Зеренді ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәлихатының 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 36-234 шешімі. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 1-14-150 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 103 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.05.2013 № 103 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті 12 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 012 932 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 260 759 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 361,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 131 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 606 811,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 363 588,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 69 509,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 71 111,8 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 1 602 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – - 10 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 10 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -410 166,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 410 166,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсімі - 69 657 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 1 602 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 342 111,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2011.11.08 № 44-299 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттердің және республикалық бюджеттен бюджеттік несиелер 4 қосымша бойынша қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетінен берiлетiн 1 217 762 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің облыстық бюджетінен берілетін 5 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерiлсiн.

О бюджете Зерендинского района на 2011-2013 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2010 года № 36-234. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области 31 декабря 2010 года № 1-14-150. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 2 мая 2013 года № 103)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 02.05.2013 № 103).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2011- 2013 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы –  3 012 932 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 260 759 тысяч тенге;
неналоговые поступления –14 361,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 131 000 тысяч тенге;
поступления  трансфертов –1 606 811,2 тысячи тенге;
2) затраты – 3 363 588,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –  69 509,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71 111,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 602 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –  -10 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 10 000 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета –  -410 166,7 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 410 166,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 69 657  тысяч тенге;
погашение займов – 1 602 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 342 111,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № 44/299 (вводится в действие с 01.01.2011)
2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрена субвенция, передаваемая из областного бюджета в сумме 1 217 762 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.

5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қорғау шараларын іске асыру үшін 1 602 мың теңге сомасында 2010 жылда бөлінген бюджеттік несиелердiң негізгі қарызды жабу қарастырылғаны ескерiлсiн.
5.1. 2010 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен экономика және қаржы бөлімі облыстық бюджетке республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттердің қолданылмаған 11 362,9 мың теңге сомасының уақытылы қайтарылуын және ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшiн келген мамандарға бөлінген 362,9 мың теңге сомасындағы қолдау жәрдемақылардың келісім - шарттағы міндеттемелердің орындалмауына байланысты қайтарылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 5-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2011.03.25 № 37-245 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
5.2. Аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясының таратылуына байланысты, 616 мың теңге сомасындағы облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттердің қайтарылуы 2011 жылғы аудандық бюджетте ескерілсін.
Ескерту. 5-2 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2011.09.07 № 43-290 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6. 2011 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 25 400 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Аудандық мәслихатпен келiсiлген тiзбе бойынша ауылдық (селолық) жерлерде қызмет iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласының мамандарына, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтiк ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтiк ставкалар белгiленсiн.
8. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешiмнiң 6 қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010 году для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1 602 тысячи тенге.
5-1. За счет остатков бюджетных средств 2010 года отделу экономики и финансов обеспечить своевременный возврат в областной бюджет неиспользованных сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджетов в сумме 11 362,9 тысяч тенге, в том числе возврат специалистами прибывшими для работы и проживания в сельские населенные пункты подъемных пособий в сумме 362,9 тысяч тенге, в связи с невыполнением договорных обязательств
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 25.03.2011 № 37-245 (вводится в действие с 01.01.2011)
5-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2011 год возврат трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 616 тысяч тенге, в связи с упразднением ревизионной комиссии районного маслихата.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 07.09.2011 № 43-290 (вводится в действие с 01.01.2011)
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 25 400 тысяч тенге.
7. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 6.

9. Кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ө.Айтқожин
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Қ.Ауғалиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Зеренді ауданының әкімі                    Е.Сағдиев
Зеренді ауданының «Экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының
2010 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 36-234 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2011.11.08 № 44-299 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылғы аудандық бюджет
Санаты
Сома
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Түсімдер

9. Утвердить бюджетные программы поселка, аула (села), аульных (сельских) округов на 2011 год согласно приложению 7.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        У.Айткужин
Секретарь районного маслихата              К.Аугалиев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Зерендинского района                  Е.Б.Сагдиев
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики и
бюджетного планирования»
Зерендинского района                       Р.Габдуллина
Приложение № 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 21 декабря
2010 года № 36-234
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № 44/299 (вводится в действие с 01.01.2011)
Бюджет района на 2011 год
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

7289
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7289
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24800
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
24800
III. Таза бюджеттiк несие беру
0
IV. Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитті пайдалану)
0
Зеренді аудандық мәслихатының
2010 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 36-234 шешіміне 4 қосымша
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2011.11.08 № 44-299 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін
нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелер
Атауы
Сома
1
2
Барлығы
328 181,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
114 647
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
16 086
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
16 086
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 348,0
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
6 348
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
82 060
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
42 184
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
4 096
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға
10 824
Жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге
10 982
Республикалық бюджеттен мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің сомасын бөлу
13 974
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9 329
Республикалық бюджеттен кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға, жалақыны ішінара субсидиялауға, кәсіпкерлікке үйретуге, қоныс аударуға, субсидиялар беруге, жұмыспен қамту орталықтарын құруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің сомасын бөлу
9 329
оның iшiнде:
жалақының ішінара субсидиялану

7289
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства,пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7289
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения
24800
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
24800
III. Чистое бюджетное кредитование
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит(профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета
0
Приложение № 4 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 21 декабря
2010 года № 36-234
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2011 № 44/299 (вводится в действие с 01.01.2011)
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из
республиканского бюджета на 2011 год
Наименование
Сумма
1
2
Всего
328 181,8
Целевые текущие трансферты
114 647
в том числе:
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
16 086
На проведение противоэпизоотических мероприятий
16 086
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 348,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов  из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
6 348
Отдел образования района (города областного значения)
82 060
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
42 184
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
4 096
На создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
10 824
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10 982
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
13 974
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9 329
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров, частичное субсидирование заработной платы, обучению предпринимательству, предоставление субсидий на переезд, создание центров занятости
9 329
в том числе:
частичное субсидирование заработной платы

1 261
жұмыспен қамту орталықтарын құру
8 068
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
824
Республикалық бюджеттен мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
824
Дамыту нысаналы трансферттер
142 423
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
142 423
Ақмола облысы Зеренді ауданы Чаглинка селосының сумен қамту жүйесін реконструкциялау
85 303
Ақмола облысы Зеренді ауданы Зеренді селосында сутартқыш құрылысы
57 120
Бюджеттік несиелер
71 111,8
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
71 111,8
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік несиелердің сомасын бөлу
71 111,8
Зеренді аудандық мәслихатының
2010 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 36-234 шешіміне 5 қосымша
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2011.09.07 № 43/290(2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған облыстық бюджетiнен
берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
1
2
Барлығы

1 261
создание центров занятости
8 068
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
824
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета  на изъятие земельных участков для государственных нужд
824
Целевые трансферты на развитие:
142 423
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
142 423
Реконструкция сетей водоснабжения в селе Чаглинка Зерендинского района Акмолинской области
85 303
Строительство водовода в селе Зеренда Зерендинского района Акмолинской области
57 120
Бюджетные кредиты
71 111,8
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
71 111,8
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов  (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов
71 111,8
Приложение № 5 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 21 декабря
2010 года № 36-234
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 07.09.2011 № 43-290 (вводится в действие с 01.01.2011)
Целевые трансферты из областного
бюджета на 2011 год
Наименование
Сумма
1
2
Всего

132 023,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 633,2
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 633,2
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерiне коммуналдық қызметтер көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшiн әлеуметтiк көмек көрсетуге
1 258,8
Зеренді ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерiнiң және Зеренді ауданының селолық жерлердегi көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге

132 023,2
Целевые текущие трансферты
3 633,2
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 633,2
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги
1 258,8
На оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Зерендинского района и многодетных семей сельской местности Зерендинского района