Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі № 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 19 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 6 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6212 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 81 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.09.2010 № 81 (01.01.2011 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы  30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және екінші деңгейдегі банктердегі және ипотекалық ұйымдардағы бухгалтерлік есепті жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы» 2002 жылғы 30 шілдедегі № 274 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1972 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарында:
2-тарауда:
1052 0 0 0-шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
«1052 0 0 0  Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар»;
1052 2 4 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«1053 0 0 0  Ипотекалық ұйымдардың банктердегі ағымдағы шоттары
1053 1 4 1  Ипотекалық ұйымдардың резидент банктердегі теңгемен
ағымдағы шоттары
1053 1 4 2  Ипотекалық ұйымдардың резидент банктердегі ЕАВ-мен
ағымдағы шоттары
1053 1 4 3  Ипотекалық ұйымдардың резидент банктердегі ВБТ-мен
ағымдағы шоттары
1053 1 5 1  Ипотекалық ұйымдардың банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент
ұйымдардағы теңгемен ағымдағы шоттары
1053 1 5 2  Ипотекалық ұйымдардың банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент
ұйымдардағы ЕАВ-мен ағымдағы шоттары
1053 1 5 3  Ипотекалық ұйымдардың банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент
ұйымдардағы ВБТ-мен ағымдағы шоттары

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных организаций"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 19. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2010 года № 6212. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.09.2010 № 81 (вводится в действие с 01.01.2011).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и в целях совершенствования бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных организациях Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1972) внести следующие изменения и дополнения:
в типовом Плане счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных организаций, утвержденном указанным постановлением:
в главе 2:
название счета 1052 0 0 0 изложить в следующей редакции:
"1052 0 0 0    Корреспондентские счета в других банках";
после счета 1052 2 4 3 дополнить счетами следующего содержания:
"1053 0 0 0    Текущие счета ипотечных организаций в банках
1053 1 4 1     Текущие счета ипотечных организаций в тенге в
банках-резидентах
1053 1 4 2     Текущие счета ипотечных организаций в СКВ в
банках-резидентах
1053 1 4 3     Текущие счета ипотечных организаций в ДВВ в
банках-резидентах
1053 1 5 1     Текущие счета ипотечных организаций в тенге в
организациях-резидентах, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
1053 1 5 2     Текущие счета ипотечных организаций в СКВ в
организациях-резидентах, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
1053 1 5 3     Текущие счета ипотечных организаций в ДВВ в
организациях-резидентах, осуществляющих отдельные виды
банковских операций

1053 2 3 1  Ипотекалық ұйымдардың шетелдік орталық банктердегі
теңгемен ағымдағы шоттары
1053 2 3 2  Ипотекалық ұйымдардың шетелдік орталық банктердегі
ЕАВ-мен ағымдағы шоттары
1053 2 3 3  Ипотекалық ұйымдардың шетелдік орталық банктердегі
ВБТ-мен ағымдағы шоттары
1053 2 4 1  Ипотекалық ұйымдардың резидент емес банктердегі
теңгемен ағымдағы шоттары
1053 2 4 2  Ипотекалық ұйымдардың резидент емес банктердегі
ЕАВ-мен ағымдағы шоттары
1053 2 4 3  Ипотекалық ұйымдардың резидент емес банктердегі
ВБТ-мен ағымдағы шоттары»;
1054 0 0 0, 1054 1 0 1, 1054 1 0 2, 1054 1 0 3, 1054 2 0 1, 1054 2 0 2, 1054 2 0 3-шоттардың аттары «шоттар» деген сөзден кейін «және ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттары» деген сөздермен толықтырылсын;
1202 0 0 0-шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
«1202 0 0 0  Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша
ескерілетін бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен
берешек»;
1204 0 0 0, 1204 1 0 1, 1204 1 0 2, 1204 1 0 3, 1204 2 0 1, 1204 2 0 2, 1204 2 0 3, 1207 0 0 0-шоттардың нөмірлері мен аттары алынып тасталсын;
1450-шоттар тобынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«1451 0 0 0  Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша
шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1451 1 0 1  Резидент ұйымдар шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған
теңгемен резервтер (провизиялар)
1451 1 0 2  Резидент ұйымдар шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған
ЕАВ-мен резервтер (провизиялар)
1451 1 0 3  Резидент ұйымдар шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған
ВДТ-мен резервтер (провизиялар)
1451 2 0 1  Резидент емес ұйымдар шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған
теңгемен резервтер (провизиялар)
1451 2 0 2  Резидент емес ұйымдар шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған
ЕАВ-мен резервтер (провизиялар)
1451 2 0 3  Резидент емес ұйымдар шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған
ВДТ-мен резервтер (провизиялар)»;
1455 0 0 0, 1458 0 0 0, 1458 1 3 1, 1458 1 3 2, 1458 1 3 3, 1458 1 4 1, 1458 1 4 2, 1458 1 4 3, 1458 1 5 1, 1458 1 5 2, 1458 1 5 3, 1458 1 6 1, 1458 1 6 2, 1458 1 6 3, 1458 1 7 1, 1458 1 7 2, 1458 1 7 3, 1458 1 8 1, 1458 1 8 2, 1458 1 8 3, 1458 1 9 1, 1458 1 9 2, 1458 1 9 3, 1458 2 3 1, 1458 2 3 2, 1458 2 3 3, 1458 2 4 1, 1458 2 4 2, 1458 2 4 3, 1458 2 5 1, 1458 2 5 2, 1458 2 5 3, 1458 2 6 1, 1458 2 6 2, 1458 2 6 3, 1458 2 7 1, 1458 2 7 2, 1458 2 7 3, 1458 2 8 1, 1458 2 8 2, 1458 2 8 3, 1458 2 9 1, 1458 2 9 2, 1458 2 9 3-шоттардың нөмірлері мен аттары алынып тасталсын;

1053 2 3 1     Текущие счета ипотечных организаций в тенге в
иностранных центральных банках
1053 2 3 2     Текущие счета ипотечных организаций в СКВ в
иностранных центральных банках
1053 2 3 3     Текущие счета ипотечных организаций в ДВВ в
иностранных центральных банках
1053 2 4 1     Текущие счета ипотечных организаций в тенге в
банках-нерезидентах
1053 2 4 2     Текущие счета ипотечных организаций в СКВ в
банках-нерезидентах
1053 2 4 3     Текущие счета ипотечных организаций в ДВВ в
банках-нерезидентах";
название счета 1054 0 0 0 дополнить словами "и текущим счетам ипотечных организаций";
названия счетов 1054 1 0 1, 1054 1 0 2, 1054 1 0 3, 1054 2 0 1, 1054 2 0 2, 1054 2 0 3 после слова "счетам" дополнить словами "и текущим счетам ипотечных организаций";
название счета 1202 0 0 0 изложить в следующей редакции:
"1202 0 0 0    Просроченная задолженность по ценным бумагам,
учитываемым по справедливой стоимости через прибыль
или убыток";
номера и названия счетов 1204 0 0 0, 1204 1 0 1, 1204 1 0 2, 1204 1 0 3, 1204 2 0 1, 1204 2 0 2, 1204 2 0 3, 1207 0 0 0 исключить;
после группы счетов 1450 дополнить счетами следующего содержания:
"1451 0 0 0    Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи
1451 1 0 1     Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи, выпущенные
организациями-резидентами, в тенге
1451 1 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи, выпущенные
организациями-резидентами, в СКВ
1451 1 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи, выпущенные
организациями-резидентами, в ДВВ
1451 2 0 1     Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи, выпущенные
организациями-нерезидентами, в тенге
1451 2 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи, выпущенные
организациями-нерезидентами, в СКВ
1451 2 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи, выпущенные
организациями-нерезидентами, в ДВВ";
номера и названия счетов 1455 0 0 0, 1458 0 0 0, 1458 1 3 1, 1458 1 3 2, 1458 1 3 3, 1458 1 4 1, 1458 1 4 2, 1458 1 4 3, 1458 1 5 1, 1458 1 5 2, 1458 1 5 3, 1458 1 6 1, 1458 1 6 2, 1458 1 6 3, 1458 1 7 1, 1458 1 7 2, 1458 1 7 3, 1458 1 8 1, 1458 1 8 2, 1458 1 8 3, 1458 1 9 1, 1458 1 9 2, 1458 1 9 3, 1458 2 3 1, 1458 2 3 2, 1458 2 3 3, 1458 2 4 1, 1458 2 4 2, 1458 2 4 3, 1458 2 5 1, 1458 2 5 2, 1458 2 5 3, 1458 2 6 1, 1458 2 6 2, 1458 2 6 3, 1458 2 7 1, 1458 2 7 2, 1458 2 7 3, 1458 2 8 1, 1458 2 8 2, 1458 2 8 3, 1458 2 9 1, 1458 2 9 2, 1458 2 9 3 исключить;

