2010-2012 жылдарға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІV сессиясының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы N 272 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 24 желтоқсанда N 828 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2011 жылғы 29 шілдедегі N 464 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXXXVІ сессиясының 2011 жылғы 29 шілдедегі N 464 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, ІV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған Алматы қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 311 889 512 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 165 852 590 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 308 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 755 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 125 973 622 мың теңге;
2) шығындар – 297 268 438 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 343 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 393 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 13 580 533 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 14 031 252 мың теңге;
5) бюджет профициті – 697 541 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – -697 541 мың теңге;.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен; өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.06.04 N 325 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді)шешімдерімен; жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен; өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.12.13 N 373 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен түсімдер есебінен құралады деп белгіленсін:
- жеке табыс салығынан;
- әлеуметтік салықтан;
- заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлігіне салынатын салықтардан;
- жеке тұлғалардың мүлігіне салынатын салықтардан;
- жер салығынан;
- заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтардан;
- бірыңғай жер салығынан;
- Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімдеріне (оның ішінде араққа, әлсіз және күшті ликер-арақ бұйымдарына, шарапқа, коньякқа, сыраға) спирттің барлық түрлеріне берілген акциздерден;
- заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын бензиндерге (авиациялық бензинді қоспағанда); заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын дизель отынына берілетін акциздерден;
- жер бетіндегі су көздерінің ресурстарын пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- жер телімдерін пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- қоршаған ортаға эмиссиялық төлемдерінен;
- жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алымдардан;
- заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- аукциондар алымдарынан;
- жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алымдардан;
- көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдардан;
- жергілікті маңызы бар жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдары бойында және елді мекендерде сыртқы (көрнекті) жарнамаларды орналастырғаны үшін түсетін төлемдерден;
- тіркелген салықтан;
- мемлекеттік баждан;

О бюджете города Алматы на 2010-2012 годы
Решение XXIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 21 декабря 2009 года N 272. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 24 декабря 2009 года за N 828. Утратило силу в связи с истечением срока применения - решением Маслихата города Алматы от 29 июля 2011 года № 464
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - решением XXXXVI-й сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 29.07.2011 № 464.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2010 - 2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 311 889 512 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 165 852 590 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 16 308 300 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 755 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 125 973 622 тысяч тенге;
2) затраты – 297 268 438 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 343 000 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 50 000 тыс.тенге;
бюджетные кредиты – 393 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 580 533 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 14 031 252 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 697 541 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета – - 697 541 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Маслихата города Алматы от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 04.06.2010 N 325 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); в редакции решения Маслихата города Алматы от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010); от 13.12.2010 N 373 (вводится в действие с 01.01.2010) .
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
- индивидуального подоходного налога;
- социального налога;
- налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
- налога на имущество физических лиц;
- земельного налога;
- налога на транспортные средства с юридических и физических лиц;
- единого земельного налога;
- акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан (в том числе на водку, слабоградусные и крепкие ликероводочные изделия, вина, коньяк, пиво), на все виды спирта;
- акцизов на бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды; на дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
- платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
- платы за пользование земельными участками;
- платы за эмиссии в окружающую среду;
- сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
- лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
- сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
- сбора с аукционов;
- сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
- сбора за государственную регистрацию транспортных средств;
- сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
- платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
- фиксированный налог;
государственной пошлины.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер мен негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
-коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірістерінің бөліктерінен;
-коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне берілетін дивиденттерден;
-коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістерден;
-заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардан;
-жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан;
-жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуларды өткізуден түсетін ақшалардан;
-бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуынан;
-азаматтарға пәтер сатудан түскен түсімдерден;
-жер телімдерін сатудан;
-жер телімдерін жалдау құқығын сатудан түсетін төлемдерден;
сондай-ақ мына сияқты кіріс көздерінен:
-заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден;
-қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, капиталмен операциялардан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу толығымен Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне аударылады деп белгіленсін.
5. 2010 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 54 999 926 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізіліп тұрады.
6. Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру қалалық бюджетте 4 031 672 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
7. Қорғаныс шығындары 747 299 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
- части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
- дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
- доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
- вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
- от продажи гражданам квартир;
- от продажи земельных участков;
- платы за продажу права аренды земельных участков;
а также таких доходных источников, как:
- погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, доходы от операции с капиталом, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2010 год в сумме 54 999 926 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города ассигнования на государственные услуги общего характера в сумме 4 031 672 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010);  от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010  N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010) .
7. Утвердить расходы на оборону в размере 747 299 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010);  от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010) .

8. Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-түзету қызметтері жөніндегі шығындарды қаржыландыру 7 651 578 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.12.13 N 373 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
9. Білім беруді қаржыландыру 40 194 896 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.12.13 N 373 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
10. Денсаулық сақтауды қаржыландыру 35 319 136 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.12.13 N 373 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
11. Әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамтуды қаржыландыру 7 598 978 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.12.13 N 373 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты қаржыландыру 37 566 678 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.12.13 N 373 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

8. Утвердить ассигнования на расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 7 651 578 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010);  от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010  N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 13.12.2010 N 373 (вводится в действие с 01.01.2010) .
9. Утвердить ассигнования на образование в сумме 40 194 896 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010);  от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010  N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010); от 13.12.2010 N 373 (вводится в действие с 01.01.2010) .
10. Утвердить ассигнования на здравоохранение в сумме 35 319 136 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010); от 13.12.2010 N 373 (вводится в действие с 01.01.2010) .
11. Утвердить ассигнования на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 7 598 978 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010); от 13.12.2010 N 373 (вводится в действие с 01.01.2010) .
12. Утвердить ассигнования на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 37 566 678 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010); от 13.12.2010 N 373 (вводится в действие с 01.01.2010) .

13. Мәдениетті, спорт пен туризмді, ақпараттық кеңістікті қаржыландыру 17 602 271 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.12.13 N 373 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
13-1. Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалануды қаржыландыру 14 472 012 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-1 тармақ толықтырылды - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен; өзгеріс енгізілді Алматы қаласы мәслихатының 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.12.13 N 373 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
14. Ауыл шаруашылығын, су, орман, балық шаруашылықтарын, ерекше қорғалатын табиғи аймақтарды, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғауды, жер қатынастарын қаржыландыру 1 401 737 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
15. Өнеркәсіпті, сәулеттік, қалақұрылысы және құрылыс қызметтерін қаржыландыру 813 267 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
16. Көлік пен коммуникацияны қаржыландыру 58 452 010 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.22 N 369 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

13. Утвердить ассигнования на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 17 602 271 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N  362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010); от 13.12.2010 N 373 (вводится в действие с 01.01.2010) .
13-1. Утвердить ассигнования на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 14 472 012 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13-1 дополнен решением Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 12.04.2010 N 306   (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 13.12.2010 N 373 (вводится в действие с 01.01.2010) .
14. Утвердить ассигнования на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 1 401 737 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010) .
15. Утвердить ассигнования на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 813 267 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010) .
16. Утвердить ассигнования на транспорт и коммуникацию в сумме  58 452 010 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 N 369 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010) .

17. Басқа да шығындарды қаржыландыру 18 898 292 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.06.04 N 325 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді);  2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
18. Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеуге және қызмет көрсетуге 2 419 185 мың теңге сомасында қаражат бекітілсін.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
19. Қала әкімінің резерві 3 588 485 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2010.01.22 N 275 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.12 N 306 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.07.12 N 330 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.10.12 N 362 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.18 N 371 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
20. 2010 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
21. Алматы қаласы бойынша салық департаменті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.
22. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XXІV сессиясының төрағасы               Х. Берғаріпов
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                    Т. Мұқашев
IV сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XXIV сессиясының

17. Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 18 898 292 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010) ; от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010);  от 04.06.2010 N 325 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N  362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010) .
18. Утвердить средства в сумме 2 419 185 тысяч тенге на погашение и обслуживание долга местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 18 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010) и от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010) .
19. Утвердить резерв акима города в сумме 3 588 485 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 275 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.04.2010 N 306 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 N 330 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.10.2010 N 362 (вводится в действие с 01.01.2010); от 18.11.2010 N 371 (вводится в действие с 01.01.2010) .
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2010 год, не подлежащих секвестру, согласно приложению № 4.
21. Налоговому департаменту по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет, предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель XXIV сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                            Х. Бергарипов
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва              Т. Мукашев
Приложение 1
к решению XXIV сессии
маслихата города Алматы IV-го созыва

007
Аумақтық қорғанысты дайындау және республикалық маңызы бар қаланың аумақтық қорғанысы
101 535
350
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
629 904
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 605
005
Республикалық маңызы бар қаланың жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
17 591
006
Республикалық маңызы бар қалалар ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
579 708
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 651 578
352
Республикалық маңызы бар қаланың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
6 677 632
001
Республикалық маңызы бар қала аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
5 707 192
002
Медициналық айықтырғыштардың және медициналық айықтырғыштардың жұмысын ұйымдастыратын полиция бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру
23 416
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 000
005
Ақпараттық жүйелерді құру
52 675
007
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
243 187
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
156 675
011
Кәмелетке толмағандарды уақытша оқшалау, бейімдеуді және оңалтуды ұйымдастыру
73 921
012
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
75 128
013
Әкімшілік тәртіппен ұсталған адамдарды ұйымдастыру
25 820
014
Қызметтік жануарларды ұстауды ұйымдастыру
27 640
015
Қоғамдық тәртiптi сақтау және қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
285 801
016
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен "Мак" операциясын өткізу
2 375
019
Көші-қон полициясының қосымша штаттық санын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау, оралмандарды құжаттандыру
1 554
020
Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау
248
368
Республикалық маңызы бар қаланың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
681 896
007
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
681 896
373
Республикалық маңызы бар қаланың құрылыс басқармасы
292 050
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту

007
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения
101 535
350
Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города республиканского значения
629 904
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области мобилизационной подготовки, гражданской обороны, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий
32 605
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения
17 591
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения
579 708
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 651 578
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения
6 677 632
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения
5 707 192
002
Организация работы медвытрезвителей и подразделений полиции, организующих работу медвытрезвителей
23 416
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 000
005
Создание информационных систем
52 675
007
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
243 187
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
156 675
011
Организация временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних
73 921
012
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
75 128
013
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
25 820
014
Организация содержания служебных животных
27 640
015
Обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
285 801
16
Проведение операции «Мак» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
2 375
019
Содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов
1 554
020
Содержание, материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов
248
368
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения
681 896
007
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
681 896
373
Управление строительства города республиканского значения
292 050
004
Развитие объектов органов внутренних дел

4 055 008
006
Алматы қаласындағы білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту
549 680
007
Алматы қаласында өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін сейсмотұрақтылығын күшейту
944 000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 561 328
05
Денсаулық сақтау
35 319 136
353
Республикалық маңызы бар қаланың денсаулық сақтау басқармасы
193 344
004
Республикалық бюджет қаражаты көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
193 344
353
Республикалық маңызы бар қаланың денсаулық сақтау басқармасы
585 231
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
171 780
006
Ана мен баланы қорғау
290 893
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
121 791
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
767
353
Республикалық маңызы бар қаланың денсаулық сақтау басқармасы
4 608 603
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 904 269
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
79 455
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
363 297
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
391 807
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
384 787
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
359 207
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
125 781
353
Республикалық маңызы бар қаланың денсаулық сақтау басқармасы
7 496 867
010
Республикалық бюджеттен қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
5 842 339
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
1 654 528
353
Республикалық маңызы бар қаланың денсаулық сақтау басқармасы
3 004 185
011
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
2 989 734
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
14 451
353
Республикалық маңызы бар қаланың денсаулық сақтау басқармасы

4 055 008
006
Сейсмоусиление объектов образования в городе Алматы
549 680
007
Сейсмоусиление объектов образования в городе Алматы в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
944 000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
2 561 328
05
Здравоохранение
35 319 136
353
Управление здравоохранения города республиканского значения
193 344
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
193 344
353
Управление здравоохранения города республиканского значения
585 231
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
171 780
006
Услуги по охране материнства и детства
290 893
007
Пропаганда здорового образа жизни
121 791
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
767
353
Управление здравоохранения города республиканского значения
4 608 603
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 904 269
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
79 455
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
363 297
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
391 807
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
384 787
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
359 207
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
125 781
353
Управление здравоохранения города республиканского значения
7 496 867
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
5 842 339
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 654 528
353
Управление здравоохранения города республиканского значения
3 004 185
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
2 989 734
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения
14 451
353
Управление здравоохранения города республиканского значения

1 964 653
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
63 342
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
237 550
016
Елді мекен шегінен тыс жерлерде емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 948
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 390
032
Денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
632 054
033
Денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
996 369
373
Республикалық маңызы бар қаланың құрылыс басқармасы
17 466 253
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
655 188
010
Сейсмотұрақтылығы күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
361 314
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
16 449 751
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 598 978
355
Республикалық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 170 258
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
299 701
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
437 212
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
196 747
022
Мүгедектерді оңалтуды жүзеге асыратын мекемелердің (ұйымдардың) қызметтері
236 598
360
Республикалық маңызы бар қаланың білім беру басқармасы
585 675
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
585 675
373
Республикалық маңызы бар қаланың құрылыс басқармасы
408 551
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
408 551
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
144 295
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
144 295
355
Республикалық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 779 652
003
Еңбекпен қамту бағдарламасы
848 944
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
119 412
007
Тұрғын үй көмегі
234 474
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 650 134
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
128 414
012
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
38 075
015
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету

1 964 653
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
63 342
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
237 550
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 948
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
32 390
032
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений медицинских организаций здравоохранения
632 054
033
Материально-техническое оснащение медицинских государственных организаций здравоохранения
996 369
373
Управление строительства города республиканского значения
17 466 253
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
655 188
010
Капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения в городе Алматы
361 314
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
16 449 751
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 598 978
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения
1 170 258
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
299 701
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
437 212
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
196 747
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
236 598
360
Управление образования города республиканского значения
585 675
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
585 675
373
Управление строительства города республиканского значения
408 551
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
408 551
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
144 295
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
144 295
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения
4 779 652
003
Программа занятости
848 944
006
Государственная адресная социальная помощь
119 412
007
Жилищная помощь
234 474
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 650 134
009
Социальная поддержка инвалидов
128 414
012
Государственные пособия на детей до 18 лет
38 075
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

101 699
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
134 240
024
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
12 044
025
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
512 216
355
Республикалық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
510 547
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
366 134
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
20 801
019
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
114 644
026
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
1 768
027
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
7 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
37 566 678
371
Республикалық маңызы бар қаланың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
647 265
008
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
647 265
373
Республикалық маңызы бар қаланың құрылыс басқармасы
22 909 222
012
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
1 962 905
017
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
15 619 538
019
Тұрғын үй салу
5 326 779
374
Республикалық маңызы бар қаланың тұрғын үй басқармасы
53 708
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 328

101 699
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
134 240
024
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
12 044
025
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
512 216
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения
510 547
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
366 134
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
20 801
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
114 644
026
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
1 768
027
Материально-техническое оснащение государственных органов
7 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
37 566 678
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения
647 265
008
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
647 265
373
Управление строительства города республиканского значения
22 909 222
012
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 962 905
017
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15 619 538
019
Строительство жилья
5 326 779
374
Управление жилья города республиканского значения
53 708
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по вопросам жилья
52 328

43 915
005
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
530 000
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
2 785 200
13
Басқалар
4 924 759
364
Республикалық маңызы бар қаланың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
77 701
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 731
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
24 970
364
Республикалық маңызы бар қаланың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
28 010
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
28 010
356
Республикалық маңызы бар қаланың қаржы басқармасы
3 588 485
013
Республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының резервi
3 588 485
364
Республикалық маңызы бар қаланың кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті
808 163
017
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша проценттік ставкаларды субсидиялау
562 200
018
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
175 688
019
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде бизнес жүргізуді сервистік қолдау
70 275
371
Республикалық маңызы бар қаланың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
422 400
020
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
422 400
14
Борышқа қызмет көрсету
225 131
356
Республикалық маңызы бар қаланың қаржы басқармасы
225 131
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
225 131
15
Трансферттер
66 267 014
356
Республикалық маңызы бар қаланың қаржы басқармасы
66 267 014
006
Нысаналы трансферттерді қайтару
221 020
007
Бюджеттік алулар
54 999 926
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 996 068
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

