"Магистральдық темір жол желісі мен кірме жолдар қызметтерін көрсетуші табиғи монополиялар субъектілерінің іске қосылған активтерінің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2004 жылғы 6 желтоқсандағы N 472-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010 жылғы 29 қарашадағы N 331-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 13 желтоқсанда N 6669 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Магистральдық темір жол желісі мен кірме жолдар қызметтерін көрсетуші табиғи монополиялар субъектілерінің іске қосылған активтерінің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2004 жылғы 6 желтоқсандағы № 472-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3300, "Ресми газеті" газетінде 2005 жылғы 22 қаңтарда № 4 (213) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистральдық темір жол желісі мен кірме жолдар қызметтерін көрсетуші табиғи монополиялар субъектілерінің іске қосылған активтерінің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықта:
13-тармақта:
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"rf - тәуекелсіз ставка Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің қайта қаржыландыру ресми ставкасының деңгейіне тең қабылданады.";
он бірінші абзац алып тасталсын.
2. Темір жол көлігі, азаматтық авиация және порттар саласындағы реттеу департаменті осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Р.Е. Сүлейменова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен жариялауды қамтамасыз етсін;

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 6 декабря 2004 года № 472-ОД "Об утверждении Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов субъектов естественной монополий, оказывающих услуги магистральной железнодорожной сети и подъездных путей"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 ноября 2010 года № 331-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2010 года № 6669. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 6 декабря 2004 года № 472-ОД "Об утверждении Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов субъектов естественной монополии, оказывающих услуги магистральной железнодорожной сети и подъездных путей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3300), следующие изменения:
в Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов субъектов естественной монополии, оказывающих услуги магистральной железнодорожной сети и подъездных путей, утвержденной указанным приказом:
в пункте 13:
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"rf - безрисковая ставка принимается равной уровню официальной ставки рефинансирования Национального банка Республики Казахстан.";
абзац одиннадцатый исключить.
2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Сулеменова Р.Е.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации;

2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің аумақтық органдарының, "Резерв", "Қолдау" республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының, "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы", "Көлік сервис орталығы", "Қазвторчермет", "Теміржол жөндеу", "Досжан темір жолы" акционерлік қоғамдарының, "Батыс Транзит ХХІ век", "Жол жөндеуші" жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерінің назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Қ.М. Смағұловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Н. Алдабергенов

2) довести настоящий приказ до сведения территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, республиканских государственных предприятий "Резерв", "Колдау", акционерных обществ "Национальная компания "Қазақстан темір жолы", "Центр транспортного сервиса", "Казвторчермет", "Теміржол жөндеу", "Досжан темир жолы", товариществ с ограниченной ответственностью "Батыс Транзит XXI век", "Жол жөндеуші".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Смагулова К.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Н. Алдабергенов