1458 2 9 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«1459 0 0 0  Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша
мерзімі өткен берешек
1459 1 1 1  Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған сату
үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша теңгемен
мерзімі өткен берешек
1459 1 1 2  Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған сату
үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен
мерзімі өткен берешек
1459 1 2 1  Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы
органдары шығарған сату үшін қолда бар бағалы
қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1459 1 2 2  Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы
органдары шығарған сату үшін қолда бар бағалы
қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1459 1 3 1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған
сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1459 1 3 2  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған
сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен
мерзімі өткен берешек
1459 1 4 1  Резидент банктер шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен
берешек
1459 1 4 2  Резидент банктер шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 1 4 3  Резидент банктер шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдар шығарған сату үшін қолда
бар бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен
берешек
1459 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдар шығарған сату үшін қолда
бар ЕАВ-мен бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен
берешек
1459 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдар шығарған сату үшін қолда
бар бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған
сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1459 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған
сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен
мерзімі өткен берешек
1459 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған
сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен
мерзімі өткен берешек

после счета 1458 2 9 3 дополнить счетами следующего содержания:
"1459 0 0 0    Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи
1459 1 1 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
Правительством Республики Казахстан, в тенге
1459 1 1 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
Правительством Республики Казахстан, в СКВ
1459 1 2 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным местными
исполнительными органами Республики Казахстан, в тенге
1459 1 2 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным местными
исполнительными органами Республики Казахстан, в СКВ
1459 1 3 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
Национальным Банком Республики Казахстан, в тенге
1459 1 3 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
Национальным Банком Республики Казахстан, в СКВ
1459 1 4 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
банками-резидентами, в тенге
1459 1 4 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
банками-резидентами в СКВ
1459 1 4 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
банками-резидентами, в ДВВ
1459 1 5 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, в тенге
1459 1 5 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, в СКВ
1459 1 5 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, в ДВВ
1459 1 6 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в тенге
1459 1 6 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в СКВ
1459 1 6 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в ДВВ

1459 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1459 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1459 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1459 2 1 2  Шет мемлекеттің Үкіметі шығарған сату үшін қолда
бар бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 2 1 3  Шет мемлекеттің Үкіметі шығарған сату үшін қолда
бар бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 2 2 2  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1459 2 2 3  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1459 2 3 1  Шетелдік орталық банктер шығарған сату үшін қолда
бар бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен
берешек
1459 2 3 2  Шетелдік орталық банктер шығарған сату үшін қолда
бар бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 2 3 3  Шетелдік орталық банктер шығарған сату үшін қолда
бар бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 2 4 1  Резидент емес банктер шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен
берешек
1459 2 4 2  Резидент емес банктер шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 2 4 3  Резидент емес банктер шығарған сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
берешек
1459 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдар шығарған сату үшін
қолда бар бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі
өткен берешек
1459 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдар шығарған сату үшін
қолда бар бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен берешек
1459 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдар шығарған сату үшін
қолда бар бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен берешек

1459 1 7 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в тенге
1459 1 7 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в СКВ
1459 1 7 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в ДВВ
1459 2 1 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
Правительством иностранного государства в СКВ
1459 2 1 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
Правительством иностранного государства, в ДВВ
1459 2 2 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным местными
исполнительными органами иностранного государства,
в СКВ
1459 2 2 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным местными
исполнительными органами иностранного государства
в ДВВ
1459 2 3 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
иностранными центральными банками, в тенге
1459 2 3 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
иностранными центральными банками, в СКВ
1459 2 3 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
иностранными центральными банками, в ДВВ
1459 2 4 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным банками-
нерезидентами, в тенге
1459 2 4 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
банками-нерезидентами, в СКВ
1459 2 4 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
банками-нерезидентами, в ДВВ
1459 2 5 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, в тенге
1459 2 5 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, в СКВ
1459 2 5 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, в ДВВ

1459 2 6 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1459 2 6 2  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1459 2 6 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1459 2 7 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдары шығарған сату үшін қолда бар бағалы
қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1459 2 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1459 2 7 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдары шығарған «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1460 0 0 0  Бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары
1461 0 0 0  Бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 3 1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бағалы
қағаздармен теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 3 2  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бағалы
қағаздармен ЕАВ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 3 3  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бағалы
қағаздармен ВБТ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 4 1  Резидент банктермен бағалы қағаздармен теңгемен
«кері РЕПО» операциялары
1461 1 4 2  Резидент банктермен бағалы қағаздармен ЕАВ-мен
«кері РЕПО» операциялары
1461 1 4 3  Резидент банктермен бағалы қағаздармен ВБТ-мен
«кері РЕПО» операциялары
1461 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен
теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен
ЕАВ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен
ВБТ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен теңгемен «кері РЕПО»
операциялары
1461 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен ЕАВ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен ВБТ-мен «кері РЕПО» операциялары

1459 2 6 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства, в тенге
1459 2 6 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства, в СКВ
1459 2 6 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства, в ДВВ
1459 2 7 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
негосударственными нефинансовыми организациями
иностранного государства, в тенге
1459 2 7 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
негосударственными нефинансовыми организациями-
нерезидентами, в СКВ
1459 2 7 3     Просроченная задолженность по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность", выпущенным негосударственными
нефинансовыми организациями иностранного государства,
в ДВВ
1460 0 0 0     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1461 0 0 0     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1461 1 3 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
Национальным Банком Республики Казахстан
1461 1 3 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
Национальным Банком Республики Казахстан
1461 1 3 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
Национальным Банком Республики Казахстан
1461 1 4 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
банками-резидентами
1461 1 4 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
банками-резидентами
1461 1 4 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
банками-резидентами
1461 1 5 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
1461 1 5 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
1461 1 5 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
1461 1 6 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1461 1 6 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1461 1 6 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами

1461 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен теңгемен «кері РЕПО»
операциялары
1461 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен ЕАВ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен ВБТ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 8 1  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен
теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 8 2  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен ЕАВ-мен
«кері РЕПО» операциялары
1461 1 8 3  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен ВБТ-мен
«кері РЕПО» операциялары
1461 1 9 1  Резидент үй шаруашылықтарымен бағалы қағаздармен
теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 9 2  Резидент үй шаруашылықтарымен бағалы қағаздармен
ЕАВ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 1 9 3  Резидент үй шаруашылықтарымен бағалы қағаздармен
ВБТ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 3 1  Шетелдік орталық банкпен бағалы қағаздармен
теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 3 2  Шетелдік орталық банкпен бағалы қағаздармен ЕАВ-мен
«кері РЕПО» операциялары
1461 2 3 3  Шетелдік орталық банкпен бағалы қағаздармен ВБТ-мен
«кері РЕПО» операциялары
1461 2 4 1  Резидент емес банктермен бағалы қағаздармен
теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 4 2  Резидент емес банктермен бағалы қағаздармен ЕАВ-мен
«кері РЕПО» операциялары
1461 2 4 3  Резидент емес банктермен бағалы қағаздармен ВБТ-мен
«кері РЕПО» операциялары
1461 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдармен бағалы
қағаздармен теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдармен бағалы
қағаздармен ЕАВ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдармен бағалы
қағаздармен ВБТ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 6 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен теңгемен «кері РЕПО»
операциялары
1461 2 6 2  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен ЕАВ-мен «кері РЕПО»
операциялары
1461 2 6 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен ВБТ-мен «кері РЕПО»
операциялары
1461 2 7 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен теңгемен «кері РЕПО»
операциялары

1461 1 7 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1461 1 7 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1461 1 7 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1461 1 8 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
некоммерческими организациями-резидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1461 1 8 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
некоммерческими организациями-резидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1461 1 8 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
некоммерческими организациями-резидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1461 1 9 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
домашними хозяйствами-резидентами
1461 1 9 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
домашними хозяйствами-резидентами
1461 1 9 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
домашними хозяйствами-резидентами
1461 2 3 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
иностранным центральным банком
1461 2 3 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
иностранным центральным банком
1461 2 3 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
иностранным центральном банком
1461 2 4 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
банками-нерезидентами
1461 2 4 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
банками-нерезидентами
1461 2 4 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
банками-нерезидентами
1461 2 5 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
1461 2 5 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
1461 2 5 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
1461 2 6 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
1461 2 6 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
1461 2 6 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
1461 2 7 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
негосударственными нефинансовыми организациями
иностранного государства

1461 2 7 2  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен ЕАВ-мен «кері РЕПО»
операциялары
1461 2 7 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен ВБТ-мен «кері РЕПО»
операциялары
1461 2 8 1  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен
теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 8 2  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен
ЕАВ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 8 3  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен
ВБТ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 9 1  Резидент емес үй шаруашылықтарымен бағалы
қағаздармен теңгемен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 9 2  Резидент емес үй шаруашылықтарымен бағалы
қағаздармен ЕАВ-мен «кері РЕПО» операциялары
1461 2 9 3  Резидент емес үй шаруашылықтарымен бағалы
қағаздармен ВБТ-мен «кері РЕПО» операциялары
1462 0 0 0  Бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
мерзімі өткен берешек
1462 1 3 1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бағалы
қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1462 1 3 2  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бағалы
қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1462 1 4 1  Резидент банктермен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1462 1 4 2  Резидент банктермен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1462 1 4 3  Резидент банктермен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1462 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша теңгемен мерзімі
өткен берешек
1462 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен берешек
1462 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен берешек
1462 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1462 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек

1461 2 7 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
негосударственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
1461 2 7 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
негосударственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
1461 2 8 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1461 2 8 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1461 2 8 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1461 2 9 1     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
домашними хозяйствами-нерезидентами
1461 2 9 2     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
домашними хозяйствами-нерезидентами
1461 2 9 3     Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
домашними хозяйствами-нерезидентами
1462 0 0 0     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами
1462 1 3 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с Национальным Банком
Республики Казахстан
1462 1 3 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с Национальным Банком
Республики Казахстан
1462 1 4 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с банками-резидентами
1462 1 4 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с банками-резидентами
1462 1 4 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с банками-резидентами
1462 1 5 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с организациями-
резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских
операций
1462 1 5 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с организациями-
резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских
операций
1462 1 5 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с организациями-
резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских
операций
1462 1 6 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с государственными
нефинансовыми организациями-резидентами
1462 1 6 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с государственными
нефинансовыми организациями-резидентами

1462 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1462 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1462 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1462 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 1 2  Шет мемлекеттің Үкіметімен бағалы қағаздармен «кері
РЕПО» операциялары бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
берешек
1462 2 1 3  Шет мемлекеттің Үкіметімен бағалы қағаздармен «кері
РЕПО» операциялары бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
берешек
1462 2 2 2  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдарымен
бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 2 3  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдарымен
бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 3 1  Шетелдік орталық банктермен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша теңгемен мерзімі
өткен берешек
1462 2 3 2  Шетелдік орталық банктермен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен берешек
1462 2 3 3  Шетелдік орталық банктермен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен берешек
1462 2 4 1  Резидент емес банктермен бағалы қағаздармен «кері
РЕПО» операциялары бойынша теңгемен мерзімі өткен
берешек
1462 2 4 2  Резидент емес банктермен бағалы қағаздармен «кері
РЕПО» операциялары бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
берешек
1462 2 4 3  Резидент емес банктермен бағалы қағаздармен «кері
РЕПО» операциялары бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
берешек
1462 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдармен бағалы
қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1462 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдармен бағалы
қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдармен бағалы
қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 6 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек

1462 1 6 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с государственными
нефинансовыми организациями-резидентами
1462 1 7 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с негосударственными
нефинансовыми организациями-резидентами
1462 1 7 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с негосударственными
нефинансовыми организациями-резидентами
1462 1 7 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с негосударственными
нефинансовыми организациями-резидентами
1462 2 1 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с Правительством
иностранного государства
1462 2 1 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с Правительством
иностранного государства
1462 2 2 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с местными
исполнительными органами иностранного государства
1462 2 2 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с местными
исполнительными органами иностранного государства
1462 2 3 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с иностранными
центральными банками
1462 2 3 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с иностранными
центральными банками
1462 2 3 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с иностранными
центральными банками
1462 2 4 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с банками-
нерезидентами
1462 2 4 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с банками-нерезидентами
1462 2 4 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с банками-нерезидентами
1462 2 5 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с организациями-
нерезидентами, осуществляющими отдельные виды
банковских операций
1462 2 5 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с организациями-
нерезидентами, осуществляющими отдельные виды
банковских операций
1462 2 5 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с организациями-
нерезидентами, осуществляющими отдельные виды
банковских операций
1462 2 6 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с государственными
нефинансовыми организациями иностранного государства

