2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 212 "Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 217 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 25 қаңтарда № 9-3-121 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 109-бабы мен 242-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 212 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-3-120 санымен тіркелген, 2010 жылғы 15 қаңтардағы "Торғай" газетінде жарияланған) мәслихат шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармағында:
1) тармақшада:
"1911520" цифрлары "2610905,0" цифрларымен ауыстырылсын;
"1186529" цифрлары "1885914,0" цифрларымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"1877520" цифрлары "2579349,9" цифрларымен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
"0" цифрі "11564,0" цифрларымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"0" цифрі "-14008,9" цифрларымен ауыстырылсын;
аталған шешімінің 6-тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 14008,9 мың теңге сомасындағы қарыз алу және бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары есебінен бюджет дефицитін өтеуді қамтамасыз ету;
қарыздар түсімі- 11564,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге";
аталған шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттен алынған сомадағы 228767,0 мың теңге дамуға арналған нысаналы трансферттерінің және 11890,0 мың теңге сомадағы ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасының бөлінуі бекітілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің химия кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау үшін нысаналы ағымдағы трансферттер 4000,0 мың теңге сомасында;
халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын қатарынан шыққан жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге нысаналы ағымдағы трансферттер 2890,0 мың теңге сомасында;
сутоғандарды балыққа толтыруға нысаналы ағымдағы трансферттер 5000,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншіктегі нысандардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға нысаналы трансферттер 34000,0 мың теңге сомасында;
сумен қамтамасыз ету жүйелерін дамытуға нысаналы трансферттер 97585,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 23 декабря 2009 года № 212 "О бюджете города Аркалыка 2010-2012 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 15 января 2010 года № 217. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 25 января 2010 года № 9-3-121
В соответствии со статьей 109 и пунктом 5 статьи 242 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2010-2012 годы" от 23 декабря 2009 года № 212 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-120, опубликованное 15 января 2010 года в газете "Торгай") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "1911520" заменить цифрами "2610905,0";
цифры "1186529" заменить цифрами "1885914,0";
в подпункте 2):
цифры "1877520" заменить цифрами "2579349,9";
в подпункте 3):
цифру "0" заменить цифрами "11564,0";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "-14008,9";
подпункт 6) указанного решения изложить в новой редакции:
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет заимствования и используемых остатков бюджетных средств в сумме 14008,9 тысяч тенге;
поступления займов – 11564,0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"Утвердить распределение сумм целевых текущих трансфертов в сумме 11890,0 тысяч тенге и целевых трансфертов на развитие в сумме 228767,0 тысяч тенге полученные из областного бюджета:
целевые текущие трансферты в сумме 4000,0 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования;
целевые текущие трансферты в сумме 2890,0 тысяч тенге, на оказание социальной помощи молодежи из числа защищаемых слоев населения;
целевые текущие трансферты на зарыбление водоемов в сумме 5000,0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 34000,0 тысяч тенге, на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности;
целевые трансферты на развитие системы водоснабжения в сумме 97585,0 тысяч тенге;

көлік инфрақұрылымын дамытуға нысаналы трансферттер 97182,0 мың теңге сомасында.
Республикалық бюджеттен алынған жалпы сомадағы 710949,0 мың теңге дамуға арналған трансферттерінің және ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасының бөлінуі бекітілсін, оның ішінде:
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілігін арттыру институттарын "Өзін өзі тану" пәні бойынша оқу құралдарымен жабдықтауға 5255,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға 12291,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін құруға 22164,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 72000,0 мың теңге сомасында;
өмір сүрудің ең аз мөлшерінің өсуіне байланысты аз қамтылған жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар және мемлекеттік атаулы көмек төлеуге 33077,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге біржолғы материалдық көмек төлеуге 5715,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің жолақысын қамтамасыз етуге 135,0 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін қамтамасыз етуге 16317,0 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 11564,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 1632,0 мың теңге сомасында;
эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге 8722,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің "Жас-Ұлан" балалар мен жасөспірімдер орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынындағы төтенше жағдайларды жоюға 19750,0 мың теңге;
Родина ауылын абаттандыру және санитариялық тазартуға 15000,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға 180000,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 223838,0 мың теңге сомасында;
сумен қамтамасыз ету жүйелерін дамытуға 83489,0 мың теңге.
2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджетте 2444,9 мың теңге сомасында трансферттердің қайтарылуы қарастырылатыны ескерілсін.";

целевые трансферты на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 97182,0 тысяч тенге.
Утвердить распределение сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие полученные из республиканского бюджета в общей сумме 710949,0 тысяч тенге, из них:
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" в сумме 5255,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 12291,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 22164,0 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 72000,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимум в сумме 33077,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне в сумме 5715,0 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне в сумме 135,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 16317,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 11564,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1632,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 8722,0 тысяч тенге;
на ликвидацию чрезвычайных ситуаций в государственном коммунальном казенном предприятии "Детско-юношеский центр "Жас-Улан" отдела образования акимата города Аркалыка в сумме 19750,0 тысяч тенге;
на благоустройство и санитарную очистку села Родина в сумме 15000,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 180000,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 223838,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 83489,0 тысяч тенге.
Учесть, что в городском бюджете на 2010-2012 годы предусмотрен возврат трансфертов в сумме 2444,9 тысяч тенге.";

жоғарыда көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрайымы          Е. Цвентух
Арқалық қалалық мәслихатының
хатшысы                                    Қ. Ағуанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________ Н. Гайдаренко
2010.01.18
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________ А. Мұхамбетжанова
2010.01.18
Мәслихаттың

приложения 1, 4 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель внеочередной сессии
Аркалыкского городского маслихата          Е. Цвентух
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       К. Агуанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Аркалыка"
___________ Н. Гайдаренко
18.01.2010
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
___________ А. Мухамбетжанова
18.01.2010
Приложение 1
к решению маслихата

2000,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
6254,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13008,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
54609,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2983,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз ету
135,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеу
5715,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
20581,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20581,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19661,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
920,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
452952,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
180050,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
50,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
180000,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
180000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
248478,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24640,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
24640,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
223838,0
014
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
223838,0
3
Елді-мекендерді көркейту
24424,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24424,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
9486,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
3752,0
017
Жерлеу орындарын күтiп-ұстау және туысы жоқтарды жерлеу
2315,0
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
8871,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

2000,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
6254,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13008,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
54609,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2983,0
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
135,0
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
5715,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
20581,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20581,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
19661,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
920,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
452952,0
1
Жилищное хозяйство
180050,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
50,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
180000,0
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
180000,0
2
Коммунальное хозяйство
248478,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24640,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
24640,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
223838,0
014
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
223838,0
3
Благоустройство населенных пунктов
24424,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24424,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
9486,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3752,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
2315,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
8871,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство