2010-2012 жылдарға арналған бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 20/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 қаңтарда N 13-8-115 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 16 сәуірдегі N 4/4 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.04.16 N 4/4 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-V Бюджеттік кодексінің 975-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына, «2009-2011 жылдарға арналған «Нұрлы-Көш» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 2 желтоқсандағы № 1126 Қаулысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 2010-2012 жылдарға арналған бюджет бекітілсін, соның ішінде 2010 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 2 865 861,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 328 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 523 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 23 281 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 2 510 296,9 мың теңге;
2) шығындар – 3 483 022,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 654 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 654 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді жабу – 247;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,
соның ішінде:
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0;
5) бюджеттің дефициті – -625 814,2 мың теңге;
6) бюджеттің дефицитін қаржыландыру – 625 814,2 мың теңге.
23 752,2 мың теңге пайдаланылатын бюджеттік қаржылар қалдықтары
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2; 2010.06.09 N 25/1; 2010.07.28 N 26/2; 2010.10.28 N 28/1; 2010.12.10 N 30/1 Шешімдерімен.
2. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
1) біржолғы талондар бойынша қызмет ететін жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығынан;
2) әлеуметтік салығынан;
3) жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салығынан;
4) жер салығынан;
5) бірыңғай жер салығынан;
6) көлік құралдарына салығынан;
7) тіркелген салықтан;
8) мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;

О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 20/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылжарского района Северо-Казахстанской области 11 января 2010 года N 13-8-115. Утратило силу - решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 16 апреля 2012 года N 4/4
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2012 N 4/4
В соответствии со статьей 975 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-V, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы» от 2 декабря 2008 года № 1126 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 865 861,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 328 761 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 523 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23 281 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 510 296,9 тысяч тенге;
2) затраты – 3 483 022,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 654 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 8 654 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 247;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,
в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета - -625 814,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 625 814,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 23 752,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2; от 09.06.2010 N 25/1; от 28.07.2010 N 26/2; от 28.10.2010 N 28/1; от 10.12.2010 N 30/1
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
2) социального налога;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
4) земельного налога;
5) единого земельного налога;
6) налога на транспортные средства;
7) фиксированного налога;
8) акцизов на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 проценттен аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
9) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
10) дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
11) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
12) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
13) аукциондардан алымынан;
14) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
15) жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
16) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
17) аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақыдан;
18) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне түсетін салық түсімдері болып табылады.
Облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын және салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 100 пайызда, аудандық бюджетке біржолғы талондар бойынша қызмет ететін жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығы, әлеуметтік салық бойынша – 100 пайызда белгіленсін.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
Мыналар:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;

пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
9) платы за пользование земельными участками;
10) сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
11) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
12) сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
13) сбора с аукционов;
14) сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
15) сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
16) сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
17) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
18) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
Установить нормативы распределения доходов по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых и не облагаемых у источника выплаты, – 100 процентов в областной бюджет; по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, социальному налогу – 100 процентов в бюджет района.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района (города областного значения);
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района (города областного значения);
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);

2) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарлар (жұмыстар, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
3) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
4) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алудан;
5) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдер аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне салықтық емес түсімдер болып табылады.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан қалыптастырылатыны белгіленсін:
Мыналар:
1) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып табылады.
5. Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарыздарын сатудан түсетін түсімдер ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетіне есептелінетіні есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 1 589 640 мың теңге сомадағы бюджеттік субвенциялар 2010 жылға белгіленсін.
7. Мына өзгерістерге байланысты 2010 жылғы аудандық бюджетте облыстық бюджетке трансферттер ескерілсін:
2008-2010 жылдардағы жалпы сипаттағы трансферттерді есептегенде жалпы сомасы 80 124 мың теңге, әлеуметтік салықтың және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгерулерін ескерумен бюджеттік саладағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2 Шешімімен.
8. 4 қосымшаға сәйкес әрбір селолық округінің бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
9. 5 қосымшаға сәйкес 2010 жылғы жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
10. 6 қосымшаға сәйкес «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек» 451.007.000 бюджеттік бағдарламасы бойынша аз қамтылған азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету түрлері бойынша шығындар сомалары бекітілсін.

2) поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
3) поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
4) штрафов, пени, санкции, взысканий, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
5) других неналоговых поступлений в бюджет района (города областного значения).
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
2) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в бюджет района (города областного значения) зачисляются поступления от погашения выданных из бюджета района (города областного значения) кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения), займов местного исполнительного органа района (города областного значения).
6. Предусмотреть на 2010 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в общей сумме 1 589 640 тысячи тенге тыс. тенге.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год трансферты в областной бюджет в связи с:
изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера на 2008-2010 годы в общей сумме 80 124 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2
8. Утвердить на 2010 год бюджетные программы каждого сельского округа района согласно приложению 4.
9. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
10. Утвердить суммы расходов на 2010 год по видам оказания социальной помощи малообеспеченным гражданам по бюджетной программе 451.007.000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» согласно приложению 6.

11. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшердегі нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 4 654 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 4 758 мың теңге;
3) аз қамтылған отбасыларының 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдем ақы төлеуге – 4 602 мың теңге;
4) 22 306 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге;
5) 297,8 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;
6) эпизоотияға қарсы іс шараларды өткізуге – 11 472 мың теңге;
7) селолық елді мекендерінің әлеуметтік саланың мамандарына әлеуметтік қолдау көрсетуге іс шараларды іс асыруға – 1660 мың теңге;
8) мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 20 475 мың теңге;
9) мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға – 22 156 мың теңге;
10) құрылыс пен реконструкциялауға:
сумен жабдықтау жүйесін – 150 000 мың теңге;
11) 2009-2011 жылдарға арналған Нұрлы-Көш бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 238 000 мың теңге;
12) мемлекеттік басқару деңгейлерінің арасында өкілеттіктерді шектемелеу шеңберінде тапсырылған қызметтерді іске асыруға, соның ішінде:

11. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 4 654 тысяч тенге - на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
2) 4 758 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 4 602 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
4) 22 306 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
5) 297,8 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
6) 11 472 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) 1660 тысячи тенге - на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
8) 20 475 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
9) 22 156 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
10) на строительство и реконструкцию:
системы водоснабжения – 150 000 тысячи тенге;
11) на развитие и обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации программы Нұрлы-көш на 2009-2011 годы – 238 000 тысяч тенге;
12) на реализацию передаваемых функций в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления, в том числе:

атқарушы органдарда ветеринария саласындағы бөлімшелерді ұстауға – 18 745 мың теңге;
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2; 2010.07.28 N 26/2; 2010.10.28 N 28/1 Шешімдерімен.
13) 59 929 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мекемелерінде мемлекеттік білім беруді тапсыруды іске асыру
Ескерту. 11-тармақ 13) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2 Шешімімен
14) 4605 мың теңге - «Боголюбово және Надежка селоларындағы Булаево топтық су құбырының бұрмасын ауыстыру» нысаны бойынша жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Ескерту. 11-тармақ 14) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 28/1 Шешімімен
15) 4 605 мың теңге - «Кондратовка селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйелерін реконструкциялау» нысаны бойынша жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Ескерту. 11-тармақ 15) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 28/1 Шешімімен
16) 4 605 мың теңге – «Белое селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйелерін реконструкциялау» нысаны бойынша жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуге»;
Ескерту. 11-тармақ 16) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 28/1 Шешімімен
12. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
Нұрлы-көш бағдарламасын іске асыру аясында баспана сатып алуға және салуға– 593 408 мың теңге.
селолық елді мекендегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 8 901 мың теңге.
13. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
1) Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне санаторлы-курорттық емделуге – 1 350 мың теңге;
2) Бірыңғай киімді сатып алу (Астана және Мәскеу қалаларындағы салтанатты саптарына қатысатын облыс ардагерлеріне) – 75 мың теңге;
3) Ұлы Отан қатысушылары мен мүгедектеріне 20 айлық есептік көрсеткіш көлемінде бір жолғы материалдық көмек – 1 385 мың теңге;
4) Білім беру мемлекеттік мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыруға – 5 700 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2; 2010.07.28 N 26/2; 2010.10.28 N 28/1 Шешімдерімен

18 745 тысячи тенге – на содержание подразделений исполнительных органов в области ветеринарии.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2; от 28.07.2010 N 26/2; от 28.10.2010 N 28/1
13) 59 929 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Сноска. Пункт 11 дополнен подпунктом 13) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2
14) 4 605 тысяч тенге – разработка проектно-сметной документации по объекту «Замена отвода Булаевского группового водопровода к селам Боголюбово и Надежка»;
Сноска. Пункт 11 дополнен подпунктом 14) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2010 N 28/1
15) 4 605 тысяч тенге – разработка проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция системы водоснабжения в селе Кондратовка»;
Сноска. Пункт 11 дополнен подпунктом 15) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2010 N 28/1
16) 4 605 тысяч тенге – разработка проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция системы водоснабжения в селе Белое»;
Сноска. Пункт 11 дополнен подпунктом 16) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2010 N 28/1
12. Учесть в районном бюджете на 2010 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации программы Нұрлы-көш на 2009-2011 годы - 593 408 тысяч тенге;
местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 8 901 тысяч тенге.
13. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны – 1 350 тысяч тенге;
2) на приобретение единой одежды (участие ветеранов войны области в парадах в городах Астана и Москва) – 75 тысяч тенге;
3) на единовременную материальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 20 месячных расчетных показателей – 1 385 тысяч тенге;
4) на информатизацию системы образования в государственных учреждениях образования – 5 700 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2; от 28.07.2010 N 26/2; от 28.10.2010 N 28/1

5) 7 976 мың теңге – көмір алу үшін;
Ескерту. 13-тармақ 5) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2 Шешімімен
6) 10 000 мың теңге – Новоникольск селосында орта мектебіне күрделі жөндеуге;
Ескерту. 13-тармақ 6) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2 Шешімімен
7) 141 680 мың теңге – Элитное селосындағы "Бәйтерек" тұрғын алабында 140 тұрғын үйлердің аймағын абаттандыру мен қосалқы, қызмет көрсету объектілерінің құрылысына;
Ескерту. 13-тармақ 7) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2 Шешімімен
8) 1582 мың теңге - «Ұрпақ фонды» тууға жағдай жасау бағдарламасы аясында әлеуметтік көмек төлемдер;
Ескерту. 13-тармақ 8) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.07.28 N 26/2 Шешімімен
9) 80 000 мың теңге - Элитное с. «Бәйтерек» тұрғын алабында дамуы және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жайластыру;
Ескерту. 13-тармақ 9) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.07.28 N 26/2 Шешімімен
10) 2000 мың теңге - Бәйтерек ауылы тұрғын үйлердің құрылысына жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Ескерту. 13-тармақ 10) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 28/1 Шешімімен
11) 28000 мың теңге - Бәйтерек ауылы тұрғын үйлердің құрылысы;
Ескерту. 13-тармақ 11) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 28/1 Шешімімен
14. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 39 881,1 мың теңге сомада қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.07.28 N 26/2 Шешімімен
15. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға облыстық бюджеттен 28 158 мың теңге сомада қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.07.28 N 26/2 Шешімімен
15-1. Аудандық бюджетте қаржылық жылының басына қалыптасқан бос қалдықтары есебінен сомасы 23 752,2 мың теңгеде шығындар қарастырылсын, соның ішінде 7 қосымшаға сәйкес 2009 жылы пайдаланылмаған сомасы 4,9 мың теңге және сомасы 586,5 мың теңгеде нысаналы емес мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерді қайтаруға.

