2011 - 2013 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 34/252 шешімі. Жаңаөзен қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 29 желтоқсанда № 11-2-149 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына және Әділет департаментінде 2010 жылғы 24 желтоқсанда 2091-нөмірмен тіркелген Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы «2011 - 2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» № 29/331 шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011 - 2013 жылдарға арналған қала бюджеті 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 973 018 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 346 190 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 102 538 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 180 560 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 6 343 730 мың теңге;
2) шығындар – 15 121 339 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 57 381 мың теңге,соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 57 381 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 205 702 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 205 702 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 21 142 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 226 844 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011.09.23 № 44/318 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 № 45/323 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.12.12 № 47/332 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2011 жылғы қала бюджетінің кірістер нормативтері мына көлемде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 60,8 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
3) қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;

О городском бюджете на 2011-2013 годы
Решение маслихата города Жанаозен от 22 декабря 2010 года № 34/252. Зарегистрировано Управлением юстиции города Жанаозен 29 декабря 2010 года № 11-2-149
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законам Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 29/331 «Об областном бюджете на 2011 - 2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2091 от 24 декабря 2010 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2011 - 2013 годы согласно приложению 1, в том числе на 2011 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 973 018 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 346 190 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 102 538 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 180 560 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 343 730 тысяч тенге;
2) затраты – 15 121 339 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 57 381 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 57 381 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 205 702 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 205 702 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 21 142 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 226 844 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Жанаозен от 23.09.2011 № 44/318 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011  № 45/323(вводится в действие с 01.11.2011); от 12.12.2011 № 47/332 (вводится в действие с 01.11.2011).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 60,8 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;

6) әлеуметтік салық – 60,8 пайыз.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгерту енгізілді - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011.02.03 № 36/271 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.12 № 38/281 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.28 № 41/300 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.09.23 № 44/318 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 № 45/323 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.12.12 № 47/332 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2 - 1. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, қолдану реті қала әкімдігінің қаулысына сәйкес анықталады:
мектепке дейінгі білім ұйымдарында білім алу мемлекеттік тапсырысты іске асыру;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингофондық және мультимедиялық кабинеттер құру;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата - аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері;
эпизоотияға қарсы іс - шаралар жүргізу;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 70 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсету;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету.
Ескерту. 2 - 1 - тармақпен толықтырылды - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011.02.03 № 36/271 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011.04.12 № 38/281(2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2 - 2. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, қолдану реті қала әкімдігінің қаулысына сәйкес анықталады:
«Жұлдыз» (Рахат - 3) жаңа шағын ауданында 1200 орындық орта мектептің құрылысы;
«Жұлдыз» (Рахат-3) жаңа шағын ауданында 320 орындық балабақшаның құрылысы;
Бюджеттік ұйымдар қызметкерлеріне және жас отбасырларға арналған 200 пәтерлі екі тұрғын үй құрылысына;
"Жұлдыз", "Мерей" жаңа шағын аудандарында газбен жабдықтау жүйесінің құрылысына;
"Жұлдыз", "Мерей" жаңа шағын аудандарында электрмен жабдықтау жүйесінің құрылысына;
орталық қазандықты шағын жылу энергетикалық орталығына ауыстырып, қайта жаңарту мен кеңейтуді жүргізу;

6) социальный налог – 60,8 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Жанаозен от 03.02.2011 № 36/271 (вводится в действие с 01.01.2011); от 12.04.2011 № 38/281 (вводится в действие с 01.01.2011); от 28.07.2011 № 41/300 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.09.2011 № 44/318 (вводится в действие с 01.01.2011), от 04.11.2011  № 45/323(вводится в действие с 01.11.2011); от 12.12.2011 № 47/332 (вводится в действие с 01.11.2011).
2 - 1. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета порядок использования которых определяется на основании постановления акимата города:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
создание лингофонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего образования;
обеспечить оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
на проведение противоэпизоотических мероприятий;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в размере 70-кратных месячных расчетных показателей;
поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020».
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020;
обеспечение деятельности центров занятости;
Сноска. Решение дополнено пунктом 2 - 1 в соответствии с решением маслихата города Жанаозен от 03.02.2011 № 36/271 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями, внесенными решением маслихата города Жанаозен от 12.04.2011 № 38/281 (вводится в действие с 01.01.2011).
2 - 2. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета порядок использования которых определяется на основании постановления акимата города:
строительство средней школы на 1200 мест в микрорайоне «Жулдыз» (Рахат - 3);
строительство детского сада на 320 мест в микрорайоне «Жулдыз» (Рахат - 3);
строительство двух 200-квартирных жилых домов для работников бюджетных организаций и молодых семей;
строительство системы газоснабжения в новых микрорайонах «Жулдыз», «Мерей»;
строительство системы электроснабжения в новых микрорайонах «Жулдыз», «Мерей»;
реконструкция и расширение центральной котельной с переводом на мини – ТЭЦ;

«Жұлдыз» (Рахат - 3) шағын ауданын сумен жабдықтау жүйесінің 1 - кезегінің құрылысына;
«Жұлдыз» (Рахат - 3) шағын ауданын сумен жабдықтау жүйесінің 2 - кезегінің құрылысына;
Теңге селосындағы сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында инженерлік-инфрақұрылымды дамыту;
«жас отбасылар мен бюджет саласының қызметкерлеріне арналған 200 пәтерлік тұрғын үйдің сыртқы инженерлік жүйесінің құрылысы;
«Өзенмұнайгаз» ӨФ-ның тұрғын үйге өте мұқтаж қызметкерлеріне 10% берілетін 200 пәтерлік тұрғын үйдің сыртқы инженерлік жүйесінің құрылысы;
қатты тұрмыстық қалдықтарды кәдеге жарату, қайта өңдеу және көму комбинатының құрылысы;
«Бостандық» (Арай - 3) шағын ауданындағы 624 оқушы орнына арналған орта мектеп құрылысы;
«Бостандық» (Арай - 3) шағын ауданындағы 320 орындық балабақшаның құрылысы;
«Ақсу» (Рахат - 2) шағын ауданның сумен жабдықтау жүйесінің 2 - кезек құрылысы;
«Ақсу» (Рахат - 2) шағын ауданның сумен жабдықтау жүйесінің 3 - кезек құрылысы».
Ескерту. 2 - 2 - тармақпен толықтырылды - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011.02.03 № 36/271 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.28 № 41/300 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 № 45/323 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2 - 3. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін, қолдану реті қала әкімдігінің қаулысына сәйкес анықталады:
облыс әкімінің гранты негізінде білім алушы халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттерге әлеуметтік көмек.
Ескерту. 2 - 3 - тармақпен толықтырылды - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011.09.23 № 44/318 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3. Құқық беруге:
Қалалық бюджеттен бөлінетін, азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік төлемдер мынадай көлемде бекітілсін:
1) біржолғы материалдық көмек:
аз қамтамасыз етілген отбасыларына және аса мұқтаж азаматтарға қиын жағдайлар болған кезде (отбасы мүшесі қайтыс болғанда, қатаң ауруға шалдыққанда, отбасында басқадай бақытсыз оқиғалар болғанда), қала әкімдігінің қаулысына сәйкес бір жолғы материалдық көмек көрсетіледі;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік мерекелері мен атаулы күндер құрметіне біржолғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Жеңіс күніне (9 мамыр):
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 100 000 теңге көлемінде;
жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға 60 000 теңге көлемінде;
жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға 50 000 теңге көлемінде;

