"Қарасу ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 202 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2010 жылғы 22 қазандағы № 282 шешімі. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 қазанда № 9-13-116 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 маусымдағы № 02-4-128 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.06.2014 № 02-4-128 хатымен).
Қарасу ауданы әкімдігінің қаулысын қарап, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қарасу ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы" мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 202 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-13-99 нөмірімен тіркелген, 2010 жылғы 6 қаңтардағы "Қарасу өңірі" газетінде жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарасу ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1600494,1 мың теңге, оның iшiнде: салықтық түсімдер – 438797,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3521,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3502,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1154674,1 мың теңге;
2) шығындар – 1641094,6 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16549,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16902,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 352,1 мың теңге.
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 11475,0 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -68625,4 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын (профициттің) қаржыландыру – 68625,4 мың теңге.
3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы ағымдағы трансферттер облыстық бюджеттен қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 4000,0 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 5150,0 мың теңге;
халықтың әлеуметтік қорғалатын топтары ішінен жастарға әлеуметтік көмекке – 1319,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 21 декабря 2009 года № 202 "О районном бюджете Карасуского района на 2010-2012 года"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 22 октября 2010 года № 282. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 27 октября 2010 года № 9-13-116. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Карасуского района Костанайской области от 23 июня 2014 года № 02-4-128)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.06.2014 № 02-4-128).
Рассмотрев постановление акимата Карасуского района, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Карасуского района на 2010-2012 годы" от 21 декабря 2009 года № 202 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-13-99, опубликовано 6 января 2010 года в газете "Қарасу өңірі") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих обьемах:
1) доходы – 1600494,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 438797,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3521,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3502,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1154674,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1641094,6 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 16549,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16902,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 352,1 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11475,0 тысяч тенге.
5) дефицит (профицит) - -68625,4 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68625,4 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования – 4000,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности – 5150,0 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищенных слоев населения – 1319,0 тысяч тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 657 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 3-1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, "Өзін өзі тану" пәні бойынша біліктілігін арттыру институттарын оқу құралдарымен жабдықтауға – 3506,0 мың теңге;
ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 16122,0 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар практикасының бағдарламасын ұлғайтуға – 10200 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 4501,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге – 4,0 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға – 20512,0 мың теңге;

на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 657 тысяч тенге;
пункт 3-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3-1. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
3506,0 тысяч тенге - на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
16122,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
10200,0 тысяч тенге - на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики;
4501,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
4,0 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
20512,0 тысячи тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;

эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге – 10997,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 3-2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 3078,1 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 16902,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін";
көрсетілген шешімнің 3-3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған Білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 28896,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға – 12285,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға – 16611,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 3-4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 8100,0 мың теңге сомасында қаражаттар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде: көрсетілген шешімнің 3-3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
республикалық бюджеттен алынған трансферттер есебінен – 8100,0 мың теңге.";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 15 қосымшасы осы шешімнің 12 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   А. Феоктистов
Қарасу аудандық
мәслихатының хатшысы                       С. Қазиев
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
______________ И. Горлова
"Қарасу ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________________ Л. Евсюкова

10997,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий";
пункт 3-2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год поступление из республиканского бюджета:
целевых текущих трансфертов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 3078,1 тысяча тенге;
бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 16902,0 тысячи тенге";
пункт 3-3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3-3. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 28896,0 тысяч тенге, в том числе:
12285,0 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
16611,0 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
2500,0 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования";
пункт 3-4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3-4. Учесть в районном бюджете на 2010 год средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 8100,0 тысяч тенге, в том числе:
8100,0 тысяч тенге - за счет трансфертов из республиканского бюджета.";
приложение 15 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель внеочередной
сессии Карасуского
районного маслихата                        А. Феоктистов
Секретарь
Карасуского
районного маслихата                        С. Казиев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата Карасуского района"
_______________ И. Горлова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Карасуского района"
_______________ Л. Евсюкова
Приложение № 1
к решению маслихата