5) 7 976 тысяч тенге – на приобретение угля;
Сноска. Пункт 13 дополнен подпунктом 5) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2
6) 10 000 тысяч тенге – капитальный ремонт средней школы в селе Новоникольское;
Сноска. Пункт 13 дополнен подпунктом 6) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2
7) 141 680 тысяч тенге – на строительство объектов подсобного, обслуживающего назначения и благоустройство прилегающей территории к 140 жилым домам в жилом массиве "Байтерек" с.Элитное;
Сноска. Пункт 13 дополнен подпунктом 7) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2
8) 1582 тысяч тенге – на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
Сноска. Пункт 13 дополнен подпунктом 8) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.07.2010 N 26/2
9) 80 000 тысяч тенге – на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры жилого массива «Байтерек» с.Элитное;
Сноска. Пункт 13 дополнен подпунктом 9) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.07.2010 N 26/2
10) 2 000 тысяч тенге – разработка проектно-сметной документации на строительство жилых домов аула Байтерек;
Сноска. Пункт 13 дополнен подпунктом 10) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2010 N 28/1
11) 28 000 тысяч тенге – строительство жилых домов в ауле Байтерек;
Сноска. Пункт 13 дополнен подпунктом 11) в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2010 N 28/1
14. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров из республиканского бюджета в сумме 39 881,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.07.2010 N 26/2
15. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров из областного бюджета в сумме 28 158 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.07.2010 N 26/2
15-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 23 752,2 тысяч тенге, в том числе на возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2009 году, в сумме 4,9 тыс. тенге и использованных не по целевому назначению в сумме 586,5 тыс. тенге согласно приложению 7

Ескерту. Шешім 15-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23/2;  өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.07.28 N 26/2 Шешімдерімен.
16. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында табиғи және техногендік сипаттағы жағдайларды жою үшін 200 мың теңге сомасында, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымындағы төтенше жағдайларын алдын алу мен жою үшін сомасы 200 мың теңге ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) төтенше резерві бекітілсін

Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23/2; с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.07.2010 N 26/2
16. Утвердить на 2010 год чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения) в сумме 200 тысяч тенге, на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения) в сумме 200 тысяч тенге.

Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 28/1 Шешімімен
17. 2010 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеуі қамтамасыз етілсін.
18. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт салаларындағы азаматтық қызметшілерге қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақысы және ставкалармен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыздан кем емес көтерілуі белгілесін.

Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2010 N 28/1
17. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
18. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.

19. 2010 жылға арналған аудандар бюджеттерінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет салалары мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.
20. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                            Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                         хатшысы
А. Недра                                     А. Молдахметова
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20/1 шешіміне 1-қосымша
2010 жылға Қызылжар ауданының бюджетi

19. Установить в расходах бюджетов районов на 2010 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
А. Недра                                   А. Молдахметова
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20/1
Кызылжарский районный бюджет на 2010 год

152 386,8
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
29 745
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 194
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 255
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14 066
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
486
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
28 879
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
20 094
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2 963
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
297,8
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
27 540
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 910
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
596
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
361
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 137 560
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 083 088
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
318 000
019
Тұрғын үй салу
765 088
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты

152 386,8
002
Программа занятости
29 745
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 194
005
Государственная адресная социальная помощь
7 255
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 066
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
486
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28 879
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
20 094
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 963
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
297,8
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
27 540
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18 910
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
596
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
361
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 137 560
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 083 088
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
318 000
019
Строительство жилья
765 088
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

6 290
004
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
11 463,1
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
4 409
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 409
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
5 065
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 065
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
201 435
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
18 262
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 262
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
340
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
1 660
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
163 815
012
Су шаруашылығының объектілерін дамыту
163 815
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 886
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 208
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
678
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
11 472
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
11 472
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 179
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 179
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 159
018
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
20
12
Көлiк және коммуникация
32 815
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4 200
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28 615
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

6 290
004
Капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
11 463,1
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
4 409
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
4 409
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
5 065
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
5 065
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
201 435
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
18 262
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
16 262
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
340
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
1 660
467
Отдел строительства района (города областного значения)
163 815
012
Развитие объектов водного хозяйства
163 815
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 886
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 208
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов
678
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
11 472
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
11 472
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 179
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 179
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
7 159
018
Материально-техническое оснащение государственных органов
20
12
Транспорт и коммуникации
32 815
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4 200
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
4 200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 615
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім
бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20/1 шешіміне 6-қосымша
2010 жылға арналған Қызылжар ауданының "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" 451.007.000 бюджеттік бағдарламасы бойынша шығындардың тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 28/1 Шешімімен
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкiмшi
Бағдар
лама
1
2
3
4
5
Барлығы
14066
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14066
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14066
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14066
соның ішінде
ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік төлеу (монша, шаштараз)
209
ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне теңелгендер және басқа да санаттағы тұлғаларға санаторлы-
курорттық емделу

464
Отдел образования района (города областного
значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20/1
Перечень расходов по бюджетной программе 451 007 000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" Кызылжарского района на 2010 год
Сноска. Приложение 6 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2010 N 28/1
Функциональная группа
Сумма,
тыс.тенге
Администратор
Программа
Наименование
4
Всего
14 066
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 066
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 066
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 066
в том числе
Социальные выплаты участникам и инвалидам ВОВ (бани, парикмахерские)
209
Санаторно-курортное лечение участников и инвалидов ВОВ, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ и других категории лиц

3529
Аз қамтамасыз етілген отбасы студенттерін әлеуметтік қолдау
1927
ҰОС қатысушылары мен мүгедектерінің тіс протезделуі, және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша ҰОС қатысқан мүгедектерге теңелгендердің тіс протездеуі
563
Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тамақтандыру
176
ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтердің өтем ақысы
2934
Бірыңғай киімді сатып алу (Астана және Мәскеу қалаларындағы салтанатты сапқа қатысатын облыс ардагерлеріне)
75
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне киіндіруін сатып алу
810
"Ұрпақ фонды" тууға жағдай жасау бағдарламасы аясында әлеуметтік көмек төлемдер
3843
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20/1 шешіміне 7-қосымша
2010 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бос бюджеттік қаражат қалдықтарын бағыттау
Ескерту. Шешім 7-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2010.07.28 N 26/2 Шешімімен
Шығынды көбейту
Функ-
цио
нал
дық
топ
Әкім
ші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Сома
1

3 529
Социальная поддержка студентам из малообеспеченных семей
1 927
Зубопротезирование участников и инвалидов ВОВ и на льготное зубопротезирование лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ
563
Дополнительное питание гражданам, больным активным туберкулезом
176
Компенсация за коммунальные услуги участникам и инвалидам ВОВ
2 934
Приобретение единой одежды (участие ветеранов войны области в парадах в городах Астана и Москва)
75
Приобретение обмундирования участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
810
На выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости "Фонд поколений"
3843
Приложение 7
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20/1
Направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2010 года
Сноска. Решение дополнено приложением 7 в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.07.2010 N 26/2
Увеличить расходы:
Функц груп-
па
Адми-
нист-
ратор
Про грам-
ма
Под прог-
рам ма
Наименование
Сумма
1

112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
568
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
59
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
509
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 530
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 430
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
100
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3 349
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 219
023
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
130
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
885,8
001
Аудандық бюджетті орындау және коммуналдық меншікті (облыстық маңызы бар қала) саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
392,8
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
378
019
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
115
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
260
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
260
4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 635
003
Жалпы білім беру
2 602
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33
6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 762
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
810
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
3 821
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
568
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
59
004
Материально-
техническое оснащение государственных органов
509
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 530
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
1 430
004
Материально-
техническое оснащение государственных органов
100
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3 349
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3 219
023
Материально-
техническое оснащение государственных органов
130
452
Отдел финансов района (города областного значения)
885,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
392,8
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
378
019
Материально-
техническое оснащение государственных органов
115
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
260
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
260
4
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 635
003
Общеобразовательное обучение
2 602
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
33
6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 762
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
810
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
3 821
015
За счет средств местного бюджета