Халықтың нысаналы топтарын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау бойынша шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 2 маусымдағы N 1565 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2009 жылғы 15 шілдеде N 5-1-116 тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 17 қаңтардағы N 4956 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 17.01.2013 N 4956 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 57 баптарына сәйкес, жұмысқа орналасуда қиындықтары бар халықтың нысаналы топтарын әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шараларды белгілеу мақсатында Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2012.02.02 N 15085 қаулысымен;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сай кәсіптік оқытуға жіберілген жұмыссыз азаматтардың тамақтану және медициналық куәландыру шығындарын өтеу бойынша Нұсқаулық.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Өскемен қаласы әкімдігінің 2012.02.02 N 15085 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары С.Ж. Жүніспековаға жүктелсін.
3. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 12 мамырынан туындаған қарым-қатынастарға таралады.
Өскемен қаласының әкімі                    И. Әбішев
Өскемен қаласы әкімдігінің
2009 жылғы 2 маусымдағы
№ 1565 қаулысына № 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша алынып тасталды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2012.02.02 N 15085 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Өскемен қаласы әкімдігінің
2009 жылғы 2 маусымдағы
№ 1565 қаулысына № 2 қосымша
Кәсіптік оқытуға жіберілген жұмыссыз азаматтардың тамақтану
және медициналық куәландыру шығындарын
өтеу бойынша Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық кәсіптік оқытуға жіберілген жұмыссыз азаматтарға тамақтану және медициналық куәландыру шығындарын өтеу мәселелері бойынша халықты әлеуметтік қорғау саласында заңнаманың қолданылуын нақтылайды.

О мерах по социальной защите от безработицы целевых групп населения
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 2 июня 2009 года N 1565. Зарегистрировано Управлением юстиции города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области 15 июля 2009 года за N 5-1-116. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 17 января 2013 года N 4956
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 17.01.2013 N 4956.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 57 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях установления дополнительных мер по социальной защите целевых групп населения, испытывающих затруднения в трудоустройстве, акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1)  утратил силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 02.02.2012 N 15085;
2) Инструкцию по возмещению затрат на питание и медицинское освидетельствование безработным гражданам, направленным на профессиональное обучение согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 02.02.2012 N 15085 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Жунуспекову С.Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 12 мая 2009 года.
Аким города Усть-Каменогорска           И. Абишев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Усть-Каменогорска
от 2 июня 2009 года № 1565
Сноска. Приложение 1 исключено - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 02.02.2012 N 15085 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
постановлению акимата
города  Усть-Каменогорска
от 2 июня 2009 года № 1565
Инструкция
по возмещению затрат на питание и медицинское
освидетельствование безработным гражданам, направленным на
профессиональное обучение
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует применение законодательства в области социальной защиты населения по вопросам возмещения затрат на питание и медицинское освидетельствование безработным гражданам, направленным на профессиональное обучение.

2. Тамақтану және медициналық куәландыру шығынын «Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі–Бөлім) өтейді.
3. Шығын Бөлімде жұмыссыз ретінде тіркелген, кәсіптік жарамдылықты анықтауды талап ететін мамандықтар бойынша оқытуға жіберілген өтініш берушілерге, тексеру нәтижесінен тыс өтеледі.
4. Медициналық куәландыруды өтініш берушілер Бөлімінің жолдауымен өтеді.
2. Шығындарын қайтарып алуға өтініш беру
5. Өтініш беруші Бөлімге жазбаша өтініш береді және келесі құжаттарды ұсынады:
1) банктен дербес шот нөмірі;
2) медициналық куәландырудан өту туралы төлем құжаты.
6. Өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өтініш пен құжаттарда көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен шынайылығы үшін жауапты.
3. Шығынды өтеу мөлшері және төлеу
7. Медициналық куәландыру үшін шығынды өтеу, құжаттармен расталған тексеруден өту құнының мөлшері бойынша жүргізіледі.
8. Тамақтануға шығынды өтеу айына үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі.
9. Шығынды өтеу халықты жұмыспен қамту Бағдарламасын орындауға қарастырылған қалалық бюджет қаражатының есебінен, өтініш берушінің дербес шотына аудару жолымен жүргізіледі.
10. Тамақтануға шығынды өтеу ай сайын, келесі айдың 10-нан кешіктірілмей жүргізіледі.
11. Медициналық куәландыруға шығынды өтеу құжаттарды ұсынғаннан кейін бір ай ішінде жүргізіледі.

2. Возмещение затрат на питание и медицинское освидетельствование, осуществляет государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска» (далее –  Отдел).
3. Возмещение затрат производится заявителям, зарегистрированным в качестве безработных в Отделе, направленным на обучение по профессиям, требующим определения профессиональной пригодности, независимо от результатов обследования.
4. Медицинское освидетельствование заявители проходят по направлению Отдела.
2. Обращение за получением возмещения затрат
5. Заявитель подает письменное заявление в Отдел и представляет следующие документы:
1) номер лицевого счета из банка;
2) платежный документ о прохождении медицинского освидетельствования.
6. Заявитель несет ответственность за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении и документах в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Размер и выплата возмещения затрат
7. Возмещение затрат за медицинское освидетельствование производится в размере стоимости обследования, подтвержденной документами.
8. Возмещение затрат на питание производится в размере трех месячных расчетных показателей в месяц.
9. Выплата возмещения затрат осуществляется за счет средств местного бюджета, предусмотренных на выполнение программы занятости населения, путем перечисления на лицевой счет заявителя.
10. Выплата возмещения затрат на питание производится ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца.
11. Выплата возмещения затрат на медицинское освидетельствование производится в течение месяца с момента представления документов.