Облыстық мәслихаттың Х сессиясының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 137-IV "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 17 сәуірдегі N 175-IV шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2009 жылғы 20 мамырда N 2547 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011 жылғы 3 қазандағы № 275/1711/-МШ хатымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011.10.03 № 275/1711/-МШ хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес және облыстық әкімияттың 2009 жылғы облыс бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарай отырып, облыстық мәслихат ХІV сессиясында ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 137-IV "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2540 рет санымен тіркелген, 2009 жылғы 22 қаңтарда "Атырау" газетінде N 8 жарияланған), облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 14 қаңтардағы N 149-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2543 рет санымен тіркелген, 2009 жылғы 26 ақпанда "Атырау" газетінде N 23 жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта:
"86 499 037" деген цифрлар "96 789 507" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"40 899 875" деген цифрлар "47 377 687" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"67 182" деген цифрлар "356 053" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"2 100" деген цифрлар "100" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"45 529 880" деген цифрлар "49 055 667" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"71 270 584" деген цифрлар "79 673 115" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"-1 666 324" деген цифрлар "-1 466 324" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"229 000" деген цифрлар "429 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"16 268 415" деген цифрлар "17 956 354" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"16 271 321" деген цифрлар "17 959 260" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) 3-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
3. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік       салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2009 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке 100%;
Мақат ауданына және Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке 100%;
Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%;
бір реттік талон бойынша, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына, Атырау қаласына - 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
меншікті облыстық бюджетке 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке -100%;
Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%.

О внесении изменений и дополнений в решение Х сессии областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 137-IV "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Атырауского областного маслихата от 17 апреля 2009 года N 175-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 20 мая 2009 года за N 2547. Утратило силу - письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 года № 275/1711/-МШ.
Сноска. Утратило силу - письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 275/1711/-МШ.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" рассмотрев предложение акимата области об уточнении областного бюджета на 2009 год, областной маслихат на ХІV сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 137-IV "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2540, опубликовано 20 января 2009 года в газете "Прикаспийская коммуна" N 7), решение областного маслихата от 14 января 2009 года N 149-IV (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2543, опубликовано 26 февраля 2009 года в газете "Прикаспийская коммуна" N 23) следующие изменения и дополнения:
1)в пункте 1:
цифры "86 499 037" заменить цифрами "96 789 507";
цифры "40 899 875" заменить цифрами "47 377 687";
цифры "67 182" заменить цифрами "356 053";
цифры "2 100" заменить цифрами "100";
цифры "45 529 880" заменить цифрами "49 055 667";
цифры "71 270 584" заменить цифрами "79 673 115";
цифры "-1 666 324" заменить цифрами "-1 466 324";
цифры "229 000" заменить цифрами "429 000";
цифры "16 268 415" заменить цифрами "17 956 354";
цифры "16 271 321" заменить цифрами "17 959 260";
2) пункт 3 изложить в следующей редакции:
3. Утвердить на 2009 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;                  Макатскому району и городу Атырау – 50%;
Жылыойскому району - 0%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
городу Атырау – 50%;
Жылыойскому району - 0%;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету 100%;
по социальному налогу:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
городу Атырау – 50%;
Жылыойскому району - 0%.

3) 9-тармақта:
"558 674" деген цифрлар "536 454" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"133 368" деген цифрлар "135 146" деген цифрлармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 220 330 мың теңге;
кадрларды даярлау және қайта даярлау (Білім беру басқармасы) - 863 213 мың теңге;
кадрларды даярлау және қайта даярлау (Денсаулық сақтау басқармасы) - 32 171 мың теңге;
4) 12-тармақта:
"743 269" деген цифрлар "414 600" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5) 13-тармақта:
"2 337 115" деген цифрлар "2 112 115" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 670 360" деген цифрлар "448 520" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"5 913 580" деген цифрлар "3 590 090" деген цифрлармен ауыстырылсын;
6) 16-тармақта:
"1 956 143" деген цифрлар "3 854 252" деген цифрлармен ауыстырылсын;
7) 18-тармақта:
"мемлекеттік мекемелердің ғимараттарын және құрылымдарын күрделі жөндеу үшін - 30 000 мың теңге" деген сөздер алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
балалар тасымалдауын ұйымдастыру үшін - 20 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су тарту жүйелерін күрделі жөндеуге - 780 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 1 000 000 мың теңге;
8) 19-тармақта:
"16 890" деген цифрлар "236 890" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 000 000" деген цифрлар «2 000 000» деген цифрлармен ауыстырылсын;
9) 22-тармақта:
"1 713 500" деген цифрлар "213 500" деген цифрлармен ауыстырылсын;
10) келесі мазмұндағы 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 тармақтармен толықтырылсын:
27. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте халықты жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға - 57 383 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге - 138 300 мың теңге мың теңге;
денсаулық сақтау нысандарын күрделі жөндеуге - 22 900 мың теңге;
мәдениет нысандарын күрделі жөндеуге - 4 600 мың теңге;
ауыл (село), ауылдық (селолық) округтарда әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға - 16 000 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді мекендердің көшелерін жөндеу және ұстауға - 2 261 100 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
28. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте халықты жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
елді мекендерді электрификациялау үшін - 194 531 мың теңге;
Атырау-Доссор-Құлсары топтық су құбырын салуға - 1 327 162 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.

3) в пункте 9:
цифры "558 674" заменить цифрами "536 454";
цифры "133 368" заменить цифрами "135 146";
дополнить строками следующего содержания:
220 330 тысяч тенге - на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики;
863 213 тысяч тенге - подготовка и переподготовка кадров (Управление образования);
32 171 тысяч тенге - подготовка и переподготовка кадров (Управление здравоохранения);
4) в пункте 12:
цифры "743 269" заменить цифрами "414 600";
5) в пункте 13:
цифры "2 337 115" заменить цифрами "2 112 115";
цифры "1 670 360" заменить цифрами "448 520";
цифры "5 913 580" заменить цифрами "3 590 090";
6) в пункте 16:
цифры "1 956 143" заменить цифрами "3 854 252";
7) в пункте 18:
слова "30 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных учреджений;" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
20 000 тысяч тенге - на организацию подвоза детей;
780 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт систем водоснабжения и водоотведения;
1 000 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог.
8) в пункте 19:
цифры "16 890" заменить цифрами "236 890";
цифры "1 000 000" заменить цифрами "2 000 000";
9) в пункте 22:
цифры "1 713 500" заменить цифрами "213 500";
10) дополнить пунктами 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 следующего содержания:
27. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию стратегии занятости населения в следующих размерах:
57 383 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
138 300 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов образования;
22 900 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов здравохранения;
4 600 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов культуры;
16 000 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах;
2 261 100 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов.
28. Учесть, что в областном  бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию стратегии занятости населения в следующих размерах:
194 531 тысяч тенге - на электрификацию населенных пунктов;
1 327 162 тысяч тенге - на строительство группового водопровода Атырау-Доссор-Кульсары.

29. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне халықты жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
инженерлік коммуниациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді көркейтуге - 61 985 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге - 81 534 мың теңге мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді мекендердің көшелерін жөндеу және ұстауға - 1 337 243 мың теңге;
мәдениет нысандарын күрделі жөндеуге - 5 400 мың теңге;
ауыл (село), ауылдық (селолық) округтарда әлеуметтік жобаларды жөндеу жұмыстарына - 14 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
30. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте халықты жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға облыстық бюджеттен Атырау қаласының бюджетіне автокөлік жолдарын қайта құруға 348 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
31. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне білім беру нысандарын салу және қайта құруға 362 639 мың теңге, оның ішінде:
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен - 89 640 мың теңге;
облыстық бюджет қаражаты есебінен - 272 999 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
32. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 100 мың теңге мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек үшін 3 700 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
33. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне жоғарғы және орта оқу орындарында оқитын оқу ақысын төлеуде берешегі бар оқушылардың келесідей басым санаттарына: жетім балалар, аз қамтылған және толық емес отбасынан шыққан балалар, оқу кезеңінде жалпы баллы 4,5 кем емес балаларға қаржылық көмек көрсетуге 27 160 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
2. 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың
ХІV сессиясының төрағасы                   А. Ибрашев
Облыстық мәслихат хатшысы                  Ж. Дүйсенғалиев
Облыстық мәслихаттың
ХVІ сессиясының

29. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау  на реализацию стратегии занятости населения в следующих размерах:
61 985 тысяч тенге - на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов;
81 534 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов образования;
1 337 243 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов;
5 400 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов культуры;
14 000 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах.
30. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджету города Атырау на реализацию стратегии занятости населения на реконструкцию автомобильных дорог в сумме 348 000 тысяч тенге.
31. Учесть, что в областном  бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 362 639 тысяч тенге, в том  числе:
89 640 тысяч тенге - за счет трансфертов из республиканского бюджета;
272 999 тысяч тенге - за счет областного бюджета.
32. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на выплату единовременной социальной помощи в размере 100 тысяч тенге участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 3 700 тысяч тенге.
33. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на оказание финансовой помощи учащимся высших и средних учебных заведений, имеющим задолженность в оплате за обучение в сумме 27 160 тысяч тенге следующим приоритетным категориям: дети сироты, дети из малообеспеченных и неполных семей, учащиеся имеющие за период обучения общий балл не ниже 4,5.
2. Приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель ХІV сессии
областного маслихата                         А. Ибрашев
Секретарь областного маслихата               Ж. Дюсенгалиев
Приложение
к решению ХVІ сессии
областного маслихата