1994 жылы туған азаматтарды "Шалқар ауданы қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесінде тіркеуді өткізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 10 шешімі. Ақтөбе облысы Шалқар ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 қаңтарда № 3-13-144 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әкімінің 2011 жылғы 8 шілдедегі № 5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әкімінің 2011.07.08 № 5 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Заңының 17182044 бабтарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 «Қазақстан Республикасындағы әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі туралы Ережені бекіту туралы» Қаулысын орындау үшін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы» Заңының 33 бабы 1 тармағының 13 тармақшасы және 37 бабының негізінде аудан әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011 жылдың 10-қаңтарынан 31-наурызы аралығында «Шалқар ауданы қорғаныс істер жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы 17 жасқа толатын 1994 жылы туған азаматтарды, сонымен қатар бұрын тіркеуден өтпеген, Шалқар ауданының аумағында тұрақты немесе уақытша тұратын ересек жастағы азаматтарды тіркеу жүргізілсін.
Шараларды орындауға байланысты шығындар жергілікті бюджет қаржылары есебінен жүзеге асырылады.
2. Аудандық емханасының бас дәрігері (Ж. Көптілеуов келісім бойынша) «Шалқар ауданы қорғаныс істер жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қарамағына:
1) тіркелушілерге медициналық куәландыруды өткізу үшін дәрігер мамандарды және медбикелерді;
2) тіркелушілерді медициналық құжаттармен сапалы және толық қамтамасыз ету үшін жеткіншектер кабинеттерінің дәрігерлерін;
3) медициналық комиссия жұмысы үшін қажетті медициналық мүліктерді, құралдарды және дәрі-дәрмектерді бөлу ұсынылсын.
3. Меншік түріне қарамастан кәсіпорын, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшыларына;
1) тіркеуге жататын азаматтарға оларды аудандық шақыру пунктіне шақырғаны туралы хабар беру және олардың бұл шақыру бойынша уақытында келуін қамтамасыз ету;
2) әскер жасына дейінгілерді әскери есепке қоюға байланысты міндеттерді орындауға қажетті уақытқа оларды жұмыстан ( оқудан) босату ұсынылсын.
4. «Шалқар ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесіне ( Қ.Табаналы), «Шалқар ауданы қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (А. Қоңыратбаев) бірлесе отырып қала, селолық округтер, мектептерінде оқитын барлық 1994 жылы туған азаматтарды тіркеумен толық қамтуды бақылауды жүзеге асырсын.
Тіркелу кезінде анықталған барлық орта білімі жоқ азаматтарды кейіннен күндізгі және сырттай жалпы білім беру мектептерінде оқытатындай етіп, есепке алсын.
5. «Шалқар қаласындағы № 1 аула клубы» ММ-нің бастығы (Н. Мәмбетов) азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу кезінде № 1 аула клубын «Шалқар ауданы қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шақыру пункті ретінде пайдалануға беретін болсын.
6. Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау бөлімінің бастығы (Е. Шотанов) аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөліміне ақылы қоғамдық жұмысқа жұмысшылар бөлсін.
7. Шалқар аудандық ішкі істер бөліміне (Қ. Ақшолақ келісім бойынша) тіркеуді жүргізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтау үшін полиция нарядын бөлсін.
8. Селолық округтер әкімдері «Шалқар ауданы қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің талабы бойынша әскер жасына дейінгілерді және әскерге шақырушыларды оларды шақыру пунктіне шақырылғандығын туралы хабарласын және жеткіншектердің уақытында келуін қамтамасыз етсін.
9. «Шалқар ауданы қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы (А. Қоңыратбаевқа) азаматтардың шақыру учаскесіне тіркелуін ұйымшылдықпен жүргізуді қамтамасыз ету жөнінде шаралар алсын.Тіркеу қорытындысы туралы 2011 жылдың 15 сәуірінде аудан әкіміне хабарласын.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Д.Қарашолақоваға және «Шалқар ауданы қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы А. Қоңыратбаевқа жүктелсін.
11. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа еңгізіледі.
Аудан әкімі                    Р. Сыдықов.

О проведении приписки на призывном участке государственного учреждения "Отдела по делам обороны Шалкарского района" граждан 1994 года рождения
Решение акимата Шалкарского района Актюбинской области от 22 декабря 2010 года № 10. Зарегистрировано Управлением юстиции Шалкарского района Актюбинской области 28 января 2011 года № 3-13-144. Утратило силу решением акима Шалкарского района Актюбинской области от 8 июля 2011 года № 5
Сноска. Утратило силу решением акима Шалкарского района Актюбинской области от 08.07.2011 № 5.
Во исполнение статьи 17182044 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371 «Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан», на оснований подпункта 13 пункта 1 статьи 33 и статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» аким района РЕШИЛ:
1.В период с 10 января по 31 марта 2011 года провести приписку к призывному участку государственного учреждения «Отдела по делам обороны Шалкарского района» граждан 1994 года рождения которым в год приписки исполняется 17 лет, а также граждан старших возрастов не прошедших ранее приписку, проживающих постоянно или временно на территорий Шалкарского района.
Расходы связанные с выполнением мероприятий осуществляются за счет средств местного бюджета.
2.Рекомендовать главному врачу районной поликлиники /Коптилеуов Ж по согласованию/ выделить в распоряжение государственного учреждения «Отдела по делам обороны Шалкарского района»:
1).врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения медицинского освидельствования приписываемых;
2).врачей подростковых кабинетов для качественного и полного обеспечения медицинскими документами приписываемых;
3).необходимое медицинское имущество, инструменты и медикаменты.
3.Рекомендовать руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений, независимо от форм собственности:
1).оповещать граждан, подлежащих приписке о вызове их в районный призывной пункт и обеспечивать своевременное прибытие их по этому вызову;
2).освободить юношей от работы /учебы/ на время необходимое для выполнения обязанностей связанных с постановкой допризывников на воинский учет.
4.Государственному учреждению «Отдел образования, физической культуры и спорта» /Табаналы К/, совместно с государственным учреждением «Отдел по делам обороны Шалкарского района» /Коныратбаев А/ осуществлять контроль за полным охватом припиской всех юношей 1994 года рождения, обучающихся в школах района.
Взять на учет всех выявленных при приписке юношей не имеющих среднего образования с последующим обучением их в очных и заочных общеобразовательных школах.
5.Начальнику ГУ «Дворовый клуб № 1 гор.Шалкар» /Мамбетов Н/, передать помещение Дворового клуба для использования в качестве призывного участка государственного учреждения «Отдел по делам обороны Шалкарского района».
6.Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ» /Шотанов Е/ выделить районному отделу по делам обороны работников для выполнения платных общественных работ.
7.Рекомендовать начальнику отдела внутренных дел района /Акшолак К по согласованию/ выделить наряд полиции для поддержания общественного порядка на призывном пункте.
8.Акимам сельских округов по требованию государственного учреждения «Отдела по делам обороны Шалкарского района» оповещать допризывников и призывников о вызове их на призывной пункт и обеспечить своевременное прибытие юношей.
9.Начальнику государственного учреждения «Отдела по делам обороны Шалкарского района» /Коныратбаев А/ принять меры по обеспечению организованного проведения приписки граждан к призывному участку.
О результатах приписки информировать акима района к 15-апреля 2011 года.
10.Контроль за выполнением настоящего решения возложить на Заместителя акима района Карашолакову Д и Начальника государственного учреждения «Отдела по делам обороны Шалкарского района» Коныратбаева А.
11.Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким района                      Сыдыков Р.