2011-2013 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № С-42/16 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 1-1-136 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 06-02/109а хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 30.04.2013 № 06-02/109а хатымен).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнiң 75 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының1) тармақшасына, Ақмола облыстық мәслихатының 2010 жылғы 10 желтоқсандағы № 4С–29–2 «2011–2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған қалалық бюджет 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 705 208,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6  660 736,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 411,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 808 672 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 7 181 388,2 мың теңге.
2) шығындар – 15 545 906 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – -142 748 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 11 572 мың теңге
бюджеттік несиелерді өтеу – 154 320 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялары бойынша сальдо – 362 588 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алуға – 362 588 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық – -1 060 537,8 мың теңге;
6) бюджеттік тапшылықты қаржыландыру – 1 060 537,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.02.04 № С-43/5; 2011.04.07 № С-45/5(2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.01 № С-48/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.09.02 № С-49/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) 2011.10.03 № C-50/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52 бабы 1 тармағына, Ақмола облыстық мәслихатының 2010 жылғы 10 желтоқсандағы № 4С-29-2 «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде белгіленді:

О городском бюджете на 2011-2013 годы
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2010 года № С-42/16. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 31 декабря 2010 года № 1-1-136. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 30 апреля 2013 года № 06-02/109а)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 06-02/109а).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Акмолинского областного маслихата от 10 декабря 2010 года № 4С-29-2 «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 705 208,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 660 736,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 54 411,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 808 672 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 7 181 388,2 тысячи тенге;
2) затраты – 15 545 906 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -142 748 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 11 572 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 154 320 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 362 588 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 362 588 тысяч тенге»;
5) дефицит бюджета – - 1 060 537,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 060 537,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 04.02.2011
№ С-43/5; от 07.04.2011 № С-45/5(вводится в действие с 01.01.2011); от 17.06.2011 № С-47/8 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.07.2011 № С-48/5 (вводится в действие с 01.01.2011); от 02.09.2011 № С-49/5 (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.10.2011 № С-50/5 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
2. Согласно пункта 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан решением Акмолинского областного маслихата от 10 декабря 2010 года № 4С-29-2 «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» установлены нормативы распределения доходов в следующих размерах:

1) облыс бюджетіне төлеу көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
2) облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;
3) Көкшетау қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша – 100 %.
3. Келесі табыс көздерінің есебінен қалалық бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы, кірістен жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығын алып тастағанда, шетел азаматтарының кірісінен жеке тұлғаларынан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциз;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
құмар ойын бизнеске салық;
мемлекеттік баж салығы.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату;
4) трансферттік түсімдер, соның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
4. Қала бюджетінің шығындарында 915 339 мың теңге сомасында облыстық бюджетке алымдар алу қаралғандығы ескерілсін.
4-1. Қала бюджетінің шығындарында 546 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қалалық мәслихаттың тексеру комиссиясының таратылуына байланысты, облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған нысаналы трансферттерді облыстық бюджетте қарастыру.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.09.02 № С-49/5 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі)
5. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджетінің қаражат есебінен білім беру саласына 318 250 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 12 288 мың теңге;

1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100%;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100 %;
3) по социальному налогу в бюджет города Кокшетау – 100%.
3. Утвердить доходы городского бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога, за исключением индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, и индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акциз;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налога на игорный бизнес;
государственной пошлины.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений.
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
продажи нематериальных активов;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета.
4. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 915 339 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены целевые трансферты в областной бюджет на компенсацию потерь областного бюджета, в связи с упразднением ревизионной комиссии городского маслихата в сумме 546 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 02.09.2011 № С-49/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
5. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на образование в сумме 318 250 тысяч тенге, в том числе:
12 288 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін ашуға – 16 236 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен,
бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге – 11 705 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын қаражат төлеуге – 35 513 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 211 513 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 30 995 мың теңге»;
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетінің қаражат есебінен білім беру саласына 281 736,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттері қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 63 658 мың  теңге сомасындағы ағымды мақсатты трансферттер, соның ішінде:
«Жұлдыз» бала бақшаның күрделі жөндеуіне - 39 309 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауына – 24 349 мың теңге»;
2) дамытуға арналған 218 078,2 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласында Боровской шағын ауданында 220 орындық бала бақшаны қайта құруына – 218 078,2 мың теңге.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 7 780 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге – 7 480 мың теңге.
Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және Ақмола облысының жерлердегі көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге – 300 мың теңге.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7-1. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте Республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 14 746 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:

16 236 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
11 705 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
35 513 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
211 513 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
30 995 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
6. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 281 736,2 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 63 658 тысяч тенге, в том числе:
39 309 тысяч тенге – на капитальный ремонт детского сада «Жулдыз»;
24 349 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 218 078,2 тысяч тенге, в том числе:
218 078,2 тысяч тенге – на реконструкцию детского сада на 220 мест в микрорайоне Боровской города Кокшетау»;
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
7. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 7 780 тысячи тенге, в том числе:
7 480 тысячи тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные
услуги;
300 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области»;
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
7-1. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств Республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 14 746 тысяч тенге, в том числе:

2 100 мың теңге – жалақының ішінара субсидиялау;
12 646 мың теңге – жұмыспен қамту орталықтарын құру.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.04.07 № С-45/5(2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
8. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен мақсатты трансферттерді дамытуға 4 842 013,7 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 480 591 мың теңге сомасындағы ағымды мақсатты трансферттер, соның ішінде:
эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 1 877 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 1 821 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға - 476 893 мың теңге;
2) дамытуға 4 361 422,7 мың теңге сомасында жіберілген мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласын сумен жабдықтау және су тарту тораптарының объектілерін қайта қалпына келтіруге – 2 615 289 мың теңге;
Красный Яр ауылының сумен қамтамасыздандыру және кәріз инженерлік желілерін қайта құруына (1 кезең) – 105 791 мың теңге;
Красный Яр ауылының сумен қамтамасыздандыру және кәріз инженерлік желілерін қайта құруына (2 кезең) – 168 821 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 446 595,7 мың теңге;
Жайлау, Бірлік мөлтек аудандарының электр желілерін қайта құруына – 142 886 мың теңге;
күл үйіндісін салатын жаңа ойдындар салуына – 877 240 мың теңге.
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуына – 4 800 мың теңге.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
9. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен білім беру саласына мақсатты трансферттерді дамытуға 1 716 862,3 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 1 290 533,7 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласын абаттандыруға – 310 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге  – 849 386,7 мың теңге;
нақтыланған жоспарлау жобаларын әзірлеуге – 4 000 мың теңге.
Көкшетау қаласының жылумен қамсыздандыратын кәсіпорынның тұрақты жұмысын қамтамасыз етуге – 89 011 мың теңге;
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын  ұйымдастыруына – 38 136 мың теңге;
2) дамытуға арналған 426 328,6 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
жобалау-сметалы құжаттаманы әзірлеу, мемлекеттік сараптаманы өткізу, бюджеттік саласында жұмыс істейтін қызметкерлерге, жас мамандарға 45-пәтерлі тұрғын-үйдің құрылысына (Жас-Отау жобасы) – 64 996,7 мың теңге;

2 100 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
12 646 тысяч тенге – на создание центров занятости.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением  Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 07.04.2011 № С-45/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
8. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 4 842 013,7 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 480 591 тысяч тенге, в том числе:
1 877 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
1 821 тысяча тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
476 893 тысячи тенге – на изъятие земельных участков для государственных нужд;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 4 361 422,7 тысяч тенге, в том числе:
2 615 289 тысяч тенге – на реконструкцию системы объектов водоснабжения и водоотведения города Кокшетау;
105 791 тысяча тенге – на реконструкцию инженерных сетей водоснабжения и канализации в селе Красный Яр (1 этап);
168 821 тысяча тенге - на реконструкцию инженерных сетей водоснабжения и канализации в селе Красный Яр (2 этап);
446 595,7 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
142 886 тысяч тенге – на реконструкцию электрических сетей в микрорайоне Жайляу, Бирлик;
877 240 тысяч тенге – на строительство новой чаши золоотвала;
4 800 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
9. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета 1 716 862,3 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 290 533,7 тысяч тенге, в том числе:
310 000 тысяч тенге – на благоустройство города Кокшетау;
849 386,7 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог и разработку проектно-сметной документации;
4 000 тысяч тенге – на разработку проекта детальной планировки;
89 011 тысяч тенге – на обеспечение стабильной работы теплоснабжающего предприятия города Кокшетау;
38 136 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 426 328,6 тысяч тенге, в том числе:
64 996,7 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы, строительство 45 - ти квартирного жилого дома для молодых специалистов, работников бюджетной сферы (проект Жас - Отау);

коммуналдық базарын салуға – 61 462,9 мың теңге;
мемлекеттік қалақұрылыстық кадастрының автоматтандырылған ақпараттық-графикалық жүйесін құруға – 75 969 мың теңге;
заңды тұлғалардың жарғылық қорын көбейтуіне – 189 500 мың теңге.
Көкшетау қаласының азаматтардың жекелеген топтарына тұрғын үй сатып алуына – 14 000 мың теңге;
Көкшетау қаласы Красный Яр селосының «Нұрлы Көш» бағдарламасы бойынша екі пәтерлі тұрғын үйдің кіре-беріс бөлмесінің құрылысына – 20 400 мың теңге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
10. 2011 жылға арналған қалалық жергілікті атқарушы органның резерві 144 447,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.10.03 № С-50/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
11. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен бюджеттік несиелер 515 472 мың теңге сомасында қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
11 572 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін;
503 900 мың теңге – тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуына.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
12. 2008 жылы тұрғын-үй құрылысына облыс бюджетінен бөлінген несиелерді 2011 жылы қайтаруға 166 896 мың теңге сомасында ескерілсін.
13. 2011 жылға арналған қалалық бюджет шығындарында 2010 жылы бөлінген мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бюджеттік несиелер бойынша негізгі қарызды өтеуіне 415 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
13-1. Қала бюджетінің шығындарында 20 мың теңге сомасында қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу ескерілсін.
Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.10.03 № С-50/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
13-2. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте 2010 жылда бөлінген мамандарды әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн 6 232 мың теңге сомасында пайдаланылмаған бюджеттік несиелерді қайтару ескерiлсiн.
Ескерту. Шешім 13-2 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

61 462,9 тысяч тенге – на строительство коммунального рынка;
75 969 тысяч тенге – на создание Автоматизированной информационно-графической системы Государственного градостроительного кадастра;
189 500 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала юридических лиц;
14 000 тысяч тенге – на приобретение жилья для отдельных категории граждан;
20 400 тысяч тенге – на пристройку тамбуров к двухквартирным жилым домам по программе «Нурлы-Кош» в селе Красный Яр города Кокшетау»;
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2011 год в сумме 144 447,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 03.10.2011 № С-50/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
11. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены бюджетные кредиты за счет средств республиканского бюджета в сумме 515 472 тысячи тенге, в том числе:
11 572 тысячи тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
503 900 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья»;
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
12. Учесть в затратах городского бюджета на 2011 год возврат кредитов, выделенных из областного бюджета в 2008 году на строительство жилья в сумме 166 896 тысяч тенге.
13. Учесть в затратах городского бюджета на 2011 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010 году для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 415 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
13-1. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены выплаты вознаграждений по займам в сумме 20 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 03.10.2011 № С-50/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
13-2.Учесть в затратах городского бюджета возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных в 2010 году для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 6 232 тысячи тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)

13-3. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттерін пайдалану үшін 2011 жылға сыйақысын есептеу 0,4 мың теңге сомасында ескерiлсiн.
Ескерту. Шешім 13-3 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
14. Ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар Көкшетау қалалық мәслихатымен келісілген тізіміне сәйкес белгіленсін.
15. 2011 жылға арналған қала бюджетін орындау процесінде секвестірлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округтің бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешім Көкшетау қаласының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
42 сессияның төрағасы                      Б.Бегалин
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Мұстафина
КЕЛІСІЛДІ:
Көкшетау қаласының әкімі                   М.Батырханов
Көкшетау қалалық мәслихатының
"2011-2013 жылдарға арналған
қалалық бюджеті туралы"
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ С-42/16 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.11.08 № С-52/5 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кіріс

13-3. Учесть в затратах городского бюджета выплаты вознаграждений за 2011 год по бюджетным кредитам выделенных из республиканского бюджета, бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 0,4 тысячи тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-3 в соответствии с решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
14. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованного с Кокшетауским городским маслихатом.
15. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.
16.Утвердить бюджетные программы района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 5.
17. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции города Кокшетау и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель 42 сессии
Кокшетауского городского
маслихата четвертого созыва                Бегалин Б.К.
Секретарь
Кокшетауского городского
маслихата четвертого созыва                К.Мустафина
СОГЛАСОВАНО:
Аким города Кокшетау                       М.Батырханов
Приложение 1 к решению
Кокшетауского городского
маслихата от 22 декабря
2010 года № С-42/16
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № С-52/5 (вводится в действие с 01.01.2011)
Городской бюджет на 2011 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

93021,0
1
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12516,0
4
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
4902,0
5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27714,0
7
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
671,0
15
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
35513,0
20
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
11705,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
329290,2
37
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
329290,2
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
386396,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
335155,0
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
41936,0
4
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4397,0
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20697,0
6
Тұрғын үй көмегі
37595,0
7
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76884,0
10
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2250,0
13
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
24213,0
14
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
58640,0
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
11879,0
17
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
42765,0
23
Жұмыспен қамту орталықтарының
қызметін қамтамасыз ету
13899,0
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51241,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51241,0
1
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді   іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44209,0
11
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1174,0
21
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
5858,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

93021,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12516,0
4
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
4902,0
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27714,0
7
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
671,0
15
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка- сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
35513,0
20
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
11705,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
329290,2
37
Строительство и реконструкция объектов образования
329290,2
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
386396,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
335155,0
2
Программа занятости
41936,0
4
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4397,0
5
Государственная адресная социальная помощь
20697,0
6
Жилищная помощь
37595,0
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76884,0
10
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2250,0
13
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
24213,0
14
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58640,0
16
Государственные пособия на детей до 18 лет
11879,0
17
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
42765,0
23
Обеспечение деятельности центров занятости
13899,0
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51241,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51241,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44209,0
11
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1174,0
21
Капитальные расходы государственных органов
5858,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство

455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
77366,0
3
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
77366,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) денешынықтыру және спорт бөлімі
22649,0
6
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5820,0
7
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
16829,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
56994,0
6
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
54223,0
7
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
2771,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20331,0
2
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
16785,0
5
Телерадиохабарлары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
3546,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
12489,0
1
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12489,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20478,0
1
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15527,0
3
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
4951,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) денешынықтыру және спорт бөлімі
9510,0
1
Жергілікті деңгейде мәдениет және тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9510,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
26400,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
9751,0
1
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9751,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16649,0
1
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16649,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43160,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
28726,0
1
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
28726,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
14434,0
1
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14434,0
12
Көлiк және коммуникация

455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
77366,0
3
Поддержка культурно-досуговой работы
77366,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22649,0
6
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5820,0
7
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
16829,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
56994,0
6
Функционирование районных (городских) библиотек
54223,0
7
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2771,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20331,0
2
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
16785,0
5
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
3546,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
12489,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
12489,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20478,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15527,0
3
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
4951,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
9510,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9510,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
26400,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
9751,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
9751,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16649,0
1
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16649,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43160,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
28726,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
28726,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14434,0
1
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
14434,0
12
Транспорт и коммуникации