"Жылжымайтын мүлiкке өзге де объектiлерге құқықтарды тiркеу туралы өтiнiштiң нысандарын және мазмұнын, тiркеу құжаттарына тиiстi жазба енгiзiлгенi туралы хабарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң м.а. 2007 жылғы 24 тамыздағы № 236 бұйрығына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң м.а. 2010 жылғы 22 сәуірдегі N 133 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 14 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6229 болып енгізілді
«Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3)-тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жылжымайтын мүлiкке өзге де объектiлерге құқықтарды тiркеу туралы өтiнiштiң нысандарын және мазмұнын, тiркеу құжаттарына тиiстi жазба енгiзiлгенi туралы хабарламаны бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң м.а. 2007 жылғы 24 тамыздағы № 236 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 4923 болып тiркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың актілер жинағында, 2007 жылғы, шілде-қыркүйекте жарияланған) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған бұйрықтың 1-қосымшасында:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жеке тұлға үшiн жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы өтiнiштің нысанында:
«СТН» деген сөзден кейін «, ал болған жағдайда - ЖСН» деген сөздермен толықтырылсын;
«Меншiк иесi туралы мәлiметтер қажет пе Ия Жоқ (керек емесiн сызу)» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кетеді ме Ия Жоқ (керек емесiн сызу)»;
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
«Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініштің мазмұнында сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кету туралы мәлімет болса, онда өтініш беруші монополияға қарсы органынан жазбаша келісімін алдын ала табыс етеді.»;
аталған бұйрықтың 2-қосымшасында:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген заңды тұлға үшiн жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы өтiнiштің нысанында:
«СТН» деген сөзден кейін «, ал болған жағдайда - БСН» деген сөздермен толықтырылсын;
«Меншiк иесi туралы мәлiметтер қажет пе Ия Жоқ (керек емесiн сызу)» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кетеді ме Ия Жоқ (керек емесiн сызу)»;
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
«Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініштің мазмұнында сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кету туралы мәлімет болса, онда өтініш беруші монополияға қарсы органынан жазбаша келісімін алдын ала табыс етеді.»;
аталған бұйрықтың 3-қосымшасында:
тіркеу құжаттарына тиісті жазба енгізу туралы хабарламаның (жеке тұлғаның өтініш берушісі үшін) нысанында:
«Тегі, Аты, Әкесінің аты ________________________________ »
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«СТН, ал болған жағдайда - ЖСН»;
аталған бұйрықтың 4-қосымшасында:
тіркеу құжаттарына тиісті жазба енгізу туралы хабарламаның (заңды тұлғаның өтініш берушісі үшін) нысанында:
«СТН» деген сөзден кейін «, ал болған жағдайда - БСН» деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении дополнений в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 236 "Об утверждении формы заявления о регистрации прав на недвижимое имущество и иных объектов, уведомления о внесении в регистрационные документы соответствующих записей"
Приказ И.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 133. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2010 года № 6229
Руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 236 "Об утверждении формы заявления о регистрации прав на недвижимое имущество и иных объектов, уведомления о внесении в регистрационные документы соответствующих записей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4923, опубликованный в собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 г., июль-сентябрь), следующие дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в форме заявления о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество для физического лица, утвержденной указанным приказом:
после слова "РНН" дополнить словами ", а при наличии - ИИН";
после строки "Необходимы ли Сведения о собственнике Да Нет (ненужное зачеркнуть)" дополнить строками следующего содержания:
"Превышает ли совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан Да Нет (ненужное зачеркнуть)";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: В случае если в заявлении на регистрацию содержатся сведения о том, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то заявителем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.";
в приложении 2 к указанному приказу:
в форме заявления о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество для юридического лица, утвержденной указанным приказом:
после слова "РНН" дополнить словами ", а при наличии - БИН";
после строки "Необходимы ли Сведения о собственнике Да Нет (ненужное зачеркнуть)" дополнить строками следующего содержания:
"Превышает ли совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан Да Нет (ненужное зачеркнуть)";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: В случае если в заявлении на регистрацию содержатся сведения о том, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то заявителем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.";
в приложении 3 к указанному приказу:
в форме уведомления о внесении в регистрационные документы соответствующих записей (для заявителя - физического лица):
после строки "Фамилия, Имя, Отчество _______________________"
дополнить строкой следующего содержания:
"РНН, а при наличии - ИИН _________________________________ ";
в приложении 4 к указанному приказу:
в форме уведомления о внесении в регистрационные документы соответствующих записей (для заявителя - юридического лица):
после слова "РНН" дополнить словами ", а при наличии - БИН".

2. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
міндетін атқарушы                            Д. Құсдәулетов

2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан                       Д. Куставлетов