Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 10-3 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 20 ақпандағы N 11-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2009 жылғы 24 ақпанда N 3023 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 12 қарашадағы N 27-16 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010.11.12 N 27-16 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 10-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3018 тіркелген "Приуралье" газетінің 2008 жылдың 25 желтоқсандағы, 2009 жылғы 6 қаңтардағы, 2009 жылғы 10 қаңтардағы, 2009 жылғы 15 қаңтардағы, 2009 жылғы 17 қаңтардағы, 2009 жылғы 20 қаңтардағы, 2009 жылғы 22 қаңтардағы және "Орал өңірі" газетінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы, 2009 жылғы 10 қаңтардағы, 2009 жылғы 15 қаңтардағы, 2009 жылғы 22 қаңтардағы, 2009 жылғы 29 қаңтардағы, 2009 жылғы 5 ақпандағы жарияланған)келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1)-тармақшадағы "37 832 712" деген сандар "58 044 057" деген сандармен ауыстырылсын;
"16 078 949" деген сандар "25 211 374" деген сандармен ауыстырылсын;
"34 851" деген сандар "417 223" деген сандармен ауыстырылсын;
"21 712 022" деген сандар "32 408 570" деген сандармен ауыстырылсын;
2)-тармақшадағы "37 705 816" деген сандар "62 830 128" деген сандармен ауыстырылсын;
3)-тармақшадағы "-23 104" деген сандар "-597 104" деген сандармен ауыстырылсын;
"0" деген сандар "671 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"23 104" деген сандар "1 268 104" деген сандармен ауыстырылсын;
4)-тармақшадағы "150 000" деген сандар "415 140" деген сандармен ауыстырылсын;
"150 000" деген сандар "415 140" деген сандармен ауыстырылсын;
5)-тармақшадағы "0" деген сандар "-4 604 107" деген сандармен ауыстырылсын;
6)-тармақшадағы "0" деген сандар "4 604 107" деген сандармен ауыстырылсын;
"0" деген сандар "421 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"0" деген сандар "1 245 000" деген сандармен ауыстырылсын"0" деген сандар "671 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"0" деген сандар "5 428 107" деген сандармен ауыстырылсын.
2) 3 тармақ 3-1 тармақпен төмендегі мазмұнда толықтырылысын:

О внесении изменений и дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2008 года N 10-3 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 20 февраля 2009 года N 11-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 февраля 2009 года за N 3023. Утратило силу - Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 ноября 2010 года N 27-16
Сноска. Утратило силу - Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 12.11.2010 N 27-16.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2009 год" от 11 декабря 2008 года N 10-3 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3018, опубликованное 25 декабря 2008 года, 27 декабря 2008 года, 6 января 2009 года, 10 января 2009 года, 15 января 2009 года, 17 января 2009 года, 20 января 2009 года, 22 января 2009 года в газете "Приуралье" и 29 декабря 2008 года, 10 января 2009 года, 15 января 2009 года, 22 января 2009 года, 29 января 2009 года, 5 февраля 2009 года в газете "Орал өңірі") следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1) цифры "37 832 712" заменить цифрами "58 044 057";
цифры "16 078 949" заменить цифрами "25 211 374";
цифры "34 851" заменить цифрами "417 223";
цифры "21 712 022" заменить цифрами "32 408 570";
в подпункте 2) цифры "37 705 816" заменить цифрами "62 830 128";
в подпункте 3) цифры "-23 104" заменить цифрами "-597 104";
цифры "0" заменить цифрами "671 000";
цифры "23 104 " заменить цифрами "1 268 104";
в подпункте 4) цифры "150 000" заменить цифрами "415 140";
цифры "150 000" заменить цифрами "415 140";
в подпункте 5) цифру "0" заменить цифрами "-4 604 107";
в подпункте 6) цифру "0" заменить цифрами "4 604 107";
цифру "0" заменить цифрами "421 000";
цифру "0" заменить цифрами "1 245 000";
цифру "0" заменить цифрами "5 428 107";
2) пункт 3 дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:

"3-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 10 771 711 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 452 779 мың теңге;
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 1 210 674 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына – 594 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 1 468 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысы үшін нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және сатып алуға бюджеттік кредиттер - 421 000 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 2 260 449 мың теңге;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға – 90 000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 573 601 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 327 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 304 513 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 431 094 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға – 5 920 мың теңге;
дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға – 505 184 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 224 528 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орта жөндеуге – 235 730 мың теңге;
ең төменгі күнкөрістің мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 142 687 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға – 930 749 мың теңге;
Қазақстан Республикасында техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008–2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға – 12 480 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендияларын төлеуге – 81 143 мың теңге;

"3-1. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 10 771 711 тыс. тенге, в том числе:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы – 452 779 тыс. тенге;
на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005–2010 годы – 1 210 674 тыс. тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 594 000 тыс. тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 1 468 000 тыс. тенге;
бюджетные кредиты по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 421 000 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 2 260 449 тыс. тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 90 000 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения – 573 601 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды – 327 000 тыс. тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 304 513 тыс. тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования – 431 094 тыс. тенге;
на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения – 5 920 тыс. тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 505 184 тыс. тенге;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 224 528 тыс. тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения – 235 730 тыс. тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 142 687 тыс. тенге;
на развитие сельского хозяйства – 930 749 тыс. тенге;
на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы – 12 480 тыс. тенге;
на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местного исполнительного органа – 81 143 тыс. тенге;

әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 57 667 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 251 344 мың теңге;
жол полициясының саптық бөлімшелері сыртқы қызмет қызметкерлерінің ақшалай үлесін ұлғайтуға – 114 342 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейі арасында өкілеттікті бөлісу аясында қоршаған ортаны қорғау саласында берілетін функцияны іске асыруға – 1 440 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 75 387 мың теңге.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілетін сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.";
3) 8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Аудандық (қалалық) бюджеттерге 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 6 733 019 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
6 197 757 мың теңге – жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер;
535 262 мың теңге – сумен жабдықтау жүйесін дамытуға.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілетін сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.";
4) 9 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2009 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 408 677 мың теңге көлемінде бекітілсін."
5) осы шешімге 123 қосымшалар аталып отырған шешімнің 12,  3 қосымшаларынасәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасының өкілеттігін атқарушы
Облыстық мәслихат хатшысы
Мәслихаттың
2009 жылғы 20 ақпандағы
N 11-1 шешіміне N 1 қосымша
Мәслихаттың
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 10-3 шешіміне N 1 қосымша
2009 жылға арналған облыстық бюджет
мың теңге
Санаты
Сома
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Кірістер

на введение стандартов социальных услуг – 57 667 тыс. тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 251 344 тыс. тенге;
на увеличение денежного довольствия сотрудников наружной службы строевых подразделений дорожной полиции – 114 342 тыс. тенге;
на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления – 1 440 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 75 387 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.";
3) пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 6 733 019 тыс. тенге, в том числе:
6 197 757 тыс. тенге – трансферты из местных бюджетов;
535 262 тыс. тенге – на развитие системы водоснабжения.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.";
4) пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2009 год в размере 408 677 тыс. тенге.";
5) приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Исполняющий полномочия председателя сессии
Секретарь областного маслихата
Приложение 1
к решению маслихата
N 11-1 от 20 февраля 2009 года
Приложение 1
к решению маслихата
N 10-3 от 11 декабря 2008 года
Областной бюджет на 2009 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ

261
Облыстың білім беру басқармасы
003
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары
үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
009
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
014
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету

261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
011
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне