1982-1991 жылдары туған азаматтарды 2009 жылғы сәуір-маусымда және қазан-желтоқсанда мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 3 сәуірдегі N 415 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 6 мамырда N 5-2-110 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 1627 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009.12.30 N 1627 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабы 1-тармағы 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Заңының 192021–баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір–маусымында және қазан–желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Жарлығына сәйкес, 2009 жылғы сәуір–маусымда және қазан–желтоқсанда азаматтарды мерзімді әскери қызметке мерзімінде және сапалы шақыруды қамтамасыз ету мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген 1982-1991 жылы туған азаматтарға 2009 жылдың сәуір – маусымында және қазан – желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды өткізсін;
2. Семей қаласында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды жүргізу үшін қорғаныс істері жөніндегі басқарма (бұдан әрі - ҚІБ) жанынан Ш. Уәлиханов көшесі, 108 – үйде шақыру учаскесі және мына құрамда қалалық шақыру комиссиясы құрылсын:
Шаханов Шамғали Нұрғалиұлы
қорғаныс істері жөніндегі басқарманың бастығы, төраға (келісім бойынша)
Азбергенов Сержан Мұхтарұлы
қала әкімі аппаратының мемлекеттік - құқықтық бөлімінің бастығы, төрағаның орынбасары (келісім бойынша)
Қалалық шақыру комиссиясының мүшелері:
Ыбыраев Мұратбек Кәрібайұлы
ішкі істер басқармасы бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Күшенев Ержан Мүтдәсірұлы
дәрігер, медициналық комиссияның төрайымы (келісім бойынша)
Сағитова Гүлмира Тұрсынғалиқызы
мейірбике, хатшы (келісім бойынша)

Об организации очередного призыва на срочную воинскую службу граждан 1982-1991 годов рождения в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 3 апреля 2009 года N 415. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 6 мая 2009 года за N 5-2-110. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 30 декабря 2009 года N 1627
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 30.12.2009 N 1627.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 192021 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74-III «О воинской обязанности и воинской службе», Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле – июне и октябре-декабре 2009 года», в целях обеспечения своевременного и качественного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести призыв граждан 1982-1991 годов рождения в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Для проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в г. Семей образовать призывной участок при управлении по делам обороны (далее - УДО) по ул. Ч. Валиханова, 108, и городскую призывную комиссию в составе:
Шаханов Шамгали Нургалиевич
начальник управления по делам обороны, председатель (по согласованию)
Азбергенов Сержан Мухтарович
начальник государственно–правового отдела аппарата акима города, заместитель председателя
Члены городской призывной комиссии:
Ибраев Муратбек Карибаевич
заместитель начальника управления внутренних дел (по согласованию)
Кушенев Ержан Мутдасирович
Сагитова Гульмира Турсынгалиевна
врач, председатель медицинской комиссии (по согласованию)
медицинская сестра, секретарь (по согласованию)

3. Азаматтарды Семей қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасындағы шақыру комиссиясынан өткізуді жүргізудің қоса берілген кестесі 2009 жылғы 1 сәуірден 30 маусымға дейін және 1 қазаннан 31 желтоқсанға дейін болып бекітілсін.
4. Ауылдық округтер мен кенттер әкімдері:
1) шақырылғандарды комиссияға арнайы жабдықталған автобустарда ауылдық округтер мен кенттер әкімдерінің немесе әскери – есеп үстелдері инспекторларының бірге алып жүруімен жеткізуді ұйымдастырсын;
2) шақырылғандарды тасымалдау кезінде қайғылы оқиғаларды болдырмау үшін шара қабылдасын.

3. Утвердить прилагаемый график проведения призыва граждан для прохождения призывной комиссии в управлении по делам обороны города Семей с 1 апреля по 30 июня и с 1 октября по 31 декабря 2009 года.
4. Акимам сельских округов и поселков:
1) организовать доставку призывников на комиссию в специально оборудованных автобусах в сопровождении акимов сельских округов и поселков или инспекторов военно-учетных столов;
2) принять меры для предотвращения несчастных случаев при перевозке призывников.

5. Семей қаласы бойынша облыстың денсаулық сақтау басқармасы бастығының орынбасары Ғ. А. Жуасбаева (келiciм бойынша):
1) шақырылғандарды медициналық куәландыруды жүргізу үшін ҚІБ дәрігер – мамандар мен орта медициналық персоналды негізгі жұмыс орны бойынша еңбекақысын сақтай отырып бөлу;
2) шақырылғандар тексеру және емдеу үшін жіберілетін емдеу мекемелерінің тізбесін ҚІБ ұсыну, емдеу – алдын алу мекемелерінің стационарларына ҚІБ жолдамалары бойынша қосымша тексеру үшін төсектер резерві болуы ұсынылсын. Қосымша тексерулер ҚІБ белгілеген, бірақ 10 тәуліктен аспайтын мерзімде актілер жасала отырып жүргізілсін;

5. Рекомендовать заместителю начальника областного управления  здравоохранения по городу Семей Жуасбаевой Г. А. (по согласованию):
1) выделить в УДО врачей-специалистов и средний медицинский персонал для проведения медицинского освидетельствования призывников с лечебных учреждений;
2) представить в УДО перечень лечебных учреждений, куда будут направлены призывники на обследование и лечение, в стационарах лечебно-профилактических учреждений иметь резерв коек для дополнительного обследования по направлениям из УДО. Дополнительные исследования проводить в сроки, установленные УДО, с составлением актов, но не более 10 суток;

3) қала ауруханаларынада қажетті талдауларды тексеруді жүргізуді ұйымдастыру ұсынылсын.
6. Ішкі істер басқармасына Ж. К. Исәділов (келiciм бойынша):
1) шақыру және шақырылғандарды әскери жіберу кезеңінде шақыру учаскесінде кезекшілік ету үшін полиция қызметкерлерін бөлу;
2) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне шақырудан жалтарып жүрген азаматтарды ҚІБ хабарламасы бойынша іздестіруді қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. Семей қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 2 сәуірдегі № 339 «1981-1990 жылдары туған азаматтарды 2008 жылғы сәуір-маусымда және қазан-желтоқсанда мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімде 2008 жылғы 5 мамырдағы № 5-2-87 болып тіркелген, 2008 жылғы 22 мамырдағы № 21 «Семей таңы» және № 21 «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

3) организовать проведение исследования необходимых анализов в больницах города.
6. Рекомендовать начальнику управления внутренних дел  Исадилову Ж. К. (по согласованию):
1) выделить работников полиции для дежурства на призывном участке на период призыва и отправки призывников в войска;
2) обеспечить по уведомлению УДО розыск граждан, уклонившихся от призыва в Вооруженные Силы Республики Казахстан.
7. Признать утратившим силу постановление акимата от 2 апреля 2008 года № 339 «Об организации очередного призыва на срочную воинскую службу граждан 1981-1990 годов рождения в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года», (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных актов 5 мая 2008 год № 5-2-87, опубликовано в газетах от 22 мая 2008 года № 21 «Семей таңы», № 21 «Вести Семей»)