1462 2 6 2  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 6 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 7 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1462 2 7 2  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдармен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 7 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарымен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 8 1  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша теңгемен мерзімі
өткен берешек
1462 2 8 2  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен берешек
1462 2 8 3  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен
«кері РЕПО» операциялары бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен берешек
1462 2 9 1  Резидент емес үй шаруашылықтарымен бағалы
қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1462 2 9 2  Резидент емес үй шаруашылықтарымен бағалы
қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1462 2 9 3  Резидент емес үй шаруашылықтарымен бағалы
қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1463 0 0 0  Бағалы қағаздармен «кері РЕПО» операциялары бойынша
шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1463 1 0 1  Резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша шығындарды жабуға арналған
теңгемен резервтер (провизиялар)
1463 1 0 2  Резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша шығындарды жабуға арналған
ЕАВ-мен резервтер (провизиялар)
1463 1 0 3  Резидент ұйымдармен бағалы қағаздармен «кері РЕПО»
операциялары бойынша шығындарды жабуға арналған
ВБТ-мен резервтер (провизиялар)
1463 2 0 1  Резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен «кері
РЕПО» операциялары бойынша шығындарды жабуға
арналған теңгемен резервтер (провизиялар)
1463 2 0 2  Резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен «кері
РЕПО» операциялары бойынша шығындарды жабуға
арналған ЕАВ-мен резервтер (провизиялар)

1462 2 6 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с государственными
нефинансовыми организациями иностранного государства
1462 2 6 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с государственными
нефинансовыми организациями иностранного государства
1462 2 7 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с негосударственными
нефинансовыми организациями иностранного государства
1462 2 7 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с негосударственными
нефинансовыми организациями иностранного государства
1462 2 7 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с негосударственными
нефинансовыми организациями иностранного государства
1462 2 8 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с некоммерческими
организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние
хозяйства
1462 2 8 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с некоммерческими
организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние
хозяйства
1462 2 8 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с некоммерческими
организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние
хозяйства
1462 2 9 1     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в тенге с домашними
хозяйствами-нерезидентами
1462 2 9 2     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с домашними
хозяйствами-нерезидентами
1462 2 9 3     Просроченная задолженность по операциям "обратное
РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с домашними
хозяйствами-нерезидентами
1463 0 0 0     Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям
"обратное РЕПО" с ценными бумагами
1463 1 0 1     Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям
"обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
организациями-резидентами
1463 1 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям
"обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
организациями-резидентами
1463 1 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям
"обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
организациями-резидентами
1463 2 0 1     Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям
"обратное РЕПО" с ценными бумагами в тенге с
организациями-нерезидентами
1463 2 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям
"обратное РЕПО" с ценными бумагами в СКВ с
организациями-нерезидентами

1463 2 0 3  Резидент емес ұйымдармен бағалы қағаздармен «кері
РЕПО» операциялары бойынша шығындарды жабуға
арналған ВБТ-мен резервтер (провизиялар)»;
1476 2 8 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«1477 0 0 0  Еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялар
бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер
(провизиялар)
1477 1 0 1  Еншілес және қауымдасқан резидент ұйымдарға
инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған
теңгемен резервтер (провизиялар)
1477 1 0 2  Еншілес және қауымдасқан резидент ұйымдарға
инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған
ЕАВ-мен резервтер (провизиялар)
1477 1 0 3  Еншілес және қауымдасқан резидент ұйымдарға
инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған
ВБТ-мен резервтер (провизиялар)
1477 2 0 1  Еншілес және қауымдасқан резидент емес ұйымдарға
инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған
теңгемен резервтер (провизиялар)
1477 2 0 2  Еншілес және қауымдасқан резидент емес ұйымдарға
инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған
ЕАВ-мен резервтер (провизиялар)
1477 2 0 3  Еншілес және қауымдасқан резидент емес ұйымдарға
инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған
ВБТ-мен резервтер (провизиялар)»;
1484 0 0 0-шоттың нөмірі мен аты алынып тасталсын;
1484 0 0 0-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«1485 0 0 0  Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша
мерзімі өткен берешек
1485 1 1 1  Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, өтеуге
дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша теңгемен
мерзімі өткен берешек
1485 1 1 2  Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, өтеуге
дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен
мерзімі өткен берешек
1485 1 2 1  Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы
органдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы
қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1485 1 2 2  Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы
органдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы
қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1485 1 3 1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған,
өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1485 1 3 2  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған,
өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1485 1 4 1  Резидент банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын
бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен
берешек
1485 1 4 2  Резидент банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын
бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
берешек
1485 1 4 3  Резидент банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын
бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
берешек

1463 2 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям
"обратное РЕПО" с ценными бумагами в ДВВ с
организациями-нерезидентами";
после счета 1476 2 8 3 дополнить счетами следующего содержания:
"1477 0 0 0    Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации
1477 1 0 1     Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации-резиденты в
тенге
1477 1 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации-резиденты
в СКВ
1477 1 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации-резиденты
в ДВВ
1477 2 0 1     Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации-нерезиденты в
тенге
1477 2 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации-нерезиденты
в СКВ
1477 2 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации-нерезиденты
в ДВВ";
номер и название счета 1484 0 0 0 исключить;
после счета 1484 0 0 0 дополнить счетами следующего содержания:
"1485 0 0 0    Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения
1485 1 1 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным Правительством
Республики Казахстан, в тенге
1485 1 1 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным Правительством
Республики Казахстан, в СКВ
1485 1 2 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным местными
исполнительными органами Республики Казахстан, в тенге
1485 1 2 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным местными
исполнительными органами Республики Казахстан, в СКВ
1485 1 3 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным Национальным
Банком Республики Казахстан, в тенге
1485 1 3 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным Национальным
Банком Республики Казахстан, в СКВ
1485 1 4 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным
банками-резидентами, в тенге
1485 1 4 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным
банками-резидентами, в СКВ
1485 1 4 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным
банками-резидентами, в ДВВ

1485 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі
өткен берешек
1485 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен берешек
1485 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен берешек
1485 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1485 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1485 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1485 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
1485 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1485 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1485 2 1 2  Шет мемлекеттің Үкіметі шығарған, өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен берешек
1485 2 1 3  Шет мемлекеттің Үкіметі шығарған, өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен берешек
1485 2 2 2  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары
шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1485 2 2 3  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары
шығарған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1485 2 3 1  Шетелдік орталық банктер шығарған, өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі
өткен берешек
1485 2 3 2  Шетелдік орталық банктер шығарған, өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен берешек
1485 2 3 3  Шетелдік орталық банктер шығарған, өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен берешек

1485 1 5 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным
организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, в тенге
1485 1 5 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным
организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, в СКВ
1485 1 5 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным организациями-
резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских
операций, в ДВВ
1485 1 6 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным государственными
нефинансовыми организациями-резидентами, в тенге
1485 1 6 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным государственными
нефинансовыми организациями-резидентами, в СКВ
1485 1 6 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным государственными
нефинансовыми организациями-резидентами, в ДВВ
1485 1 7 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в тенге
1485 1 7 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в СКВ
1485 1 7 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным
негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами, в ДВВ
1485 2 1 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным Правительством
иностранного государства, в СКВ
1485 2 1 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным Правительством
иностранного государства, в ДВВ
1485 2 2 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным местными
исполнительными органами иностранного государства,
в СКВ
1485 2 2 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным местными
исполнительными органами иностранного государства,
в ДВВ
1485 2 3 1     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным иностранными
центральными банками, в тенге
1485 2 3 2     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным иностранными
центральными банками, в СКВ
1485 2 3 3     Просроченная задолженность по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения, выпущенным иностранными
центральными банками в ДВВ

