Өңірлерді медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6173 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 25 қарашадағы № ҚР ДСМ-205/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.05.2019 № ҚР ДСМ-65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении нормативов обеспеченности регионов медицинскими работниками
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2010 года № 6173. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-205/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК 06.05.2019 № ҚР ДСМ-65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.

"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің 32-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өңірлердің медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу нормативтері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.05.2019 № ҚР ДСМ-65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 32 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормативы обеспеченности регионов медицинскими работниками.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК 06.05.2019 № ҚР ДСМ-65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті (Қ.Ш. Нұрғазиев) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Нургазиев К.Ш.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3 Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.А. Біртановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Ж. Досқалиев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2010 жылғы 7 сәуірдегі
№ 238 бұйрығымен бекітілген
Өңірлердің медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу нормативтері

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Биртанова Е.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Ж. Доскалиев
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 апреля 2010 года № 238
Нормативы обеспеченности регионов медицинскими работниками

1 жалпы практика дәрігеріне 3
82
Терапиялық учаскенің мейіргері
1 учаскелік терапевтке 2
83
Педиатриялық учаскенің мейіргері
1 учаскелік педиатрға 2
Ескерту:
*Норматив ең төменгі болып табылады және 10 000 халыққа есептеледі.
**Аудандар, ауылдық округтер үшін медицина қызметкерлеріндегі қажеттілікті анықтау бірінші кезекте жүргізіледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АА – аудандық аурухана;
АЕ – аудандық емхана;
ДА – дәрігерлік амбулатория;
КБАА – көп бейінді ауданаралық аурухана;
МП – медициналық пункт;
МСАКО –медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығы;
ФАП – фельдшерлік-акушерлік пункт.

3 на 1 врача общей практики
82
Медицинская сестра терапевтического участка
2 на 1 участкового терапевта
83
Медицинская сестра педиатрического участка
2 на 1 участкового педиатра
Примечание:
* Норматив является минимальным и рассчитывается на 10 000 населения.
**Определение потребности в медицинских работниках для районов, сельских округов производится в первоочередном порядке.
Расшифровка аббревиатур:
РБ – районная больница;
РП – районная поликлиника;
ВА – врачебная амбулатория;
ММРБ – многопрофильная межрайонная больница;
МП – медицинский пункт;
ЦПМСП – центр первичной медико-санитарной помощи;
ФАП – фельдшерско-акушерский пункт.