IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» № 154 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XVІІ сессиясының 2009 жылғы 24 сәуірдегі N 179 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 30 сәуірде N 815 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 322 шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010.04.12 № 322 шешімімен.
«Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 106108 баптарына және Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6, 7баптарына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 154 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 801 рет санымен 2009 жылғы 12 қаңтарда тіркелген, 2009 жылғы 17 қаңтардағы «Алматы Ақшамы» № 6, 2009 жылғы 17 қаңтардағы «Вечерний Алматы» № 6 газеттерінде жарияланған; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының  2008 жылғы 22 желтоқсандағы «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» № 154 шешіміне өзгертулер енгізу туралы» 2009 жылғы 20 ақпандағы № 174 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2009 жылғы 24 ақпанда № 811 рет санымен тіркеліп, 2009 жылғы 28 ақпандағы «Алматы Ақшамы» газетінің № 24 санында, 2009 жылғы 28 ақпандағы «Вечерний Алматы» газетінің № 25 санында жарияланған) мынадай өзгертулер енгізілсін:
1. 1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 253 997 032 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 153 858 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 838 230 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 060 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – 88 240 152 мың теңге;
2) шығындар – 250 325 504 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -1 333 920 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 333 920 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –   560 146 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 760 146 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 200 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 "О бюджете города Алматы на 2009 год"
Решение XVII сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 24 апреля 2009 года N 179. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 30 апреля 2009 года за N 815. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12 апреля 2010 года № 322
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12.04.2010 № 322.
В соответствии со статьей 106, 108 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
Внести в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва «О бюджете города Алматы на 2009 год» от 22 декабря 2008 года  № 154 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 801 от 12 января 2009 года, опубликовано в газетах от 17 января 2009 года «Алматы Ақшамы» № 6, от 17 января 2009 года «Вечерний Алматы» № 6; внесены изменения: решением XVI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 20 февраля 2009 года № 174 «О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 «О бюджете города Алматы на 2009 год», зарегистрировано  № 811 от 24 февраля 2009 года, опубликовано в газетах от 28 февраля 2009 года «Алматы Ақшамы» № 24, от 28 февраля 2009 года «Вечерний Алматы № 25) следующие изменения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет города Алматы на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы – 253 997 032 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 153 858 650 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 838 230 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 060 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов из республиканского бюджета – 88 240 152 тысяч тенге;
2) затраты – 250 325 504 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 333 920 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 1 333 920 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 560 146 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 760 146 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 200 000 тысяч тенге;

5) бюджет профициті – 4 445 302 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – -4 445 302 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 925 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 914 113 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы – 1 543 811 мың теңге»;
6-тармақтағы «2 310 181» цифрлары «2 284 602» цифрларымен ауыстырылсын;
7-тармақтағы «770 819» цифрлары «576 329» цифрларымен ауыстырылсын;
8-тармақтағы «7 527 490» цифрлары «6 762 490» цифрларымен ауыстырылсын;
9-тармақтағы «37 660 939» цифрлары «36 566 743» цифрларымен ауыстырылсын;
10-тармақтағы «28 699 645» цифрлары «33 310 068» цифрларымен ауыстырылсын;
11-тармақтағы «5 915 390» цифрлары «6 854 453» цифрларымен ауыстырылсын;
12-тармақтағы «26 814 761» цифрлары «34 321 770» цифрларымен ауыстырылсын;
13-тармақтағы «23 445 734» цифрлары «14 729 356» цифрларымен ауыстырылсын;
14-тармақтағы «18 870 338» цифрлары «11 325 000» цифрларымен ауыстырылсын;
15-тармақтағы «1 820 508» цифрлары «1 786 457» цифрларымен ауыстырылсын;
16-тармақтағы «2 061 988» цифрлары «1 965 813» цифрларымен ауыстырылсын;
17-тармақтағы «49 594 152» цифрлары «42 266 527» цифрларымен ауыстырылсын;
18-тармақтағы «1 410 055» цифрлары «1 623 684» цифрларымен ауыстырылсын;
19-тармақтағы «166 831» цифрлары «203 456» цифрларымен ауыстырылсын;
20-тармақтағы «555 684» цифрлары «778 853» цифрларымен ауыстырылсын.
1, 2 қосымшалар осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) профицит бюджета – 4 445 302 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета – - 4 445 302 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 925 000 тысяч тенге;
погашение займов – 6 914 113 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств – 1 543 811 тысяч тенге»;
в пункте 6 цифры «2 310 181» заменить цифрами «2 284 602»;
в пункте 7 цифры «770 819 » заменить цифрами «576 329»;
в пункте 8 цифры «7 527 490» заменить цифрами «6 762 490»;
в пункте 9 цифры «37 660 939» заменить цифрами «36 566 743»;
в пункте 10 цифры «28 699 645» заменить цифрами «33 310 068»;
в пункте 11 цифры «5 915 390» заменить цифрами «6 854 453»;
в пункте 12 цифры «26 814 761» заменить цифрами «34 321 770»;
в пункте 13 цифры «23 445 734» заменить цифрами «14 729 356»;
в пункте 14 цифры «18 870 338» заменить цифрами «11 325 000»;
в пункте 15 цифры «1 820 508» заменить цифрами «1 786 457»;
в пункте 16 цифры «2 061 988» заменить цифрами «1 965 813»;
в пункте 17 цифры «49 594 152» заменить цифрами «42 266 527»;
в пункте 18 цифры «1 410 055» заменить цифрами «1 623 684»;
в пункте 19 цифры «166 831» заменить цифрами «203 456»;
в пункте 20 цифры «555 684» заменить цифрами «778 853».
Приложения 12 изложить в новой редакции согласно приложениям 12 данного решения.