43 915
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
530 000
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
2 785 200
13
Прочие
4 924 759
364
Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения
77 701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
52 731
108
Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов (программ)
24 970
364
Управления предпринимательства и промышленности города республиканского значения
28 010
003
Поддержка предпринимательской деятельности
28 010
356
Управление финансов города республиканского значения
3 588 485
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения
3 588 485
364
Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения
808 163
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
562 200
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
175 688
019
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
70 275
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения
422 400
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
422 400
14
Обслуживание долга
225 131
356
Управление финансов города республиканского значения
225 131
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
225 131
15
Трансферты
66 267 014
356
Управление финансов города республиканского значения
66 267 014
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
221 020
007
Бюджетные изъятия
54 999 926
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
10 996 068
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения

487 960
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
487 960
356
Республикалық маңызы бар қаланың қаржы басқармасы
313 715
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 406
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
13 129
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
131 437
010
Коммуналдық меншікті жекешелендіруді ұйымдастыру
19 743
357
Республикалық маңызы бар қаланың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
116 925
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту және республикалық маңызы бар қала, астана басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 925
02
Қорғаныс
521 949
350
Республикалық маңызы бар қаланың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
69 971
003
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
15 721
007
Аумақтық қорғанысты дайындау және республикалық маңызы бар қаланың аумақтық қорғанысы
54 250
350
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
451 978
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 698
005
Республикалық маңызы бар қаланың жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
7 595
006
Республикалық маңызы бар қалалар ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
404 685
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 427 633
352
Республикалық маңызы бар қаланың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
7 857 633
001
Республикалық маңызы бар қала аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
7 556 240
002
Медициналық айықтырғыштардың және медициналық айықтырғыштардың жұмысын ұйымдастыратын полиция бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру
40 275
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
1 075
011
Кәмелетке толмағандарды уақытша оқшалау, бейімдеуді және оңалтуды ұйымдастыру
75 347
012
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері

487 960
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
487 960
356
Управление финансов города республиканского значения
313 715
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
149 406
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
13 129
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
131 437
010
Организация приватизации коммунальной собственности
19 743
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения
116 925
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления города республиканского значения
116 925
02
Оборона
521 949
350
Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города республиканского значения
69 971
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 721
007
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения
54 250
350
Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города республиканского значения
451 978
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области мобилизационной подготовки, гражданской обороны, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий
39 698
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения
7 595
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения
404 685
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 427 633
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения
7 857 633
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения
7 556 240
002
Организация работы медвытрезвителей и подразделений полиции, организующих работу медвытрезвителей
40 275
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
1 075
011
Организация временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних
75 347
012
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов

2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 272
шешіміне 4 қосымша
2010 жылға арналған
жергілікті бюджетті орындау процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беретін оқу
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беретін оқу
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа алғашқы дәрігерлік-санитарлық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрамдас бөліктерін және препараттар өндірісі
Салауатты өмір салтын насихаттау
Жедел және шұғыл көмек көрсету
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Әлеуметтік маңызы бар аурулардан зардап шегетін және айналасындағыларға қауіпті болып табылатын аурулармен ауыратын тұлғаларға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ға қарсы күрес және оның алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Жедел кезеңдерде ауырсырқат адамдарды жақын дәрігерлік көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарға жеткізуді ұйымдастыру
Туберкулезбен ауыратын адамдарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын адамдарды диабетке қарсы дәрі-дәрмектермен қамтамасыз ету
Онкологиялық аурулармен ауыратын адамдарды химиялық дәрі-дәрмектермен қамтамасыз ету
Бүйрек қызметі тапшылығымен сырқаттанушыларды дәрі-дәрмекпен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрек ауыстырудан кейінгі ауру адамдарды дәрілермен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын дәрі-дәрмекпен және арнайы балалар және емдік тағам өнімдерімен амбулаториялық деңгейдегі қамтамасыз ету
ІV сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XXІV  сессиясының төрағасы              Х. Берғаріпов
IV сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
хатшысы                                 Т. Мұқашев

от 21 декабря 2009 года № 272
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местного бюджета на 2010 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой и неотложной помощи
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Председатель XXIV сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                            Х. Бергарипов
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва              Т. Мукашев