1486 2 0 2  Резидент емес ұйымдар шығарған өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша шығындарды өтеуге
арналған ЕАВ-мен резервтер (провизиялар)
1486 2 0 3  Резидент емес ұйымдар шығарған өтеуге дейін
ұсталатын бағалы қағаздар бойынша шығындарды өтеуге
арналған ВБТ-мен резервтер (провизиялар)
1490        «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар
1491 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар
1491 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы теңгемен басқа да борыштық құралдар
1491 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы ЕАВ-мен басқа да борыштық құралдар
1491 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы ВБТ-мен басқа да борыштық құралдар
1492 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша дисконт
1493 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша сыйлықақы
1494 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша мерзімі өткен берешек
1494 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша
теңгемен мерзімі өткен берешек
1494 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
1494 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
1495 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша шығындарды жабуға
арналған резервтер (провизиялар)
1495 1 0 1  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша шығындарды жабуға
арналған теңгемен резервтер (провизиялар)
1495 1 0 2  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша шығындарды жабуға
арналған ЕАВ-мен резервтер (провизиялар)
1495 1 0 3  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша шығындарды жабуға
арналған ВБТ-мен резервтер (провизиялар)»;
1746 2 2 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
«1746 2 3 1  Шетелдік орталық банктер шығарған, сату үшін қолда
бар бағалы қағаздар бойынша теңгемен есептелген
кірістер»;

1486 2 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, удерживаемым до погашения, выпущенные
организациями-нерезидентами, в СКВ
1486 2 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным
бумагам, удерживаемым до погашения, выпущенные
организациями-нерезидентами, в ДВВ
1490           Прочие долговые инструменты в категории "займы и
дебиторская задолженность"
1491 0 0 0     Прочие долговые инструменты в категории "займы и
дебиторская задолженность"
1491 1 6 1     Прочие долговые инструменты в категории "займы и
дебиторская задолженность" в тенге, выпущенные
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1491 1 6 2     Прочие долговые инструменты в категории "займы и
дебиторская задолженность" в СКВ, выпущенные
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1491 1 6 3     Прочие долговые инструменты в категории "займы и
дебиторская задолженность" в ДВВ, выпущенные
государственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1492 0 0 0     Дисконт по прочим долговым инструментам в категории
"займы и дебиторская задолженность"
1493 0 0 0     Премия по долговым инструментам в категории "займы и
дебиторская задолженность"
1494 0 0 0     Просроченная задолженность по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность"
1494 1 6 1     Просроченная задолженность по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность", выпущенным государственными
нефинансовыми организациями-резидентами в тенге
1494 1 6 2     Просроченная задолженность по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность", выпущенным государственными
нефинансовыми организациями-резидентами в СКВ
1494 1 6 3     Просроченная задолженность по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность", выпущенным государственными
нефинансовыми организациями-резидентами в ДВВ
1495 0 0 0     Резервы (провизии) на покрытие убытков по прочим
долговым инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность"
1495 1 0 1     Резервы (провизии) на покрытие убытков по прочим
долговым инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность" в тенге
1495 1 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по прочим
долговым инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность" в СКВ
1495 1 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по прочим
долговым инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность" в ДВВ";
после счета 1746 2 2 3 дополнить счетом следующего содержания:
"1746 2 3 1    Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным
иностранными центральными банками";

1749 2 9 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«1750 0 0 0  Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1750 1 1 1  Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы
қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен сыйақы
1750 1 1 2  Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы
қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 1 2 1  Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы
органдары шығарған бағалы қағаздар бойынша теңгемен
мерзімі өткен сыйақы
1750 1 2 2  Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы
органдары шығарған бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен
мерзімі өткен сыйақы
1750 1 3 1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған
бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен
сыйақы
1750 1 3 2  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған
бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
сыйақы
1750 1 4 1  Резидент банктер шығарған бағалы қағаздар бойынша
теңгемен мерзімі өткен сыйақы
1750 1 4 2  Резидент банктер шығарған бағалы қағаздар бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 1 4 3  Резидент банктер шығарған бағалы қағаздар бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдар шығарған бағалы қағаздар бойынша
теңгемен мерзімі өткен сыйақы
1750 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдар шығарған бағалы қағаздар бойынша
ЕАВ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдар шығарған бағалы қағаздар бойынша
ВБТ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған
бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен
сыйақы
1750 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған
бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен
сыйақы
1750 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған
бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен
сыйақы
1750 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі
өткен сыйақы
1750 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен сыйақы
1750 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен сыйақы
1750 2 1 2  Шет мемлекеттің Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен сыйақы

после счета 1749 2 9 3 дополнить счетами следующего содержания:
"1750 0 0 0    Просроченное вознаграждение по ценным бумагам
1750 1 1 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным Правительством Республики Казахстан в тенге
1750 1 1 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным Правительством Республики Казахстан в СКВ
1750 1 2 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным местными исполнительными органами
Республики Казахстан в тенге
1750 1 2 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным местными исполнительными органами
Республики Казахстан в СКВ
1750 1 3 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным Национальным Банком Республики Казахстан
в тенге
1750 1 3 2     Просроченная вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным Национальным Банком Республики Казахстан
в СКВ
1750 1 4 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным банками-резидентами в тенге
1750 1 4 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным банками-резидентами в СКВ
1750 1 4 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным банками-резидентами в ДВВ
1750 1 5 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным организациями-резидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций, в тенге
1750 1 5 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным организациями-резидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций, в СКВ
1750 1 5 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным организациями-резидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций, в ДВВ
1750 1 6 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями-резидентами в тенге
1750 1 6 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями-резидентами в СКВ
1750 1 6 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями-резидентами в ДВВ
1750 1 7 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным негосударственными нефинансовыми
организациями-резидентами в тенге
1750 1 7 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным негосударственными нефинансовыми
организациями-резидентами в СКВ
1750 1 7 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным негосударственными нефинансовыми
организациями-резидентами в ДВВ
1750 2 1 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным Правительством иностранного государства
в СКВ

1750 2 1 3  Шет мемлекеттің Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 2 2  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары
шығарған бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен сыйақы
1750 2 2 3  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары
шығарған бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен сыйақы
1750 2 3 1  Шетелдік орталық банктер шығарған бағалы қағаздар
бойынша теңгемен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 3 2  Шетелдік орталық банктер шығарған, «заемдар және
дебиторлық берешек» санатындағы басқа да борыштық
құралдар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 3 3  Шетелдік орталық банктер шығарған, «заемдар және
дебиторлық берешек» санатындағы басқа да борыштық
құралдар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 4 1  Резидент емес банктер шығарған, сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен
сыйақы
1750 2 4 2  Резидент емес банктер шығарған, бағалы қағаздар
бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 4 3  Резидент емес банктер шығарған, бағалы қағаздар
бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдар шығарған бағалы
қағаздар бойынша теңгемен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдар шығарған бағалы
қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдар шығарған бағалы
қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен сыйақы
1750 2 6 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары
шығарған бағалы қағаздар бойынша теңгемен мерзімі
өткен сыйақы
1750 2 6 2  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары
шығарған бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен мерзімі
өткен сыйақы
1750 2 6 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары
шығарған бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен мерзімі
өткен сыйақы
1750 2 7 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдары шығарған бағалы қағаздар бойынша теңгемен
мерзімі өткен сыйақы
1750 2 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес
ұйымдар шығарған бағалы қағаздар бойынша ЕАВ-мен
мерзімі өткен сыйақы
1750 2 7 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдары шығарған бағалы қағаздар бойынша ВБТ-мен
мерзімі өткен сыйақы»;