14150
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1106600
03
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
5000
14
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
1600
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
500000
16
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы
600000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi  жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1450300
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
37300
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
160000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай - ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
53000
04
Аукциондардан алынатын алым
200000
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
25000
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені , сондай - ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
40000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
95000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында  сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
840000
5
Құмар ойын бизнеске салық
300000
02
Тіркелген салық
300000
08
Заңдық мәнді іс - әрекеттерді жасағаны және(немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2187050
1
Мемлекеттік баж
2187050
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда , мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан , ерекше талап ету істері арыздарынан , ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын
2000000
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай - ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
22000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай - ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж

14150
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1106600
03
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
5000
14
Плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
1600
15
Плата за пользование земельными участками
500000
16
Плата за эмиссии в окружающую среду
600000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1450300
01
Сбор за государственную регистрацию   индивидуальных предпринимателей
37300
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
160000
03
Сбор за государственную регистрацию     юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств , а также их перерегистрацию
53000
04
Сбор с аукционов
200000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
25000
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
40000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
95000
20
Плата за размещение наружной   (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
840000
5
Налог на игорный бизнес
300000
02
Фиксированный налог
300000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2187050
1
Государственная пошлина
2187050
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
2000000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского   состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств   о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
22000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы

5200
06
Шетелдiктердiң паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергенi үшiн мемлекеттік баж
125000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу , Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
2700
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
16000
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
950
10
Жеке жанды заңды тұлғалардың азаматтық , қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын , механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда) және калибрі 4.5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж.
2000
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
13200
2
Салықтық емес түсiмдер
1838230
01
Мемлекет меншіктен түсетін кірістер
1613230
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
56500
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
56500
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
3100
02
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
3100
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
760000
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
760000
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
793630
11
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
793630
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
15000
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
210000
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
210000
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған , пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы

5200
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
125000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
2700
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
16000
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
950
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических   распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно )
2000
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
13200
2
Неналоговые поступления
1838230
01
Доходы от государственной собственности
1613230
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
56500
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
56500
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
3100
02
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
3100
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
760000
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
760000
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
793630
11
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
793630
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15000
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15000
02
Поступления от реализации услуг , предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
15000
06
Прочие неналоговые поступления
210000
1
Прочие неналоговые поступления
210000
07
Возврат неиспользованных средств , ранее полученных из местного бюджета

356
Республикалық маңызы бар қаланың қаржы басқармасы
012
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
ІV сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XVII сессиясының төрағасы                А. Мұсабаева
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                    Т. Мұқашев

356
Управление финансов города республиканского значения
012
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Председатель
XVII-й сессии маслихата
города Алматы IV-го созыва              А. Мусабаева
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва              Т. Мукашев