"Курчатов қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/101-IV шешімге өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2009 жылғы 19 ақпандағы N 16/118-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 25 ақпанда N 5-3-67 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2010 жылғы 15 қаңтардағы N 5 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2010.01.15 N 5 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 109 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV шешімге өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 06 ақпандағы № 11/145-IV шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің Тізіліміне 2009 жылдың 17 ақпанында тіркелді, тіркеу нөмірі 2496) сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «Курчатов қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» Курчатов қалалық мәслихатының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/101-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізіліміне 5-3-64 нөмірімен 2009 жылғы 06 қаңтарда тіркелген, 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 4 «Дидар», 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 4-5 «Рудный Алтай» газеттерінде жарияланған) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Курчатов қаласының 2009 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 571268 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдерден – 389656 мың теңге;
салықтық емес түсімдерден – 1818 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерден – 10568 мың теңге;
трансферттер түсімдерінен – 169226 мың теңге;
2) шығындар – 571268 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 26 декабря 2008 года № 14/101-IV "О бюджете города Курчатова на 2009 год"
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 февраля 2009 года N 16/118-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 25 февраля 2009 года за N 5-3-67. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 января 2010 N 5
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 5.
В соответствии cо статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 06 февраля 2009 года № 11/145-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года №  10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17  февраля 2009 года, регистрационный номер 2496)  Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курчатовского городского маслихата от 26 декабря 2008 года № 14/101-IV «О бюджете города Курчатова на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-3-64 от 06 января 2009 года, опубликовано в газетах «Дидар» от 15 января  2009 года № 4, «Рудный Алтай» от 15 января 2009 года № 4-5)следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Утвердить бюджет города Курчатов на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 571268 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 389656 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1818 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10568 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 169226 тысяч тенге;
2) затраты – 571268 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін) қаржыландыру – 0 мың теңге»;
2) 5 тармақта:
«700 мың теңге» саны «500 мың теңге» санына ауыстырылсын;
«600 мың теңге» саны «400 мың теңге» санына ауыстырылсын;
3) 8 тармақтағы екінші абзац мынадай мазмұнда толықтырылсын:
«қазақ тілінде оқытатын мектеп ашу үшін бұрынғы № 1 КТМ ғимаратын күрделі жөндеуді аяқтауға бөлінген, облыстық бюджеттің ағымдағы трансферттерінде ұсынылған 36000 мың теңге сомасы есепке алынсын»;
4) мынадай мазмұнмен 9-1 тармағы толықтырылсын:
«9-1. Қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер мынадай көлемде қарастырылсын:
429 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
846 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
4096 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
447 мың теңге - мемлекеттік білім беру жүйесіне жаңа технологияларды енгізуге;
5) 1, 2 қосымша осы шешімнің 12 қосымшасына сай жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                     В. ПРОНИНА
Курчатов қалалық
мәслихатының хатшысы                               Ш. ТӨЛЕУТАЕВ
Курчатов қалалық мәслихатының
16 сессиясының
2009 жылғы 19 ақпандағы

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (профицита) – 0 тысяч тенге»;
2) в пункте 5:
цифру «700 тысяч тенге» заменить цифрой «500 тысяч тенге»;
цифру «600 тысяч тенге» заменить цифрой «400 тысяч тенге»;
3) пункт 8 дополнить абзацем два следующего содержания:
«учесть предусмотренные текущие трансферты из областного бюджета в сумме 36000 тысяч тенге, выделенные на завершение капитального ремонта здания бывшего ПТШ № 1 для открытия школы с казахским языком обучения»;
4) дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
«9-1. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
429 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
846 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
4096 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
447 тысяч тенге – на внедрение новых технологий в государственной системе образования;
5) приложения 12 изложить в новой редакции согласно приложениям 12  к настоящему решению.
2. Настоящее решение  вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                     В. ПРОНИНА
Секретарь Курчатовского
городского маслихата                    Ш. ТУЛЕУТАЕВ
Приложение 1
к решению 16 сессии
Курчатовского городского маслихата
от 19 февраля 2009 года

№ 16/118–ІV шешіміне
1 қосымша
Курчатов қалалық мәслихатының
14 сессиясының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 14/101–ІV шешіміне
1 қосымша
Курчатов қаласының 2009 жылға арналған
нақтыланған бюджеті
Санат
сынып
сыныпша
ерек
шелік
Кірістер атауы
сомасы
(мың теңге)
1
Кірістер
571 268,0
1
Салықтық түсімдер
389 656,0
01
Табыс салығы
148 261,0
2
Жеке табыс салығы
148 261,0
01
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы

№ 16/118-IV
Приложение 2
к решению 14 сессии
Курчатовского городского маслихата
от 26 декабря 2008 года
№ 14/101-IV
Уточненный бюджет города Курчатова на 2009 год
Кате
гория
класс
под
класс
специ
фика
наименование доходов
сумма
(тыс. тенге)
1
Доходы
571 268,0
1
Налоговые поступления
389 656,0
01
Подоходный налог
148 261,0
2
Индивидуальный подоходный налог
148 261,0
01
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты

139 106,0
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
8 155,0
03
Қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы
1 000,0
03
Әлеуметтік салық
143 855,0
1
Әлеуметтік салық
143 855,0
01
Әлеуметтік салық
143 855,0
04
Меншікке салынатын салықтар
76 069,0
1
Мүлікке салынатын салықтар
46 645,0
01
Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
45 789,0
02
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
856,0
3
Жер салығы
22 143,0
02
Елді мекендер жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
2 115,0
08
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
20 028,0
4
Көлік құралдарына салынатын салық
7 281,0
01
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
2 829,0
02
Жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
4 452,0
05
Тауарларға,жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
19 684,0
2
Акциздер
1 031,0
96
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланатын бензин(авиациалықты қоспағанда)
923,0
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарға пайдаланылатын дизель отыны
108,0
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
16 100,0
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
16 100,0
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар
2 553,0
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
233,0
02
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
1 216,0
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені,сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
70,0
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені,сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
158,0
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
590,0
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарын бөлу жолағында сыртқы(көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
286,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1 787,0
1
Мемлекеттік баж салығы
1 787,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан,ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан(шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады

139 106,0
02
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
8 155,0
03
Индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам
1 000,0
03
Социальный налог
143 855,0
1
Социальный налог
143 855,0
01
Социальный налог
143 855,0
04
Налоги на собственность
76 069,0
1
Налоги на имущество
46 645,0
01
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
45 789,0
02
Налог на имущество физических лиц
856,0
3
Земельный налог
22 143,0
02
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
2 115,0
08
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов.
20 028,0
4
Налог на транспортные средства
7 281,0
01
Налог на транспортные средства с юридических лиц
2 829,0
02
Налог на транспортные средства с физических лиц
4 452,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
19 684,0
2
Акцизы
1 031,0
96
Бензин(за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
923,0
97
Дизельное топливо, реализуемое  юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
108,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
16 100,0
15
Плата за пользование земельными участками
16 100,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
2 553,0
01
Сбор за  государственную регистрацию индивидуальных  предпринимателей
233,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
1 216,0
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
70,0
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
158,0
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
590,0
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
286,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или)выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1 787,0
1
Государственная пошлина
1 787,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

1 315,0
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
140,0
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
100,0
07
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу,Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
27,0
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
115,0
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
12,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толықтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерді қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
18,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
60,0
2
Салықтық емес түсімдер
1 818,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1 588,0
5
Мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1 588,0
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
1 588,0
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
230,0
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
230,0
07
Жергілікті бюджеттен бұрын алынған пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару
50,0
09
Жергілікті бюджетке басқа да салықтық емес түсімдер
180,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
10 568,0
03
Жерді және материалдық емес активтер сату
10 568,0
1
Жерді сату
10 500,0
01
Жер учаскелерін сатудан түскен түсімдер
10 500,0
2
Материалды емес активтерді сату
68,0
02
Жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем
68,0
4
Трансферттердің түсімдері
169 226,0
02
Мемлекеттік басқарудың жоғарғы тұрған органдарынан түсетін трансферттер
169 226,0
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
169 226,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

1 315,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского  состояния, а также выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
140,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
100,0
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении  гражданства Республики Казахстан
27,0
08
Государственная пошлина взимаемая за регистрацию места жительства
115,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
12,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими  веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
18,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
60,0
2
Неналоговые поступления
1 818,0
01
Доходы от государственной собственности
1 588,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
1 588,0
04
Доходы  от аренды имущества, находящегося в коммунальной  собственности
1 588,0
06
Прочие неналоговые поступления
230,0
1
Прочие неналоговые поступления
230,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
50,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
180,0
3
Поступления от продажи основного капитала
10 568,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
10 568,0
1
Продажа земли
10 500,0
01
Поступления от продажи земельных участков
10 500,0
2
Продажа нематериальных активов
68,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
68,0
4
Поступления  трансфертов
169 226,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
169 226,0
2
Трансферты из областного бюджета
169 226,0
01
Целевые текущие трансферты