1750 2 1 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным Правительством иностранного государства
в ДВВ
1750 2 2 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным местными исполнительными органами
иностранного государства в СКВ
1750 2 2 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным местными исполнительными органами
иностранного государства в ДВВ
1750 2 3 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным иностранными центральными банками в тенге
1750 2 3 2     Просроченное вознаграждение по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность", выпущенным иностранными центральными
банками в СКВ
1750 2 3 3     Просроченное вознаграждение по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность", выпущенным иностранными центральными
банками в ДВВ
1750 2 4 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
имеющимся в наличии для продажи, выпущенным банками-
нерезидентами в тенге
1750 2 4 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным банками-нерезидентами в СКВ
1750 2 4 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным банками-нерезидентами в ДВВ
1750 2 5 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным организациями-нерезидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
в тенге
1750 2 5 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным организациями-нерезидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
в СКВ
1750 2 5 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным организациями-нерезидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
в ДВВ
1750 2 6 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства в тенге
1750 2 6 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства в СКВ
1750 2 6 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства в ДВВ
1750 2 7 1     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным негосударственными нефинансовыми
организациями иностранного государства в тенге
1750 2 7 2     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным негосударственными нефинансовыми
организациями-нерезидентами в СКВ
1750 2 7 3     Просроченное вознаграждение по ценным бумагам,
выпущенным негосударственными нефинансовыми
организациями иностранного государства в ДВВ";

1756 2 9 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«1757 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы
басқа да борыштық құралдар бойынша есептелген
кірістер
1757 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша
теңгемен есептелген кірістер
1757 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша
ЕАВ-мен есептелген кірістер
1757 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар
шығарған, «заемдар және дебиторлық берешек»
санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша
ВБТ-мен есептелген кірістер»;
1890-шоттар тобының аты «операциялар» деген сөзден кейін «және дилингтік операциялар» деген сөздермен толықтырылсын;
2030-шоттар тобының аты мынадай редакцияда жазылсын:
«2030       Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан
Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан
және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар»;
2036 0 0 0-шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
«2036 0 0 0  Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан
Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан
және ұлттық басқарушы холдингтен алынған ұзақ
мерзімді заемдар»;
2036 1 6 1, 2036 1 6 2, 2036 1 6 3-шоттардың аттары «қаржылық» деген сөзден кейін «емес» деген сөзбен толықтырылсын;
2040-шоттар тобынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«2041 0 0 0  Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
бойынша дисконт
2042 0 0 0  Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
бойынша сыйлықақы»;
2201 1 1 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«2202 1 5 1  Кастодиан банктер жинақтаушы зейнетақы қорларына
және инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге
асыратын ұйымдарға ашқан ағымдағы шоттардағы
теңгемен инвестицияланбаған қалдықтар
2202 1 5 2  Кастодиан банктер жинақтаушы зейнетақы қорларына
және инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге
асыратын ұйымдарға ашқан ағымдағы шоттардағы
ЕАВ-мен инвестицияланбаған қалдықтар
2202 1 5 3  Кастодиан банктер жинақтаушы зейнетақы қорларына
және инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге
асыратын ұйымдарға ашқан ағымдағы шоттардағы
ВБТ-мен инвестицияланбаған қалдықтар»;
2222 0 0 0-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«2222 1 0 1  Резидент ұйымдардың арнайы мақсаттағы еншілес
ұйымдарының теңгемен салымдары
2222 1 0 2  Резидент ұйымдардың арнайы мақсаттағы еншілес
ұйымдарының ЕАВ-мен салымдары
2222 1 0 3  Резидент ұйымдардың арнайы мақсаттағы еншілес
ұйымдарының ВБТ-мен салымдары

после счета 1756 2 9 3 дополнить счетами следующего содержания:
"1757 0 0 0    Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в
категории "займы и дебиторская задолженность"
1757 1 6 1     Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в
категории "займы и дебиторская задолженность",
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями-резидентами в тенге
1757 1 6 2     Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в
категории "займы и дебиторская задолженность",
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями-резидентами в СКВ
1757 1 6 3     Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в
категории "займы и дебиторская задолженность",
выпущенным государственными нефинансовыми
организациями-резидентами в ДВВ";
название группы счетов 1890 дополнить словами "и дилинговым операциям";
название группы счетов 2030 изложить в следующей редакции:
"2030          Займы, полученные от Правительства Республики
Казахстан, местных исполнительных органов Республики
Казахстан и национального управляющего холдинга";
название счета 2036 0 0 0 изложить в следующей редакции:
"2036 0 0 0    Долгосрочные займы, полученные от Правительства
Республики Казахстан, местных исполнительных органов
Республики Казахстан и национального управляющего
холдинга";
в названиях счетов 2036 1 6 1, 2036 1 6 2, 2036 1 6 3 слово "финансовых" заменить словом "нефинансовых";
после группы счетов 2040 дополнить счетами следующего содержания:
"2041 0 0 0    Дисконт по займам, полученным от международных
финансовых организаций
2042 0 0 0     Премия по займам, полученным от международных
финансовых организаций";
после счета 2201 1 1 3 дополнить счетами следующего содержания:
"2202 1 5 1    Неинвестированные остатки на текущих счетах, открытых
банками-кастодианами в тенге накопительным пенсионным
фондам и организациям, осуществляющим управление
инвестиционным портфелем
2202 1 5 2     Неинвестированные остатки на текущих счетах, открытых
банками-кастодианами в СКВ накопительным пенсионным
фондам и организациям, осуществляющим управление
инвестиционным портфелем
2202 1 5 3     Неинвестированные остатки на текущих счетах, открытых
банками-кастодианами в ДВВ накопительным пенсионным
фондам и организациям, осуществляющим управление
инвестиционным портфелем";
после счета 2222 0 0 0 дополнить счетами следующего содержания:
"2222 1 0 1    Вклады дочерних организаций специального назначения
организаций-резидентов в тенге
2222 1 0 2     Вклады дочерних организаций специального назначения
организаций-резидентов в СКВ
2222 1 0 3     Вклады дочерних организаций специального назначения
организаций-резидентов в ДВВ

2222 2 0 1  Резидент емес ұйымдардың арнайы мақсаттағы еншілес
ұйымдарының теңгемен салымдары
2222 2 0 2  Резидент емес ұйымдардың арнайы мақсаттағы еншілес
ұйымдарының ЕАВ-мен салымдары
2222 2 0 3  Резидент емес ұйымдардың арнайы мақсаттағы еншілес
ұйымдарының ВБТ-мен салымдары»;
2230 2 7 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«2231 0 0 0  Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың салымдары
бойынша мерзімі өткен берешек
2231 1 0 1  Арнайы мақсаттағы резидент еншілес ұйымдардың
салымдары бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
2231 1 0 2  Арнайы мақсаттағы резидент еншілес ұйымдардың
салымдары бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
2231 1 0 3  Арнайы мақсаттағы резидент еншілес ұйымдардың
салымдары бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек
2231 2 0 1  Арнайы мақсаттағы резидент емес еншілес ұйымдардың
салымдары бойынша теңгемен мерзімі өткен берешек
2231 2 0 2  Арнайы мақсаттағы резидент емес еншілес ұйымдардың
салымдары бойынша ЕАВ-мен мерзімі өткен берешек
2231 2 0 3  Арнайы мақсаттағы резидент емес еншілес ұйымдардың
салымдары бойынша ВБТ-мен мерзімі өткен берешек»;
2306 1 7 1-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«2306 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардан
сатып алынған ЕАВ-мен облигациялар
2306 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардан
сатып алынған ВБТ-мен облигациялар»;
2703 0 0 0-шоттың атындағы «Үкіметінен» деген сөзден кейін  «, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен» деген сөздермен толықтырылсын;
2703 1 2 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«2703 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардан
алынған заемдар бойынша теңгемен есептелген
шығыстар
2703 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардан
алынған заемдар бойынша ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2703 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардан
алынған заемдар бойынша ВБТ-мен есептелген
шығыстар»;
2706 2 5 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«2707 0 0 0  Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша
сомасына сыйақы төлеумен байланысты есептелген
шығыстар
2707 1 1 1  Қазақстан Республикасы Үкіметінің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты теңгемен есептелген шығыстар
2707 1 1 2  Қазақстан Республикасы Үкіметінің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты ЕАВ-мен есептелген шығыстар

2222 2 0 1     Вклады дочерних организаций специального назначения
организаций-нерезидентов в тенге
2222 2 0 2     Вклады дочерних организаций специального назначения
организаций-нерезидентов в СКВ
2222 2 0 3     Вклады дочерних организаций специального назначения
организаций-нерезидентов в ДВВ";
после счета 2230 2 7 3 дополнить счетами следующего содержания:
"2231 0 0 0    Просроченная задолженность по вкладам дочерних
организаций специального назначения
2231 1 0 1     Просроченная задолженность по вкладам дочерних
организаций специального назначения-резидентов в тенге
2231 1 0 2     Просроченная задолженность по вкладам дочерних
организаций специального назначения-резидентов в СКВ
2231 1 0 3     Просроченная задолженность по вкладам дочерних
организаций специального назначения-резидентов в ДВВ
2231 2 0 1     Просроченная задолженность по вкладам дочерних
организаций специального назначения-нерезидентов
в тенге
2231 2 0 2     Просроченная задолженность по вкладам дочерних
организаций специального назначения-нерезидентов в СКВ
2231 2 0 3     Просроченная задолженность по вкладам дочерних
организаций специального назначения-нерезидентов
в ДВВ";
после счета 2306 1 7 1 дополнить счетами следующего содержания:
"2306 1 7 2    Выкупленные облигации в СКВ у негосударственных
нефинансовых организаций-резидентов
2306 1 7 3     Выкупленные облигации в ДВВ у негосударственных
нефинансовых организаций-резидентов";
название счета 2703 0 0 0 дополнить словами ", местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга";
после счета 2703 1 2 3 дополнить счетами следующего содержания:
"2703 1 6 1    Начисленные расходы по займам в тенге, полученным от
государственных нефинансовых организаций-резидентов
2703 1 6 2     Начисленные расходы по займам в СКВ, полученным от
государственных нефинансовых организаций-резидентов
2703 1 6 3     Начисленные расходы по займам в ДВВ, полученным от
государственных нефинансовых организаций-резидентов";
после счета 2706 2 5 3 дополнить счетами следующего содержания:
"2707 0 0 0    Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств клиентов
2707 1 1 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
Правительства Республики Казахстан, в тенге
2707 1 1 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
Правительства Республики Казахстан, в СКВ

2707 1 1 3  Қазақстан Республикасы Үкіметінің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты ВБТ-мен есептелген шығыстар
2707 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдардың міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты теңгемен есептелген шығыстар
2707 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдардың міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2707 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдардың міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты ВБТ-мен есептелген шығыстар
2707 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты теңгемен есептелген шығыстар
2707 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2707 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты ВБТ-мен есептелген шығыстар
2707 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты теңгемен есептелген шығыстар
2707 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2707 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты ВБТ-мен есептелген шығыстар
2707 1 8 1  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша
сомасына сыйақы төлеумен байланысты теңгемен
есептелген шығыстар
2707 1 8 2  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша
сомасына сыйақы төлеумен байланысты ЕАВ-мен
есептелген шығыстар

2707 1 1 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
Правительства Республики Казахстан, в ДВВ
2707 1 5 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
организаций-резидентов, осуществляющих отдельные виды
банковских операций, в тенге
2707 1 5 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
организаций-резидентов, осуществляющих отдельные виды
банковских операций, в СКВ
2707 1 5 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
организаций-резидентов, осуществляющих отдельные виды
банковских операций, в ДВВ
2707 1 6 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
государственных нефинансовых организаций-резидентов,
в тенге
2707 1 6 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
государственных нефинансовых организаций-резидентов,
в СКВ
2707 1 6 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
государственных нефинансовых организаций-резидентов,
в ДВВ
2707 1 7 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
негосударственных нефинансовых организаций-резидентов,
в тенге
2707 1 7 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
негосударственных нефинансовых организаций-резидентов,
в СКВ
2707 1 7 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
негосударственных нефинансовых организаций-резидентов,
в ДВВ
2707 1 8 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
некоммерческих организаций-резидентов, обслуживающих
домашние хозяйства, в тенге
2707 1 8 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
некоммерческих организаций-резидентов, обслуживающих
домашние хозяйства, в СКВ

2707 1 8 3  Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша
сомасына сыйақы төлеумен байланысты ВБТ-мен
есептелген шығыстар
2707 1 9 1  Резидент үй шаруашылықтарының міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты теңгемен есептелген шығыстар
2707 1 9 2  Резидент үй шаруашылықтарының міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2707 1 9 3  Резидент үй шаруашылықтарының міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты ВБТ-мен есептелген шығыстар
2707 2 1 1  Шет мемлекет Үкіметінің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша
сомасына сыйақы төлеумен байланысты теңгемен
есептелген шығыстар
2707 2 1 2  Шет мемлекет Үкіметінің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша
сомасына сыйақы төлеумен байланысты ЕАВ-мен
есептелген шығыстар
2707 2 1 3  Шет мемлекет Үкіметінің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша
сомасына сыйақы төлеумен байланысты ВБТ-мен
есептелген шығыстар
2707 2 2 1  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдарының
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты теңгемен есептелген шығыстар
2707 2 2 2  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдарының
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2707 2 2 3  Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдарының
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық,
кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы
төлеумен байланысты ВБТ-мен есептелген шығыстар
2707 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты теңгемен есептелген шығыстар
2707 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2707 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде
қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен
байланысты ВБТ-мен есептелген шығыстар

2707 1 8 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
некоммерческих организаций-резидентов, обслуживающих
домашние хозяйства, в ДВВ
2707 1 9 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств домашних
хозяйств-резидентов, в тенге
2707 1 9 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств домашних
хозяйств-резидентов, в СКВ
2707 1 9 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств домашних
хозяйств-резидентов, в ДВВ
2707 2 1 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
Правительства иностранного государства, в тенге
2707 2 1 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
Правительства иностранного государства, в СКВ
2707 2 1 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
Правительства иностранного государства, в ДВВ
2707 2 2 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств местных
исполнительных органов иностранного государства,
в тенге
2707 2 2 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств местных
исполнительных органов иностранного государства, в СКВ
2707 2 2 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств местных
исполнительных органов иностранного государства, в ДВВ
2707 2 5 1     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
организаций-нерезидентов, осуществляющих отдельные
виды банковских операций, в тенге
2707 2 5 2     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
организаций-нерезидентов, осуществляющих отдельные
виды банковских операций, в СКВ
2707 2 5 3     Начисленные расходы, связанные с выплатой
вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
организаций-нерезидентов, осуществляющих отдельные
виды банковских операций, в ДВВ

2869 1 1 1, 2869 1 1 2, 2869 1 1 3, 2869 1 2 1, 2869 1 2 2, 2869 1 2 3, 2869 1 4 1, 2869 1 4 2, 2869 1 4 3, 2869 1 5 1, 2869 1 5 2, 2869 1 5 3, 2869 1 6 1, 2869 1 6 2, 2869 1 6 3, 2869 1 7 1, 2869 1 7 2, 2869 1 7 3, 2869 1 8 1, 2869 1 8 2, 2869 1 8 3, 2869 1 9 1, 2869 1 9 2, 2869 1 9 3, 2869 2 1 1, 2869 2 1 2, 2869 2 1 3, 2869 2 2 1, 2869 2 2 2, 2869 2 2 3, 2869 2 4 1, 2869 2 4 2, 2869 2 4 3, 2869 2 5 1, 2869 2 5 2, 2869 2 5 3, 2869 2 6 1, 2869 2 6 2, 2869 2 6 3, 2869 2 7 1, 2869 2 7 2, 2869 2 7 3, 2869 2 8 1, 2869 2 8 2, 2869 2 8 3, 2869 2 9 1, 2869 2 9 2, 2869 2 9 3-шоттардың аттарында «кепілдік беру бойынша кредиторлар» деген сөздер «берілген кепілдіктер» деген сөздермен ауыстырылсын;
2875 1 0 3-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«2875 2 0 1  Резидент еместер алдындағы шартты міндеттемелер
бойынша шығындарды жабуға арналған теңгемен
резервтер (провизиялар)
2875 2 0 2  Резидент еместер алдындағы шартты міндеттемелер
бойынша шығындарды жабуға арналған ЕАВ-мен
резервтер (провизиялар)
2875 2 0 3  Резидент еместер алдындағы шартты міндеттемелер
бойынша шығындарды жабуға арналған ВБТ-мен
резервтер (провизиялар)»;
2890-шоттар тобының аты «операциялар» деген сөзден кейін «және дилингтік операциялар» деген сөздермен толықтырылсын;
3590 0 0 0, 4091 0 0 0-шоттардың нөмірлері мен аттары алынып тасталсын;
4200-шоттар тобының атындағы «Бағалы» деген сөз «Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы» деген сөздермен ауыстырылсын;
4482 0 0 0-шотан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«4490 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы
басқа да борыштық құралдар бойынша сыйақы алумен
байланысты кірістер
4491 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша сыйақы алумен
байланысты кірістер
4492 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа
да борыштық құралдар бойынша дисконтты
амортизациялау бойынша кірістер»;
4894 0 0 0-шоттың нөмірі мен аты алынып тасталсын;
4896 0 0 0-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
«4897 0 0 0  Туынды қаржы құралдары бойынша сыйақы алумен
байланысты кірістер»;
5228 0 0 0-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
«5229 0 0 0  Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша
сомасына сыйақы төлеумен байланысты шығыстар»;
5308 0 0 0-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
«5309 0 0 0  «Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы
басқа да борыштық құралдар бойынша сыйлықақыны
амортизациялау бойынша шығыстар»;

в названиях счетов 2869 1 1 1, 2869 1 1 2, 2869 1 1 3, 2869 1 2 1, 2869 1 2 2, 2869 1 2 3, 2869 1 4 1, 2869 1 4 2, 2869 1 4 3, 2869 1 5 1, 2869 1 5 2, 2869 1 5 3, 2869 1 6 1, 2869 1 6 2, 2869 1 6 3, 2869 1 7 1, 2869 1 7 2, 2869 1 7 3, 2869 1 8 1, 2869 1 8 2, 2869 1 8 3, 2869 1 9 1, 2869 1 9 2, 2869 1 9 3, 2869 2 1 1, 2869 2 1 2, 2869 2 1 3, 2869 2 2 1, 2869 2 2 2, 2869 2 2 3, 2869 2 4 1, 2869 2 4 2, 2869 2 4 3, 2869 2 5 1, 2869 2 5 2, 2869 2 5 3, 2869 2 6 1, 2869 2 6 2, 2869 2 6 3, 2869 2 7 1, 2869 2 7 2, 2869 2 7 3, 2869 2 8 1, 2869 2 8 2, 2869 2 8 3, 2869 2 9 1, 2869 2 9 2, 2869 2 9 3:
слово "Кредиторы" заменить словами "Выданные гарантии";
слова "по гарантиям" исключить;
после счета 2875 1 0 3 дополнить счетами следующего содержания:
"2875 2 0 1    Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным
обязательствам перед нерезидентами в тенге
2875 2 0 2     Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным
обязательствам перед нерезидентами в СКВ
2875 2 0 3     Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным
обязательствам перед нерезидентами в ДВВ";
название группы счетов 2890 дополнить словами "и дилинговым операциям";
номера и названия счетов 3590 0 0 0, 4091 0 0 0 исключить;
название группы счетов 4200 дополнить словами ", учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток";
после счета 4482 0 0 0 дополнить счетами следующего содержания:
"4490 0 0 0    Доходы, связанные с получением вознаграждения по
прочим долговым инструментам в категории "займы и
дебиторская задолженность"
4491 0 0 0     Доходы, связанные с получением вознаграждения по
прочим долговым инструментам в категории "займы и
дебиторская задолженность"
4492 0 0 0     Доходы по амортизации дисконта по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность";
номер и название счета 4894 0 0 0 исключить;
после счета 4896 0 0 0 дополнить счетом следующего содержания:
"4897 0 0 0    Доходы, связанные с получением вознаграждения по
производным финансовым инструментам";
после счета 5228 0 0 0 дополнить счетом следующего содержания:
"5229 0 0 0    Расходы, связанные с выплатой вознаграждения на сумму
денег, принятых в качестве обеспечения (заклад,
задаток) обязательств клиентов";
после счета 5308 0 0 0 дополнить счетом следующего содержания:
"5309 0 0 0    Расходы по амортизации премии по прочим долговым
инструментам в категории "займы и дебиторская
задолженность";

5894 0 0 0-шоттың нөмірі мен аты алынып тасталсын;
5896 0 0 0-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
«5897 0 0 0  Туынды қаржы құралдары бойынша сыйақы төлеумен
байланысты шығыстар»;
7404 0 0 0, 7410 0 0 0-шоттардың атындағы «А» санаты бойынша» деген сөздер алынып тасталсын;
7415 0 0 0-шоттың нөмірі мен аты алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап отыз күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Өртембаев А.Қ.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, «Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігіне, «Қазақстанның депозиттерге кепілдік беру қоры» акционерлік қоғамына, екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                            Г. Марченко

номер и название счета 5894 0 0 0 исключить;
после счета 5896 0 0 0 дополнить счетом следующего содержания:
"5897 0 0 0    Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
производным финансовым инструментам";
в названии счетов 7404 0 0 0, 7410 0 0 0 слова "по категории А" исключить;
номер и название счета 7415 0 0 0 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Уртембаев А.К.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", акционерного общества "Казахстанский фонд гарантирования депозитов", банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко