2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 13/2-ІV "2009 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 сәуірдегі N 16/5- IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2009 жылғы 04 мамырда № 5-4-111 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Риддер қаласы мәслихатының аппараты 2010 жылғы 05 қаңтардағы N 2/04-10 хаты
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - (Риддер қаласы мәслихатының аппараты 2010.01.05 N 2/04-10 хаты).
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109-бабына,  Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзіндік басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 13/153-IV "2008 жылдың 19 желтоқсандағы № 10/129-IV "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 27 сәуірдегі 2497 нөмірмен тіркелген) шешімімен, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Риддер қалалық мәслихатының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 13/2-ІV "2009 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 9 қаңтарда 5-4-102 нөмірмен тіркелген, 2009 жылғы 16 қаңтарда "Лениногорская правда" газетінің № 3 санында жарияланған, 2009 жылғы 19 ақпандағы № 15/4- ІV "2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 13/2-ІV "2009 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 9 қаңтарда 5-4-109 нөмірмен тіркелген, 2009 жылғы 6 наурызда "Лениногорская правда" газетінің № 10 санында жарияланған) шешімге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 13/2-ІV "2009 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешімнің кіріспесі келесі редакцияда жазылсын: "Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 75-бабына,  Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2008 жылғы 30 желтоқсандағы 2491 нөмірмен тіркелген) шешімімен, Риддер қалалық мәслихаты шешім қабылдады:".

О внесении изменений и дополнений в решение от 29 декабря 2008 года № 13/2-IV "О бюджете города Риддера на 2009 год"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 апреля 2009 года N 16/5-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 04 мая 2009 года за N 5-4-111. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо аппарата маслихата города Риддера от 05 января 2010 года № 2/04-10
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия -  (письмо аппарата маслихата города Риддера от 05.01.2010 № 2/04-10).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан»,   решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 апреля  2009 года № 13/153-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от  19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2497 от 27 апреля 2009 года), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Риддерского городского маслихата от 29 декабря 2008 года № 13/2-IV «О бюджете города Риддера на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-4-102, опубликовано в газете «Лениногорская правда» от 16 января 2009 года № 3 с внесенными изменениями и дополнениями решением от 19 февраля 2009 года № 15/4-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 29 декабря 2008 года № 13/2-IV «О бюджете города Риддера на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-4-109, опубликовано в газете «Лениногорская правда» от 6 марта 2009 года № 10) следующие изменения и дополнения:
1. Преамбулу решения от 29 декабря 2008 года № 13/2-IV «О бюджете города Риддера на 2009 год» изложить в новой редакции: «В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2491 от 30 декабря 2008 года), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:».

2. Шешімнің 1 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. № 1 қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған қала бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2064666 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері - 1452025 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12387 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 10900 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 589354 мың теңге;
2) шығындар – 2173689,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –0;
5) бюджет тапшылығы – -109023,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 109023,8 мың теңге".
3. 5-ші тармақта "32827 мың теңге" саны "32417 мың теңге" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
бірінші азат жолда "29853 мың теңге" саны "29399 мың теңге" санына ауыстырылсын;
төртінші азат жолда "480 мың теңге" саны "432 мың теңге" санына ауыстырылсын;
бесінші азат жолда "1048 мың теңге" саны "1080 мың теңге" санына ауыстырылсын;
жетінші азат жолда "490 мың теңге" саны "550 мың теңге" санына ауыстырылсын.
4. 5-1тармақта "2349 мың теңге" саны "2382 мың теңге" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
бірінші азат жолда "1236 мың теңге" саны "1261 мың теңге" санына ауыстырылсын;
екінші азат жолда "846 мың теңге" саны "854 мың теңге" санына ауыстырылсын.
5. Шешімнің мәтіні 5-4 - 5-5 тармақтармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"5-4. Қалалық бюджетте 10784 мың теңге көлемінде әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер, №9 қосымшаға сәйкес қарастырылсын, соның ішінде:
4499 мың теңге – жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге;
6285 мың теңге – әлеуметтік жұмыс орындарын құруға.
5-5. Қалалық бюджетте 391655 мың теңге көлемінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер, № 10 қосымшаға сәйкес қарастырылсын, соның ішінде:
240238 мың теңге - инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейтуге;
35671 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстауға;
115746 мың теңге – мектептерді және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі, ағымды жөндеуге, соның ішінде:
20380 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеу;
95366 мың теңге - білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу".
6. 6-шы тармақта "29407 мың теңге " саны "23407 мың теңге" санына ауыстырылсын.
7. № 1,2,4,5 қосымшалар жаңа редакцияда нақты шешімнің № 1,2,3,4 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.

