Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғалардың есебін жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 20 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 17 наурыздағы N 18 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 13 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6162 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2015 жылғы 20 ақпандағы № 36 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 20.02.2015 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғалардың есебін жүргізуді жетілдіру және Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті одан әрі күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы заңының нормаларына сәйкес келтіру мақсатында «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғалардың есебін жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2741 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының Нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2004 ж., № 13-16 915-б. жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғалардың есебін жүргізу жөніндегі Нұсқаулықта (бұдан әрі – Нұсқаулық):
6-тармақта «Қазақстан Республикасының Президенттігіне» сөзі алынып тасталсын;
16-тармақта «2» саны «3» санымен ауыстырылсын;
Нұсқаулыққа қоса берілген 1-қосымша осы бұйрыққа қоса берілген қосымшаға сәйкес редакцияда баяндалсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4 "Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 марта 2010 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 апреля 2010 года № 6162. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 36
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 20.02.2015 № 36 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В целях совершенствования учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности и приведения в соответствие с нормами Закона Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего усиления борьбы с коррупцией", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4 "Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2741, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., № 13-16, ст. 915) следующие изменения:
в Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности (далее - Инструкция), утвержденной указанным приказом:
в пункте 6 слова "в Президенты Республики Казахстан," исключить;
в пункте 16 цифру "2" заменить цифрой "3";
приложение 1 к Инструкции изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                       Қ. Мәми
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2010 жылғы 17 наурыздағы
№ 18 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 20 қаңтардағы
№ 4 бұйрығымен бекітілген
сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылықтар жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған тұлғалардың
есебін жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 1-қосымша
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке алудың № 1-К нысанды кәртішкесі
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы материалды (хаттаманы) қарау нәтижелері бойынша жауаптылығы «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» ҚР Заңымен қаралған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған органмен құрылады)
1._________________________________________________________________
(құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы)
1.1 оның ішінде мемлекеттік органның ынтасы бойынша _______________
(мемлекеттік органның аталуы)
2. Жасалған: депутатпен (1), судьямен (2), әкіммен (3), мынадай органдардың лауазымды тұлғаларымен: ІІМ (5), ҚР ЖС жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің соттар әкімшісінің (6), ӘМ ҚАЖК-нің (7), қаржы полициясының (8), ҰҚК (9), прокуратураның (10), ҚМ КБК (11), салық қызметі органдарының (12), ҚМ әскери қызметкерлерінің (13), ІІМ ІӘ (14), ҰҚК шекара қызметінің (15), Республикалық гвардияның (16), ТЖМ (17), министрліктер қызметкерлері: әділет (19), қаржы (20), білім және ғылым (21), ауыл шаруашылығы (22), сыртқы істер (23), энергетика және минералды ресурстар (24), денсаулық сақтау (25), индустрия және сауда (26), қоршаған ортаны қорғау (27), экономика және бюджетті жоспарлау (28), туризм және спорт (29), мәдениет және ақпарат (30), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (31), көлік және коммуникация (32); агенттіктер қызметкерлері: статистика жөніндегі (33), жер ресурстарын реттеу бойынша (34), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (35), қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын қадағалау және реттеу жөніндегі (36), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (37), ақпараттандыру және байланыс жөніндегі (38), Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі (39), Ұлттық ғарыштық агенттігінің (40); Ұлттық банктің (41), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (42), әкімдіктер және олардың құрылымдық бөлімдерінің (43), лауазымды тұлға (44), лауазымды тұлғаға теңестірілген тұлға (45); құрылыс ісі және ТКШ бойынша (46); басқа да мемлекеттік құрылымдардың қызметкерлері (18)
__________________________________________________________________
(ведомстволар атауы)

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       К. Мами
Приложение
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 17 марта 2010 года № 18
Приложение 1 к Инструкции о
ведении учета лиц, совершивших коррупционные
правонарушения, привлеченных к дисциплинарной
ответственности, утвержденной приказом
Генерального Прокурора Республики Казахстан
от 20.01.2004 г. № 4
Карточка учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной ответственности формы № 1-К
(составляется органом, выявившим коррупционное правонарушение,
ответственность за которое предусмотрена Законом РК "О борьбе
с коррупцией", по результатам рассмотрения материала
(протокола) о нем)
1.___________________________________________________________________
(наименование органа, выявившего правонарушение)
1.1. в том числе по инициативе государственного органа ______________
(наименование государственного органа)
2. Совершено: депутатом (1), судьей (2), акимом (3), должностными
лицами органов: МВД (5), администраторов судов Комитета по судебному
администрированию при ВС РК (6), КУИС МЮ (7), финансовой полиции (8),
КНБ (9), прокуратуры (10), КТК МФ (11), органы налоговой службы (12),
военнослужащими МО (13), ВВ МВД (14), пограничной службы КНБ (15),
Республиканской гвардии (16), МЧС (17);
служащие министерств: юстиции (19),финансов (20), образования
и науки (21), сельского хозяйства (22), иностранных дел (23),
энергетики и минеральных ресурсов (24), здравоохранения (25),
индустрии и торговли (26), охраны окружающей среды (27), экономики
и бюджетного планирования (28), туризма и спорта (29), культуры и
информации (30), труда и социальной защиты населения (31),
транспорта и коммуникаций (32);
служащие агентств: по статистике (33), по управлению земельными
ресурсами (34), по регулированию естественных монополий (35), по
надзору и регулированию финансового рынка и финансовых организаций
(36), по делам государственной службы (37), по информатизации и связи
(38), по регулированию деятельности регионального финансового центра
города Алматы (39), Национального космического агентства (40);
Национального банка (41), Счетного комитета по контролю за
исполнением республиканского бюджета (42), служащие акиматов и их
структурных подразделений (43), должностное лицо (44), лицо,
приравненное к должностному (45), по делам строительства и ЖКХ (46),
служащие прочих государственных структур (18) _______________________
(наименование ведомств)

3. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы материалды (хаттаманы)
қараған органның атауы:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________4. «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» ҚР Заңының нормалары бойынша құқық бұзушылықты саралау бап______тармақ_____тармақша ______
4.1 ҚРЗ бұзу фабуласы _______________________________________________
_____________________________________________________________________5. Материал (хаттама) мәніне қарай қаралған:
5.1. Бұйрық (шешім) № __________ "____" __________________ 20 __ ж.
6. Мынадай жаза шарасы қолданылған: лауазымынан босату (1), лауазымын төмендету (2), қызметтік сәйкестігі толық еместігі туралы ескерту (3), қатаң сөгіс (4), сөгіс (5), ескерту (6), басқа да жаза (7) _____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған тұлға туралы мәліметтер
7. ТЕГІ                  | АТЫ         | ӘКЕСІНІҢ АТЫ              |
8. Туған күні "__" ________ 19 ____ ж. 8.1 Туған жері _____________
9. Тұрғылықты (тіркелген) мекен-жайы ______________________________
9.1. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
10. Жұмыс орны ____________________________________________________
11. Лауазымы ______________________________________________________
12. Кәртішкені толтырған тұлғаның лауазымы, тегі, қолы ____________
___________________________________________________________________
13. Толтырылған күні "____" _________________ 20____ ж.
14. Аймақтық басқармада тіркелген күні "_____"  ________ 20 ____ ж.    бірыңғай журнал бойынша материалдың (хаттаманың) __________________
15. Аймақтық басқарма қызметкері __________________________________
(лауазымы, тегі, қолы)
Ескерту: кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады, оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заңдармен белгіленген тәртіпте жауапты болады.

3. Наименование органа, рассмотревшего материал (протокол) о
коррупционном правонарушении:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Квалификация правонарушения по нормам Закона РК "О борьбе с
коррупцией" статья ____________ пункт _________ подпункт ____________
4.1 Фабула нарушения ЗРК ____________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Материал (протокол) рассмотрен по существу:
5.1. Приказ (решение) № __________ от "____" _____________ 20__ г.
6. Применена мера взыскания: увольнение с должности (1), понижение в
должности (2), предупреждение о неполном служебном соответствии (3),
строгий выговор (4), выговор (5), замечание (6), иное взыскание (7)__
_____________________________________________________________________
Сведения о лице, подвергнутом ответственности за коррупционное
правонарушение
7. ФАМИЛИЯ
ИМЯ
ОТЧЕСТВО
8. Дата рождения "__" ______ 19__ г. 8.1 Место рождения _____________
9. Адрес проживания (регистрации) ___________________________________
9.1 Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
10. Место работы ____________________________________________________
11. Должность _______________________________________________________
12. Должность, фамилия, подпись лица, заполнившего карточку _________
_____________________________________________________________________
13. Дата заполнения "__" _________ 20__ г.
14. Дата регистрации в региональном управлении "__" _________ 20__ г.
№ материала (протокола) по единому журналу ______________________
15. Сотрудник регионального управления ______________________________
(должность, фамилия, подпись)
Примечание: карточка является официальным статистическим документом;
лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут
ответственность в установленном законодательством порядке.