567,8
014
Үйдегі мұқтаж болған
азаматтарына әлеуметтік көмек
көрсету
4465,1
016
18 жасқа дейінгі балаларға
әлеуметтік жәрдемақылар
31009,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке
бағдарламасына сәйкес, мұқтаж
мүгедектерді міндетті
гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету және ымдау тілі
мамандарының, жеке
көмекшілердің қызмет көрсету
1285,2
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің
65 жылдығына орай Ұлы Отан
соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне Тәуелсіз
Мемлекеттер Достастығы елдері
бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша
жол жүруін, сондай-ақ оларға
және олармен бірге жүретін
адамдарға Мәскеу, Астана
қалаларында мерекелік
іс-шараларға қатысуы үшін
тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарын
төлеуді қамтамасыз ету
4,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің
65 жылдығына орай Ұлы Отан
соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне, сондай-ақ оларға
теңестірілген, оның ішінде
майдандағы армия құрамына
кірмеген, 1941 жылғы 22
маусымнан бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде
әскери бөлімшелерде,
мекемелерде, әскери-оқу
орындарында әскери қызметтен
өткен, запасқа босатылған
(отставка), "1941-1945 жж. Ұлы
Отан соғысында Германияны
жеңгені үшін" медалімен немесе
"Жапонияны жеңгені үшін"
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты
ай жұмыс істеген (қызметте
болған) адамдарға біржолғы
материалдық көмек төлеу

567,8
014
Оказание социальной помощи
нуждающимся гражданам на дому
4465,1
016
Государственные пособия на детей
до 18 лет
31009,0
017
Обеспечение нуждающихся
инвалидов обязательными
гигиеническими средствами и
предоставление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации инвалида
1285,2
019
Обеспечение проезда участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны по странам Содружества
Независимых Государств, по
территории Республики Казахстан,
а также оплаты им и
сопровождающим их лицам расходов
на питание,проживание,проезд для
участия в праздничных
мероприятиях в городах
Москва, Астана к 65-летию Победы
в Великой Отечественной Войне
4,0
020
Выплата единовременной
материальной помощи участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны, а также лицам,
приравненным к ним,
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
входивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой
Отечественной войне 1941-1945
гг." или медалью "За победу над
Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне

4769,0
"Восток ауылдық округі әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
4978,0
"Жалғысқан ауылдық округі
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі
4282,0
"Жамбыл ауылдық округі әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
4276,0
"Железнодорожный ауылдық округі
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі
5042,0
"Иличьев ауылдық округі
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі
4664,0
"Қарамырза ауылдық округі
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі

4769,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Восточного
сельского округа"
4978,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима села Жалгыскан"
4282,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Жамбыльского
сельского округа"
4276,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Железнодорожного
сельского округа"
5042,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Ильичевского
сельского округа"
4664,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Карамырзинского
сельского округа"

4123,0
"Қарасу ауылы әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
10341,0
"Қойбағар ауылы әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
5486,0
"Люблин ауылдық округі әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
5709,0
"Новопавлов ауылдық округі
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі
6024,0
"Новоселов ауылдық округі
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі
4608,0
"Октябрь ауылы әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
8255,0
"Павлов ауылы әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
4897,0
"Степной ауылы әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
2822,0
"Теректі ауылдық округі
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі
5910,0
"Ушаков ауылдық округі әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесі
5427,0
"Целинный ауылдық округі
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі

4123,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима села Карасу"
10341,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима села Койбагар"
5486,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Люблинского
сельского округа"
5709,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима села
Новопавловка"
6024,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Новоселовского
сельского округа"
4608,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима села Октябрьское"
8255,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима села Павловское"
4897,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима села Степное"
2822,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Теректинского
сельского округа"
5910,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Ушаковского
сельского округа"
5427,0
Государственное учреждение
"Аппарат акима Целинного
сельского округа"