Зияткерлiк меншiк объектiлерiнің кедендік тiзiлiмiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 356 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 11 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6386 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 109 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 01.02.2018 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң 438-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Зияткерлiк меншiк объектiлерiнің кедендік тiзiлiмiн жүргiзу ережесі бекітілсін.
2. "Кедендiк бақылаудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 13 мамырдағы № 201 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2276 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендiк бақылау комитеті (Қ-К.Ж. Кәрбозов) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 шілдеден басталған қатынастарға қолданылады.
Министр
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 356 бұйрығымен
бекітілген
Зияткерлiк меншiк объектiлерiнің кедендік тiзiлiмiн
жүргiзу ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Зияткерлік меншiк объектiлерiнің кедендік тiзiлiмiн жүргiзу ережесi "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 438-бабына сәйкес әзiрлендi және Зияткерлік меншiк объектiлерiнің кедендік тiзiлiмiн (бұдан әрi – ЗМО кедендік тізілімі) жүргiзу тәртiбiн айқындайды.
2. ЗМО кедендік тiзiлiмін жүргiзу
2. Зияткерлік меншік объектілері Кодексінің 439-бабымен бекітілген шарттар сақталған жағдайда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі - Комитет) шешім қабылдағаннан кейін ЗМО кедендік тізілімге енгізуге жатады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 30.12.2014 № 599 бұйрығымен.

Об утверждении Правил ведения таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 356. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2010 года № 6386. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 01.02.2018 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии со статьей 438 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила ведения таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 13 мая 2003 года № 201 "О некоторых вопросах таможенного контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2276).
3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Карбузов К-К.Ж.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2010 года.
Министр
Б. Жамишев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 356
Правила
ведения таможенного реестра
объектов интеллектуальной собственности
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности разработаны в соответствии со статьей 438 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют порядок ведения таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности (далее – таможенный реестр ОИС).
2. Ведение таможенного реестра объектов
интеллектуальной собственности
2. Объекты интеллектуальной собственности подлежат включению в таможенный реестр ОИС после принятия решения Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) при соблюдении условий, установленных статьей 439 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 30.12.2014 № 599 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. ЗМО кедендік тiзiлiмі осы ереженің қосымшасына сәйкес, нысан бойынша электронды түрде жүргiзiледi.
4. ЗМО кедендік тiзiлiміне мынадай мәлiметтер енгiзiледi:
ЗМО кедендік тізілімі бойынша тіркеу нөмірі;
зияткерлік меншік объектісінің түрі (түрі, сипаттамасы, бейнесі);
тауардың атауы, қорғау құжатына сәйкес, тауарлардың және қызметтердің халықаралық сыныптамасы бойынша тауарлардың классы, Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша бірінші алты таңба деңгейіндегі тауарлар коды;
құқық иеленушi туралы мәліметтер (ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген ұйымның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, орналасқан жері, почталық мекенжайы, телефоны, факсы, электрондық мекенжайы);
қорғау құжатының атауы, нөмірі және берілген күні;
зияткерлік меншік объектісіне қорғау мерзімі;
құқық иеленушінің оның мүдделерін сенімхат бойынша немесе лицензиялық шарттың негізінде білдіретін сенімді тұлғалары туралы мәліметтер (ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, орналасқан жері, почталық мекенжайы, телефоны, факсы, электрондық мекенжайы);
Комитеттің аумақтық органдарына зияткерлік меншік объектісінің ЗМО кедендік тізіліміне енгізілгені туралы хаттың нөмірі мен күні;
зияткерлік меншік объектісін ЗМО кедендік тізілімінен шығару туралы бұйрықтың нөмірі және күні.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 30.12.2014 № 599 бұйрығымен.
5. ЗМО кедендік тізілімі бойынша тіркеу нөмірі мынадай түрде қалыптастырылады:
00000/ХХ-ККААЖЖ,
мұнда: 00000 – оның түріне қарамастан зияткерлік меншік объектісіне берілетін жазбаның бес таңбалы реттік нөмірі;
XX - зияткерлік меншік объектісінің түрі;
АҚ - авторлық құқық объектісі;
СҚ - сабақтас құқық объектісі;
ТБ - тауар белгісі (қызмет көрсету таңбасы);
ЖА - тауарлар шығарылған жерінің атауы;
ЖЖККАА - зияткерлік меншік объектісін кедендік тізілімге енгізу жылының күні, айы, соңғы цифрлары.

3. Таможенный реестр ОИС ведется в электронном виде по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
4. В таможенный реестр ОИС вносятся следующие данные:
регистрационный номер по таможенному реестру ОИС;
наименование (вид, описание, изображение) объекта интеллектуальной собственности;
наименование товаров, класс товаров по международной классификации товаров и услуг, согласно охранному документу, код товаров по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Таможенного союза на уровне первых шести знаков;
сведения о правообладателе (наименование организации с указанием организационно-правовой формы или фамилия, имя, отчество физического лица, место нахождения, почтовый адрес, телефон, факс, электронный адрес);
название, номер и дата охранного документа;
срок защиты на объект интеллектуальной собственности;
сведения о доверенных лицах правообладателя, представляющих его интересы по доверенности либо на основании лицензионного договора (наименование юридического лица с указанием организационно-правовой формы или фамилия, имя, отчество физического лица, место нахождение, почтовый адрес, телефон, факс, электронный адрес);
номер и дата письма в территориальные органы Комитета о включении объекта интеллектуальной собственности в таможенный реестр ОИС;
номер и дата приказа об исключении объекта интеллектуальной собственности из таможенного реестра ОИС.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 30.12.2014 № 599 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Регистрационный номер по таможенному реестру ОИС формируется в следующем виде:
00000/ХХ-ДДММГГ,
где: 00000 - пятизначный порядковый номер записи, присваиваемый объекту интеллектуальной собственности в нарастающем порядке независимо от его вида;
XX - вид объекта интеллектуальной собственности:
АП - объект авторского права;
СП - объект смежных прав;
ТЗ - товарный знак (знак обслуживания);
НП - наименование места происхождения товаров;
ДДММГГ - день, месяц, последние цифры года включения объекта интеллектуальной собственности в таможенный реестр.

6. Зияткерлік меншік объектісін ЗМО кедендік тізіліміне енгізгеннен кейін, Комитет жазбаша нысанда үш жұмыс күні ішінде мәлімдеушіні, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарын ЗМО кедендік тізіліміне зияткерлік меншік объектісі енгізілгені туралы хабардар етеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 30.12.2014 № 599 бұйрығымен.
7. Зияткерлік меншік объектісі "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 439-бабының 7-тармағына сәйкес ЗМО кедендік тізілімінен шығарылған жағдайда Комитет үш жұмыс күні ішінде мәлімдеушіге, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарын зияткерлік меншік объектісінің ЗМО кедендік тізілімінен шығарылғаны туралы жазбаша хабардар етеді.

6. После включения объекта интеллектуальной собственности в таможенный реестр ОИС, Комитет в письменной форме в течение трех рабочих дней уведомляет заявителя, а также территориальные органы Комитета о включении объекта интеллектуальной собственности в таможенный реестр ОИС, подлежащего защите указанными органами.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 30.12.2014 № 599 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В случае исключения объекта интеллектуальной собственности из таможенного реестра ОИС в соответствии с пунктом 7 статьи 439 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" Комитет в течение трех рабочих дней письменно уведомляет заявителя, а также территориальные органы Комитета об исключении объекта интеллектуальной собственности из таможенного реестра ОИС.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 30.12.2014 № 599 бұйрығымен.
Зияткерлiк меншiк
объектiлерiнің кедендік
тiзiлiмiн жүргiзу ережесiне
қосымша
Нысаны
Зияткерлiк меншiк объектiлерiнің кедендік тiзiлiмі
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 30.12.2014 № 599 бұйрығымен.
ЗМО кедендік тізілім бойынша тіркеу нөмірі
Зияткерлік меншік объектісінің атауы, (түрі, сипаттамасы, бейнесі)
Тауарлардың атауы, ТҚХС бойынша тауарлардың классы/ КО СЭҚ ТН тауарлардың коды
Құқық иеленушi туралы мәліметтер
Қорғау құжатының атауы, нөмірі және берілген күні
Зияткерлік меншік объектісінің қорғау мерзімі
Құқық иеленушінің сенімді тұлғалары туралы мәліметтер
Комитеттің аумақтық органдарына зияткерлік меншік объектісінің ЗМО кедендік тізіліміне енгізілгені туралы хаттың нөмірі мен күні
Зияткерлік меншік объектісін ЗМО кедендік тізілімінен шығару туралы бұйрықтың нөмірі және күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра финансов РК от 30.12.2014 № 599 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам ведения
таможенного реестра объектов
интеллектуальной собственности
Форма
Таможенный реестр
объектов интеллектуальной собственности
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 30.12.2014 № 599 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Регис-
траци-
онный
номер
по
тамо-
жен-
ному
реес-
тру
ОИС
Наимено-
вание
(вид,
описание,
изображе-
ние)
объекта
интеллек-
туальной
собствен-
ности
Наименование товаров, класс товаров по МКТУ/ код товаров по ТН ВЭД ТС
Сведе-
ния о
право-
обла-
дателе
Название,
номер
и дата
охранного
документа
Срок
защиты на
объект
интеллекту-
альной
собствен-
ности
Сведе-
ния о
дове-
ренных
лицах
право-
облада-
теля
Номер и дата письма в территориальные органы Комитета о включении объекта интеллектуальной собственности в таможенный реестр ОИС
Номер
и дата
приказа
об
исклю-
чении
объекта
интел-
лекту-
альной
соб-
ствен-
ности
из
таможен-
ного
реестра
ОИС
1
2
3
4
5
6
7
8
9