Ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 16 ақпандағы N 22 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Мамлют ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 13 наурызда N 13-10-78 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 19 наурыздағы N 78 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2010.03.19 N 78 Қаулысымен
Қазақстан Республикасы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы 1-тармағы 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасы «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 7 және 20-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасы «Жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын жүзеге асыру туралы» 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап төмендегі ақылы қоғамдық жұмыстар жүргізілсін:
1) тұрмыстық шаруашылық ұйымдарына қалалардың, елді мекендердің аулаларын жинауға көмек көрсету;
2) жол құрылысы және жолды жөндеу, су, газ құбырын, канализацияларды салу, кеспе тас және жол жиегінің тастарын салу, сондай-ақ сол жұмыстар үшін қосалқы материалдарды (құрылыс тастарын, қиыршық тас, плиталар, кұм, т.б.) дайындау. Елді мекендердегі жолдарды ағымдағы жөндеу.(шұңқырларды және жол жиегін қолда бар материалдармен жабу, көпір салу, кіреберіс жолдарды жөндеу);
3) Солтүстік Қазақстан облысының республикалық маңызды автожолдарын ағымдағы жөндеу және ұстау бойынша жұмыстарды жүргізу;
4) мелиоративтік жұмыстар, сондай-ақ көктемгі-күзгі су тасқындарына байланысты жұмыстарды жүргізу:
5) тұрғын үйлер құрылысына, оларды қайта салу және күрделі жөндеуге қатысу. Әлеуметтік және мәдени маңызы бар коммуналдық меншік болып табылатын мәдениет үйі, денсаулық сақтау (ауруханалар, фельдшерлік-акушерлік пункттер) және білім беру объектілері, селолық округ әкімдері аппараттары және басқа да бюджеттік ұйымдар үшін жалға берілген ғимараттар, егер осы мақсатқа жергілікті бюджетте қаражат қарастырылмаған болса немесе объектілерді тиісті түрде ұстау үшін ол қаражат жеткіліксіз болса) объектілерде қысқа дайындау, жөндеу және құрылыс жұмыстарын жүргізу жөнінде көмек көрсету;
6) тарихи-сәулет ескерткіштерін, кешенін және қорық аймақтарын қалпына келтіру;
7) өңірді экологиялық сауықтыру (аумақтарды көгалдандыру және көркейту, ағаш отырғызу, гүлзарлар бөлу), орман шаруашылығын, дем алатын жерлерді және саяхат аймақтарын сақтау және жетілдіру,қаңғырма жануарларды аулау);

Об организации оплачиваемых общественных работ
Постановление акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 16 февраля 2009 года N 22. Зарегистрировано Управлением юстиции Мамлютского района Северо-Казахстанской области 13 марта 2009 года N 13-10-78. Утратило силу - постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19 марта 2010 года N 78
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19.03.2010 N 78
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» со статьями 7 и 20 Закона Республики Казахстан
"О занятости населения" от 23 января 2001 года № 149, постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836
«О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. С 1 января 2009 года провести следующие оплачиваемые общественные работы:
1) помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке территорий населенных пунктов;
2) строительство и ремонт дорог, прокладка водопроводных, газовых, канализационных и других коммуникаций, укладка брусчатки и бордюрного камня, а также заготовка необходимого материала для этих работ, подсобного материала (строительного камня, щебня, плит, песка и др.). Текущий ремонт дорог в населенных пунктах (засыпка ям и выбоин подручным материалом, установка отмосток, ремонт подъездных путей);
3) проведение работ по текущему ремонту и содержанию автодорог республиканского значения Северо-Казахстанской области;
4) проведение мелиоративных работ, а также работ связанных с весенне-осенними паводками;
5) участие в строительстве, реконструкции и капитальном ремонте жилья. Оказание помощи по подготовке к зиме, ремонту и выполнению строительных работ на объектах социального и культурного назначения (дома культуры, объекты здравоохранения (больницы, фельдшерско- акушерские пункты) и образования, являющихся коммунальной собственностью, арендованные здания для аппаратов акимов сельских округов и других бюджетных организаций, если на эти цели не предусмотрены средства в местных бюджетах или их недостаточно для поддержки объектов в надлежащем состоянии);
6) восстановление историко-архитектурных памятников, комплексов и заповедных зон;
7) экологическое оздоровление регионов (озеленение и благоустройство территорий (посадка деревьев, разбивка цветников), сохранение и развитие лесопаркового хозяйства, зон отдыха и туризма, отлов бродячих животных);

8) спорттық іс-шараларды, мерейтой салтанаттарын, мемлекеттік мерекелерге арналған іс-шараларды дайындауға қатысу, соның ішінде мұз қалашықтарын салудағы қосалқы жұмыстарды да орындау;
9) республикалық және аймақтық қоғамдық науқандарға (сауалнама жүргізу, халық санағы, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі статистикалық тексеріс) қатысу;
10) халықтың аз қамтамасыз етілген жіктері және жалғызбасты қарттар, жаңадан қоныс аударған оралмандар, сондай-ақ қала мен аудандардың әлеуметтік-тұрмыстық мәдениет объектілері үшін отын және жемазық дайындауға, көмірді артуға, жеткізуге және түсіруге көмек көрсету;
11) үй шаруашылығы санағын жүргізуге және шаруашылық кітабын жасауға көмек көрсету;
12) аудан әкімінің коммуналдық меншігіндегі әлеуметтік-мәдени бағыттағы маңызы бар объектілерді, сондай-ақ бос тұрған ғимараттарды күзету;
13) шалғай елді мекендерде тұратын тұрғындардың төлқұжаты жөніндегі ұйымдастыру жұмыстарына (халықты төлқұжаттау үшін қажетті құжаттарды жинау және ресімдеу жөніндегі көмек) уақытша көмек көрсету;
14) селолық елді мекендерде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуде құқық қорғау органдарына жәрдемдесу отрядтарына қатысу;
15) есірткі заттарын тарату және пайдаланудың болжамалы жерлерінде, сенім пункттерінде волонтер ретіндегі жұмыс;
16) балалардың, жасөспірімдердің, жастардың бос уақытын  балалар-жасөспірімдер клубтары арқылы ұйымдастыру жөніндегі бір жолғы жұмысты (мерекелік және мерейтой даталарына дайындық) өткізу;
17) саябақтар, скверлер аумағын (жеке меншік объектілерінен басқа) көркейту және күзету;
18) зираттарды, қоқыс жинайтын жерлерді көгалдандыру, соның ішінде қалдықтар жинауды ұйымдастыру;
19) бюджеттік ұйымдар мен мемлекеттік мекемелерде жылу беру маусымы кезінде пеш жағушы ретіндегі жұмыс;
20) жалғызбасты ауру қарт азаматтарды күту (тамақ, дәрі-дәрмек сатып әкелу, үй ішін жинау, ағарту, еден сырлау, кір жуу, көкөніс отырғызу, арам шөп жұлу және жинау);
21) иесіз қалған жылжымайтын мүлікті анықтауға көмек көрсету;
22) тұрғындарды тұрақты жері бойынша құжаттауда және тіркеуде техникалық қызмет көрсету;
23) оралмандарды қабылдау және жайластыру жөніндегі тапсырмаларды орындау;
24) мемлекеттік тілдегі өтініштер бойынша іс жүргізуде көмек
көрсету;
25) құжаттарды өңдеуге және сақтауға даярлауға көмектесу;
26) жұмыспен қамту мәселелері және 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау кезінде қажетті
құжаттарды жинау жөнінде көмек көрсету;
27) су және жылумен қамтамасыз ету саласында өзінің монополияландыру жағдайы күшінде және әлеуметтік-экономикалық маңыздылығы тура мемлекеттік басқаруды талап ететін жергілікті инфрақұрылымдардың тіршілік жүйесін қамтамасыз ету үшін тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығының ұйымдарына көмек көрсету.

