"Стационарлық көмектің шектеулі көлемін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 26 қарашадағы № 799 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 10 желтоқсандағы № 957 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 23 желтоқсанда № 6703 болып тіркелді
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің 34-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету мақсатында БҰЙЫРАМЫН:

О внесении изменений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 799 "Об утверждении предельных объемов стационарной помощи"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 декабря 2010 года № 957. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2010 года № 6703
В целях оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:

1. «Стационарлық көмектің шектеулі көлемін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 26 қарашадағы № 799 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5949 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа орталық мемлекеттік актілер жинағында жарияланған, № 7, 2010 жылы) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 799 "Об утверждении предельных объемов стационарной помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5949, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 7, 2010 года) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:

«1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес туберкулезге қарсы, жұқпалы, психиатриялық, наркологиялық медициналық ұйымдарды, қалпына келтіре емдеу және медициналық оңалту ұйымдарын, сондай-ақ паллиативтік көмек пен мейірбике күтімін көрсететін ұйымдарды қоспағанда стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарында стационарлық көмектің шекті көлемдері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес туберкулезге қарсы, жұқпалы, психиатриялық, наркологиялық медициналық ұйымдарда, қалпына келтіре емдеу және медициналық оңалту ұйымдарында, сондай-ақ паллиативтік көмек пен мейірбике күтімін көрсететін ұйымдардан басқа стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарында стационарлық көмектің шекті көлемдері.»;
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Туберкулезге қарсы, жұқпалы, психиатриялық, наркологиялық медициналық ұйымдарды, қалпына келтіре емдеу және медициналық оңалту ұйымдарын, сондай-ақ паллиативтік көмек пен мейірбике күтімін көрсететін ұйымдарды қоспағанда стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарында стационарлық көмектің шекті көлемдері»;
«Стационарлық емдеуге жоспарланған науқастар саны» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«
Стационарлық емдеуге жоспарланған науқастар саны

"1) предельные объемы стационарной помощи в организациях здравоохранения, оказывающих стационарную помощь, за исключением стационарной помощи в противотуберкулезных, инфекционных, психиатрических, наркологических медицинских организациях, организациях восстановительного лечения и медицинской реабилитации, а также организациях, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) предельные объемы стационарной помощи в противотуберкулезных, инфекционных, психиатрических, наркологических медицинских организациях, организациях восстановительного лечения и медицинской реабилитации, а также организациях, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход, согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
в приложении 1 к указанному приказу:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Предельные объемы стационарной помощи в организациях здравоохранения, оказывающих стационарную помощь, за исключением стационарной помощи в противотуберкулезных, инфекционных, психиатрических, наркологических медицинских организациях, организациях восстановительного лечения и медицинской реабилитации, а также организациях, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход";
графу "Планируемое число больных на стационарное лечение" изложить в следующей редакции:
"
Планируемое число больных на стационарное лечение

50627
381756
».
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті (А.Ғ. Төлеғалиева) заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) оны мемлекеттік тіркегеннен кейін осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

50627
381756
".
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулегалиева А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа  енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Министр                                    С. Қайырбекова

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Министр                                    С. Каирбекова