2. Пункт 1 решения изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет города на 2009 год согласно приложению № 1 в следующих объемах:
1) доходы - 2064666 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1452025 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям -12387 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10900 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 589354 тысяч тенге;
2) затраты - 2173689,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета –  - 109023,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 109023,8 тысяч тенге».
3. В пункте 5 цифру «32827 тысяч тенге» заменить на цифру «32417 тысяч тенге», в том числе:
в абзаце первом цифру «29853 тысяч тенге» заменить на цифру «29399 тысяч тенге»;
в абзаце четвертом цифру «480 тысяч тенге» заменить на цифру «432 тысяч тенге»;
в абзаце пятом цифру «1048 тысяч тенге» заменить на цифру «1080 тысяч тенге»;
в абзаце седьмом цифру «490 тысяч тенге» заменить на цифру «550 тысяч тенге».
4. В пункте 5-1 цифру «2349 тысяч тенге» заменить на цифру «2382 тысяч тенге», в том числе:
в абзаце первом цифру «1236 тысяч тенге» заменить на цифру «1261 тысяч тенге»;
в абзаце втором цифру «846 тысяч тенге» заменить на цифру «854 тысяч тенге».
5. Текст решения дополнить пунктами 5-4 - 5-5 следующего содержания:
«5-4. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в размере 10784 тысяч тенге, согласно приложению № 9, в том числе:
4499 тысяч тенге - на расширение программ молодежной практики;
6285 тысяч тенге - на создание социальных рабочих мест.
5-5. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в размере 391655 тысяч тенге, согласно приложению № 10, в том числе:
240238 тысяч тенге - на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов;
35671 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов;
115746 тысяч тенге - на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов, в том числе:
20380 тысяч тенге - капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
95366 тысяч тенге - капитальный и текущий ремонт объектов образования».
6. В пункте 6 цифру «29407 тысяч тенге» на «23407 тысяч тенге».
7. Приложения № 1,2,4,5 изложить в новой редакции согласно приложениям № 1,2,3,4 к настоящему решению.

2136
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе)  оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
10429
Мемлекеттік баж
10429
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актлерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
7416
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
1436
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
769
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
7
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
32
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін  мемлекеттік баж
469
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
53
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
48
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж

2136
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
10429
1
Государственная пошлина
10429
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства,  заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
7416
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1436
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
769
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
7
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
32
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
469
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
53
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 ДЖ и калибра до 4,5 мм включительно)
48
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему

007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
450
#
Борышқа қызмет көрсету
#
Трансферттер
252,9
1
Трансферттер
252,9
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
252,9
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
252,9
#
Қарыздарды өтеу
III. Таза бюджеттік кредит беру
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
V. Бюджет тапшылығы ( профициті)
-109024
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
109023,8
бюджет қаражаты қалдықтарын пайдалану
109023,8
Қалалык мәслихат хатшысы         А.ЕРМАКОВ
2009 жылғы 24 сәуірдегі № 16/5-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XVI сессияcының шешіміне
№ 2 қосымша
2008жылғы 29 желтоқсандағы № 13/2-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XIII сессияcының шешіміне
№ 2 қосымша
Азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен келіп түскен трансферттерді бөлу
Функционалдық топ
азаматтардың кейбір санаттарына  (ҰОС қатысқандарға және  ҰОС мүгедектеріне және ҰОС қатысқандарға және  ҰОС мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан  әскери қызметкерлердің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге
Ауғанстанда қаза тапқандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге
Қазақстан Республикасы алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге
Облыс алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге
Кіші топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
АТАУЫ
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру

007
Повышение квалификации государственных служащих
450
14
Обслуживание долга
15
Трансферты
252,9
01
Трансферты
252,9
452
Отдел финансов района (города областного значения)
252,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
252,9
16
Погашение займов
III. Чистое бюджетное кредитование:
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами:
V. Дефицит (профицит) бюджета
-109023,8
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
109023,8
используемые остатки бюджетных средств
109023,8
Секретарь городского маслихата      А.ЕРМАКОВ
Приложение № 2
к решению XVI сессии
Риддерского городского маслихата
от 24 апреля 2009года № 16/5-IV
Приложение № 2
к решению XIII сессии
Риддерского городского маслихата
от 29 декабря 2008 года № 13/2-IV
Распределение целевых текущих трансфертов из областного бюджета  на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан
Функциональная группа
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих)
На оказание материальной помощи семьям, погибших в  Афганистане
На оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан
На оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью
Подфункция
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
6
Социальная помощь и социальное обеспечение

4499
6285
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
4499
6285
103
Республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейту
4499
6285
Қалалык мәслихат хатшысы       А. ЕРМАКОВ
2009 жылғы 24 сәуірдегі № 16/5-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XVI сессияcының шешіміне
№ 6 қосымша
2008жылғы 29 желтоқсандағы № 13/2-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XIII сессияcының шешіміне
№ 10 қосымша
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде республикалық бюджеттен келіп түскен трансферттерді бөлу
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
АТАУЫ
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейтуге
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеуге
мектептерді және басқа да әлеуметтік  объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге
соның ішінде
білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
Барлығы

4499
6285
002
Программа занятости
4499
6285
103
Расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
4499
6285
Секретарь городского маслихата  А.ЕРМАКОВ
Приложение № 6
к решению XVI сессии
Риддерского городского маслихата
от 24 апреля 2009года № 16/5-IV
Приложение № 10
к решению XIII сессии
Риддерского городского маслихата
от 29 декабря 2008 года № 13/2-IV
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, предусмотренных в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
Функциональная группа
Подфункция
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов
на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов
на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов
в том числе:
капитальный и текущий ремонт объектов образования
капитальный и текущий ремонт объектов культуры
ВСЕГО