8) участие в подготовке спортивных мероприятий, юбилейных торжеств, мероприятий, посвященных государственным праздникам, в том числе и выполнение подсобных работ в строительстве ледовых городков;
9) участие в проведении республиканских и региональных общественных кампаний (опросов общественного мнения, переписи населения, статистического обследования по вопросам занятости и социальной защиты населения);
10) заготовка дров и кормов, помощь в доставке и разгрузке угля для малообеспеченных слоев населения и одиноко-проживающих престарелых, вновь прибывших оралманов, а также предприятий коммунальной собственности и объектов соцкультбыта района;
11) помощь в переписи домашних хозяйств и в составлении похозяйственных книг;
12) охрана значимых объектов социально-культурного назначения, а также пустующих зданий, находящихся в коммунальной собственности акимата района;
13) временная помощь в организационной работе по паспортизации населения, проживающего в отдаленных населенных пунктах (помощь по сбору и оформлению необходимых документов для паспортизации населения);
14) участие в отрядах содействия правоохранительным органам в обеспечении общественного порядка в сельских населенных пунктах;
15) работа в предполагаемых точках реализации и употреблении наркотиков, в пунктах доверия;
16) проведение разовых работ (подготовка к праздничным и юбилейным датам) по организации досуга детей, подростков, молодежи через детско-подростковые клубы;
17) благоустройство и охрана территорий парков, скверов (кроме объектов частной собственности);
18) благоустройство кладбищ, свалок, в том числе организация сбора отходов;
19) работа в качестве истопника на период отопительного сезона бюджетных организаций и государственных учреждений;
20) уход за больными одинокими престарелыми гражданами (покупка продуктов, медикаментов, уборка помещения, побелка стен, покраска полов, стирка белья, посадка, прополка и уборка овощей)
21) оказание помощи в выявлении бесхозяйного недвижимого имущества;
22) техническое обслуживание в документировании и регистрации населения по месту постоянного жительства;
23) выполнение поручений по приему и обустройству оралманов;
24) оказание помощи в делопроизводстве по обращениям на государственном языке;
25) оказание помощи в обработке и подготовке к хранению документации;
26) оказание помощи по вопросам занятости и сбору необходимых документов при назначении государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет;
27) помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в области водо-, и теплоснабжения для систем жизни обеспечения местной инфраструктуры, которые в силу своего монопольного положения и социально-экономической значимости требуют прямого государственного управления.

2. Селолық округтер мен Мамлютка қаласының әкімдері, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің Мамлют ауданы әкімінің аппараты жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы «Коммунсервис» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырсын.
Қоғамдық жұмыстардың нақты жағдайы, еңбек ақысының көлемі жұмыс беруші мен жұмысшының арасындағы жеке еңбек келісімшартында көрсетілген.
3. Мамлют ауданының қаржы бөлімі аудандық мәслихаттың сессиясында сәйкес қаржылық жылға бекітілген бюджеттің қаржысы шегінде ақылы қоғамдық жұмыстарды қаржыландырсын.
4. Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне Қазақстан Республиқасының «Жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 20-бабы 2-тармағына сәйкес азаматтардың қоғамдық жұмыстарға қатысуы тізімге тіркелген күніне сәйкес жүзеге асырылсын, мақсатты топтарға енген жұмыссыз азаматтардың қоғамдық жұмысқа қатысу құқығы басыңқы болып табылады.
5. Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне қоғамдық жұмыспен қамтамасыз етілген азаматтарға ақы төлеу облыс әкімдігінің «Қоғамдық жұмыстарды қаржыландыруды және жұмыссыздардың кәсіби даярлығын,біліктілігін арттыруды, қайта даярлауды ұйымдастыру жөніндегі Ережені бекіту туралы» 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 (2001 жылғы 30 шілдедегі тіркеу № 398) қаулысы негізінде төленеді.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.Б.Бәкеевке жүктелсін.
7. Аудан әкімдігінің осы қаулысы бірінші ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                   Б. Нұғыманов

2. Акимам сельских округов и города Мамлютка, государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения «Коммунсервис» при аппарате акима Мамлютского района Северо-Казахстанской области организовать проведение оплачиваемых общественных работ.
Конкретные условия общественных работ, размер оплаты труда оговариваются в трудовом договоре между работодателем и работником.
3. Отделу финансов Мамлютского района финансирование общественных работ осуществлять в пределах средств, утвержденных в бюджете сессией районного маслихата на соответствующий финансовый год.
4. Отделу занятости и социальных программ Мамлютского района в соответствии с пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» участие граждан в общественных работах осуществлять в порядке очередности согласно дате регистрации, право в приоритетном порядке участвовать в общественных работах имеют безработные, входящие в целевые группы.
5. Отделу занятости и социальных программ Мамлютского района оплату труда занятых на общественных работах граждан производить на основании постановления акимата области от 19 июля 2001 года № 38 «Об утверждении Положения по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 июля 2001 года за № 398).
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Бакеева С.Б.
7. Настоящее постановление акимата района вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким района               Б.Нугуманов