2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 14-3-IV "2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 24 қарашадағы N 21-3-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 1 желтоқсанда N 5-8-98 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 406 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.12.28 № 406 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 109-бабына 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңның 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 11 қарашадағы № 198-IV «2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер енгізу туралы» Заңына және облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 21 қарашадағы № 16/218-IV сессиясының «2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылғы 26 қарашадағы № 2520 санымен тіркелген) шешіміне сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2008 жылдың 30 желтоқсанында № 5-8-72 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 8 қаңтардағы № 2 (6264), 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 3 (6265) сандарында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«2009 жылға арналған аудан бюджеті 1-ші қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер – 1950106,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 417390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4625 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8277 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1519814,9 мың теңге;
2) шығындар – 1967730 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді төлеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтер операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение от 23 декабря 2008 года N 14-3-IV "О районном бюджете на 2009 год"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 ноября 2009 года N 21-3-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 1 декабря 2009 года за N 5-8-98. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2009 года № 406
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.12.2009 № 406.
В соответствии с пунктом 5 статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 198-IV «О внесении изменений в Закон Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009 -2011 годы» и решением сессии областного маслихата от 21 ноября 2009 № 16/218-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2520 от 26 ноября 2009 года), Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Внести в решение Бородулихинского районного маслихата от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-72 от 30 декабря 2008 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 8 января 2009 года № 2 (6264), от 16 января 2009 года № 3 (6265) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1950106,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 417390 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4625 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8277 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1519814,9 тысяч тенге;
2) затраты 1967730 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы – -17623,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17623,1 мың теңге».
2. 10396 мың теңге сомасында республикалық бюджет қаражаты есебінен қаралған сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферттер азайтылсын, соның ішінде:
- Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының Коростели ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 5246 мың теңге;
- Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының Дмитриевка ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 5150 мың теңге;
3. 1229,7 мың теңге сомасында республикалық бюджет қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер азайтылсын:
- селолық тұрғындардың әлеуметтік саладағы мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 356,6 мың теңге;
- Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 873,1 мың теңге, соның ішінен мемлекеттік білім беру жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізуге 300,1 мың теңге, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтармен жарақтандыруға 573 мың теңге.
4. № 1 қосымша осы шешімге арналған № 1 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                                 С. Быков
Аудандық мәслихаттың хатшысы:                     Б. Аргумбаев
Бородулиха ауданы мәслихатының

5) дефицит бюджета – - 17623,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17623,1 тысяч тенге».
2. Уменьшить целевые трансферты на развитие системы водоснабжения, предусмотренные за счет средств республиканского бюджета в сумме 10396 тысяч тенге, в том числе:
- 5246 тысяч тенге на реконструкцию сетей водоснабжения села Коростели Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области;
- 5150 тысяч тенге на реконструкцию сетей водоснабжения села Дмитриевка Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области;
3. Уменьшить целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1229,7 тысяч тенге, в том числе:
- 356,6 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
- 873,1 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республики Казахстан на 2005-2010 годы, из них 300,1 тысяч тенге на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования, 573 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего образования.
4. Приложение № 1 изложить в новой редакции согласно приложению № 1 к настоящему решению.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии:                             С. Быков
Секретарь районного маслихата:                   Б. Аргумбаев
Приложение № 1
к решению районного маслихата

220
18
Жылжымайтын мүлiкке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттiк тiркегені үшiн алынатын алым
1070
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
150
5
Құмар ойын бизнеске салық
59
02
Тіркелген салық
59
08
Заңдық мәні іс-әректтерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
3474
1
Мемлекеттiк баж
3474
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берiлетін талап арыздардан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету iстерi арыздарынан, ерекше жүргізілетін істері бойынша арыздардан (шағымдардан) сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшiрмелерін беру туралы шағымдардан алынады
1720
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегені үшін, сондай-ақ, азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттiк баж
1091
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгізгені үшiн мемлекеттiк баж
269
06
Шетелдіктердің паспорттарына және немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
3
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсiмдегені үшiн мемлекеттiк баж
14
08
Тұрғылықты жерiн тiркегені үшін мемлекеттiк баж
250
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттiк баж
14
10
Жеке және заңды тұлғалардан азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тiтiркендiретiн заттар толтырылған аэрозольдi және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуатты 7,5 ДЖ-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейiнгiлерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттiк баж
22
12
Қаруды және оның оқтарын сақтау алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру үшiн алынатын мемлекеттiк баж
37
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
54
2
Салықтық емес түсiмдер

220
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1070
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
150
5
Налог на игорный бизнес
59
02
Фиксированный налог
59
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3474
1
Государственная пошлина
3474
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1720
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1091
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда заграницу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
269
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
3
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
14
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
250
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
14
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного, охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
22
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
37
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
54
2
Неналоговые поступления