Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2008 жылғы 29 қазандағы № 429 "Өтініш-декларациясын тіркеу ережесін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2010 жылғы 19 шілдедегі № 170 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 16 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6397 болып енгізілді
«Техникалық реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының үшінші бөлімінің 3), 3-1) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2008 жылғы 29 қазандағы № 429 «Өтініш–декларациясын тіркеу ережесін бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5359 тіркелген, 2008 жылғы 3 желтоқсандағы № 184 (1410) «Заң газеті» газетінде жарияланған) бұйрығына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Кіріспе бөлімі келесі редакцияда жазылсын:
«Техникалық реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының үшінші бөлімінің 3), 3-1) тармақшаларына сәйкес»;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өтініш-декларациясын тіркеу ережесінде:
6-тармақ келесі мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«Сәйкестікті растау жөніндегі органына өтініш берушімен ұсынылатын құжаттар, мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде ұсынылады, егер ұсынылған құжаттар шет тілінде құрылған болса, оған мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды расталған аудармасы қосымша ұсынылады.»;
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«7. Өтініш-декларациясы сәйкестікті растау жөніндегі органымен көрсетілген бұйрықпен нысан бойынша осы Eреженің қосымшасына сәйкес ресімделеді»;
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комиеті Төрағасының 2005 жылғы 27 маусымдағы № 174 «Өтініш-декларациясының нысандарын бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3742 тіркелген, 2005 жылғы 3 қарашадағы № 139 «Заң газеті» газетінде жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның одан әрі бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Н.К. Әбдібековке жүктелсін.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 29 октября 2008 года № 429 "Об утверждении Правил регистрации заявлений-деклараций"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 19 июля 2010 года № 170. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2010 года № 6397
В соответствии с подпунктами 3), 3-1) части третьей статьи 7 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 29 октября 2008 года № 429 "Об утверждении Правил регистрации заявлений-деклараций" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5359, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 3 декабря 2008 года, № 184 (1584)), следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктами 3), 3-1) части третьей статьи 7 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании";
в Правилах регистрации заявлений-деклараций, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"Документы, представляемые заявителем в орган по подтверждению соответствия, представляются на государственном и/или русском языках, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально заверенный перевод на государственном или русском языках.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Заявление-декларация оформляется органом по подтверждению соответствия по форме согласно приложению к настоящим Правилам";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 27 июня 2005 года № 174 "Об утверждении формы заявления-декларации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3742, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 28 июля 2005 года, № 136).
3. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Абдибекова Н.К.

5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер - Министрінің
орынбасары - Қазақстан
Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрі           Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрдің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2010 жылғы 19 шiлдедегi
№ 170 бұйрығына
қосымша
Өтініш-декларациясын тіркеу
Ережесіне қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік техникалық реттеу жүйесі
___________________________________________________________
(сәйкестікті растау бойынша органның атауы, мекен-жайы)
_________________________________________________________________
ӨТІНІШ-ДЕКЛАРАЦИЯ № ____ (қолдану құқығы берілмеген)
20___ж. «__»___________20___ж. «__»_________ дейін қолдануға жарамды
_________________________________________________________________
(кәсіпорын басшысы)
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
атынан __________________________________________________________
_________________________________________________________________
(Өтінім берушінің атауы, СТН, (ЖСН*, БСН*))
_________________________________________________________________
(мекен-жайы)
өзінің тікелей жауапкершілігі атынан ____________________________
(өнімнің атауы)
СЭҚ ТН/КО СЭҚ ТН коды ___________________________________________
_________________________________________________________________
(партия көлемі, тауардың ілеспе құжаттары)
_________________________________________________ әзірленген өнімнің
(елі, кәсіпорын атауы, фирмасы)
адамдардың өмірі, денсаулығы, азаматтардың мүлкі және қоршаған ортаны қорғау қауіпсіздігін қамтамасыз ететін, өтініш берген уақытта қолданылатын осы өнімге белгіленген _____________________________
(нормативтік құжаттың атауы
және белгісі)
_____________________________________________ барлық талаптарына сәйкестігін мәлімдейді және кедендік ресімдеуден соң өнімді өткізу ісін жүргізбеуді және өнімнің қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін өтініш-декларацияны тіркеген сәйкестікті растау бойынша органда тіркелген күнінен бастап ________________________________________
(бір айдан аспайтын)
күн ішінде белгіленген тәртіппен растайды.
М.О. Кәсіпорын басшысы ____________________________________
(қолы, Т.А.Ә)
Осы өтініш-декларация «__»_______ 20 ___ ж. № __________________ шарт
бойынша _________________________________________________________
(сәйкестікті растау бойынша органның атауы)
______________ тіркелген және бақыланады.
Өтінім беруші декларацияланған өнімнің сәйкестігін растау бойынша жұмыстарды жүргізуден бас тартқан жағдайда қолданыстағы заңдарға сәйкес шара қолдану үшін техникалық реттеу және метрология саласындағы өкілетті органның аймақтық органдарына ақпарат жөнелтіледі.
М.О. Сәйкестікті растау бойынша органның басшысы
немесе өкілетті тұлға _______________________________
(қолы, Т.А.Ә)

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан            А. Исекешев
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-Министра -
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 19 июля 2010 года № 170
Приложение к Правилам
регистрации заявлений-деклараций
Форма
Государственная система технического регулирования
Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(наименование органа по подтверждению соответствия, адрес)
__________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ-ДЕКЛАРАЦИЯ № ______ (без права реализации)
действительно с "____" ___________ 20___ г. по "___" _______ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(наименование заявителя, РНН, (ИИН*, БИН*))
__________________________ в лице ___________________________________
(адрес)                      (руководитель предприятия)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
заявляет под свою ответственность, что продукция ____________________
_____________________________________________________________________
(наименование продукции)
______________________________ Код ТН ВЭД\ТН ВЭД ТС _________________
_____________________________________________________________________
(размер партии, товаросопроводительные документы)
изготовленная _______________________________________________________
(страна, наименование предприятия, фирмы)
_______________________________________________________ соответствует
всем требованиям, обеспечивающим безопасность жизни, здоровья людей,
имущества граждан и охрану окружающей среды, установленным для данной
продукции в действующих на момент заявления
_____________________________________________________________________
(наименование и обозначение нормативного документа)
и после таможенного оформления не проводит реализацию продукции и в
установленном порядке подтверждает ее соответствие требованиям
безопасности, в органе по подтверждению соответствия
зарегистрировавшим заявление-декларацию, в течение
__________________________ дней с момента регистрации.
(не более одного месяца)
М.П. Руководитель предприятия _________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Настоящее заявление-декларация зарегистрировано и контролируется ____
_____________________________________________________________________
(наименование органа по подтверждению соответствия)
по договору ________________ от "____" __________ 20___ г. № ________
В случае уклонения заявителя от проведения работ по
подтверждению соответствия декларированной продукции, информация
направляется в территориальные органы уполномоченного органа в
области технического регулирования и метрологии.
М.П. Руководитель органа по подтверждению соответствия
или уполномоченное им лицо _______________________________
(подпись, Ф.И.О.)

ЖСН*, БСН* - 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап толтырылады

ИИН*, БИН* - заполняются с 1 января 2012 года