2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 14-3-IV "2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы" шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 сәуірдегі N 17-2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 28 сәуірде N 5-8-85 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 406 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.12.28 № 406 хатымен.
Қазақістан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына және облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 13/153-IV сессиясының “2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV “2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы” шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы” (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 2497 санымен тіркелген) шешіміне сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2008 жылдың 30 желтоқсанында № 5-8-72 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 8 қаңтардағы № 2 (6264), 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 3 (6265) сандарында жарияланған) шешімге, 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-4-IV «2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылдың 24 ақпанында № 5-8-82 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 27 ақпандағы № 9-10 (6271-6272) сандарында жарияланған) шешімге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«2009 жылға арналған аудан бюджеті 1-ші қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер – 1982526,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 442373 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3805 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2542 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1533806,6 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV "О районном бюджете на 2009 год"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 апреля 2009 года N 17-2-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 28 апреля 2009 года за N 5-8-85. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2009 года № 406
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.12.2009 № 406.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 17 апреля 2009 года № 13/153-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 апреля 2009 года № 2497), Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2008 года № 5-8-72, опубликовано в районной газете «Пульс района» 8 января 2009 года № 2 (6264), 16 января 2009 года № 3 (6265)), с внесенными изменениями и дополнениями решением от 9 февраля 2009 года № 16-4-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 февраля 2009 года № 5-8-82, опубликовано в районной газете «Пульс района» 27 февраля 2009 года № 9-10 (6271-6272)), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1982526,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 442373 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3805 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2542 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1533806,6 тысяч тенге;

2) шығындар – 2000149,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді төлеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтер операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – 17623,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17623,1 мың теңге».
2. Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жалпы сомасы 126679,3 мың теңге мақсатты ағымдағы трансферттер аудан бюджетінде есепке алынсын, оның ішінде:
1800 мың теңге - жастар тәжірбиесі бағдарламасын кеңейтуге;
3592 мың теңге - әулеметтік жұмыс орынын құруға;
25648 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендерді көркейту және инженерлік-коммуникациялық инфроқұрылымды жөндеуге;
5083 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерінің ағымдағы, күрделі жөндеуіне;
64206 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қала көшелерін жөндеу және күтіп ұстауға;
25995 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде басымды әулеметтік жобаларды қаржыландыруға;
15 мың теңге - аз қамтылған отбасыларындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
73 мың теңге – мемлекеттік атаулы әулеметтік жәрдемақы төлеуге;
267,3 мың теңге – селолық елді мекендердегі әулеметтік, оның ішінде денсаулық сақтау саласының мамандарын, әулеметтік қорғау шараларын іске асыруға 267,3 мың теңге.
3. Облыстық бюджеттің қаражаты есебінен аудандық бюджетте сомасы 11000 мың теңге трансферттер «Белағаш топтық су құбырын 1-кезекті, 2 кезекті қайта жөндеулері» нысаны бойынша жер пайдалануға мемлекеттік акт, техникалық құжат және құқық беретін құжаттарды рәсімдеу үшін есепке алынсын.
4. Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен қарастырылған дамуға арналған мақсатты трансферттер 30000 мың теңге сомасына азайтылсын, оның ішінде:
- Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының Белағаш селосының сумен жабдықтау жүйелерін қайта жөндеуге 15000 мың теңге сомасы;
- Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының Петропавловка селосының сумен жабдықтау жүйелерін қайта жөндеуге 15000 мың теңге сомасы.
5. Облыстық бюджет қаражаты есебінен жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әулеметтік көмек беру үшін қарастырылған сомасы 482 мың теңге трансферттер азайтылсын.

2) затраты 2000149,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – 17623,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17623,1 тысяч тенге».
2. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета в общей сумме 126679,3 тысяч тенге, в том числе:
1800 тысяч тенге – на расширение программ молодежной практики;
3592 тысяч тенге - на создание социальных рабочих мест;
25648 тысяч тенге - на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
5083 тысяч тенге - на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
64206 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
25995 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
15 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
73 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
267,3 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов, в том числе в сфере здравоохранения 267,3 тысяч тенге.
3. Учесть в районном бюджете трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 11000 тысяч тенге на оформление правоустанавливающих документов, технического паспорта и государственного акта на землепользование по объекту «Реконструкции Бельагачского группового водопровода 1-я очередь, 2-я очередь».
4. Уменьшить целевые трансферты на развитие предусмотренных за счет средств республиканского бюджета в сумме 30000 тысяч тенге, в том числе:
- на реконструкцию сетей водоснабжения села Бель-Агач Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области в сумме 15000 тысяч тенге;
- на реконструкцию сетей водоснабжения села Петропавловка Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области в сумме 15000 тысяч тенге.
5. Уменьшить трансферты предусмотренных за счет средств областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 482 тысяч тенге.

6. № 1 қосымша осы шешімге арналған № 1 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
7. № 4 қосымша осы шешімге арналған № 4 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
8. № 5 қосымша осы шешімге арналған № 5 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
9. № 7 қосымша осы шешімге арналған № 7 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
10. № 10 қосымша осы шешімге арналған № 10 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
11. № 11 қосымша осы шешімге арналған № 11 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
12. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2009 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                   Р.Бергенев
Аудандық мәслихаттың хатшысы                      Б.Аргумбаев
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 21 сәуірдегі
№ 17-2-IV шешіміне
№ 1 қосымша
2009 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
сыныбы
Ішкі
сыныбы
Ерек
шелігі
Табыстардың атауы
Сомасы
(мың теңге)
I. Табыстар

6. Приложение № 1 изложить в новой редакции согласно приложению № 1 к настоящему решению.
7. Приложение № 4 изложить в новой редакции согласно приложению № 4 к настоящему решению.
8. Приложение № 5 изложить в новой редакции согласно приложению № 5 к настоящему решению.
9. Приложение № 7 изложить в новой редакции согласно приложению № 7 к настоящему решению.
10. Приложение № 10 изложить в новой редакции согласно приложению № 10 к настоящему решению.
11. Приложение № 11 изложить в новой редакции согласно приложению № 11 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                              Р. Бергенев
Секретарь районного маслихата                    Б. Аргумбаев
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 21 апреля 2009 года № 17-2-IV
Районный бюджет на 2009 год
Кате
гория
Класс
Под
класс
Специ
фика
НАИМЕНОВАНИЕ ДОХОДОВ
Сумма
(тысяч тенге)
I. Доходы

254
08
Заңдық мәні іс-әректтерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
3387
1
Мемлекеттік баж
3387
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздардан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істері бойынша арыздардан (шағымдардан) сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін беру туралы шағымдардан алынады
1900
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
691
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
450
06
Шетелдіктердің паспорттарына және немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
3
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсімдегені үшін мемлекеттік баж
14
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
250
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
20
10
Жеке және заңды тұлғалардан азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуатты 7,5 ДЖ-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
22
12
Қаруды және оның оқтарын сақтау алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру үшін алынатын мемлекеттік баж
37
2
Салықтық емес түсімдер

254
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3387
1
Государственная пошлина
3387
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1900
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
691
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительство и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
450
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
3
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
14
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
250
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
20
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
22
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
37
2
Неналоговые поступления