мерзiмi алты айға дейiн рұқсат етiледi.
6. Жұмыс берушiлер қала бюджетiнiң қаражатынан еңбек төлеу жөнiндегi шығынды қайтару үшiн ағымдағы жылғы әр айдың 20-на дейiн Уәкiлеттi органға белгiленген тәртiпте: жұмысқа қабылданғаны туралы бұйрықтың, көшiрмесi, жұмыс уақытын есептейтiн табельдi, жұмысшылардың әлеуметтiк жұмыс орнына қабылдануы туралы есеп және орындалған жұмыс актiсiн ұсынады.
7. Мақсатты топтың жұмыссыздарын жұмысқа орналастыру үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынушы жұмыс берушiнiң осы iрiктеу тәртiбiн орындауды бақылау Уәкiлеттi органға жүктеледi.

3. Работодатель заключает договор с Уполномоченным органом на организацию социальных рабочих мест. В договоре отражаются обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест, количество направляемых безработных. Работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
4. Уполномоченный орган выдает направление безработным из целевых групп населения для трудоустройства на социальные рабочие места.
5. Работодатель принимает на социальное рабочее место направляемого безработного, заключает с ним трудовой договор, предоставляет рабочее место, соответствующее нормам техники безопасности. Срок занятости безработных на социальных рабочих местах допускается до шести месяцев.
6. Работодатели для возмещения расходов по оплате труда из средств городского бюджета ежемесячно до 20 числа текущего месяца предоставляют в Уполномоченный орган в установленном порядке: выписку из приказа о приеме на работу, табель учета рабочего времени, отчет о принятых на социальные рабочие места работников и акт выполненных работ.
7. Контроль за исполнением настоящего порядка отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп, возлагается на Уполномоченный орган.