2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 46-4 Шешімі. Сарысу аудандық Әділет басқармасында 2011 жылғы 05 қаңтарында 105 нөмірімен тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 11.03.2013 № 2-2-17/388 хаты).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 765 376 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 285 475 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 514 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 683 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 455 704 мың теңге;
2) шығындар – 4 773 397 мың теңге;
3) таза 05бюджеттік кредиттеу – 23 326 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 24 035 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 709 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сату - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -31 347 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 31 347 мың теңге;
қарыздар түсімі - 24035 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 709 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 021 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Сарысу аудандық мәслихатының 2011.04.05 № 48-2; 2011.04.26 № 49-2; 2011.08.31 № 53-2; 2011.11.07 № 56-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2. 2011 жылға арналған субвенция көлемі 2 546 424 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес 2011-2013 жылдары облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение маслихата Сарысуского района Жамбылской области от 24 декабря 2010 года № 46-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Сарысуского района 05 января 2011 года за № 105. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11 марта 2013 года № 2-2-17/388)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 № 2-2-17/388).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей-75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей-6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011 – 2013 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 765 376 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 285 475 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 514 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 683 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 455 704 тысяч тенге;
2) затраты – 4 773 397 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 326 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 24 035 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 709 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -31 347 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  31 347 тысяч тенге;
поступление займов – 24 035 тысяч тенге;
погашение займов – 709 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 021 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата от 05.04.2011 № 48-2; 26.04.2011 № 49-2; 31.08.2011 № 53-2; 07.11.2011 № 56-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
2.Утвердить на 2011 год объем субвенции в размере 2 546 424 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей-18 Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» от 8 июля 2005 года на 2011 - 2013 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате государственных учреждений и организаций специалистов социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах финансируемых из районного бюджета в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со специалистами, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2011 жылы- 5 850 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Сарысу аудандық мәслихатының 2011.08.31 № 53-2; 2011.11.07 № 56-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеттің даму бағдарламасының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтерге бағдарламалар бойынша бөлінген қаражат көлемдерінің тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2011 год в размере 5 850 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата от 31.08.2011 № 53-2; 07.11.2011 № 56-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития района на 2011-2013 годы согласно приложения № 4.
6. Утвердить перечень выделенных денежных средств из районного бюджета на 2011 - 2013 годы по программе сельских округов согласно приложения № 5.

7. 2011-2013 жылдардағы аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы                       хатшысы
Т.Блалиев                                  М.Есмаханов
Сарысу аудандық мәслихатының
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 58-4 шешіміне қосымша
Сарысу аудандық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 46-4 шешіміне 1 - қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Сарысу аудандық мәслихатының 2011.12.20 № 58-4 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Санаты
Атауы
2011 жыл, сомасы мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
4
5

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 - 2013 годы согласно приложения № 6.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах Юстиции и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        Секретарь районного
районного маслихата                        маслихата
Т. Блалиев                                 М. Есмаханов
Приложение
к решению маслихата Сарысуского района
№ 58-4 от 20 декабря 2011 года
Приложение 1 к решению маслихата района
№ 46-4 от 24 декабря 2010 года
Бюджет района на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в новой редакции внесенной решением  Сарысуского районного маслихата от 20.12.2011 № 58-4; (вводится в действие с 01.01.2011)
Категория
2011 год, сумма тыс тенге
Класс
Подклас
с
Наименование
1
2
3
4
5

99 604
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
5 946
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
5 946
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
12 179
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 636
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
500
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
700
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 343
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 806
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
3 806
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 276
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 506
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
700
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
70
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
70 397
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
70 397
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 821
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
28 821
001
Құрлыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (областық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрлыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі
28 751
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
70
12
Көлiк және коммуникация
289 108
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
289 108
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
289 108
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу ұстау
0
13
Басқалар
66 238
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15 600
022
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау

99 604
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
5 946
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
5 946
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
12 179
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
5 636
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
500
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
700
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
5 343
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 806
012
Развитие объектов водного хозяйства
3 806
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 276
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 506
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
700
007
Капитальные расходы государственных органов
70
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
70 397
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
70 397
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 821
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
28 821
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района
28 751
015
Капитальные расходы государственных органов
70
12
Транспорт и коммуникации
289 108
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
289 108
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
289 108
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии
региональной занятости и переподготовки кадров
0
13
Прочие
66 238
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15 600
022
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»

009
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20210
010
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
642
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
22894
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
265334
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
13578
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
13 578
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
229519
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
31501
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10000
006
Тұрғын үй көмегі
65000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3358
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4633
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
107597
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
5430
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 237
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 401
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1488
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
348
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
634549
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
577041
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
422632
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
5572
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
148837
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
10458
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
10000
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
458
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20210
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
642
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
22894
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
265334
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
13578
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13 578
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
229519
002
Программа занятости
31501
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2000
005
Государственная адресная социальная помощь
10000
006
Жилищная помощь
65000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3358
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4633
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
107597
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5430
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 237
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 401
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1488
021
Капитальные расходы государственных органов
348
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
634549
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
577041
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
422632
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
5572
028
Развитие коммунального хозяйства
148837
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
10458
008
Освещение улиц населенных пунктов
10000
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
458
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
Сарысу аудандық мәслихатының 2010 жылғы
24 желтоқсандағы № 46-4 Шешіміне 5-қосымша
2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтерге бағдарламалар бойынша бөлінген қаражат көлемдерінің тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Сарысу аудандық мәслихатының 2011.11.07 № 56-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараттарының атауы
Бағдарламалар атауы
001 "Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету"
022 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары"
003 "Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету"
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
Жаңатас қаласы әкімінің аппараты

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов образования
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения
Приложение № 5
к решению маслихата Сарысуского района
№ 46-4 от 24 декабря 2010 года
Перечень выделенных денежных средств из районного бюджета по программе сельских округов на 2011-2013 годы
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Сарысуского районного маслихата от 07.11.2011 № 56-2(вводится в действие с 01.01.2011).
тыс.тенге
Наименования аппаратов акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
Наименование программ
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа"
022 "Капитальные расходы государственных органов"
003 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому"
2011 год
2012 год
2013 год
2011 год
2012 год
2013 год
2011 год
2012 год
2013 год
Аппарат акима города Жанатас