Мәслихаттың 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 212 "Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 242 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 28 сәуірде № 9-3-127 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 109-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 212 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-3-120 санымен тіркелген, 2010 жылғы 15 қаңтардағы "Торғай" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармағында:
1) тармақшада:
"2610905,0" цифрлары "2641836,0" цифрларымен ауыстырылсын;
"1885914,0" цифрлары "1916845,0" цифрларымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"2579349,9" цифрлары "2620205,4" цифрларымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"-14008,9" цифрлары "-23933,4" цифрларымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"14008,9" цифрлары "23933,4" цифрларымен ауыстырылсын;
аталған шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Облыстық бюджеттен алынған 31559,0 мың теңге сомадағы ағымдағы нысаналы трансферттерінің қалалық бюджетте қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің химия кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау үшін 4000,0 мың теңге сомасында;
халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын қатарынан шыққан жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге 3378,0 мың теңге сомасында;
сутоғандарды балыққа толтыруға 5000,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге, сонымен қатар оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметкерлерге, соның ішінде запасқа қызметтен босатылғандарға (орнынан түскен) біржолғы материалдық көмек төлеуге 1181,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің "Жас-Ұлан" балалар мен жасөспірімдер орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынындағы фойесіне, кіру топтарында, спорт залына күрделі жөндеулер жүргізуге 10000,0 мың теңге сомасында;
№ 28 Байтұрсынов көшесі бойындағы тоғыз қабатты тұрғын-үйіндегі лифттік шаруашылықты қалпына келтіруге 8000,0 мың теңге.
Республикалық бюджеттен алынған жалпы сомадағы 214520,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттерінің қалалық бюджетте қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2009 года № 212 "О бюджете города Аркалыка на 2010-2012 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 21 апреля 2010 года № 242. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 28 апреля 2010 года № 9-3-127
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2010-2012 годы" от 23 декабря 2009 года № 212 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-120, опубликованное 15 января 2010 года в газете "Торгай") следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "2610905,0" заменить цифрами "2641836,0";
цифры "1885914,0" заменить цифрами "1916845,0";
подпункте 2):
цифры "2579349,9" заменить цифрами "2620205,4";
в подпункте 5):
цифры "-14008,9" заменить цифрами "-23933,4";
подпункт 6):
цифры "14008,9" заменить цифрами "23933,4";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
2. Учесть, что в городском бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 31559,0 тысяч тенге:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 4000,0 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения в сумме 3378,0 тысяч тенге;
на зарыбление водоемов в сумме 5000,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку) в сумме 1181,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт спортивного зала, входной группы и фойе в государственном коммунальном казенном предприятии "Детско-юношеский центр "Жас-Улан" отдела образования акимата города Аркалыка в сумме 10000,0 тысяч тенге;
на восстановление лифтового хозяйства в жилом девяти этажном доме № 28 по улице Байтурсынова в сумме 8000,0 тысяч тенге.
Учесть, что в городском бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты, полученные из республиканского бюджета в общей сумме 214520,0 тысяч тенге, из них:

негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға 12291,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін құруға 22164,0 мың теңге сомасында;
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілігін арттыру институттарын "Өзін өзі тану" пәні бойынша оқу құралдарымен жабдықтауға 5255,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің "Жас-Ұлан" балалар мен жасөспірімдер орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынындағы төтенше жағдайларды жоюға 19750,0 мың теңге;
өмір сүрудің ең аз мөлшерінің өсуіне байланысты аз қамтылған жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар және мемлекеттік атаулы көмек төлеуге 33077,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің жолақысын қамтамасыз етуге 268,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге біржолғы материалдық көмек төлеуге 7404,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 70800,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін қамтамасыз етуге 16957,0 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 1632,0 мың теңге сомасында;
эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге 8722,0 мың теңге сомасында;
Родина ауылын абаттандыру және санитариялық тазартуға 15000,0 мың теңге;
2010 жылғы қала бюджетінде 11564,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен қарыздар түсімі қарастырылғаны ескерілсін;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға 190000,0 мың теңге сомасында;
"Қостанай облысы Арқалық қаласындағы Фурманово ауылындағы жер асты көздерінен сумен жабдықтауды қайта құрылымдау" жобасы бойынша 7111,6 мың теңге сомасында 2009 жылғы республикалық бюджеттен бөлінген дамуға арналған қолданылмаған трансферттердің одан әрі қолданылуы қала бюджетінде қарастырылғаны ескерілсін";
Жоғарыда көрсетілген шешімнің 14-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезекті ХІІ сессиясының төрайымы           Ә. Рахметова
Арқалық қалалық мәслихатының хатшысы       Қ. Ағуанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
___________________ Н.Гайдаренко
"Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ А.Мұхамбетжанова
Мәслихаттың
2010 жылғы 21 сәуірдегі
№ 242 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2009 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 212 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2010 жылға арналған бюджетi
Санаты
2010 жылға
нақтыланған
бюджеті
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 12291,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 22164,0 тысяч тенге;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" в сумме 5255,0 тысяч тенге;
на ликвидацию чрезвычайных ситуаций в государственном коммунальном казенном предприятии "Детско-юношеский центр "Жас-Улан" отдела образования акимата города Аркалыка в сумме 19750,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 33077,0 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне в сумме 268,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне в сумме 7404,0 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 70800,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 16957,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1632,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 8722,0 тысяч тенге;
на благоустройство и санитарную очистку села Родина в сумме 15000,0 тысяч тенге;
Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрено поступление займов с республиканского бюджета в сумме 11564,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 190000,0 тысяч тенге;
Учесть, что в городском бюджете предусмотрено доиспользование неиспользованных трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2009 году по проекту "Реконструкция водоснабжения из подземных источников села Фурманово города Аркалыка Костанайской области" в сумме 7 111,6 тыс. тенге";
приложения 14 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель очередной ХІІ сессии
Аркалыкского городского маслихата          А. Рахметова
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       К. Агуанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Аркалыка"
_________________ Н. Гайдаренко
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________ А.Мухамбетжанова
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 апреля 2010 года № 242
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 декабря 2009 года № 212
Бюджет города Аркалыка на 2010 год
Категория
Уточненный
бюджет на
2010 год
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы