Ауданның 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 4С-29-1 шешімі. Ақмола облысы Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 11 қаңтарда № 1-8-104 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 18 сәуірдегі № 44 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 18.04.2013 № 44 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының
1 тармағына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ауданның 2011 – 2013 жылдарға арналған бюджеті 123 қосымшаларына сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2011 жылына арналған келісі көлемінде:
1) түсімдер– 981450,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 76734 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2320 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 946 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 901450,1 мың теңге;
2) шығындар – 997229,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 19787,8 мың теңге,с оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20796,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1009 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 9700 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9800 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 100 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 45266,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 45266,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14243 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1009 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 32032,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.11.09 № 4С38-1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Аудан бюджетінің кірістері келесі көздердің есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіптік қызмет жүргізгені үшін алымдар;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер:
мемлекет меншігіне жататын мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;

О бюджете района на 2011-2013 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2010 года № 4С-29-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Егиндыкольского района Акмолинской области 11 января 2011 года № 1-8-104. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18 апреля 2013 года № 44)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.04.2013 № 44).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 981450,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 76734 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2320 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 946 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 901450,1 тысяч тенге;
2) затраты – 997229,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19787,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20796,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1009 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9700 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9800 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -45266,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 45266,8 тысяч тенге:
поступление займов – 14243 тысяч тенге;
погашение займов – 1009 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32032,8 тысяч тенге.;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2011 № 4С38-1 (вводится в действие с 01.01.2011)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1)налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
2)неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящейся в государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді сату.
4) трансферттер түсімдері, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
дамытуға арналған нысаналы трансферттер;
субвенциялар.
3. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 2011 жылға 545961 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен жалпы сомасы 270207,9 мың теңге трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
нысаналы ағымдағы трансферттер 270207,9 мың теңге сомасында, соның ішінде:
5411,9 мың теңге - бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
4096 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
2470 мың теңге – мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға;
4448 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3610 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы төлемдерге ақшалай қаражат;
236300 мың теңге – автомобиль жолдарына орташа жөндеу жүргізуге;
5851 мың теңге - білім беру мектепке дейін ұйымдардың тәрбиешілердің және мектеп мұғалімдердің біліктілік дәрежесіне қосымша төлеу өсу;
8021 тысяча теңге – 2020 жұмыспен қамту Бағдарламасы шегіндегі шараларды іске асыру.
Көрсетілген трансферттерді мемлекеттік мекемелерге бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.11.09 № 4С38-1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
5. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен жалпы сомасы 85281,2 мың теңге трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
нысаналы ағымдағы трансферттер 75481,2 мың теңге соммасында, оның ішінде:
136,1 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет шығындары үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
46864,8 мың теңге – білім беру объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге;
28480,3 мың теңге – мәдениет объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге.
дамуға нысаналы трансферттер барлығы 9800 мың теңге, оның ішінде:
9800 мың теңге – заңды тұлғалардын уставтық капиталды арттыру.
Көрсетілген трансферттерді мемлекеттік мекемелерге бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.11.09 № 4С38-1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

3)поступлений от продажи основного капитала:
продажа земли.
4)поступлений трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
3. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2011 год в сумме 545961 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета в общей сумме 270207,9 тысяч тенге, из них:
целевые текущие трансферты в сумме 270207,9  тысяч тенге, в том числе:
5411,9 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
4096 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
2470 тысяч тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
4448 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3610 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
236300 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог;
5851 тысяча тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8021 тысяча тенге – на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов по государственным учреждениям определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2011 № 4С38-1 (вводится в действие с 01.01.2011)
5. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в общей сумме 85281,2 тысячи тенге, из них:
целевые текущие трансферты в сумме 75481,2 тысячи тенге, в том числе:
136,1 тысяча тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
46864,8 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта объектов образования;
28480,3 тысячи тенге – на проведение капитального ремонта объектов культуры:
целевые трансферты на развитие всего 9800 тысяч тенге, в том числе:
9800 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала юридических лиц.
Распределение указанных трансфертов по государственным учреждениям определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 31.08.2011 № 4С36-1 (вводится в действие с 01.01.2011)

6. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде, 2010 жылы ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген 1009 мың теңге сомасындағы несиелерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
6-1. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде заңымен орнатылған тәртіпте 2011 жылдың 1 қаңтар айына пайда болған бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылды 32032,8 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 6-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.03.30 № 4С32-3 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 6-1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.06.28 № 4С34-1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6-2. 2011 жылға арналған аудан бюджетіндегі аудандық (қалалық) мәслихаттардың тексеру комиссияларының таратылуына байланысты, облыстық бюджеттің ысарабын өтеуге арналған 605 мың теңге сомасында трансферттердің қайтарылуы қарастырылсын.
Ескерту. 6-2 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.08.31 № 4С36-1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2011 жылға арналған резерві 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.11.09 № 4С38-1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
8. Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет саласы қызметкерлерінің жалақылары мен ставкаларына осы қызмет түрлерімен қалалық жерлерде айналысатын мамандардың қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
9. 2011 жылға арналған аудан бюджеті шығындардың құрамында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, ауылдық жерлерде тұратын және жұмыс істейтін аудандық білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамту, мәдениет және спорт ұйымдардың мамандарына отын сатып алу үшін 6300 теңге сомасында әлеуметтік көмек көрсету шығындары қарастырылған.
10. Инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорының қалыптасуына немесе ұлғаюына бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2011 жылға арналған аудан бюджетін дамытудың бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2011 жылға арналған аудан бюджетінің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат кредитов, выделенных из республиканского бюджета в 2010 году на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1009 тысяч тенге.
6-1.Учесть, что в бюджете района на 2011 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшихся на 1 января 2011 года в сумме 32032,8 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 30.03.2011 № 4С32-3 (вводится в действие с 01.01.2011); пункт 6-1 в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 28.06.2011 № 4С34-1 (вводится в действие с 01.01.2011)
6-2. Предусмотреть в бюджете района на 2011 год возврат трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета, в связи с упразднением ревизионных комиссий районных (городских) маслихатов в сумме 605 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 31.08.2011 № 4С36-1 (вводится в действие с 01.01.2011);
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2011 № 4С38-1 (вводится в действие с 01.01.2011)
8. Установить, согласно законодательству Республики Казахстан, специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
9. В составе расходов бюджета района на 2011 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, расходы на оказание социальной помощи по приобретению топлива в сумме 6300 тенге специалистам районных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельской местности.
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2011 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию инвестиционных проектов (программ) бюджета района и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2011 год, согласно приложению 5.

12. Ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердің 2011 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Н.Сизов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Р.Муллаянов
КЕЛІСІЛДІ
Егіндікөл ауданының әкімі                  Б.Сұлтанов
«Егіндікөл ауданының
экономика және қаржы
бөлімі» мемлекеттік
мекемесі бастығының
міндетін атқарушы                           С.Придан
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 4С29-1 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.11.09 № 4С38-1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ауданның 2011 жылға арналған бюджет
санаттар
Сома
сыныптар
сыныпша
I.Түсімдер

12. Утвердить бюджетные программы аулов (сел), аульных (сельских) округов на 2011 год, согласно приложению 6.
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Егиндыкольского района и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Н.Сизов
Секретарь
районного маслихата                        Р.Муллаянов
СОГЛАСОВАНО
Аким Егиндыкольского
района                                     Б.Султанов
СОГЛАСОВАНО
Исполняющая обязанности
начальника государственного
учреждения «Отдел экономики
и финансов Егиндыкольского
района»                                    С.Придан
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 22 декабря
2010 года № 4С29-1
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2011 № 4С38-1(вводится в действие с 01.01.2011)
Бюджет района на 2011 год
категория
Сумма
класс
подкласс
I. Доходы

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 4С 29-1 шешіміне 6 қосымша
Ескерту. 6 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.11.09 № 4С38-1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған ауылдар (селолы), ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалары
Функционалдық топ
Сома
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Барлығы

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 22 декабря
2010 года № 4С29-1
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2011 № 4С38-1(вводится в действие с 01.01.2011)
Бюджетные программы аулов (сел), аульных (сельских) округов на 2011 год
Функциональная группа
Сумма
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего