Қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 27/239 "2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 9 ақпандағы № 29/252 шешімі. Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 ақпанда № 11-1-129 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 6 ақпандағы № 22/259 «Облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/252 «2010 - 2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылы 10 ақпанда № 2064 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 27/239 «2010 - 2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11-1-121 болып тіркелген, 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 208 - 209 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2010 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 381 883 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 213 611 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 566 668 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 491 756 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 109 848 мың теңге;
2) шығындар – 12 454 698 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 теңге соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 175 308 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 175 308 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 248 123 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 248 123 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 340 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 48 975 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 291 758 мың теңге.
2 тармақтың бесінші абзацындағы «7,3» саны «11,4» санымен ауыстырылсын.
Келесі мазмұндағы 3-1, 3-2, 3-3, 3-4, 3-5, 3-6, 3-7 тармақтарымен толықтырылсын:
«3 - 1. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемде қаралғаны ескерілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 22 декабря 2009 года № 27/239 "Об городском бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Актауского городского маслихата от 9 февраля 2010 года № 29/252. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау от 11 февраля 2010 года № 11-1-129
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IVподпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправления в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 6 февраля 2009 года № 22/259 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 21/252 «Об областном бюджете на 2010 - 2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2064 от 10 февраля 2010 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 22 декабря 2009 года № 27/239 «О городском бюджете на 2010 - 2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-1-121, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 29 декабря 2009 года № 211) следующие изменения и дополнения:
Утвердить городской бюджет на 2010 год, согласно приложению 1 в следующих объемах:1) доходы – 12 381 883 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 213 611 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 566 668 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 491 756 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 109 848 тысяч тенге;
2)затраты – 12 454 698 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 175 308 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 175 308 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 248 123 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 248 123 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 340 тысяч тенге;
погашение займов – 48 975 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 291 758 тысяч тенге.
В пункте 2 в абзаце пятом цифру «7,3» заменить цифрой «11,4».
Дополнить пунктами 3-1, 3-2, 3-3, 3-4, 3-5, 3-6, 3-7 следующего содержания:
«3 - 1. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:

17 545 мың теңге – мектепке дейінгі ұйымдарды және орташа білім беру ұйымдарын «Өзін - өзі тану» пәні бойынша материалдармен қамтамасыз ету;
11 800 мың теңге – төменгі күнкөріс деңгейінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге және аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
21 85 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеу;
2 400 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз ету;
3 387 мың теңге – жергілікті атқарушы органның ветеренария саласы бөлімшесін асырауға;
725 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс - шаралар жүргізуге».
«3 - 2. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау Стратегиясын іске асыруға 733 534 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттері қаралғаны ескерілсін».
«3 - 3. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте қаралғаны ескерілсін:
753 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
5 340 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер».
«3 - 4. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін Қазақстан Республикасындағы білімді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 88 186 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
32 776 мың теңге – мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерін физика, химия және биология оқу кабинеттерімен қамтамасыз етуге;
55 410 мың теңге – мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мекемелеріне лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасақтауға».
«3 - 5. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен 2008 - 2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын icкe асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) мөлшерлемесі бойынша 780 433 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелер қаралғаны ескерілсін, соның ішінде:
391 587 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу;

17 545 тысяч тенге – на обеспечение материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего образования по предмету «Самопознание»;
11 800 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
21 85 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны к 65 - летию Победы в Великой отечественной войне;
2 400 тысяч тенге – на обеспечение проезда участников и инвалидов Великой отечественной войны к 65 - летию Победы в Великой Отечественной войне;
3 387 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
725 тысяч тенге – на проведение протиэпизоотических мероприятий».
«3 - 2. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на реализацию Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 733 534 тысяч тенге.»
«3 - 3. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 753 тысяч тенге;
бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 5 340 тысяч тенге».
«3 - 4. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан нa 2005 - 2010 годы в сумме 88 186 тысяч тенге, в том числе:
32 776 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
55 410 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования».
«3 - 5. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республики Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 780 433 тысяч тенге, в том числе:
391 587 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;

388 846 мың теңге – инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу».
«3 - 6. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларының іске асыруға 2 450 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қаралғаны ескерілсін».
«3 - 7. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысын дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында сыйақының «нөлдік» ставкасы арқылы тұрғын-үй құрылысына бұрын алынған қарыз бойынша тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға 48 975 мың теңге сомасында қаралғаны ескерілсін».
7 тармақтағы 4 қосымша осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

388 846 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры».
«3 - 6. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 2 450 000 тысяч тенге на реализацию местных инвестиционных проектов».
«3 - 7. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрен возврат ранее выданного кредита на кредитование по «нулевой» ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республики Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 48 975 тысяч тенге».
В пункте 7 приложение 4 изложить в новой редакции, согласно
приложению 2 к настоящему решению.