"Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне Қазақстан Республикасының тіркеуін өткізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімінің 2010 жылғы 10 желтоқсандағы № 11 шешімі. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 24 желтоқсанда № 9-5-114 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабына сәйкес, "Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17 бабының 3-тармағын іске асыру мақсатында ШЕШТІМ:
1. 2011 жылдың қаңтар-наурызында "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс iстерi жөнiндегi бiрiктiрiлген бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесiне тіркеу өткізу жылы он жеті жасқа толған Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарының тiркеуін өткізу ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Селолық округтер, селолар әкімдері тіркеуді өткізу кезеңінде "Қостанай ауданының қорғаныс iстерi жөнiндегi бiрiктiрiлген бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесiне шақырылушыларды хабардар етуді және олардың уақытында келуін ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрлігі Қостанай облысы ішкі істер Департаментінің Алтынсарин ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркеу жүргізу кезеңінде өз құзіреті шегінде әскери міндеттерін орындаудан қашқан тұлғаларды іздестіру және ұстауды жүзеге асыру ұсынылсын.
4. "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс iстерi жөнiндегi бiрiктiрiлген бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне (келiсiм бойынша) "Алтынсарин ауданы әкімдігінің білім беру, дене тәрбиесі және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп тіркеу өткізу кезеңінде:
1) әскери оқу орындарына үмiткерлердi iрiктеудегі тапсырманы оқу мекемелерiне жеткiзу;
2) бастапқы әскери даярлаудың оқытушы-ұйымдастырушыларын әскери-оқу орындары жөніндегі анықтамалық материалдармен қамтамасыз ету;
3) тiркеу уақытында әскери-оқу орнына түсудегi әскери-кәсiптік бағдарлау мақсатында әскерге шақырушылардың әрқайсысымен жеке әңгiмелесу өткiзу ұсынылсын.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының Алтынсарин аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынының бас дәрігеріне (келісім бойынша) тіркеу жөніндегі іс шаралар өткізу ұсынылсын.

Об организации и обеспечении проведения приписки граждан Республики Казахстан мужского пола к призывному участку государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области"
Решение акима Алтынсаринского района Костанайской области от 10 декабря 2010 года № 11. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 24 декабря 2010 года № 9-5-114
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях реализации пункта 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить проведение приписки граждан Республики Казахстан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет к призывному участку государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области" в январе-марте 2011 года.
2. Акимам сельских округов, сел в период проведения приписки организовать оповещение и обеспечить своевременное прибытие допризывников на призывной участок государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области".
3. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел Алтынсаринского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) в период проведения приписки в пределах своей компетенции осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта акимата Алтынсаринского района" в период проведения приписки:
1) довести до учебных заведений наряд на отбор кандидатов в военные учебные заведения;
2) обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами о военно-учебных заведениях;
3) во время приписки провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебные заведения.
5. Рекомендовать главному врачу государственного коммунального казенного предприятия "Алтынсаринская центральная районная больница Управления здравоохранения акимата Костанайской области" (по согласованию) провести мероприятия по приписке.

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкiмiнің бірінші орынбасары міндетін атқарушы С.С. Құсайыновқа жүктелсiн.
7. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин
ауданының әкімі                            Б. Ахметов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы Қостанай
ауданының қорғаныс iстерi
жөнiндегi бiрiктiрiлген бөлiмi"
мемлекеттiк мекемесiнің бастығы
___________________ Р. Саттаров
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер министрлігі Қостанай
облысы ішкі істер Департаментінің
Алтынсарин ауданының iшкi iстер
бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң
бастығы
______________________ Б. Шубаев
"Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасының
Алтынсарин аудандық орталық
ауруханасы" мемлекеттiк коммуналдық
қазыналық кәсiпорынының бас дәрiгерi
______________________ Б. Қаңтарбаев

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на исполняющего обязанности первого заместителя акима района Кусаинова  С.С.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Алтынсаринского района                     Б. Ахметов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Объединенный
отдел по делам обороны
Костанайского района
Костанайской области"
_____________ Р. Саттаров
Начальник государственного
учреждения "Отдел внутренних
дел Алтынсаринского района
Департамента внутренних дел
Костанайской области Министерства
внутренних дел Республики Казахстан"
__________________________ Б. Шубаев
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
"Алтынсаринская центральная
районная больница Управления
здравоохранения акимата
Костанайской области"
_____________________ Б. Кантарбаев