Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2010 жылғы 14 мамырдағы N 337 шешімі. Қарағанды облысы Сәтбаев қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 01 маусымда N 8-6-103 тіркелді. Күші жойылды Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2010 жылғы 14 қыркүйектегі N 362 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2010.09.14 N 362 шешімімен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына, "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 қаулысына және "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау әлеуметтік сала, құқықтық тәртіп және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (төрайымы Қоңырова Әлия Мешітбайқызы) жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            И. Велиев
Қалалық
мәслихат хатшысы                           С. Имамбай
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2010 жылғы 14 мамырдағы
ХХVII сессиясының N 337 шешімімен
бекітілген
Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы
Осы Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына, "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі қаулысына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы қаулысына сәйкес әзірленді және Сәтбаев қаласының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындайды.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
тұрғын үй көмегі – заңда белгіленген тәртіпте танылған халықтың аз қамтамасыз етілген тобына кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне төлемдерді, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалдау ақысы бойынша шығындарын өтеу үшін берілетін өтемақы;
отбасы - заңнамада белгіленген тәртіпте бірге тұратын және бір мекен-жайда тіркелген, некеден, туыстықтан, бала асырап алудан немесе балаларды тәрбиеге алудың өзге де нысандарынан туындайтын мүліктік және мүліктік емес жеке құқықтар мен міндеттерге байланысты адамдар тобы;
өтініш беруші (жеке тұлға) – жеке өз басы немесе отбасы атынан тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш беруші тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші);
отбасының жиынтық табысы - тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы алған кірістердің жалпы сомасы;
тұрғын үй көмегін тағайындау жөніндегі уәкілетті орган – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қаланың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – уәкілетті орган);
тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстар-кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалануға және жөндеуге, жер учаскесін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуды есептеудің үйге ортақ құралдарын сатып алуға, орнатуға, пайдалануға және тексеруге жұмсалатын шығыстарға, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерді төлеуге жұмсалатын шығыстарға жалпы жиналыстың шешімімен белгіленген ай сайынғы жарналар арқылы төленетін тұрғын үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері шығыстарының міндетті сомасы, сондай-ақ болашақта кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген түрлерін күрделі жөндеуге ақша жинақтауға жұмсалатын жарналар;
коммуналдық қызметтер – тұрғын үйде (тұрғын жайда) көрсетілетін және сумен жабдықтауды, канализацияны, газбен, электрмен, жылумен жабдықтауды, қоқысты әкету мен лифт қызметін көрсетуді қамтитын қызметтер.

Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам)
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 14 мая 2010 года N 337. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сатпаев Карагандинской области 01 июня 2010 года N 8-6-103. Утратило силу решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 14 сентября 2010 года N 362
Сноска. Утратило силу - решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 14.09.2010 N 362.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам).
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной сферы, правопорядка и социальной защиты населения (председатель Конурова Алия Мешитбаевна).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии                        И. Велиев
Секретарь
городского маслихата                       С. Имамбай
Утверждены
решением XXVII сессии
Сатпаевского городского маслихата
от 14 мая 2010 года N 337
Правила
оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам)
Настоящие Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" и определяют размер и порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Сатпаев.
1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
жилищная помощь – компенсация, предоставляемая признанным в установленном законом порядке малообеспеченным слоям населения для возмещения затрат по оплате капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем;
семья – круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака, родства, усыновления или иной формы принятия детей на воспитание, совместно проживающих и зарегистрированных по одному адресу в порядке установленном законодательством;
заявитель – физическое лицо, обратившееся от себя лично или от имени семьи за назначением жилищной помощи (далее - заявитель);
совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных семьей за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
уполномоченный орган по назначению жилищной помощи – местный исполнительный орган города в сфере социальной защиты населения (далее – уполномоченный орган);
расходы на содержание жилого дома (жилого здания) – обязательная сумма расходов собственников помещений (квартир) посредством ежемесячных взносов, установленных решением общего собрания, на эксплуатацию и ремонт общего имущества объекта кондоминиума, содержание земельного участка, расходы на приобретение, установку, эксплуатацию и поверку общедомовых приборов учета потребления коммунальных услуг, расходы на оплату коммунальных услуг, потребленных на содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также взносы на накопление денег на предстоящий в будущем капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его видов;
коммунальные услуги – услуги, предоставляемые в жилом доме (жилом здании), включающие водоснабжение, канализацию, электроснабжение, теплоснабжение, газоснабжение, мусороудаление и обслуживание лифтов.

2. Тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі
2. Тұрғын үй көмегі тұрғын үйді күтіп ұстау, коммуналдық қызметтерді тұтыну шығындары отбасы бюджетінде өтемақылық шараларымен қамтамасыз етілген тұрғын жай алаңы нормасының шегінде, бірақ нақты тұратын жалпы алаңынан және тұрғын жайды күтіп ұстау және коммуналдық қызметтерді тұтыну шығындары нормативтерінен, сондай-ақ, қалалық телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің көтерілуі және жалдамалы үйлерге, тұрғын жайды пайдаланғаны үшін арендалық ақы төлеу шығындары шекті жол берілетін шығыстар деңгейінен асқан жағдайда Сәтбаев қаласының әкімшілік аумағында тұрақты тұратын және тіркелген, тұрғын үйдің меншік иелері немесе пайдаланушылары (жалдаушылары, арендаға алушылары) болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
Тұрғын үйді күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерді тұтынуға, сондай-ақ телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюына шекті жол берілетін шығыстар деңгейі отбасының жиынтық табысының 11 % мөлшерінде белгіленеді.
Отбасы құрамында балалары, немерелері бірге тұратын, зейнеткерлерге балалары мен немерелері есепке алынбай тұрғын үй көмегі көрсетіледі.
3. Тұрғын үй көмегі мүгедектерді және күтіп бағуға мұқтаж деп танылған сексен жастан асқан адамдарды күтіп бағуды жүзеге асыратын немесе үш жасқа дейінгі балаларды (бір және одан көп) тәрбиелеумен айналысатын тұлғаларды, сондай-ақ жеке меншігінде бір бірліктен көп тұрғын жайы (пәтерлері, үйлері) бар немесе тұрғын үй-жайды жалға (арендаға) беретін отбасыларды қоспағанда, жұмыс істемейтін, күндізгі оқу бөлімінде оқымайтын, қарулы күштер қатарында қызмет етпейтін және халықты жұмыспен қамту органында жұмыссыздар ретінде тіркелмеген еңбекке қабілетті кәмелет жасына толған тұлғалары бар отбасыларға көрсетілмейді.
4. Өтініш беруші тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" N 2314 қаулысымен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесімен айқындалған тәртіпте тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға өтініш білдіреді.
5. Уәкілетті орган қажет болған жағдайда тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген азаматтың (отбасының) материалдық-тұрмыстық жағдайын тексереді.
6. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп ұстауға, күрделі жөндеуге жұмсалатын коммуналдық қызметтер ақысын төлеу сомасын тұрғын үй көмегіне тең сомаға азайту арқылы қолма-қол ақысыз нысанда көрсетіледі. Тұрғын үй көмегін төлеу есептелген соманы екінші деңгейдегі банктер бөлімшелері арқылы қызмет көрсетушілердің және кондоминиум басқармасы органдарының ағымдағы шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады.

2. Порядок оказания жилищной помощи
2. Жилищная помощь оказывается гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим и зарегистрированным на административной территории города Сатпаев, являющимся собственниками или пользователями (нанимателями, арендаторами) жилья, в том случае, если расходы на оплату содержания жилья, потребление коммунальных услуг в пределах нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, но не более фактически занимаемой общей площади и нормативов расходов на содержание жилья и потребления коммунальных услуг, а также повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций и арендной платы за пользование жильем в арендных домах в бюджете семьи превышают уровень предельно допустимых расходов на эти цели.
Предельно допустимый уровень расходов на оплату содержания жилья и потребления коммунальных услуг, а также повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций, арендной платы за пользованием жилищем устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 11 %.
Пенсионерам, в составе семьи которых проживают совершеннолетние дети, внуки (независимо от возраста), жилищная помощь оказывается без учета последних.
3. Жилищная помощь не оказывается семьям, имеющим трудоспособных совершеннолетних лиц, которые не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в рядах Вооруженных Сил и не зарегистрированы в качестве безработного в органе занятости населения, за исключением лиц, осуществляющих уход за инвалидами и лицами старше восьмидесяти лет, признанными нуждающимися в уходе, или занятых воспитанием ребенка (одного и более) в возрасте до трех лет, а также семьям, имеющим в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающим жилые помещения в наем (аренду).
4. За назначением жилищной помощи заявитель обращается в уполномоченный орган по месту жительства в порядке, определенном Правилами предоставления жилищной помощи, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи".
5. При необходимости уполномоченный орган обследует материально-бытовое положение гражданина (семьи), обратившегося за назначением жилищной помощи.
6. Жилищная помощь оказывается в безналичной форме путем уменьшения суммы оплаты коммунальных услуг на содержание, капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума на сумму, равную сумме жилищной помощи. Выплата жилищной помощи производится через отделения банков второго уровня путем перечисления начисленных сумм на текущие счета услугодателей и органов управления кондоминиума.

3. Тұрғын үй көмегінің мөлшерін анықтау тәртібі
7. Тұрғын үй көмегін көрсетуді есептеу кезінде өтініш берушінің коммуналдық қызметтерді пайдаланғаны үшін шығыстары мына көлемде ескеріледі:
1) қоқысты әкету бойынша – төлемге қызмет көрсетушілер ұсынған шоттарға сәйкес;
2) өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген тұрғын үй алаңының нормалары тұрғын үй заңнамасымен белгіленген отбасының әр мүшесіне берілетін тұрғын жай нормасына (он сегіз шаршы метр) баламалы, көп бөлмелі пәтерлерде тұратын жалғызілікті азаматтар үшін берілетін алаңның әлеуметтік нормасы – отыз шаршы метр;
3) отбасына электр қуатын пайдаланудың нормалары:
газ плитасымен жабдықталған үйлерде – 150 киловатт;
электр плитасымен жабдықталған үйлерде – 250 киловатт;
4) бір шаршы метрді жылытуға қатты отынды пайдалану нормалары:
1985 жылға дейін салынған тұрғын үй ғимаратты үшін:
1-2 қабатты үйлер үшін – 161,0 килограмм;
3-4 қабатты үйлер үшін – 98,0 килограмм;
1985 жылдан кейін салынған тұрғын үй ғимаратты үшін:
1-2 қабатты үйлер үшін – 125,0 килограмм;
3-4 қабатты үйлер үшін – 72,0 килограмм (жеті ай жылу беру маусымына есептегенде), бірақ 10 тонна көмірден көп емес.
Тұрғын үй көмегін есептеу барысында статистика органдарының өткен тоқсандағы мәліметтері бойынша қалада қалыптасқан көмір бағасы қолданылады. Отынды сатып алу маусымына байланысты, оның айлық құны қысқы жылу беру кезеңінің ұзақтығына байланысты отынның жалпы құны есебінен анықталады.
Телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 512 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің ережесіне сәйкес жүргізіледі.
Тұрғын жайды күтіп ұстау және коммуналдық қызметтерді пайдалану төлемі белгіленген нормадан тыс жалпы негіздерде жүргізіледі.
8. Өтініш берушінің күрделі жөндеуге арналған шығыстары және (немесе) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге қаражатты жинақтауға арналған жарналары тұрғын үй көмегін кезек кезегімен есептеу кезінде күрделі жөндеу түрлерінің бір түрі бойынша ғана ескеріледі:
1) іргетастар, сыртқы қабырғалар және тіреу құрылымдар;
2) төбе жабындылары;
3) баспалдақтар (алаңшалар, марштар) және ішкі қабырғалар;
4) лифтілер;
5) инженерлік коммуникациялар мен жабдықтар;

3. Порядок определения размера жилищной помощи
7. При исчислении жилищной помощи расходы заявителя на потребление коммунальных услуг учитываются в следующих объемах:
1) по мусороудалению – согласно предъявленных услугодателем счетов к оплате;
2) нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, эквивалентны нормам предоставления жилья на каждого члена семьи, установленным жилищным законодательством (восемнадцать квадратных метров), социальная норма площади для одиноких граждан, проживающих в многокомнатных квартирах – тридцать квадратных метров;
3) нормы потребления электроэнергии на семью:
150 киловатт в домах, оборудованных газовыми плитами;
250 киловатт в домах, оборудованных электрическими плитами;
4) нормы потребления твердого топлива на отопление одного квадратного метра:
для жилых зданий постройки до 1985 года:
1-2 этажной постройки – 161,0 килограмм;
3-4 этажной постройки – 98,0 килограмм;
для жилых зданий постройки после 1985 года:
1-2 этажной постройки – 125,0 килограмм;
3-4 этажной постройки – 72,0 килограмм (в расчете на отопительный сезон 7 месяцев), но не более 10 тонн угля.
При расчете жилищной помощи применяются цены на уголь, сложившиеся в городе за истекший квартал по данным органов статистики. В связи с сезонностью закупки топлива, его месячная стоимость определяется из расчета общей стоимости топлива по отношению к продолжительности зимнего отопительного периода.
Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, производится в соответствии с Правилами компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам".
Оплата содержания жилья и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы производится на общих основаниях.
8. Расходы заявителя на капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума учитываются при исчислении жилищной помощи поочередно только по одному из видов капитального ремонта:
1) фундамент, наружные стены и несущие конструкции;
2) кровля;
3) лестницы (площадки, марши) и внутренние стены;
4) лифты;
5) инженерные коммуникации и оборудование;

6) басқалар (кіреберіс есіктер, терезелер, фрамугалар).
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізудің кезектілігін жалпы жиналыста жергілікті атқарушы органмен жүргізілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін зерттеу актісінде мазмұндалған ұсыныстардың негізінде пәтер иелерімен және жалдаушылармен белгіленеді.
9. Жинақ шотындағы қаражат пәтер иелерімен және жалдаушылармен бекітілген және жергілікті атқарушы органмен келісілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған сметаға сәйкес нысаналы тағайындауға пайдаланылады. Жинақ шотынан ақша аудару басқару органы мен мердігер арасында жасасқан және жалпы жиналыста бекітілген келісім-шартқа сәйкес мердігердің есептік шотына аудару арқылы жүзеге асырылады.
4. Тұрғын үй көмегін көрсетудің мерзімдері мен кезеңі
10. Тұрғын үй көмегі уәкілетті органның тағайындауы бойынша өтінішті барлық құжаттарымен тапсырған айдан бастап отбасы құрамы және табыстары туралы мәліметтерді тоқсан сайын ұсынумен бір жыл мерзімге дейін көрсетіледі. Тұрғын үй көмегін алушыларды қайта тіркеу алғаш рет тіркеу рәсіміне сәйкес болады.
Отбасы құрамы және табыстары туралы мәліметтерді тоқсан сайын ұсынып отырған отбасылар тоқсанның тұрғын үй көмегін құжаттарды нақты тапсырған күніне қарамастан алады.
Ағымдағы тоқсан бойы отбасы құрамы және табыстары туралы мәліметтер ұсынбаған отбасыларға ұсынбау себептеріне қарамастан, тұрғын үй көмегін көрсету құжаттар ұсынылған айдан бастап жүзеге асырылады.
11. Тұрғын үй көмегін алушылар уәкілетті органға 15 күннің ішінде тұрғын үй көмегін алу құқығына және мөлшеріне әсер ететін жағдайлар туралы хабардар етеді.
12. Отбасының тұрғын жайды және коммуналдық қызметтерді, коммуналдық қызметтің ставкалары мен тарифтеріне, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарына төлемге шекті жол берілетін шығыстар үлесі өзгерген жағдайда бұрын тағайындалған тұрғын үй көмегі тиісті өзгерістер орын алған уақыттан бастап қайта есептеледі.

6) прочие (подъездные двери, окна, фрамуги).
Очередность проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума устанавливается собственниками и нанимателями квартир на общем собрании на основании рекомендаций, изложенных в акте обследования общего имущества объекта кондоминиума, проведенного местным исполнительным органом.
9. Средства со сберегательных счетов используются по целевому назначению в соответствии с утвержденной собственниками и нанимателями квартир и согласованной с местным исполнительным органом сметой на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума. Перечисление денег со сберегательного счета осуществляется путем перечисления на расчетный счет подрядчика согласно договору, заключенному между органом управления и подрядчиком и утвержденному общим собранием.
4. Сроки и периодичность оказания жилищной помощи
10. Жилищная помощь оказывается по назначению уполномоченного органа с месяца подачи заявления со всеми необходимыми документами сроком на один год с ежеквартальным предоставлением сведений о доходах и составе семьи. Перерегистрация получателей жилищной помощи аналогична первоначальной процедуре оформления.
Семьи, ежеквартально представляющие сведения о доходах и составе семьи, получают жилищную помощь за квартал независимо от даты фактического представления документов.
Семьям, не представившим сведения о доходах и составе семьи в течение текущего квартала, независимо от причин оказание жилищной помощи осуществляется с месяца представления документов.
11. Получатели жилищной помощи в течение 15 дней информируют уполномоченный орган об обстоятельствах, влияющих на право получения или на размер жилищной помощи.
12. При изменении доли предельно допустимых расходов семьи на оплату содержания жилья и коммунальных услуг, ставок и тарифов на коммунальные услуги, капитальный ремонт и взносы на накопления средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума производится перерасчет ранее назначенной жилищной помощи с момента наступления соответствующих изменений.