"2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы" Аққайың аудандық мәслихат сессиясының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2009 жылғы 27 сәуірдегі N 12-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 27 мамырда N 13-2-101 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 10 наурыздағы N 5.2.1-13/45 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 10.03.2015 N 5.2.1-13/45 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасынның кейбір мәселелері туралы" Экономика және бюджеттік жоспарлау Министрінің міндетін атқарушы 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 262 бұйрығына сәйкес, аудандық мәслихат сессиясы ШЕШТІ:
1. "2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы" Аққайың аудандық маслихаттының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне аймақтық бөлімде нормативтық құқықтық актілер мемлекеттік Тізімінде тіркеу номірі № 13-2-22, 2009 жылғы 3 ақпанда тіркелген және 2009 жылғы 12 ақпанда "Колос" № 6 газетінде, "Аққайың" № 5 газетінде жарияланған, келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта,
1) тармақшасында
"1708833" деген сан "1703628" деген санмен ауыстырылсын;
"204713" деген сан "209713" деген санмен ауыстырылсын;
"1497973" деген сан "1487768" деген санмен ауыстырылсын;
2) тармақшасында
"1708833" деген сан "1716393" деген санмен ауыстырылсын;
4) тармақшасында
"қаржы активтерімен операция бойынша сальдо" жолында "0" деген сан "2000" деген санмен ауыстырылсын;
Қаржы активтерінен түсетін түсімдер жолында "0" деген сан "2000" деген санмен ауыстырылсын;
5) тармақшасында
"0" деген сан "-14765" деген санмен ауыстырылсын;
6) тармақшасында " бюджет тапшылығы" ( профициті) жолында "0" деген сан "14765" деген санмен ауыстырылсын;
"Бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы" жолында "0" деген сан "14765" деген санмен ауыстырылсын;
5 тармақта:
"1497973" деген сан "1487768" деген санмен ауыстырылсын;
6 тармақта:
"651875" деген сан "641670" деген санмен ауыстырылсын;
1) тармақшасында
"406097" деген сан "502156" деген санмен ауыстырылсын;
3) тармақшасында

О внесении изменений и дополнений в решение сессии Аккайынского районного маслихата от 26 декабря 2008 года № 10-3 "О районном бюджете на 2009 год"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 27 апреля 2009 года N 12-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 27 мая 2009 N 13-2-101. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10 марта 2015 года N 5.2.1-13/45)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2015 N 5.2.1-13/45).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148, приказом исполняющего обязанности Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "О некоторых вопросах Единой бюджетной классификации Республики Казахстан", сессия районного маслихата РЕШИЛА:
1. Внести в решение сессии Аккайынского районного маслихата от 26 декабря 2008 года № 10-3 "О районном бюджете на 2009 год", зарегистрированное Региональном разделе в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13-2-95 от 3 февраля 2009 года и опубликованное 12 февраля 2009 года в газетах "Аккайын" № 5 и "Колос" № 6, следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "1708833" заменить цифрами "1703628";
цифры "204713" заменить цифрами "209713";
цифры "1497973" заменить цифрами "1487768";
в подпункте 2):
цифры "1708833" заменить цифрами "1716393";
в подпункте 4):
в строке "сальдо по операциям с финансовыми активами" цифру "0" заменить цифрами "2000";
в строке "приобретение финансовых активов цифру "0" заменить цифрами "2000";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "-14765";
в подпункте 6):
в строке "финансирование дефицита (использование профицита)" цифру "0" заменить цифрами "14765";
в строке "движение остатков бюджетных средств цифру "0" заменить цифрами "14765";
в пункте 5:
цифры "1497973" заменить цифрами "1487768";
в пункте 6:
цифры "651875" заменить цифрами "641670";
в подпункте 1)
цифры "406097" заменить цифрами "502156";
в подпункте 3)

"6308" деген сан "6365" деген санмен ауыстырылсын;
"4994" деген сан "5027" деген санмен ауыстырылсын;
6) тармақшасы жойылсын;
келесі мазмұндағы 11) тармақшасымен толықтырылсын:
"11) Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау Стратегиясын (Жол картасы) іске асыру - 5 қосымшаға сәйкес 81919 мың теңге, соның ішінде
мектептерді (Қиялы орта мектебін) күрделі және ағымдағы жөндеуге - 20000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ұстау мен жөндеуге - 22400 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 16798 мың теңге, соның ішінде жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 9898 мың теңге, әлеуметтік жұмыс орындар құруға – 6900 мың теңге;
кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтардағы әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға – 7727 мың теңге (Шағалалы мәдениет үйін күрделі жөндеу – 2727 мың теңге, Власовка мәдениет үйін күрделі жөндеу – 5000 мың теңге);
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді көркейтуге – 14994 мың теңге";
"2009 жылға арналған аудан жергілікті атқарушы органың резервін бекітуге -1800 мың теңге" 6 тармақ "6-1. 2009 жылға арналған аудан жергілікті атқарушы органың резервін бекітуге-4300 мың теңге" 6-1 тармақпен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 6-2, 6-3 тармақтармен толықтырылсын:
"6-2. Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау Стратегиясын (Жол картасы) іске асыру ауданның бюджет қаражаты 4273 мың теңге қарастырылсын, соның ішінде кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтардағы әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға – 4273 мың теңге (Шағалалы мәдениет үйін күрделі жөндеу).
6-3. Жыл басына қалыптасқан аудандық бюджет қаражатының бос қалдықтарының сомасы 14765 мың теңге және 1 мың теңге сомада республикалық бюджеттен берілген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 6 қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша аудандық бюджеттің шығыстары бекітілсін";
12 тармағы азат жолымен келесі мазмұны мен толықтырылсын "селолық елді мекендерінде тұру және жұмыс істеуге келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау үшін жетпіс реттік айлық есепті көрсеткішіне тен сомасы көтерме жәрдем ақы".
Көрсетілген шешімнің 1,2,3 қосымшалар жана редакцияда жариялансын.

цифры "6308" заменить цифрами "6365";
цифры "4994" заменить цифрами "5027";
подпункт 6) исключить;
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров (Дорожной карты) – 81919 тысяч тенге согласно приложению 5, в том числе
20000 тысяч тенге - на капитальный и текущий ремонт школ (Киялинская средняя школа);
22400 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения;
16798 тысяч тенге - на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики, в том числе на расширение программ молодежной практики – 9898 тысяч тенге, на создание социальных рабочих мест – 6900 тысяч тенге;
7727 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах (капитальный ремонт Чаглинского Дома культуры – 2727 тысяч тенге, капитальный ремонт Власовского Дома культуры – 5000 тысяч тенге);
14994 тысяч тенге - на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов";
пункт 6 "Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 1800 тысяч тенге" заменить пунктом 6-1 " Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 4300 тысяч тенге";
дополнить пунктами 6-2 и 6-3 следующего содержания:
"6-2. Предусмотреть в бюджете района средства в сумме 4273 тысячи тенге на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров (Дорожной карты), в том числе на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах – 4273 тысячи тенге (капитальный ремонт Чаглинского Дома культуры).
6-3. Утвердить за счет свободных остатков средств районного бюджета, сложившихся на начало года в сумме 14765 тысяч тенге и возврата неиспользованных целевых трансфертов из республиканского бюджета в сумме 1 тысяча тенге расходы районного бюджета по бюджетным программам согласно приложению 6";
в пункте 12 дополнить абзац следующего содержания " на социальную поддержку специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, в виде подъемного пособия в сумме равной семидесяти кратному месячному расчетному показателю".
приложения 1,2,3 изложить в новой редакции.

005
Жалпы бірдей әскери міндетті атқару шенберіндегі іс-шаралар
4 050
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 868
4
Білім беру
839 013
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
839 013
001
Білім беру бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
6 440
003
Жалпы білім беру
755 909
004
Орта білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 864
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтармен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
9 357
006
Балалар мен жас өспірімдер үшін қосымша білім беру
4 634
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарыны қызметін қамтамасыз ету
33 456
010
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу
6 353
011
Мамандарды қайта даярлау және аумақтық жұмыспен камтылу стратегиясын іске асыру шегінде білім беру объектілерін ағымды және күрделі жөндеу
20 000
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
111 411
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
111 411
001
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
11 503
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
31 365
004
Қазақстан Республикасының заңдылығына сәйкес Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
1 666
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 015
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8 640
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
364
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
462
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
23 738
016
18 жасқа дейіні балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
15 751
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
1 907
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
20 619
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4 188

005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 050
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
400
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
868
4
Образование
839 013
464
Отдел образования района (города областного значения)
839 013
001
Обеспечение деятельности Отдела образования
6 440
003
Общеобразовательное обучение
755 909
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города районного значения)
2 864
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города районного значения)
9 357
006
Дополнительное образование для детей
4 634
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
33 456
010
Внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
6 353
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
20 000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
111 411
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
111 411
001
Обеспечение деятельности Отдела занятости и социальных программ
11 503
002
Программа занятости
31 365
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан приобретению топлива
1 666
005
Государственная адресная социальная помощь
16 015
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов
8 640
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
364
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
462
014
Оказание социальной помощи нуждающихся гражданам на дому
23 738
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
15 751
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 907
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 619
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка,аула (села), аульного (сельского) округа
4 188

012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
502 156
Смирново селосында су құбырының су тарату желілерін қайта жаңарту
108 768
Қиялы селосында су құбырларының ажырату жүйесін қайта жаңарту және өркендету
Булаев топтық су құбырын қайта құруға (3 кезек - жобаны түзету)
393 388
Инвестициялық бағдарламалар
0
Аудандық мәслихат сессиясының 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 12-1 шешіміне 3 қосымша
2008 жылға арналған селолық округ әкім аппараттары бойынша қаржыландыру көлемі
Әкімшілік-тін атауы
(Қалада-ғы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (село-
лық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуы 001 бағдар-
лама)
Мәдени-ет ұйымда-рының қызме-
тін қамтамасыз ету 006 бағдар-лама
Елді мекен-дерде-гі көше-

012
Развитие системы водоснабжения
502 156
Развитие и реконструкция водопроводных сетей в селе Смирново
108 768
Развитие и реконструкция водопроводных сетей в селе Киялы
Реконструкция Булаевского группового водопровода (3 очередь) (корректировка проекта)
393 388
Инвестиционные программы
0
Приложение 3
к решению сессии
Аккайынского районного маслихата от 27 апреля 2009 года № 12-1
Объемы финансирования на 2009 год по аппаратам акимов сельских округов
п/п
Наименование администратора
пр-ма 001.000 "Функ-
циони-
рова- ние акима района в городе, города район-
ного значе-
ния, посел-
ка, аула (села), аульно-го (сельс-кого) округа"
пр-ма006.000
"Под-держ-ка куль-турно-досуговой рабо-ты на мест-ном уров-не"