строительство системы водоснабжения микрорайона Рахат - 3 1 - очередь;
строительство системы водоснабжения микрорайона Рахат - 3 2 - очередь;
строительство системы водоснабжения села Тенге;
Развитие инженерно - коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020.
строительство наружных инженерных сетей 200-квартирного жилого дома для работников бюджетной сферы и молодых семей;
строительство наружных инженерных сетей 200 - квартирного жилого дома с предоставлением 10% жилья для остро нуждающихся работников ПФ «Озенмунайгаз»;
строительство комбината по утилизации, переработке и захоронению твердых бытовых отходов;
строительство средней школы на 624 ученических мест в микрорайоне «Бостандык» (Арай - 3);
строительство детского сада на 320 мест в микрорайоне «Бостандык» (Арай-3);
строительство системы водоснабжения микрорайона «Аксу» (Рахат - 2) 2 очередь;
строительство системы водоснабжения микрорайона «Аксу» (Рахат - 2) 3 очередь .
Сноска. Решение дополнено пунктом 2 - 2 в соответствии с решением маслихата города Жанаозен от 03.02.2011 № 36/271 (вводится в действие с 01.01.2011); от 28.07.2011 № 41/300 (вводится в действие с 01.01.2011), от 04.11.2011  № 45/323(вводится в действие с 01.11.2011).
2 - 3. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета порядок использования которых определяется на основании постановления акимата города:
социальная помощь студентам, относящимся к социально-уязвимым слоям населения, получающим образование на основании гранта Акима области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2 - 3 в соответствии с решением маслихата города Жанаозен от 23.09.2011 № 44/318 (вводится в действие с 01.01.2011).
3. Предоставить право:
утвердить социальные выплаты отдельным категориям граждан, выделяемые из городского бюджета в следующих размерах:
1) единовременную материальную помощь:
малообеспеченным и остро нуждающимся гражданам в критических жизненных ситуациях (когда умирает член семьи, при истомлении болезни, при событии несчастного случая), на основании постановления городского акимата;
2) единовременную социальную помощь в честь государственных праздников Республики Казахстан и знаменательных дат:
ко Дню Победы (9 мая):
участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны в размере 100 000 тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 50 000 тенге;

Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлеріне 40 000 теңге көлемінде;
Ұлы Отан соғысы жылдары жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін орден, медальдарімен марапатталған және 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес жұмыс істегендер (қызмет еткендер) және тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін орден, медальдарімен марапатталмаған адамдарға 10 000 теңге көлемінде;
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға 20 000 теңге көлемінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілгендердің басқа да санаттарының (Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлері мен тыл ардагерлерінен басқа) адамдарына 10 000 теңге көлемінде;
Конституция күніне (30 тамыз):
асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушыларға 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
республикалық дәрежедегі дербес зейнеткерлерге 60 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
облыстық дәрежедегі дербес зейнеткерлерге 36 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
аудандар мен қалалардың Құрметті азаматтарына 10 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Дүниежүзілік мүгедектер күніне (10 қазан):
барлық топтағы мүгедектер мен 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Дүниежүзілік қарттар күніне (1 қазан):
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлерге 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
3) жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеуге:
Облыс әкімінің гранты негізінде білім алушы халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттерге әлеуметтік көмек. Әлеуметтік көмекті төлеу тәртібі Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысына сәйкес жүргізіледі;
4) ай сайын 16 жасқа дейінгі үйден оқып және тәрбиеленетін бала кезден мүгедек балаларға әлеуметтік көмек 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
5) ай сайынғы тұрғын үй көмегі:
коммуналдық шығын төлемдерінің ақысы жанбасылық табыстан артық отбасыларға мұқтаждығына қарай;
мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 1 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
6) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 1 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушыларға 1 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 1,5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушыларға 1,5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;

вдовам участников Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак в размере 40 000 тенге;
за смелый труд и за преданный военный должность награжденные медалями, орденами и за труд и безупречную работу в годы Великой Отечественной Войны и в протяжении 22 июня 1941 годы и 9 мая 1945 годы работающие не менее 6 месяца в размере 10 000 тенге;
участники участвовавшие в последствии ликвидации катастрофы Чернобыльской АЭС в 1988 - 1989 годы в размере 20 000 тенге;
идентифицированным участникам Великой Отечественной Войны к другим категориям людей (вдовам ветеранов войны не вступившие в повторный брак и кроме ветеранов тыла) в размере 10 000 тенге;
Ко дню Конституции (30 августа):
получателям государственных социальных пособий по потере кормильца в размере 2-х месячных расчетных показателей;
персональным пенсионерам республиканского значения в размере 60 - ти месячных расчетных показателей;
персональным пенсионерам областного значения в размере 36 - ти месячного расчетного показателя;
почетным гражданам города в размере 10 - ти месячных расчетных показателей;
ко Дню инвалидов (10 октября):
инвалидам всех групп, инвалидам с детства, детям-инвалидам до 16 лет в размере 2 - х месячных расчетных показателей;
ко Дню пожилых людей (1 октября):
одиноким пенсионерам старше 70 лет в размере 2 - х месячных расчетных показателей;
3) оплата обучения в государственных высших учебных заведениях:
социальная помощь студентам, относящимся к социально - уязвимым слоям населения, получающим образование на основании гранта Акима области. Порядок оплаты социальной помощи производится в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области.
4) ежемесячную социальную помощь детям инвалидам с детства до 16 лет, воспитывающимся и обучающимся на дому в размере 5 - ти месячных расчетных показателей;
5) ежемесячную социальную помощь:
расходы на оплату коммунальных услуг нуждающимся семьям, средне душевой доход которых выше прожиточного минимума;
получателям государственных социальных пособий по инвалидности в размере 1 - го месячного расчетного показателя;
6) ежемесячную социальную помощь:
получателям государственных социальных пособий по инвалидности в размере 1 - го месячного расчетного показателя;
получателям государственных социальных пособий по потере кормильца в размере 1-го месячного расчетного показателя;
получателям государственных социальных пособий по инвалидности в размере 1,5 месячных расчетных показателей;»
получателям государственных социальных пособий по потере кормильца в размере 1,5 месячных расчетных показателей;

7) ауылдық (селолық) елді мекендерде тұрып жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне отын сатып алуға 12 100 теңге көлемінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмекке;
8) ауылдық (селолық) елді мекендерде жұмыс жасайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне, әлеуметтік қызметкерлерге 25 пайыз жоғары жалақы (тарифтік мөлшерлеме) белгіленсін;
9) жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдауға құқық берілсін.
Ескерту. 3 - тармаққа өзгерту енгізілді - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011.02.03 № 36/271 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.12 № 38/281 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.12.12 № 47/332 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. Жергілікті атқарушы органның резерв қоры 5 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 4 - қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламаларға бөлінген, бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2011 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі бекітілсін.
6. 5 - қосымшаға сәйкес 2011 жылғы қалалық бюджеттің атқарылу процесінде секвестерге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
7. 6 - қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған әрбір ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Сессия төрағасы                         Ж. Күмісбаев
Қалалық мәслихат
хатшысы                                 М. Сарыев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Жаңаөзен қалалық экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Н. Ғұмарова

7) на приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, в размере 12 100 тенге;
8) установить повышенные на 25 процентов оклады и тарифные ставки специалистам государственных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях;
9) Предоставить право на льготный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) обучающимся и воспитанникам организаций образования очной формы обучения.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата города Жанаозен от 03.02.2011 № 36/271 (вводится в действие с 01.01.2011); от 12.04.2011 № 38/281 (вводится в действие с 01.01.2011); от 12.12.2011 № 47/332 (вводится в действие с 01.11.2011).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 5 000 тысяч тенге.
5. Утвердить Перечень городских бюджетных программ развития на 2011 год, направленных на реализацию инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета в 2011 году, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ в разрезе аула (села), аульного (сельского) округа на 2011 год, согласно приложению 6.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года и подлежит к опубликованию.
Председатель сессии                     Ж. Кумисбаев
Секретарь городского
маслихата                               М. Сарыев
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Жанаозенский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
Н. Гумарова

116
Қызылсай селосы әкімінің аппараты
50 897
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
50 897
004
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарын қолдау
50 872
025
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту
25
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 262 410
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
643 042
003
Жалпы білім беру
2 899 849
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 500
006
Балаларға қосымша білім беру
142 856
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 623
002
Ақпараттық жүйелер құру
899
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
32 100
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу
480 263
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 701
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5 467
021
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
17 110
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 291 589
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 291 589
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
596 539
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
561 312
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
296 884
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 820
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27 884
006
Тұрғын үй көмегі
46 110
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
127 729
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 841
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
14 807
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
9 372
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету

116
Аппарат акима села Кызылсай
50 897
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
50 897
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
50 872
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
25
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 262 410
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
643 042
003
Общеобразовательное обучение
2 899 849
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1 500
006
Дополнительное образование для детей
142 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
26 623
002
Создание информационных систем
899
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
32 100
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
480 263
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 701
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
5 467
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
17 110
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 291 589
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 291 589
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
596 539
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
561 312
002
Программа занятости
296 884
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 820
005
Государственная адресная социальная помощь
27 884
006
Жилищная помощь
46 110
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решением местных представительных органов
127 729
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 841
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 807
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
9 372
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида